Някои майки не са си свършили работата навремето...

  • 3 922
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 965
Нямам забележки към свекърва си в това отношение. Виж съпругът ми може да с сърди на тъщата.  Mr. Green

И при нас така.
Ама и свеки е можела да се постарае със зълвите, та сме квит.  Twisted Evil
Затова, ако някога имам син /дай Боже  Praynig/, ще гледам да го науча да е като баща си, ама да не е толкова разпилян /това му е само лошото на моя мъж, ама то е въпрос на характер, а не на възпитание/.

# 31
  • Мнения: 494
 Искам да науча моите момчета да са джентълмени, като баща си.
 Искам да знаят на какво са способни и да нямат притеснение да го показват.
 Искам да им помогна да научат повече, за всичко, за да могат и знаят възможно най-много.
 Искам да ги науча да обмислят нещата около себе си, да не живеят по инерция.
 Искам да ги науча да се вглеждат и в себе си.
 Искам да им покажа какво е приятелство и обич.
 Искам да им помогна да станат достатъчно силни и уверени, за да може да се разчита на тях.
 Старая се да правя всичко това...,а дали ще се получи...Един Господ знае. Дано...

# 32
  • Мнения: 503
Невежа, майките и татковците тая работа не я ли вършат заедно? Защото мама може много да се пъне във възпитанието на синчето, а таткото да дава "светлия" пример и работата пак да се оака.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 783
3 теми на първа страница с образователна цел, от един и същи автор.
Безплатен курс преди сватбата или преди да загубиш девствеността си искаш?
Поредното доказателство, че някои родители не си вършат работата.

# 34
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Смятам, че за възпитанието голяма роля има семейната среда. Децата копират всичко и ако синът ми види къде баща му си оставя чорапите никога няма да мога да го науча да ги прибира. За взаимоотношенията пак е до личен пример, ако мъжът ми ме пребива как да обясня на сина ми че не е правилно. А ако някой реши че не съм си свършила работата като майка...  bouquet много му здраве. Не мога да угодя на всички, важното е аз да съм доволна от него някой ден като порасне.

# 35
  • Мнения: 1 517
Смятам, че за възпитанието голяма роля има семейната среда. Децата копират всичко и ако синът ми види къде баща му си оставя чорапите никога няма да мога да го науча да ги прибира.

Не е само до примера. Моя син има прекрасен пример от баща си ежедневно на нещата, които посочих в горния си пост. Таткото пере, мие чинии и всякакви други "женски" работи. Но синковеца един ден се изцепи : "Я, да не съм жена, че да ти мия чиниите!!!!!!!"

# 36
  • Мнения: 4 733
 Децата копират модела на поведение на родителите си. Като вече възрастни е възможно сами да изкоренят някои от набитите им във времето родителски навици и привички. Това обаче го правят само някои индивиди, предполагам след като са осъзнали колко негативни последици е имало за семейството им и за самите тях странното поведение и отношение между мама и тате.

# 37
  • Мнения: 1 264
Искам да го науча да бъде отговорен и толерантен. Да вярва в мечтите си. Да има самочувствие, познавайки своите недостатъци и добри страни, да умее са се надсмива над себе си, да не държи на хорското мнение.

# 38
  • Мнения: 2 837
Прибирането на чорапите ми се вижда трудно начинание. То и аз не съм от най-подредените (това все едно, че не съм го казала) Grinning Но ако стане като баща си (с някои подобрения), няма защо да се оплакват останалите...

# 39
Хей вие сте страхотни.... колко много топлина в намеренията. Стискам палци и...... всъщност знам, че ще се справите като родители.  bouquet

# 40
  • Мнения: 139
Трябва и аз да се включа, първо, защото авторът цитира точно мен и второ,
защото на всичкото отгоре имам и син. Дай Боже всеки му!

Казват, че нямало лоши деца, а имало лоши родители. Аз не съм съгласна с това. Разбира се, че родителите са основните възпитатели на децата си, но когато едно дете има невъзприемчивост към това, на което го учат, което е с такъв характер, че не желае да възприема, тогава какво лошо има у родителя? Виждала съм много прекрасни родители, които се мъчат да възпитат децата си по най-добрия начин, но децата са с опак характер и не желаят да слушат родителите си.

 Naughty Съгласна съм със сентенцията, която цитираш, но не и с твоите разсъждения.
Около мен е пълно с добри родители и лоши деца!
Или друго, което съм чувала:"моето бебе се роди инат!" ?????????????
За всеки камък си има кирка, това бих казала аз.
Като не става с добрия родител, ставаш лошия родител!
Децата се моделират много лесно, само трябва да се намери верния подход,
който при всяко дете е индивидуален. Но да се оплакваш постоянно,
че детето ти е лошо и не чува от дума...това не го разбирам!

А колкото до бъдещата мъжка част от обществото  Hug аз вече
съм спокойна, след като прочетох на какво ще обърнете внимание   bouquet
Присъединявам се към всички описани амбиции до тук + още безкрайно много неща,
които не могат да се опишат, а се изграждат с много любов, търпение и подкрепа!

# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
Каква кирка за какъв камък търсим?
Излиза, че децата са нещо, което се е родило остро, неподкастрено, диво и задължително има нужда от окастряне, оформяне и подравняване. Децата не се оформят толкова лесно, колкото си мислиш. И то по простата причина, че всяко дете, включително и ти като си се родила, има характер, за който са "виновни" гените на мама и татко. Така, че колкото и да хващаш най-острата и тежка кирка, има неща, които никога няма да успееш да подравниш. За мен децата не са обект на влияние, а са субекти в този живот и особено в живота на семейството.
Много се ядосвам като чета, че детето трябва да БЪДЕ НАКАРАНО, ОФОРМЕНО и прочее неща, сякаш това не са нашите деца. Искаме за децата си най-доброто, но всъщност ги подлагаме на определена обработка, която със сигурност трябва да пасва на нашите представи за тях, правим го за тяхно добро, но всъщност задоволяваме собствените си амбиции и фантации, наречени "моето дете".
И аз се ядосвам на децата си като не ме чуват, а всъщност много добре ме слушат. Но после се замислям защо всъщност искам от тях едно или друго и доколто исканото от мен всъщност им помага да се справят по-лесно или по-добре или нещо по- в живота. И в много случаи откривам, че следвам инерцията, която се смята за "нормална, правилна" и всякакви глупости, завлачвани с поколенията.

Затова гледам да оставя кирката, мотиката, бухалката, ножицата и всеки друг окастрящ инструмент. Децата не са храсти или остри камъни. Поне моите деца.

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 09:06 от RadostinaHZ

# 42
  • Мнения: X
Мислех преди време да пусна абсолютно същата тема.  Mr. Green
Мен на размисли ме наведе фразата: "Добрата майка си възпитава сина така, че после да й е добре на снахата".

Или с други думи, възпитала е "мъжкар" /да не се бърка с "мачо"  Wink/

Та как се възпитава "мъжкар"? Flutter

# 43
  • София
  • Мнения: 1 274
Изначало не съм съгласна с постановката....
Има точно толкова майки на момичета, които не са си свършили работата....без значение на пола, доста родители не са се справили и с това, разбира се не откривам топлата вода  Laughing
Та...каквото и да ги учим (на думи), най-важен си е личния пример, даже мисля че подсъзнателно пренасяш модела на семейството (подобрена версия), в което си раснал  Thinking

# 44
  • Мнения: 39
Хубава темичка.Какво да кажем пък за майките,които зарязват семействата си,забравят за децата си и хора като мен се опитват да поправят непоправими неща?Моля ви,майки-грижете се за децата си и ги възпитавайте.Аз се грижа за детето от предишния брак на съпруга ми и повярвайте,че майката е направила страхотни пропуски.Съчувствам на всички потърпевши с малки и големи занемарени деца.

Общи условия

Активация на акаунт