Мога ли да давам билков чай вместо вода?

  • 3 755
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 546
А по колко давате от Бебезан-а? newsm78

# 31
  • Мнения: 814
Важното е да й предлагаш - в един момент ще пропие вода. Синът ми в началото почти не пиеше - по 1-2 глътки най-много, но впоследствие - започна редовно. Освен това сега е и зима  Peace 

# 32
  • Мнения: 724
Вода хич не иска а чай пие колкото и дам толкова изпива.Давам чай на ХИП/различни видове/ и определено многооо и харесват.

# 33
  • Мнения: 8 917
Предлагай му и от двете - каквото си хареса, това да пийва Hug

# 34
  • Мнения: 29
благодаря на всички за отговорите....ами ние пропихме чаят много добре...опитваме и блевит -той и харесва най-много...  bouquetно даваме чай умерено между храненията без да я насилвам, защото и аз знам че в адаптираното мляко си има всичко,но след като се захранихме и с каши си мислех че е необходимо да започнем и да пием по -малко.... newsm78

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 19:32 от румката

# 35
  • Мнения: 98
Да ти кажа аз първо и давах вода преварена с малко захар Sick(естествено по препоръка на майка ми), преди 2 месеца и дадох семена от копър-дават се: половин чаена лъжичка се накисват(не варят) в гореща преварена вода и като се охлади до стайна температура готово:)Първите дни слагах по малко(1/2 кафена лъж. захар), защото не го искаше,но на 5-тия ден спрях и сега и давам без захар. Много го обича така чая, евтин е, защото семената са 0.70ст в аптеката,а стигат за почти месец, даже като е нервна и и се спи и не иска мляко пие само този чай, помага и в акането Blush, а и аз го предпочитам пред този на хипп с копър, защото са си натурални семена, а тея гранули в хипп-а...кой знае откъде дошли....Ако е по-голямо детето от 6м. се слага по една чаена лъж. семена. Пробвай, ние заради този чай нямахме почти никакви колики междудругото.

# 36
  • Мнения: 378
      Второто ми дете не искаше да пие вода . На 5 месеца започнах да му давам отвара от сушени сливи ( водата, в която са сварени ) - заради запек. Давала съм му и отвара от сушени кайсии ( сварените плодове ги използувах за пюре ). Към 7 месеца започнах да давам  и чай от шипки  без захар .

# 37
и ние имахме същия проблем.вече сме почти на 8 месеца, сега когато започнахме да хапваме попара от сиренцето ожеднява. даваи чай от шипки богат е на витамин с и не пречинява алергии.пробвай но да не е много силен

# 38
  • Мнения: 676
Може шипки,липа, но детето свиква с чая и после съвсем няма да иска да пие чиста вода поне при нас е така, а вече сме на 1г4м.

# 39
моя син пие колкото чай и вода дам-но без захар!!!чайовете на ХИП си  ги харесва много-копър,лайка,а сега съм взела комбиниран-лайка,копър и още нещо имаше...но съм чувала че отбиват апетита newsm78за целта аз ги редувам-адиния ден давам чай,на другия вода Grinning

# 40
  • София
  • Мнения: 5 719
Ние вода не искаме и пием само чай като до сега съм давала липа,както и на Блевит-Суеньо Peace

# 41
  • Мнения: 29
благодаря на всички мили мами , които ми отговориха. Аз си споделям опита до момента и той е че чаят не е никак вреден моята дъщеря го пие с удоволствие но само билков не силен и  недава алергия към нищо за сега. А също така сварявам и отвара от сини сливи и кайсии с малко стафиди , за да не е запекана.нищо досега не съм подслаждала със захар и тя си пие и още как, но наистина не иска да близне чиста преварена вода.но за това ще мисля по нататък.важното е че засега се справяме с проблема " пиене" чрез чай и отварата от сливи Hug  bouquetзавсички които ми помогнохо с опита и отговорите си

# 42
  • Мнения: 686
Пробвай чай,ако не иска слагай повече водичка в шишето с АМ.

# 43
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз давам Бебезан.

# 44
  • София
  • Мнения: 17 592
Можеш да даваш чай, можеш да даваш сок, ако въпреки това не иска, вероятно няма нужда.

Общи условия

Активация на акаунт