Отговори
  • Мнения: 228
Здравейте искам да ви попитам каква храна предпочитахте да хапвате докато бяхте бременна -кисело и солено или сладко и шоколади и и какво бебе имахте след това в смисъл момче или момиче stork-boy stork-girl

# 1
  • София
  • Мнения: 1 524
От нищо не се лишавах, а резултатът беше катастрофален 25кг отгоре.
Всичко ми се папаше - накрая се появи най-красивата принцеска.  Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 3 688
Такъв апетит имах през бременността,че ми ставаше неудобно от самата мен.
Резултата е +9кг с първата бременност
и +6кг с втората бременност.Родих преди по-малко от две седмици и съм върнала килограмите от преди да забременя,визам си в дрехите,даже тия дни мисля да се разходя за нови,защото всичко ми е широко.
Определено си е до организъм,един качват повече,други по-малко,но сега не е момента да го мислиш,още повече да се ограничаваш.

# 3
  • Мнения: 476
Нямах определени предпочитания към солена или сладка храна. Ядеше ми се много и от всичко, с едно изключение - риба. Качих 25кг, родих момче.

# 4
  • Мнения: 5 940
От нищо не се лишавах, а резултатът беше катастрофален 25кг отгоре.
Всичко ми се папаше - накрая се появи най-красивата принцеска.  Mr. Green
И моят същият, само, че  прекрасен принц над четири килограма. Ама почти ги свалих вече тия пусти 25 килограма.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ами...........всичко!И в крайна сметка -28кг отгоре!СЛАВА БОГУ,че свалих 26 от тях!В началото много ядях солено,и то все глупости-чипсове,снаксове,много хапвах и баници със сиренце...Но към средата на бременноста изведнъж спрях със соленото и се нахвърлих на шоколадите и станах пълен глиган!  261uu но си заслужава,защото после се появи зайко Кристиян и забравих за всичко!

# 6
  • Мнения: 1 701
Нищо по-различно от обикновено, нито повече, нито по-малко, нито сладко, нито солено... Не съм се ограничавала, просто нямах нужда.
Качих 14 кг.

# 7
  • Свиленград
  • Мнения: 269
ХАпвах абсолютно всичко...много тестени храни ми се ядяха. Резултатът 17 кг. отгоре,които свалях до скоро. Имаме момченце. Сега се опитвам да се ограничавам,но незнам до кога ще успявам.

# 8
  • Мнения: 115
Не съм се лишавала от нищо и резултата е 17 качени килограма, бебе 3350. 7 килограма свалих в родилното, но останалите 10 си ги нося все още върху мен Sad Много шоколад хапвах и бебето е момче.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 761
С Дияна предпочитах сладко, много поколади, от всичко по много, 25кг +
Сега шоколад не мога да ям, в никакъв вид. Хапвам по едно-две парченца на няколко месеца.
В момента налитам на солено и кисело.

# 10
Хапвах много сладки неща,най ми се ядеше торта,също  и баничка с боза-родих момченце

# 11
  • Мнения: 11 004
Хапвах солено, кисело и люто, резултатът беше +11 кг и

# 12
  • София
  • Мнения: 44 106
Ядях всичко....закуската ми беше кроасан със сирене и сладки бухтички+ капучино....всъщност много не ми се промениха вкусовете...аз по принцип съм си сладкоядец..единствената промяна беше, че от яйца ми се повръщаше.....
Та накрая момче....но не мога да кажа че съм налитала на солено и кисело...

# 13
  • Мнения: 2 131
В началото, първите три месеца, не ми се ядеше сладко, а по принцип обожавам. Имам момченце. Иначе след това ядях всичко - сладко, солено, кисело. Изяждах към един кг портокали на ден. Качих общо 28 кг, от които имам да свалям 3-4.

# 14
  • Мнения: 745
винаги съм си мислила,че ще кача много килограми през бременноста.обаче не се оказа така.никога не ми се е хапвало нещо повече и изобщо нямах апетит като  повечето бъдещи майчета.доста салати,плодове и млечни изделия.родих момче,2950кг.
миличка,моля те поправи си резолтата.

# 15
  • Мнения: 2 910
От началото на бременността ми се ядеше само кисело и солено, сега започнах да налитам и на сладкото. До момента съм с 15кг. отгоре  Rolling Eyes, а прогнозата е за момче.

# 16
  • Мнения: 812
ядеше ми се месо/пъстарма и луканка/ и много кисело мляко.Резултата момченце - 3550 кг,за цялата бременност качих 14 кг

# 17
  • София
  • Мнения: 44 106
А то въпроса не е ли резултат - т.е. пол на бебето, а не резултат т.е. килограми??????

# 18
  • Мнения: 864
В началото умирах за солено.Бях луда за кренвиршки.
Към края на бременността проядох и сладко.
Резултатът е малка сладка кукла  Grinning

# 19
  • Мнения: 423
През първата бременност изведнъж проядох кисели краставички - по принцип не ги обичам, но тогава много ги ядях. Резултата е момиче. През втората бременност нямах промяна във вкусовете, ядях всичко. Резултата - момче. Според мен няма зависимост.

# 20
  • Мнения: 4 546
ядяха ми се много тестени работи. кисело - не, сладко - в началото въобще не можех да го погледна - нетипично за мен. в по-големите месеци си възвърнах страстта към сладкото. имам момче

# 21
  • Мнения: 73
Бях се превърнала в тревопасно. Ядях основно в началото грепфурти и лимони, после бях в периода кайсии, а следващото сини сливи в промишлени количества. Месо не можех да понасям. Резултата е една малка дама само дето не се роди никак малка  Laughing

# 22
  • Мнения: 1 029
хапвах си доста,имах зверски апетит  GrinningНай-много обаче ми се ядеше сирене и обратно на суеверието родих момиченце Peace

# 23
  • Мнения: 2 068
диня-сладолед, диня-сладолед= 20кг и момче  Mr. Green

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Всичко си хапвах,но от 7я нататък закусвах само с плодове и качих 14 кг.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 588
Всичко ми се ядеше и не се лишавах от нищо, но като че ли предпочитах соленото и киселото.
обичам сладко по принцип, но тогава толкова не налитах на него.
Резултат - момченце. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 103
Първо да попитам: Как е възможно да пуснеш тема и дори да не се замислиш грамотно ли го правиш?!
И второ: Да хапвах си каквото ми се искаше и не промених режима си на хранене заради факта, че съм бременна.

# 27
  • Мнения: 323
От нищо не се лишавах,за 9 месеца качих само 8 килограма

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 969
През живота си не съм обичала сладко и ядях по 1 шоколад годишно.Като забременях с малкия в началото ми се гадеше , после си хапвах кисело , но към 7-8 месец ми се отвори такъв апетит за сладко, че си наваксах за цял живот (на ден по кило сладолед със всякакви вафли, шоколади и т.н.) качих 35 килограма
Сега пак си хапвам от всичко и нямам такива изявени предпочитания към кисело, солено или сладко все още.Казват, че ще е момиче
От нищо не се лишавам и си хапвам каквото ми се хапва Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 12 554
Към края на третия и средата на четвъртия изядох цял ТИР с компоти от праскови и ягоди. Тове е единственото странно нещо в хранителния ми режим по време на бременността. Иначе си ядях както обикновено.
Качих 20 килограма. На 20-ия ден от раждането бях свалила 24 кг.
Имам син. Роди се 4340 гр.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 524
А то въпроса не е ли резултат - т.е. пол на бебето, а не резултат т.е. килограми??????
Ами въпросът на темата ме подведе  Joy  Joy - то при мен е болна тема резултатът от хапването, даже не се замислих пишейки качените килограми, но поне се усетих  - добавих и полът.

# 31
  • Мнения: 27 524
Нищо специално. Пишех и пиша грамотно; качих 6 кг за цялата бременност; изписаха ме 8кг по-малко, отпреди да забременея  Grinning
Накрая похапвах основно диня. Качих всичко на всичко 6 кг  Flutter
Сладко не допусках, имам момче  Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 3 271
С първата бременност ми се ядеше кисело, кис. мляко, млечни произведения - роди се момче.
Вторият път - сладкиши, плодове, салати ( марули) - роди се момиче.

# 33
  • Мнения: 5 026
Нямах определени предпочтиания-до 3 м. ядях сладолед, после не го поглеждах. Момче имаме.

# 34
  • Мнения: 4 621
Хапвах каквото ми се ядеше - предимно зеленчуци, пълнозърнести продукти, млечни продукти  понякога си позволявах и нещо сладко. Избягвах пържени и мазни храни, както и тестени изделия от рода на баници, геврци и т.н.
Краен резултат + 12 кг. В родилното одтавих 7, останалите 5 свалих до края на 1 -я месец Peace

# 35
  • Мнения: 3 929
Предпочитах предимно солена храна и, от време на време - сладки работи. Най-много обаче ядох сладолед, и то ванилов, капучино ванилово и череши. Скъсах се да ги ям. Родих момче.

# 36
  • там някъде...
  • Мнения: 235
през цялата бременност хапвах сладки неща - сладолед нагъвах дори в полунощ  hahaha
Резултата е 100 % мъж до мен в кошарата  Joy

# 37
  • Мнения: 636
Хранех се както обикновено, нямах по-специални предпочитания. Единственото нещо, което включих допълнително в менюто си бяха тестените закуски Crazy. Никога не съм ги обичала...и сега не ги ям, но докато бях бременна всеки ден си хапвах Confused. Резултатът беше 7кг. отгоре и мъничка девойка Flutter

# 38
  • Мнения: 238
Ядях си всичко,уж в умерени количества,  само от рибата ми се гадеше, резултат +20кг, до края на третия месец си бях възтановила килограмите и си имам едно прекрасно момиченце.

# 39
  • Мнения: 97
Мнооооого кисело и много плодове и зеленчуци хапвах,даже и на сладко налитах(при положение че никога не съм обичала сладко),качих 9 килограма-резултат девойка  Grinning

# 40
  • София
  • Мнения: 82
Апетитът ми не се промени, но много си хапвах резенчета лимони, вишнички, сиренце и кисело мляко по една кофичка на ден, като се има в предвид, че много не обичам да ям мляко. Резултат + 12 кг., като след раждането свалих около 9кг. и в края на първия месец се върнах в кг отпреди бременността. Имаме си най-хубавата госпожица на света. Laughing

# 41
  • Мнения: 1 311
По принцип си налитам на сладко, но по време и на двете ми бременности налитах на шоколад като невидяла. И много ми се хапваха тестени закуски, но тях си ги спестявах. Резултатите - две момчета, първия път 25 кг, втория - 23. Тогава ги свалих за 6 месеца, сега имам да свалям още 8 (то с тия празници ...).

# 42
  • Мнения: 3 157
При мен резУлтата беше 9кг отгоре и момче:)По принцип обичам страшно много сладко,но докато бях бременна изобщо не ми се ядеше,сега след като се роди пак си ям сладко.Simple Smile

# 43
  • Мнения: 152
Питала съм много майки-при всеки е различно! И аз не знам какво да очаквам. до края на 3-я месец не можех да погледна сладко,все още не мога да ям гъби и месо. Най-много си обичам тестеничко и киселко. Очаквам близнаци-надявам се поне едничкото да е момченце!  Simple Smile

# 44
  • Мнения: X
С първата бременност не се ограничавах - 23кг. отгоре.
Сега пак не се ограничавам, до тук 11кг., но с първата вече бяха поне 15 - 16кг.

# 45
  • София
  • Мнения: 35 946
Качих 30 кг и ядях много неща  които преди не съм обичала, не обичам и сега. Напр. Тестяно, сланина и все едни такива калорични.
Домашна юфка, дето винаги съм мразила.
Не ядях пиле миришеше ми отвратително, но винаги съм го обичала, сега също.
Луда работа Grinning

# 46
  • Мнения: 728
Хапвах си всичко, но най много ядях шоколади, вафли и всякакви сладки неща. Другото ми любимо нещо беше чипса.. абе все здравословни храни Twisted Evil. Резуата, 14 кг отгоре което реално погледнато за мойто тъпчене си е даже малко.. късметлиика съм си.  Mr. Green

# 47
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Нищо специално не ми се е преяждало, нито сладко нито кисело. Родих момче.

# 48
  • Мнения: X
Нямах странни вкусове. Ограничавах се от всякакви вредни храни, не се тъпчех, като за двама, с успокоението, че важното е бебето да е здраво, пък 20-30кг. не са проблем. Все пак много килограми се трупат от здраво хапване, успокоението, че е до организъм и метаболизъм на мен не ми звучи правдоподобно. Качих 5,5кг., като се отпуснах с пуканките, бирата и пържените картофки само през последните две седмици, когато определихме термина. Момиче.

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 20:30 от Анонимен

# 49
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Нищо по различно от преди.....
Само дето сладкото и сладоледа бяха в повече ..много в повече  Embarassed Embarassed

# 50
  • Мнения: 252
Хапвах си всичкоооо и то с голям апетит.Затова и качих 30 кг. Родих момченце но, не мисля че храненето има връзка с пола на детето.

# 51
  • Мнения: 1 197
почти  всичко ми се ядеше,но най-много тестени работи,ама сега ми се иска да се бях се ограничавала Embarassed,ама пуста лакомия.Сама разбираш,че резолтата е  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 228
Първо да попитам: Как е възможно да пуснеш тема и дори да не се замислиш грамотно ли го правиш?!
И второ: Да хапвах си каквото ми се искаше и не промених режима си на хранене заради факта, че съм бременна.
Thinking

# 53
  • Мнения: 228
Първо да попитам: Как е възможно да пуснеш тема и дори да не се замислиш грамотно ли го правиш?!
И второ: Да хапвах си каквото ми се искаше и не промених режима си на хранене заради факта, че съм бременна.
Thinking
скъпа никъде не те питам колко кг си натрупала а те питам момченце ли си имаш или момиченце ПРОЧЕТИ ВЪПРОСЪТ

# 54
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Първият път се оядох на кисели краставички и кус-кус...всеки ден, до 4-я месец  Crazy
После изядох едно кило круши за 5 минути, стана ми лошо и се поспрях.
Не напълнях много, до 7-я месец почти не ми личеше и носих всичките си стари дрехи.

Вторият път, още преди да разбрем, че съм бременна, се побърках да ям маслини (аз мразя маслини!!!), всеки ден правих домашна пица, макарони (и макарони не обичам!), тъпчех се с хамбургери (детето си е американче все пак  Wink ) и кока кола  Crazy . Това обаче първите 2 месеца. После започна зверско повръщане дори от мисълта за храна и отслабнах. Пролича ми чак в края на 6-ти месец.... както казва майка ми, бях слаба бременна и дебела родилка с целолит  Close

Излишно е да казвам, че още повече съм намразила макарони, хамбургери, маслини  Sick
Кус-кус и кисели краставички не съм кусала вече 6 години...

# 55
  • Мнения: 565
Мноооогоооо сладко - по 1 тарелка бисквити или сладки някакви. За отрицателно време цял шоколад или цяла кутия сладолед изчезваха пред очите на таткото.  Blush Родих момиченце.

# 56
  • Мнения: 4 496
Най-много ядях кисели краставички, лютеница, майонеза и домати със сирене.
Резултатът е момиченце. Mr. Green

# 57
  • Мнения: 173
До 7 месец всичко си беше по старо му,но....Като влязох в седмия - шоколад,шоколад и само шоколад  като резултата беше от 57 кг ( 73 см.висока) 90 кг до раждането (и пак 73 см. висока) Embarassed Embarassed EmbarassedСега още не мога да се оправя ,но пък като гледам малката,май се успокоявам.... Tired

# 58
  • София
  • Мнения: 6 258
Ядеше ми се всичко и по много. Crazy Резултатът - и двата пъти едри момчета. Laughing Не мисля, че има зависимост от това какво бебе носиш и какво ти се яде. И кисело, и люто, и шоколад - всичко ми се ядеше (ама и по принцип си ги обичам). Blush Това, което се промени откъм вкусовите ми предпочитания е, че ми се гадеше като готвя дреболии. Sick

# 59
  • Мнения: 1 193
На мен, ми се хапваше от всичко, по Много  Mr. Green В началото изяждах по цял буркан кис. краставички, после пък много ми се ядяха компоти. Резултата ми е много килограмчета над нормата и две красиви момичета  Hug

# 60
  • Варна
  • Мнения: 222
Когато лекарката ми каза да избягвам сладкото и тестяното, аз започнах да наблягам на кузуначета, козуначени кифли и други производни. Не беше напук, просто това ми се ядеше. Не съм вегетарианка и никога не съм искала да бъда такава, но по време на бременността, месото направо си ме отвръщаваше. Пиех промишлени количества студен чай. Качих 10кг и две седмици след раждането си бях възстановила първоначалните килограми. Имам си слънчево момченце.

# 61
  • Мнения: 9 973
сладко-момче Peace

# 62
  • Плевен
  • Мнения: 238
Предимно солено и тестено.Резултатът +12кг. момиче

# 63
  • Мнения: 514
сладко и резултата е момиче - baby_neutral

# 64
  • Мнения: 208
Яла съм всичко,което съм искала,но не съм се тъпчила.И преди и по-време на бр.си хапвах задължително всеки ден морени по 2-3,или шоколад или други сладости.Качих 25кг. и родих момиче 4200кг.Не си мисли,че има зависимост между храна и пола на детето.

Общи условия

Активация на акаунт