Запек при бременност

  • 10 709
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Запека ми започна още през първия ден на бременност-а  Laughing, не че и преди това нямах от време на време!
Опитах всякакви неща, един ми казва едно, втори друго и аз все опитвам!
Сега всичко е наред, оправих се кисело мляко Laughing
От най евтиното в магазина за да няма вътре сухо мляко и сметана, не са гъсти като Danon, но помагат
Всеки ден по една кофичка и няма проблем Laughing
Просто исках да уведомя мамите с подобен проблем, защото на мен нищо друго не ми подейства!

# 1
  • Мнения: 3 092
Я виж и този сайт пише още нещо за киселите млека , може и да ти е полезен !http://www.bnap.org/?p=89

# 2
  • Мнения: 173
Не е необходимо да пиеш каквото и да е било- просто яж много плодове.Не са полезни само за запека ти,но и за бебо.Аз като бях бременна се побърквах от ябълки,мандарини,киви и каквото се сетиш.А моята приятелка пиеше Дуфалак,защото не ядеше плодове.Това моята рецепта.

# 3
  • Мнения: 27 524
Не е необходимо да пиеш каквото и да е било- просто яж много плодове.Не са полезни само за запека ти,но и за бебо.Аз като бях бременна се побърквах от ябълки,мандарини,киви и каквото се сетиш.А моята приятелка пиеше Дуфалак,защото не ядеше плодове.Това моята рецепта.

И моята. И да са на гладно. Сутрин чаша изцеден протокалов сок върши чудеса.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 621
Подкрепям за киселото мляко и кивито , специално за запека
Иначе колкото повече плодове толкова по-добре.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Кивито върши страхотна работа.  smile3521

# 6
  • София
  • Мнения: 2 967
Подкрепям за киселото мляко и кивито , специално за запека
Иначе колкото повече плодове толкова по-добре.

да, плодовета са много важни Simple Smile

# 7
  • Мнения: 193
Яж киви! СТРАХОТНО помага!

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 260
ябълки + много вода  Party

# 9
  • Мнения: 961
ябълки + сушени сливи

# 10
  • Мнения: 1 197
на мен топло мляко с мед много ми действаше

# 11
  • София
  • Мнения: 3 271
Киви, цитруси, мюсли Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 2 802
Сутрин овесени ядки с кисело мляко, ефектът при мен е гарантиран!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 735
Топла вода с лъжичка мед и 3-4 сушени сливи

# 14
  • Мнения: 820
При мен много добре действат 5-6 сушени кайсии

# 15
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
аз залагах на кивито и цитрусите Peace

# 16
  • Мнения: 11 004
На мен ми помагаха
- сутрин кисело мляко с ленено семе или трици + горещо кафе
- сушени сини сливи и водата, в която ги накисвах
- много вода, поне 2 литра на ден

# 17
  • Мнения: 770
Киви и круши

# 18
  • Мнения: 1 080
МнОООООго вода - само това ме спасява!!!

# 19
# 20
  • София
  • Мнения: 570
Оф, на мен нищо не ми помага. Sad Но и с първата бременност бях така - първите 3-4 месеца ужасен запек, а после от самосебе си се оправиха нещата.

# 21
  • Мнения: 37
сутрин по една лъжичка зехтин. има си начин да се пие и да не е гадно, колкото и звучи Sick след като напълните лъжичката със зехтина, я изсипвате в устата под езика  без да я гълтате. после пиете вода и така зехтинът преминава едновременно с нея и не ви става гадно.  Grinning

# 22
  • Мнения: 9 973
круши и грозде,череши Peace

# 23
  • Мнения: 64
И аз известно време имах такъв проблем по време на бременност, но го реших с киви.

# 24
  • Мнения: 92
При мен запека се появи след 3ти месец. Всяка сутрин закусвам с плод и прясно мляко с мед и какао.  Ако изпусна закуската идва и проблема. Joy

А бирата вечер ми помага най-много за киселините. Изписаха ми хапчета Stopacid, но стана по-лошо. Единствено бирата ми помага  Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 6 011
На мен безотказно ми действа кафе сутрин, но естествено реших да се откажа от кафето заради бебето. Изкарах няколко неприятни седмици и реших, че напъването ще навреди повече от чаша дълго безкофеиново кафе и си пиех до края по едно кафенце на ден.

# 26
  • Мнения: 4 401
и аз да помогна -сутрин на гладно 1-2 лъжици сладко от рози /продава се в метро/ ви праща директно в тоалетната и е по-силно като действие от дуфалак а и е безвредно Peace

# 27
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
На мен ми помагаше вс.вечер преди лягане една или две суп лъжици ленено семе и ги прокарвах с 1 или 2 чаши вода  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 5 720
Знам,че помага сутрин хапването на киви Peace

# 29
  • Варна
  • Мнения: 192
Сладко от рози !!!!!
Аз имах много упорит запек и пробвах круши, сливи и т.н.  нищо не се промени.
Но гюловото сладко е незаменимо!

# 30
  • Мнения: 354
сутрин на гладно чаша топла вода, също и сушени сливи накиснати във вода да се отпуснат по 2-3 на ден

# 31
  • Мнения: 676
Не е необходимо да пиеш каквото и да е било- просто яж много плодове.Не са полезни само за запека ти,но и за бебо.Аз като бях бременна се побърквах от ябълки,мандарини,киви и каквото се сетиш.А моята приятелка пиеше Дуфалак,защото не ядеше плодове.Това моята рецепта.
Това ти е помогнало на теб, но не е универсална рецепта, защото аз също ядях много плодове докато бях бременна даже за по-добър ефект закусвах с диня или пъпеш, но нищо не ми помагаше, даже Магнерота, който по принцип го дават, че може да има разхлабващ ефект при моите 4бр. на ден нямаше такъв.Оправих се 2м. лед раждането от самосебе си.

# 32
  • Мнения: 512
Имах ужасни проблеми със запек по време на бременността.
Помогна ми това, че започнах всяка сутрин да закусвам с овесени ядки (в горещо прясно мляко, 2 мин. в микровълновата) + 1 лъжица мед + обичайната ми чаша кафе. Резултатите не закъсняха  Peace.

След това, вече години наред, нямам никакви проблеми.
Успех!

# 33
  • Мнения: 728
Май няма мама която да не е мина през това, при мене сините сливи вършеха чудеса Mr. Green

# 34
  • Мнения: 682
На мен ми помагат най-много плодовете, най-добре на гладно. Също така много вода и повечко движение. В краен случай взимам Дуфалак.

# 35
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Подкрепям за киселото мляко и кивито , специално за запека
Иначе колкото повече плодове толкова по-добре.
smile3521 newsm10

# 36
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На всеки организъм различно помага.

# 37
  • София
  • Мнения: 211
При мен нито плодове, нито млека, нито Дуфалак..нищо не помага!
Но открих нещо наистина ефикасно, но и не дотам приятно- свещички Eva Q (препоръчват ги  при бременни)

# 38
  • Мнения: 1 103
и аз имах същия проблем но сутрин  само сок от портокал

# 39
  • Мнения: 357
само киви с активия ми помагаха, нищо друго

# 40
  • Мнения: 76
Горещо препоръчвам свещички EVA Q!

# 41
  • Мнения: 6 713
Киви, круши! Peace

# 42
  • Мнения: 1 554
праскови + вода също върши чудеса Crazy

# 43
  • Мнения: 514
Круши и Активия!При мен действаше без отказно! Peace

# 44
  • Мнения: 4 335
Сушени сливи и крушите ми помагаха Peace

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Сушени сини сливи, круши и диетични бонбони Диет - шоколадови.За Активия не съм сигурна дали при мен има ефект  Peace

# 46
  • Мнения: 3 993
Сушени сини сливи, друго не съм пробвала, защото те ми помагаха безотказно! Сутрин след като станех на гладно изяждах 1 или 2 и след малко - хоп в тоалетната  Simple Smile  Peace

# 47
  • Мнения: 386
прясно мляко и круши (не е необходимо да ги консумираш едновременно, а в малък период от време)

# 48
  • София
  • Мнения: 3 789
Съветите, които сте дали са добри, но всичко е много индивидуално. Всичко си е и до организъм, стомах, понякога и психологическа нагласа.
На мен например не ми действа почти нищо, напоследък единственото, което ме спасява са сутрин на гладно няколко сушени сини сливи, а след това закуска от макс кроасан със шоколад и прясно мляко с малко еспресо.....и пак "пропускам" някой ден, не винаги ефекта е гарантиран Tired
Яла съм круши, банан, след това съм пила прясно мялко или вода- ефекта - тц Naughty Понякога се побърквам и единствено Дуфалака решава проблема, като не винаги и това е сигурно.....
Затова всичко е много индивидуално Peace

# 49
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Наистина при всеки е индивидуално както казва Мишле_ Wink

..инече на мен лично ми помагаше 1 сурена лъжица ленено семе (не смляно) вечер , "прокарана"  с 1-2 чаши вода  Peace

# 50
  • Мнения: 329
Отдавна не съм имала проблеми с перисталтиката, но последно ми помагаше спанак със сметана (много ми е вкусен освен всичко друго). Круша с кафе пък ми действа за секунди.

# 51
  • Мнения: 4 784
На мен ми помагаха единствено сашетата Дуфалак.
Вземай мерки, докато не са те затормозили хемороиди!

# 52
  • Мнения: 182
Аз по принцип хапвам много плодове дори и когато не съм бременна,но понякога не мога да ходя.Сега обаче съм забелязала че като си взема топла баничка и айрянче от закусвалнята и веднага действа!Странна работа е това стомаха! newsm78

# 53
  • Мнения: 826
Олеле и аз съм много зле със запека. Ям много плодове и зеленчуци - не помага, защото проблема ми е от преди. Сега е по-зле обаче. Във форума ми препоръчаха Мукофалм - специално за бременни с проблеми в перисталтиката. Не съм го пробвала още, че успях криво - ляво (с кръв и пот буквално Confused) да се изхождам тези дни, но със сигурност ще го пробвам!

# 54
  • Мнения: 15
На мен ми предписаха сироп за бременни Лактулоза.Помага след вторият ден и е с много приятен вкус на череши. Всеки ден трябва да се яде Активия с плодове и много плодове според сезона.На мен ми помогнаха смокини и круши с чаша вода. Успех!

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм имала,но яж повече плодове и зеленчуци

# 56
  • Мнения: 318
Аз за щастие нямах проблеми  Mr. Green,но знам че сутрин на гладно по една чаша вода с една супена лъжица мед върши работа  Wink

# 57
  • София
  • Мнения: 98
мен ме спасяваше сената дори родилните болки мислех че са от сената и казах на мъжа ми че сигурно са фалшиви болките Grinning

# 58
  • Мнения: 302
Едно киви на гладно сутгин.

# 59
  • Мнения: 645
сини сливи Peace

Общи условия

Активация на акаунт