извеждане в тази мъгла

  • 2 262
  • 53
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Извеждате ли децата си в тази мъгла? Моята лекарка ме посъветва докато преминат мъглите над София да не извеждам дъщеря ми, защото тя непрекъснато има хрема. На мен обаче вече ми писна - вие извеждате ли децата си? Питам за деца около годинката.

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Не, стоим си у дома. Полудяваме вече  Crazy
Но като изляза на балкона ми става лошо от влагата и смратта на автомобилни газове. В мъглата ги усещам повече, няма начин да изкарам детето на този въздух.

# 2
  • Мнения: 324
В мъгла не го извеждам. Само ако е нещо неотложно. Peace

# 3
  • Мнения: 592
Ох, и ние вече полудяваме от това стоене в къщи

# 4
  • Мнения: 526
Преди няколко дни по новините съобщиха,че в мъглата концентрацията на запрашеност е 4 пъти над нормата Sick За София ставаше въпрос.

# 5
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Не.Когато има мъгла влагата на въздуха е много висока,изгорелите газове от автомобилите не момогат да се издигнат и оставт ниско долу.Това е и най-благоприятното време за вирусите.Не ти препоръчвам да излизате.Знам какво ти е!И аз лудвам,но си намираме други забавления.

# 6
  • Мнения: 864
Никога.

# 7
  • Мнения: 157
И ние не.

# 8
# 9
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Вчера излязохме за половин час...Ще полудея иначе в къщи... Embarassed

# 10
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Не, защото над София освен мъгла има и куп още други боклуци. Когато има мъгла те се задържат и всички дишаме този въздух. Не че и преди ги няма, но поне са в по-разредено количество.

# 11
  • Мнения: 2 100
Няма значение, че детето ми е не е на около годинка. Не го извеждам и сега в мъгла и като стане по голямо пак няма Peace

# 12
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Не излизаме. То и ние вече полудяхме, но в мъглата не бих я изкарала, ако не е за нещо важно. Мъж ми вчера даже някъде прочете, че ние трябва да пиеме антиоксиданти, пък какво остава за децата. А, ето къде го чете http://dnes.dir.bg/2008/01/14/news2542830.html

# 13
  • Мнения: 174
Ние излизаме по замалко със дъждобрана от горе

# 14
  • Мнения: 338
Не излизаме-наистина е скучно, но все пак и това ще отмине Grinning

# 15
  • Мнения: 8 999
В мъгла, дъжд и силен вятър не съм ги извеждала.

# 16
  • Мнения: 14 654
Може спокойно да излизате за половин час и в мъгла, след като детето е над 1 годинка, само бебета не се извеждат в мъгливо време. А и мъглата се вдига вече Simple Smile Антиоксиданти се съдържат в някои пресни зеленчуци и плодове, няма нужда отделно да се пият.

# 17
  • Мнения: 367
Ох и ние не можем да излезнем - мъгла, студ. От както се е родил бебо не съм го извеждала! Само по няколко минути на балкончето и то ако е слънчево и температурите са над 0 - което почти не се случва....Вече откачам. Следващото ми дете, живот и здраве ще го планирам да се роди пролетта или лятото...

# 18
  • Мнения: 748
тъкмо се чудех аз ли съм най-безотговорната майка че си извеждам детето във всякакво време?  Laughing
естествено ако е много гъста мъглата избягвам (в смисъл, че не я извеждам нарочно, но ако сме били на вън се е случвало да падне мъгла, а тя да иска още да си играе и не съм се притеснявала особено), но иначе само като беше малко бебе не я извеждах в мъгла и дъжд Peace

а в момента, знам ли, може пък и само в моя квартал да е така newsm78 , но не ми се вижда да има някаква мъгла. (даже според мен никаква, ама както вече уточних съм безотговорна в това отношение  Peace )
във всеки случай има и други начини да разнообразиш деня на дребосъчето, например да отидете да си поиграете в някой детски клуб (ако ходиш с кола няма да се надиша чак толкова с ужасната мъгла) или пък да си поканите на гости други деца Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 522
В мъгла не я извеждам на вън. Ходим по детски кътове или на гости в приятелки с деца на сходна възраст.

# 20
  • Мнения: 351
Хайде и ние в кюпа - не излизаме и полудяваме и двамата! Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 565
И ние не излизаме. Тя е спокойна, но аз издивявам вече в къщи. Само дебна да се вдигне. Сега спинка, но като се събуди ще папка и ще поизлезем да подишаме малко въздух, че и слънчице пекна. Крайно време е да се оправя това време. Naughty

# 22
  • Мнения: 5 401
Не! Мъглата е единствената пречка да не излиза дребното навън. Нито студ, вятър, сняг или дъжд не ме спират, единственото мъглата.

# 23
  • Мнения: 983
Все се налага да изляза да взема храната от кухнята, да напазарувам, а няма на кого да го оставя...Та всеки ден поне за половин час сме навън...мъгла, вятър, дъжд...просто няма начин  Tired

# 24
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, в никакъв случай... То е все едно да изведеш детето си в най - голямата мръсотия и отрови...  Sick

# 25
  • Мнения: 2 131
Когато има мъгла категорично не го извеждам. Но сега, дори и да е слънчево, пак е проблем излизането, защото в Добрич е ужас след снега. Тротоарите не са изчистени, има някакви малки пътечки и огромни буци и ми трябва не бебешка количка, а джип за планинско катерене. Един път се подлъгах да изляза и докато не се стопи снега, няма да повторя.

# 26
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Не! Мъглата е единствената пречка да не излиза дребното навън. Нито студ, вятър, сняг или дъжд не ме спират, единственото мъглата.
и аз така

# 27
  • Мнения: 423
Не го извеждам в мъгла. Детския пулмолог, при когото го водя, изрично забрани да излиза навън в мъгливо време, даже и да се налага.

# 28
  • София
  • Мнения: 932
Май ще се окаже че само аз извеждам бебка всеки ден навън, на 6 месеца е  Embarassed. На пръсти мога да преброя дните когато не съм я извеждала или е имало проливен дъжд и чадър няма да ни спаси или от мъгла не може да се вижда , но иначе ако няма много гъста мъгла сме си все навън дори и за половин час. Досега не е боледувала и не ни се е налагало никакви лекарства да пием  да чукна на дърво да не предизвикам съдбата.

# 29
  • Мнения: 545
Не! Мъглата е единствената пречка да не излиза дребното навън. Нито студ, вятър, сняг или дъжд не ме спират, единственото мъглата.
Peace

# 30
  • Мнения: 357
ми ние не сме спирали да излизаме тези дни в парка, без вчера и винаги е пълно с колички - за Южния парк говоря, а мъгла, освен вчера, не съм забелязвала - по обедно време липсва Rolling Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 2 734
Само в Дървеница ли е така,тук мъглата по обед се пораздига и пробива слънце.Излизахме и в неделя,и вчера,и днес също.Даже днес времето беше супер меко и приятно за разходка,като се изключи кишата през която количката малко буксува.

# 32
  • Мнения: 9 973
днес излязохме,времето е чудно. Hug

# 33
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
И ние си стоим в къщи и полудяваме,най вече аз.Иначе ако се наложи го извеждам.

# 34
  • Мнения: 403
Не сме излизали в тази мъгла.Днеска за сефте бяхме на разходка.

# 35
  • Мнения: 1 193
Излизаме за около половин час - да заведа каката на англ.ез. или тренировка. Вчера като се прибрахме, Киара като се разкиха излязоха направо едни сополчета със сажди. Ужас  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 77
Единствено в мъгла избягвам да извеждам моят син  Peace

# 37
  • Мнения: 58
Единствено много гъста  мъгла и адски силен вятър могат да ме спрат да разхождам. Броени пъти се е случвало да не  изведа Вики

# 38
  • Мнения: 1 701
Не!  Naughty Дори за кухнята почти винаги пращам някой.

# 39
  • Мнения: 9 903
извеждам го по обяд, когато мъглата се вдига.  Миналата зима пак така.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не.Нито веднъж не съм го извела тези дни.Но няма как-времето е ужасно.

# 41
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не, дете не се извежда в мъгла. По- добре да му е скучно вкъщи отколкото да диша отровите в мъглата. Naughty

# 42
  • Мнения: 5 940
Днес времето беше страхотно за разходки, бяхме два часа навън. Иначе в мъгла не го извеждам.

# 43
  • Мнения: 745
Не, дете не се извежда в мъгла. По- добре да му е скучно вкъщи отколкото да диша отровите в мъглата. Naughty
Peace

# 44
  • Мнения: 8
Действително, не е добре да се излиза в такова време. Не се препоръчва за големи хора, камо ли за дечица.
Предлагам Ви един цитат: "Мъглата удря най-силно в белите дробове, казва д-р Любомир Киров, шеф на съюза на джипитата в България. Заради влагата и натрупаните прашинки във въздуха се обострят астмата и бронхитите. Настинките са по-често срещани и почти винаги са съпроводени с кашлица, която трудно се лекува."
Има и още по темата тук: http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2006-12-20&article=172240

# 45
  • Мнения: 27 524
Не, в мъгла никога. Без значение от възрастта. Мъглата е ужасно мръсно и гадно нещо.  Sick

# 46
  • Мнения: 953
Не сме излизали от близо седмица, полудявам вече.

# 47
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Днес времето беше страхотно за разходки, бяхме два часа навън. Иначе в мъгла не го извеждам.
Peace

# 48
  • Мнения: 525
Абсурд.
Но отскоро намерих изход - качвам мъника в планината и попадаме в друг, слънчев свят.. Wink

# 49
  • Мнения: 1 674
не,в силен вятър също

# 50
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
 И ние не излизаме,когато има мъгла.

# 51
  • там някъде...
  • Мнения: 235
не го извеждам в мъгла и много силен вятър - мнението на педиатърката ни е , че мъглата спомага за развиване на белодробни инфекции

# 52
  • Мнения: 14 654
не го извеждам в мъгла и много силен вятър - мнението на педиатърката ни е , че мъглата спомага за развиване на белодробни инфекции
Ако си предразположен или наскоро си боледувал. На здрав човек нищо няма да му стане. Моят син често е боледувал от бронхити, но ако е здрав мъглата не му предизвиква трудно лечима кашлица, нищо му няма. Малко се прекалява с плашенето на хората. Иначе не споря, че не е добре да се диша мъгла.

# 53
  • Мнения: 258
не трябва да се извежда детето, освен разбира се, ако е за нещо неотложно  Peace
Освен това е супер вредно и за деца с кашлица /каквато и да е/.

Общи условия

Активация на акаунт