Някои майки не са си свършили работата навремето...

  • 3 923
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 516
Нямам забележки към свекърва си в това отношение. Виж съпругът ми може да с сърди на тъщата.  Mr. Green

# 16
  • Мнения: X
Няма идеални хора, и аз не съм идеална, затова и не го изисквам от останалите. Много трудно ми е да кажа че някой не си е свършил работата, всеки възпитава така както смята за правилно. Простаци има навсякъде Peace, за някои може и аз да съм проста Peace, и не може ами със сигурност, има хора които не ме харесват. Но трябва да се мисля за мис перфектност ако си позволя да кажа, че някой не си е свършил работата.

# 17
  • Мнения: 1 080
Държа се приятелски ,не майчински .

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Хайде стига, минаха времената, когато се възпитаваха децата така, че да задоволяват изискванията на тъщи и свекърви. Изобщо не ми пука дали едните или другите ще са доволни, защото колкото хора, толкова изисквания към околните.
  За мен въпросът с чорапите и др. е въпрос на възпитание на детето, независимо дали е момче или момиче, да се грижи са себе си. Да сме живи и здрави, децата ще пораснат и кой знае на кой край на света ще отидат. Важно е да ги науча да си поддържат домакинството преди още да са създали семейство. Миенето на чинии, използването на коша за пране и миенето на тоалетната не е задължително или незадължително в зависимост от пола, а от възпитанието. И понеже имам момче и момиче гледам да не допускам двойнствен стандарт в това отношение.

# 19
  • Мнения: 2 891

По същия начин бих казала "някои жени не са си отваряли очите когато са си избирали партньор".


Анджък! То е ясно, че любовта е сляпа, но когато иде дума за съвместно съжителство, трябва да се подхожда по друг начин.

# 20
  • Мнения: 5 577
Държа се приятелски ,не майчински .

и аз, незнам дали е правилно.  Confused

искам сина ми да ми е приятел, да ми споделя така, както със връстниците си, примерно.

иначе и аз като Флор, нямам забележки към свеки  Peace  мъжо има към мен, но винаги излизам с приказката да е гледал като е избирал, и да не забравя, че имаме 8 год. разлика, все пак ...

# 21
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На мен пък свекърва ми ми се извини още преди много години.

# 22
  • Мнения: 2 818
В бъдещ семеен план - да уважава жена си, да не я има за слугиня, да бъдат равни и приятели. Това няма да го възпитам аз, а би трябвало да "попие" от средата в която живее.

# 23
  • Мнения: 2 152
В бъдещ семеен план - да уважава жена си, да не я има за слугиня, да бъдат равни и приятели. Това няма да го възпитам аз, а би трябвало да "попие" от средата в която живее.
абсолютно същото ми е мнението Peace. Преди всичко ще го науча на уважение към жената, да е кавалер, романтик. Надявам се да го попие и възприеме от баща си. Такова е отношението му към мен и синът ми има на кого да подражава и от кого да се учи. Защото в среда и семейство, където жената се третира като слугиня, ще е много трудно да се възпита момченцето да цени съпругата си.

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
А, и като ми лепне тая фраза, голямо важно Joy Искам аз да го харесвам и да се уважаваме взаимно, пък жена с жена му какви ще ги къдрят - това си е техен проблем.

# 25
  • Мнения: 227
Надявам се тази фраза,да не се отнася след време за сина ми.От нас(като родители) каквото зависи,ще го направим.Но също така си зависи и от самия човек,за характер говоря.

# 26
  • Мнения: 3 423
Това е цитат от една друга тема, написан е от жена. Няколко пъти попадам на него и се позамислих за туй-онуй. Цитатът е по повод на това, че когато са били малки момченца майките на една част от мъжете които познавате сега не са си свършили добре работата... и сега вие трябва да се борите с лошите им навици. Искам да попитам, вие мили дами като майки  (настоящи и бъдещи) на момченца на какво искате да научите синовете си, за да не ви се лепне тази фраза - Някои майки не са си свършили работата навремето...
Ох, рекох си, че става дума за
заголването на пацоранчетата.

# 27
  • Мнения: 985
Несбъдната мечта ще ми остане да си имам синче. Затова няма да се изказвам неподготвена, нито ще говоря наизуст. За порасналите синове знам, че те са всъщност едни пораснали деца. Забележете- деца. Обичат да ги обгрижват, да ги гушкат, да ги глезят, да ги възпитават, а те да се опъват. За ... години семеен живот научих мъжа ми  като се прибере от работа, преди да пита " какво ще ям" , да ми казва добър вечер.  Grinning

# 28
  • Мнения: 5 370
във възпитанието на един мъж много по-голямо значение има какъв е бил бащата и неговото отношение.
и такива работи като чорапите, капачката за зъби и т.н. са бели кахъри. нека да си събира чорапите от пода пък да не ще да се хване на работа или да си изхарчва всичките пари по кръчми да ви видя тогава Tired
Съгласна с Алегра.
И да добавя още нещо-ще го науча да не бяга за всяко нещо при майка си за съвет, след като вече е станал на, да речем, 30, и си има свое семейство. Ще го науча да не е особено чувствителен и емоционален. Тези, последните 2, според мене са много вредни за мъж качества. Лично мнение.
Затова отсега ги оставям да ходят по чукари и баири с баща си сами, за да свиква и за да не ме търси за помощ. Щото, ако съм там, тия, горните ми мисли за нула време стават на пух и прах.

# 29
  • Мнения: 3 929
Точно затова си говорихме тази сутрин с колежките в колата, докато пътувахме за работа. Понеже и трите сме майки на момчета...Та аз искам да го науча да уважава момичетата, жените, да не гледа на тях като на прислужници или като на хора по-долна категория. Да уважава хората, да се държи добре с тях, независимо, какви са. Да не е агресивен. Да помни винаги, когато някой направи нещо за него, и да забравя, когато той помага. Искам да бъде човек, достоен за уважение. Казват, че нямало лоши деца, а имало лоши родители. Аз не съм съгласна с това. Разбира се, че родителите са основните възпитатели на децата си, но когато едно дете има невъзприемчивост към това, на което го учат, което е с такъв характер, че не желае да възприема, тогава какво лошо има у родителя? Виждала съм много прекрасни родители, които се мъчат да възпитат децата си по най-добрия начин, но децата са с опак характер и не желаят да слушат родителите си.

Общи условия

Активация на акаунт