Отговори
# 60
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...  да правя куклен театър, да взема някоя плюшена играчка и да му играя сценка. Правя му къща под масата и му ходя на гости- той си пие млякото, аз кафето там.
....

Това с къщата е страхотно!   bouquet
Мойта щерка е по - голяма, но ще пробвам да се заврем под бюрото на чай и кафе  Wink

И други хубави идеи ми дадохте  Hug

# 61
  • Мнения: 118
Чудесни идеи, Дано се включат повече майки.

# 62
  • Мнения: 265
Моми4ета,поздравления за 4удесната тема.Моят син е много,много палав,своенравен и енерги4ен.Понякога ми е много трудно да се разбирам с него,особено ,когато сме навън.Мисля,4е тези книги,които препоръ4вате ще са ми от голяма полза.

# 63
  • София
  • Мнения: 619
Да препоръчам и аз:
Автор д-р Фицхю Додсън
"Изкуството да бъдеш родител"
 Peace

# 64
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Прочела съм "Изкуството да бъдеш родител" на Додсън  мисля да си купя сега  "Детето и ние" на Гинът.
С интерес ще следя темата

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Инересна темичка.  Може би съм прилагала някой методи без да съм чела за тях, но все пак ще потърся книгата:
"Изкуството да бъдеш родител"
 

# 66
  • София
  • Мнения: 1 056
  bouquet  bouquet  bouquetСтрахотна тема, наистина, поздравявам авторката и всички, които са се включили!  bouquet  bouquet  bouquet

Тази на Додсън е наистина добра, сега ме запалихте да прочета и тази на Гинът и тази "Как да общуваме с детето". Peace

Искам и аз да споделя една книга, която току-що прочетох и съм много доволна. Казва се "Подсъзнанието може всичко"с подзаглавие "За деца от 3 до 12 години", автори са Джон Кехоу и Нанси Фишер.
Иначе този Кехоу има и книга за възрастни, която също прочетох(със същото заглавие"Подсъзнанието може всичко"), която пък ми беше много полезна лично на мен.
Горещо ги препоръчвам. Става въпрос точно за положителното мислене, за това как да се обичаме себе си (а така и другите), как да възпитаме детето като УВЕРЕНО В СЕБЕ СИ. и т.н....

Ще ви споделя как след като ги прочетох, осъзнах, че каквато съм аз (и двамата с баща му, де) такова ще стане и детето ми. Та, откакто ги прочетох вече съм много по-съзнателна в действията си и много по-внимателен родител. Освен това вече не мразя да пътувам с автобус на работа и обратно(а преди да прочета книгите това беше най-големия ми кошмар).
Просто, след прочитането на която и да е книга, изпълнена с положителни съвети това ми е като една глътка свеж въздух и ми дава сили да продължа с по-положителна енергия напред.

И в духа на книгата, искам да ви кажа, че ставам все по-добра и все по-добра. Hug

# 67
  • Добрич
  • Мнения: 958
Заинтригува ме темата и се включвам и аз.
Имам книгата на Ф. Додсън "Изкуството да бъдеш родител". Но аз чета подобни книги на етапи, така че не съм я прочела цялата.
Мисля да си набавя и другите книги, които препоръчват писалите преди мен.

# 68
  • Мнения: 19 338
Много хубава тема! Харесах си две книги, които ще прочета. Иначе препоръчвам на Додсън Изкуството да бъдеш родител и Как да научим децата си на дисциплина. Сега чета Владимир Леви-Нестандартното дете, но там се говори повече за духовното и важността от здравословна атмосфера в семейството.
Мен лично Додсън много ми помогна да разбера, че децата преминават през различни етапи и тръшканията в определен етап са нормални. Жалко е като го споделиш с някой или като кажеш, че децата изследват света и веднага те заклеймяват, че позволяваш всичко.
При нас техниката на отразяване на чувствата действа много добре. Не спира веднага да плаче и да недоволства, но забелязвам, че времето се скъсява и като съчетая с отвличане на вниманието с нещо интересно, се укротява.
Често си мисля дали когато порастне ще се разбира с нас.

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 00:44 от В_и_В_и

# 69
  • София
  • Мнения: 619
А да,благодаря ти ВиВи за подсещането на другата книга която имам на Дотсън за "Как да научим децата си на дисциплина"-страхотна е!
ludmilana-от къде мога да си купя тази книга?Има ли я в хеликон ,да си я поръчам през нета?
Мисля,че намерих една,за тази ли става въпрос(има още 3 подобни)
http://helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=116655

# 70
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Аз имам тази книга  на Джон Кехоу  http://www.kehoeducation.com/content/view/24/149/lang,bg/ мисля че нея имаше предвид ludmilana под името на Д. Кехоу е  и името на Нанси Фишер като съавтор,това ако може да те ориентира.
А кои са,  другите три подобни  книги, ако е възможно да споделиш ?

# 71
  • София
  • Мнения: 619
Ами на мен това ми излиза в хеликон http://helikon.bg/index.php?act=search&qstr=%EF%EE%E4%F1%FA% … e=title&pls=3

# 72
  • Мнения: 19 338
ronkis, от линка, който си дала, книгата на Кехоу за деца от 3 до 12год е последната, пета подред. Има я и в офлайн книжарниците.
Аз имам и двете, но малко ме дразни стилът му на писане. На места твърде много се е впускал в даване на примери как известни личности практикували метода, което ми звучи като популизъм, а не сериозна литература. Все пак всичко , което пише за силата на мисълта, е вярно. Така че книгите са хубави.

# 73
  • София
  • Мнения: 619
Ами аз си  япоръчах вече  Crazy

# 74
  • Мнения: 318
Поздравления към авторката на темата!  bouquetИнтересно ми беше да прочета и споделеното от дрyгите майчета мнения.Аз също препрочитам когато ми попадне интересно четиво за възпитанието на нашите деца.Опитвала съм да прилагам понякога прочетеното в дадена ситyация,макар че всяко дете си е отделна личност и в определена ситyация всяко дете реагира по различен начин.Имам две деца и макар,че със съпрyга ми ги възпитаваме по един и същи начин те реагират в някои ситyации по съвсем различен начин.Далеч съм от мисълта за шаблонност при възпитанието,но не крия че много от прочетеното в тези книги ми е помагало в много ситyaции.Точно една от тези книги ми помогна да оттyча голямата ни дъщеря,когато около три годишна възрат беше започнала при отказ от нещо да си yдря главата.Но всичко това не става изведнъж и веднага както ни се иска,а това е низ от последователност и търпение от нaша страна.Много ми харесва мисълта на една съфорyмка за трите деца и липсата на нито една теория.Но преди всичко не трябва да забравяме да бъдем приятели с детето и да общyваме с него повече,само така ще можем да приложим yспешно всички съвети от тези книги-помощници.
Благодаря на всички,които споделиха полезната литератyра!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт