Плач преди заспиване

  • 3 121
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 627
Здравейте мамчета, моля да споделите как се справяте с рева преди заспиване. Моята дъщеря не иска да заспива в леглото си-иска или на ръце или в количката. Като я сложа в леглото и започва  да мрънка и да вика независимо колко и се спи. Мъжа ми казва, че я глезя като я вземам всеки път щом замрънка в леглото. Вие как бихте постъпили ако вашето бебче реве преди заспиване – ще го гушнете за да се успокои и да заспи или ще го оставите да реве в леглото докато се измори и заспи самичко?

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И аз като теб, като почне да мрънка го взимам Sad може и да не е правилно, ама не мога да го слушам как плаче Cry

# 2
  • Мнения: 2 587
Зависи кой я е научил на носене.В моя случай аз по угаждах,затова започна да я слага в леглото мъжа ми.Тя от него нямаше никакви очаквания и не се напъваше.Не че той не я мачкаше и гушкаше,но понеже все аз я слагах да спи и все се връзвах на плач и мрънкане,тя ме манипулираше.А от него имаше някакъв респект и не го правеше.Имаше период в който се беше научила че щом каже че я боли коремчето-аз я глезех и го използваше по най-гадният начин  Twisted Evil (но като по-голяма вече)

# 3
  • Мнения: 2 197
Никога не съм я приспивала на ръце - когато плаче я оставям да си заспи. Изобщо не мисля да и угаждам на всеки каприз. Майка ми я приспива на ръце. При нас помрънка малко и заспива.

# 4
  • Мнения: 336
На ръце. Но заспива много бързо. КАто й се приспи почва да плаче, вземам я за малко и почти веднага се успокоява. КАто задреме я захлупвам по корем на леглото, щото по гръб много бързо се буди.

# 5
  • Мнения: 9 973
При нас помрънка малко и заспива.
а нашия почва да се дави,да посинява,....и пак става по неговото Closeтарикати дребни Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 728
Ние сме още малки, но сами в леглото не заспиваме, независимо ден нощ.. след като го нахраня 1 час го дондyркам докато не съм сигурна че е заспал напълно и тогава го оставям в креватчето. Ако е само задрямал веднага се буди и почва с репертоара, преди бибата вършеше работа но вече не, ама аз съм си виновна сама съм го научила така, щото само да почне да мрънка и мене ми става жял и веднага на ръце.

# 7
  • Мнения: 154
И моята често се случва да поплаче преди заспиване ,но това трае не повече от 2-3 мин. и малко като я понося на ръце заспива веднага.Дори като не плаче, по-дълго време се приспиваме,но за съжаление винаги на ръце,пробвах да я оставям,но и аз не издържам да я слушам как плаче,все си викам като порасне повечко тогава ще се учим да заспиваме сами.

# 8
  • Мнения: 172
и аз мислех да пускам подобна тема.Същата работа сме и ние.Знам кога и се спи,но не заспива сама и резултатът е,че се преуморява и е по-трудна за успокояване.Завиждам на майките ,на които децата им заспиват сами.

# 9
  • България
  • Мнения: 3 621
И защо пък да е лощо да си гушкаш детенцето  newsm78

# 10
  • Мнения: 5 940
Един единствен път, откакто се е родил, синът ми е заспивал сам в креватчето. Приспивам го или на ръце, или в количката. Него просто го е страх, че ако заспи, ще изпусне нещо много интересно и понякога дори заспива седнал в количката, затварят му се очите, но да не се случи нещо, на което не е свидетел  Simple Smile. Доста е уморително за мен, но какво да се прави....

# 11
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И моето бебе проплаква преди да заспи, но си заспива сама  Party

# 12
  • София
  • Мнения: 672
И мойто като го сложа в кошарата и винаги се цупи (освен ако не сме си били в къщи ден - два и не му е домъчняло - тогава почва да се хили като хелоуинска тиква). Моята политика обаче е да не го нося изобщо на ръце и за това го полюшквам малко и след това му гася лампата. Той почва да ръжи като кученце и заспива след 5 минути.

# 13
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
При нас положението е същото.Като беше по - малък заспиваше докато суче, но сега няма заспиване дори и като го люлея пак плаче доста преди да заспи. За сам в креватчето и дума не може да става - реве докато не му обърна внимание. Е, като тръгне на училище ще го отучвам Laughing

# 14
  • България
  • Мнения: 3 621
. Е, като тръгне на училище ще го отучвам Laughing
Joy

# 15
  • Мнения: 4 401
докато бяха гадните колики спеше върху корема ми особено когато е била най-неспокойна.После имаше един много благ период и заспиваше до мен на леглото но само а да каже и ставам да нося до като има нужда. после почна зъбоникненето и отново носене пеене с часове и много ми помогна че кърмя  може да не суче но като и бутна цицата и се успокоява. сега пак сме в някакъв промеждутък дето заспива сама но на спалнята и да легна и аз.Един път беше заспала както си играе в кошарката Shocked толкова странно ми стана че се притесних да не е болна.Ако не я боли нещо си е много спокойна ,но според мен го постигнах с много носене и гушкане докато се отърве от страховете си.Много ми помогна че сме голяма рода и особено вечер върви от ръце на ръце и виждам как сама ги бута и иска да я оставят да си играе или да лази.Сега ние трябва да свикнем ,че момичето расте и си отстоява  някаква независимост.

# 16
  • Мнения: 1 335
Ами при нас рев има понякога, не винаги преди заспиване, а и още прави дрямки между всички хранения.. и сякаш си поспаливко така че често заспива самичък. А ако плаче и истерясва.. зависи, пробвам с малко водичка, после гушкане и отново в леглото, само че с готова биба в ръката, той не иска от начало, но като му я подържа си я зацока. И така запива бързо като цяло Simple Smile

# 17
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Вие как бихте постъпили ако вашето бебче реве преди заспиване – ще го гушнете за да се успокои и да заспи или ще го оставите да реве в леглото докато се измори и заспи самичко?

Ще го гушкам. Това ми показва инстинктът. Като гледам и твоят...   Grinning

Аз в момента имам друг "проблем." Малкият ми син напоследък не иска да го гушкам, нито да го кърмя, за да заспи. Аз искам, пък той не ще - иска на спокойствие сам, с палеца. Но всичко ще си дойде на мястото след време. Сигурна съм.  Grinning

# 18
  • Мнения: 351
Моето синче само гушнато заспива вечер,иначе реве та се къса!
Единственно сутрин заспива сам!Как ще го оставя да се дере..а той се дере повярвай!До скоро беше с колики и от там свикна така какво да се прави.Нощем ако се събуди пак сме на ръце!
Абе купона е голям! Wink

# 19
  • Мнения: 941
до скоро си заспиваше сама в леглото, но откакто стана по подвижна не маже да се успокои и да си намери място, колкото да и се спи и се превъзбужда,
затова я вземам в мен с бибата и и си я гушкам и тя веднага се успокоява и заспива
първото мзи дете заспиваше с песни и люшкане до припадък
мисля че си е до дете, а не до свиквоне и разглезване

докато пишех отговора заспа

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Боже, не знам как издържате да приспивате всеки път на ръце!? ooooh! И аз приспивах така беба, но само около 2 месеца. Когато откри биберона залъгалка, си заспиваше самичка. Намерете начин и си свикнете децата да заспиват сами, иначе дупе да ви е яко! Simple Smile Първоначално може да полягвате до креватчето, на пода или на вашето легло, да им пеете и така постепенно докато свикнат, че мястото за сън е в леглото. Е, ако много се дере и започне да се дави го гушнете, но след това пак в леглото. С търпение и здрави нерви ще успеете, сигурна съм!

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 296
И ние се приспиваме на ръце. Но и на ръце реве докато заспи. А да я оставя сама в кошарата и дума да не става - ще се скъса от рев, но няма да заспи... Sad

# 22
  • България
  • Мнения: 3 621
И ние се приспиваме на ръце. Но и на ръце реве докато заспи. А да я оставя сама в кошарата и дума да не става - ще се скъса от рев, но няма да заспи... Sad
Същата работа сме и ние

# 23
  • Мнения: 290
И двамата съм ги приспивала на ръце само когато са болни и  докато имаха колики,след като се уверих,че са спрели ги оставях сами да заспиват,който му се мрънка си мрънка,който му се реве си поплаква известно време и се научиха да заспиват сами сега само им пускам телевизора да им говори нещо и им светвам нощната лампа и излизам от стаята и те си заспиват.

# 24
И ние се дундуркаме на ръце но само при вачерното заспиване,а и той си е мрънкав и може да го прави да мрънка имам предвид постоянно докато не се изморя аз да го слушам,като го взема на ръце заспива за около 15мин.Но винаги преди да го взема опитвам да го слагам да заспи сам и много пъти е имало резултат но повечето пъти се приспиваме на ръце,заради неуморимото му мрънкане Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 627
Снощи тъй като имахме гости не можа да спи кам 20 часа както обикновено си подремва. Окъпахме я и докато се нахрани заспа като този път забрави да мрънка някой да я приспива на ръце или в количката. Ние се зарадвахме с мъжа ми, че вече ще знаем как да я приспиваме верно време - като не я оставаме да спи между двете хранения. Да, ама не. След 1 час като по график тя се събуди и се рамрънка да я вадим от леглото и да си игрем.Това става в 23:30 ч. Нищо от познатите ни средства не можа да я накара да заспи преди 1:45 ч. Тя си пропусна 1-ния час сън около 20 ч.,обаче си поспа от 22:30 до 23:30 и след това пак се наложи да минат около 2 часа преди да заспи за нощния си сън.Така че нашите надежди,че ако не я оставим да спи около 20 ч. ще може да запива лесно след това угаснаха много бързо. Явно си има изграден вече режим,който не можем да го променим и ще заспива на ръце или в количката. Успокоителното е, че все пак заспива докато я бутаме с количката, иначе ръцете ще ми се удължат с нейните килца  Simple Smile

# 26
И ние се преспиване, или на ръце или я гушвам и лягам с нея в нашето легло. Не смятам, че това е разглезване. Това е една неосъзната сензитивна необходимост на детето, и до около годинка, годинка и половина не би следвало да е проблем във възпитанието.

# 27
  • Мнения: 600
Гушкай си дететнцето, сега му е времето за това! После ще порастне и няма, макар, че ще ти се иска. Плаче, защото иска да е в прегръдките на мама - на сигурно, топло и уютно. И на мен ми е дотежавало понякога да мъкна дъщеря си, но тя така е по-спокойна. Как мога да й го откажа?!

# 28
  • Мнения: 55
Боже, не знам как издържате да приспивате всеки път на ръце!? ooooh! И аз приспивах така беба, но само около 2 месеца. Когато откри биберона залъгалка, си заспиваше самичка. Намерете начин и си свикнете децата да заспиват сами, иначе дупе да ви е яко! Simple Smile Първоначално може да полягвате до креватчето, на пода или на вашето легло, да им пеете и така постепенно докато свикнат, че мястото за сън е в леглото. Е, ако много се дере и започне да се дави го гушнете, но след това пак в леглото. С търпение и здрави нерви ще успеете, сигурна съм!
Северина го е казала перфектно!Представете си едно дете, на килограми около 12,13-как ще го приспивате на ръце,а?Тогава ще ви се плаче,ама няма да имате друг избор.За гушкането-има си моменти,когато детенцето трябва да се гушка-когато го боли нещо или като си играете,но НЕ И ЗА ЗАСПИВАНЕ!

# 29
  • Мнения: 173
И аз съм на същия хал - голям рев му удря.С баща й се въртим около нея и се юудим.Вечер целия ад е от 9 до 10.10.Спи и се,търка очичики,но не се предава на съня.Ужасно е.А да не говорим,че в 24.00 ч се събувда пак с рев,пие вода и заспива,но понякога е права или седнала в кошарата.Вече започваме да се притесняваме да не би да й има нещо?!?!

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
И ние се приспиваме на ръце. Но и на ръце реве докато заспи. А да я оставя сама в кошарата и дума да не става - ще се скъса от рев, но няма да заспи... Sad
Същата работа сме и ние
и ние сме така.

# 31
  • Мнения: 257
Боже, не знам как издържате да приспивате всеки път на ръце!? ooooh! И аз приспивах така беба, но само около 2 месеца. Когато откри биберона залъгалка, си заспиваше самичка. Намерете начин и си свикнете децата да заспиват сами, иначе дупе да ви е яко! Simple Smile Първоначално може да полягвате до креватчето, на пода или на вашето легло, да им пеете и така постепенно докато свикнат, че мястото за сън е в леглото. Е, ако много се дере и започне да се дави го гушнете, но след това пак в леглото. С търпение и здрави нерви ще успеете, сигурна съм!
Северина го е казала перфектно!Представете си едно дете, на килограми около 12,13-как ще го приспивате на ръце,а?Тогава ще ви се плаче,ама няма да имате друг избор.За гушкането-има си моменти,когато детенцето трябва да се гушка-когато го боли нещо или като си играете,но НЕ И ЗА ЗАСПИВАНЕ!
PeaceАБСОЛЮТНО ТОЧНО!

# 32
  • Мнения: 98
Виж,мила, аз досега не сам виждала бебе което да не плаче или поне да си мрънка преди да заспи, според мен е нормално, при положение че е малко, не разбира че като му се спи трябва да затвори очички и да заспи, поне в началото трябва да помогнеш. Ние до 2 месеца се приспивахме  люшкане на кошчето за кола, сега като и е доспи я люшкам в креватчето по 2мин, успокоява се и заспива. На ръце ми се е налагало да я приспивам само по време на коликите, пробвай да и дадеш топло чайче или водичка преди да заспи помага много. И разбира се след време и това ще мине. Успех  bouquet

# 33
Боже, не знам как издържате да приспивате всеки път на ръце!? ooooh! И аз приспивах така беба, но само около 2 месеца. Когато откри биберона залъгалка, си заспиваше самичка. Намерете начин и си свикнете децата да заспиват сами, иначе дупе да ви е яко! Simple Smile Първоначално може да полягвате до креватчето, на пода или на вашето легло, да им пеете и така постепенно докато свикнат, че мястото за сън е в леглото. Е, ако много се дере и започне да се дави го гушнете, но след това пак в леглото. С търпение и здрави нерви ще успеете, сигурна съм!
Северина го е казала перфектно!Представете си едно дете, на килограми около 12,13-как ще го приспивате на ръце,а?Тогава ще ви се плаче,ама няма да имате друг избор.За гушкането-има си моменти,когато детенцето трябва да се гушка-когато го боли нещо или като си играете,но НЕ И ЗА ЗАСПИВАНЕ!
Струвами се че изопачавате нещата. Всяко дете има сензитивната потребност да бъде гушкано. Особено за едно бебе до към 1 г., та то 9 мес. е било вътре във мама, на закътано, на топло, на сигурно. До тази възраст не е осъзната тази потребност, те не го правят от някаква лигавщина плачат и искат да усетят мама/тати, да усетят че не са сами, че са на сигурно. Така че това че преспивате децата си в началото, не означава , че ще се приучат на това и като по-голями деца това ще бъде система. Като ги гушкаме сега не означава, че ги разглезваме. Има доста статии на психолози по тази тема, напр. Мадлен Алгавари

Общи условия

Активация на акаунт