Асистент за независим живот

  • 103 088
  • 316
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 838
Да разбирам ле, че ако не учим не може да ползваме услугата.  До колкото разбрах се има в предвид ако учи , което би трябвало да означава че и тези които не учат ще могат да бъдат включени. Незнам -пълна лудница.
Силно се надявам да го тълкуват като теб,ще разберем след нова година(ако завалят откази за неучащите и неработещите).

# 46
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Да и аз не прочетох някъде конкретно да е упоменато, че дечицата, които не учат ще им бъде отказана услугата. Самото програма е за деца над 5г., а на 5 или 6г. едно дете и без увреждане не учи в училище...

# 47
  • Мнения: 3 914
Да и аз не прочетох някъде конкретно да е упоменато, че дечицата, които не учат ще им бъде отказана услугата. Самото програма е за деца над 5г., а на 5 или 6г. едно дете и без увреждане не учи в училище...
Да но посещава детска градина,а тя се води обучителна институция.
Виждате ,че самите ние предложихме няколко гледни точки,каква ни е гаранцията че и те няма да се измъкват по този начин Twisted EvilОчевидно пак има дискриминация #Cussing out
Да не говорим за инвалидите в тежко състояние,които няма начин да работят и онези дечица,които са в тежко състояние и няма къде и как да се обучават,а те имат най-голяма нужда от добре платен асистент,защото предвид тежкото им състояние,кой ще се навие да полага грижи за смешни пари/визирам трето лице асистент,ако майката реши да бъде нормален човек и да работи/

# 48
  • София
  • Мнения: 2 262
Някой получи ли вече вест по тази програма, аз все още нямам никаква информация!

# 49
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Вече чух от една майка на детенце аутист, че е получила писмо че е одобрена. Броя часове вече не важи, заплащането е в размер на 2 мин. работни заплати, естествено се облагат с данък.

# 50
  • Мнения: 146
аз вчера проверих в соц. служба и ми казаха , че са одобрени първите 6 подали документи. Ще одобряват по реда на подаване.
Не ми се струва редно да е така , защото ако си спал там сутринта и си 1-ви значи си одобрен , а може да има и по нуждаещи се .
ние сме номер 18 и служителката каза , че може следващите месеци да ни одобрят  newsm78  .

# 51
  • Мнения: 838
Майчета,които сте асистенти за независим живот,видяхте ли,че здравните ни осигуровки за месеците октомври и ноември 2009г не са внесени(иначе ни ги удържаха)?
По тази логика не ще да са внесени и за декември,а крайния срок е 10.01.2010г

# 52
  • София
  • Мнения: 2 262
Господи, моето дете е номер 60, нямаме никакъв шанс! Аз не мога да коментирам осигуровките, не мога да се доредя до такива....

# 53
  • Мнения: 838
Майчета,които сте асистенти за независим живот,видяхте ли,че здравните ни осигуровки за месеците октомври и ноември 2009г не са внесени(иначе ни ги удържаха)?
По тази логика не ще да са внесени и за декември,а крайния срок е 10.01.2010г
Коригирам се -не са ги удържали,основание-сумата за получаване след приспадане на нормативно признатите разходи била под осигурителния минимум и казаха да се самоосигуря.
Иги,спокойно,аз съм 7 номер,но още нямам отговор одобрена ли съм.

# 54
  • Мнения: 3 914
Нахалница Mr. Green,аз съм 46 и явно няма да ме вземат скоро ooooh!

# 55
  • Мнения: 838
Нахалница Mr. Green,аз съм 46 и явно няма да ме вземат скоро ooooh!
Не Blush,просто нямаше опашка за нашия район.

# 56
  • Мнения: 3 914
Майчета,които сте асистенти за независим живот,видяхте ли,че здравните ни осигуровки за месеците октомври и ноември 2009г не са внесени(иначе ни ги удържаха)?
По тази логика не ще да са внесени и за декември,а крайния срок е 10.01.2010г
Коригирам се -не са ги удържали,основание-сумата за получаване след приспадане на нормативно признатите разходи била под осигурителния минимум и казаха да се самоосигуря.

Изобщо не се коригирай,вижте кво намерих:

3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 95 от 2006 г., в сила от 24.11.2006 г.) Осигуряват се за сметка на републиканския бюджет, освен ако не са осигурени по реда на ал. 1:

1. (доп. - ДВ, бр. 119 от 2002 г., в сила от 01.01.2003 г.) лицата до 18-годишна възраст и след навършване на тази възраст, ако учат редовно - до завършване на средно образование;

2. студентите - редовно обучение във висши училища до навършване на 26-годишна възраст, и докторантите на редовно обучение по държавна поръчка;

3. (нова - ДВ, бр. 18 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) чуждестранните студенти - редовно обучение, до навършване на 26-годишна възраст и докторантите на редовно обучение, приети във висши училища и научни организации у нас по реда на Постановление на Министерския съвет № 103 от 1993 г. за осъществяване на образователна дейност сред българите в чужбина и Постановление на Министерския съвет № 228 от 1997 г. за приемане на граждани на Република Македония за студенти в държавните висши училища на Република България;

4. (предишна т. 3 - ДВ, бр. 18 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., отм. - ДВ, бр. 46 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.)

5. (доп. - ДВ, бр. 119 от 2002 г., в сила от 01.01.2003 г., изм. - ДВ, бр. 111 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г., предишна т. 4 - ДВ, бр. 18 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) гражданите, които отговарят на условията за получаване на месечни социални помощи и целеви помощи за отопление по реда на Закона за социално подпомагане, ако не са осигурени на друго основание, както и настанените в специализирани институции за социални услуги;

6. (предишна т. 5 - ДВ, бр. 18 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) задържаните под стража или лишените от свобода;

7. (предишна т. 6 - ДВ, бр. 18 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) лицата в производство за предоставяне на статут на бежанец или право на убежище;

8. (предишна т. 7 - ДВ, бр. 18 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., отм. - ДВ, бр. 95 от 2006 г., в сила от 24.11.2006 г.)

9. (предишна т. 8 - ДВ, бр. 18 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) родителите, осиновителите или съпрузите, които полагат грижи за инвалиди със загубена работоспособност над 90 на сто, които постоянно се нуждаят от чужда помощ;


Това от измененията в закона за здравното оситуряване,чл.40:
http://www.zdrave.net/document/institute/e-library/BG_Health_Act … htm#_Toc101086822

Значи в случай ,че сме под осигурителния минимум,би трябвало да минем към републиканския бюджет newsm78

# 57
  • София
  • Мнения: 2 262
Получих някакво писмо, което толкова неопределено е написано, и не може да се разбере какво ми казват, че след одобрение на бюджет ще помислят едва ли не, дали ........ама какво дали, нещо не схванах... ще го сканирам когато мога и да ви покажа за какво иде реч.
Преписвам част от текста му:
"Съгласно чл. 17 от Наредбата финансовите услуги се осигуряват от бюджета на Столична община с решение на Столичен общински съвет. Социалната услуга може да ви бъде предоставена след одобряването Ви като ползвател на услугата и приемане на бюджета на Столична община, за което ще бъдете уведомена допълнително."
За мен това е точно една голяма нула, подала съм документите на 1 декември, получих го на 12 през деня, за месец и половина са успели да измислят това, дали са ми разгледали документите, отхвърлят ли ги, не ги ли, и какво ли още не, не е ясно.......

Последна редакция: пт, 15 яну 2010, 22:39 от Igi_

# 58
Получих някакво писмо, което толкова неопределено е написано, и не може да се разбере какво ми казват, че след одобрение на бюджет ще помислят едва ли не, дали ........ама какво дали, нещо не схванах... ще го сканирам когато мога и да ви покажа за какво иде реч.
Преписвам част от текста му:
"Съгласно чл. 17 от Наредбата финансовите услуги се осигуряват от бюджета на Столична община с решение на Столичен общински съвет. Социалната услуга може да ви бъде предоставена след одобряването Ви като ползвател на услугата и приемане на бюджета на Столична община, за което ще бъдете уведомена допълнително."
За мен това е точно една голяма нула, подала съм документите на 1 декември, получих го на 12 през деня, за месец и половина са успели да измислят това, дали са ми разгледали документите, отхвърлят ли ги, не ги ли, и какво ли още не, не е ясно.......

И аз нищо не разбирам от това, което са написали. Може би, ще трябва да чакаш друго писмо  newsm78.
Или може пък да са свършили парите за вашата община  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 126
Мен пък ме навежда на мисълта за това

Общи условия

Активация на акаунт