Заспиване в дет.легло-мисия невъзможна

  • 1 740
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 193
Мами как научихте децата ви да заспиват през деня в легълцата си?Сина ми до сега заспиваше в бебешки шезлонг, като го люляме и така спеше 2-3 часа .Вечер си заспиваше сам в легълцето ,а от 2-3 месеца спи при мен на леглото и от вчера се опитвам да го науча да спи и през деня в легълцето си или поне при мен на леглото,но като го сложа до мен да легне той става и слиза от кревата,а в неговото креватче настава един рев с часове.Днес така рева рева и както беше седнал се успокои и почна да задремва и да се клати аз тогава опитах да го сложа да легне,но това имаше обратен ефект почна да плаче и така 2-3 пъти го изчаквах да се успокой и да си легне ,но без резултат и накрая го взех при мен на леглото и така заспа,но кото тръгнах да излизам от стаята се събуди и пак рев и тръгна след мен.Направо ужас незнам как да го науча да заспива без люляне.Моля някой ако е имал такъв проблем да сподели Praynig

# 1
  • Мнения: 382
И аз съм на зор,записвам се за темата!!!Само на ръце заспива малката,ако я оставя в лвглото пада голяма игра и търкаляне.Дано някоя ни светне по въпроса. Hug

# 2
  • Мнения: 1 409
И аз съм на зор,записвам се за темата!!!Само на ръце заспива малката,ако я оставя в лвглото пада голяма игра и търкаляне.Дано някоя ни светне по въпроса. Hug
И при нас е същата работа.Ако не го приспа на ръце ,няма заспиване,а като вече се изнерви пада голям рев.И аз се записвам да следя темата

# 3
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
И при нас е същият проблема, но ние заспиваме в люлка.Единствено вечер след като си изпие млякото или веднага заспива или поиграва и тогава заспива сам.

# 4
  • Мнения: 454
И при нас положението е такова. До преди 2 месеца си спеше в леглото и нямаше никакви проблеми. Откакто започнаха да никнат зъби, спим заедно и нищо друго не може да го успокои, камо ли да заспи сам. Не мисля, че има повод за притеснение, защото поне в моя случай явно детето има нужда да е при нас и докато това е така ще спим заедно.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Според мен грешка е било да го учиш да спи при теб на леглото и сега оттам идва целия проблем.Децата харесват топлината на мама и тати и после няма отучаване от навика да се спи в леглото на  родителите.Остави го да реве/колкото и грубо да изглежда/ 1-2 дена и като види,че не става вече на неговата ще се откаже и ще започне да го ''хваща'' умората в неговото си легълце.Или поне би трябвало newsm78!Моя син си заспива сам в кошарката,ако не в количката,обаче никога не е спал при нас на леглото/няма и да спи/.Успех ти пожелавам,дано се отучи.Но пробвай това наистина-остави га сам да се оправя и можа и да те изненада! Hug Peace

# 6
  • Мнения: 636
Запис и от мен Tired.
Дъщеря ми спи само в количката си Crazy. В леглото й не знам как да я приспя, защото е свикнала да я бутаме напред-назад.

# 7
  • София
  • Мнения: 627
Нашата сладурана пък заспива само като я бутаме в количката. 1stroller Да се надяваме, че поне това ще се отрази добре на фигурата ми  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 356
Заспива на спалнята,после го пренасяме в леглото му.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
И аз съм на зор,записвам се за темата!!!Само на ръце заспива малката,ако я оставя в лвглото пада голяма игра и търкаляне.Дано някоя ни светне по въпроса. Hug
Мила,само те съветвам най-доброжелателно-НЕ УЧИ ДЕТЕТО СИ ДА ЗАСПИВА НА РЪЦЕ!После ще съжаляваш.Нека е самостоятелно,от това по-хубаво няма и за теб и за бебока.Колкото по-отрано се научи само да се приспива,толкова по-добре. Hug Peace

# 10
  • Мнения: 2 677
Винаги е заспивал сам в кревата си.
Има периоди, обикновено като го мъчат зъбите, когато заспива на спалнята между нас, но не се е превърнало в навик.

# 11
  • Мнения: 959
И ние сме така.През деня я оставям да поплаче и някой път заспива ,друг път не  ConfusedВечер си заспива сама но,след няколко часа се пробужда и я взимам при мен,просто ако не го направя няма заспиване.

# 12
  • Мнения: 636
Наистина ли ще се окаже, че мисията е наевъзможна?! Никой до сега не се включи със съвет или да сподели как е отучил детето си от навика да заспива на места, различни от неговото креватче...

# 13
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Нашата дъщеря заспива различно - през деня вече сама си се качва в кревата да спи, но нощем винаги заспива при нас и след тов я местим на легълцето и Peace

# 14
  • Мнения: 4 401
от първия ден на ръце ,а като бяха коликите и на корема ми е спала така някъде около три м..После си заспиваше сама но на спалнята до мен докато я галя или суче ,а понякога и в хамака/бяхме го инсталирали в стаята/.Така докато ни почнаха зъбите -последва пак яко носене и пак на корема ми по цяла нощ/е почти  но се сещай какво беше/.Сега е пак в период на затишие и отново заспива на спалнята но да легна и аз до нея .Обаче като заспи и я подпирам с една възглавница та да чувства че има някой и се изнизвам Grinning.Мисля че не го правят от лошотия ,а ги е страх че няма да се върнем.Поне така го беше обяснила авторката на ''Моето първо бебе'' /не се сещам за името и /Та значи бебоците си мислят ,че като не виждат мама и тя престава да съществува и ги е страх да заспят въпреки че им се спи жестоко.Там беше обяснено да учим децата че като пъхнем играчката под възглавницата  и не я виждат тя пак съществува ...и така полека и с времето ги напускали тези притеснения че мама ще изчезне като не е до тях и не ги гушка постоянно.Пишеше още че много помага шалче което сте носили няколко дни около врата си и е поело миризмата ви и също любима играчка с която сте си играли с бебето ..... и разбира се много обич и търпение.
Успех на всички борещи се с проблема и ако се сетите за нещо което би  ни улеснило  моля споделете  bouquet!Не ми допадат тези начини дето се оставя бебо да плаче .Ако приеме да спи сам без съпротива да ,но да го оставям да се дере та да се наложа насила  Confused....не е за мен.

# 15
  • Мнения: 252
В началото си спеше в шезлонга до като не му стана малък, после тъй като беше свикнал на люшкане се приспивах ме на ръце, докато не ми стана тежък и не издаржах .Сега на обяд ляга ме заедно до като заспи и го местя в кошарата. Вечер в кошарата направо, и се почва едно мятане на сам на там докато каталяса и заспи. Така постепенно влизаме в релси.Точен съвет или рецепта не мога да ти дам, всяко дете е различно. Някой казават не трябва това не трябва онова , аз правих това което бебто иска .Като иска люляне - люлям , като иска гушкане - гушкам.

# 16
  • Мнения: 1 602
Още от началото заспиваше само на гърда. После слагах една възглавноца на краката си и го люшках да заспи,но трудното беше после да го оставя на леглото. Веднага се събуждаше. И затова лежах до него да поспи, а и аз да си почина. Като го отбих заспиваше легнал върху мен и го люшках. Постепенно стигнахме да момента когато лягаме и се гушкаме заедно като разказвам приказки или пея песнички. Като заспи го местя в неговото легло,но рядко се случва да остане цяла нощ там. Понякога се е случвало когато съм много уморена сутрин да се питам кога съм го взела при нас.Никога не съм го оставяла да плаче в неговото легло.
Ще се радвам ако някой каже как да заспива сам,след като до сега не го е правил. При това винаги заспива с мен,ако съм там не признава друг да го приспива.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 575
До 9-месечен син ми заспиваше на гърда, след това при нас на спалнята. И досега е така, той спи м/у нас. Щерката, откак е родена си заспива сама - в нейното легло.

# 18
  • Мнения: 27
Дъщеря ми между 3-9 месец заспиваше без проблем вечер.След това започнаха зъбите,изникнаха,имаше 3-4 дни затишие.Оттогава вечер е голям цирк четем приказки,пеем песни и никакво задремване,имайки предвид,че детето през деня не спи повече от час.Слагаме кукла до нея,пак нищо!А имаме намерение след 2-3 месеца да я отделяме в друга стая.Аз също съм на мнение,че детето вкараш ли го няколко дни в спалнята,оттам лесно няма да се изкара.
Не мога да разбера дали е в някакъв  период или малката ни манипулира както си иска!?Нямам съвет,защото нямам и идеи как да се излиза от ситуацията.

# 19
  • Мнения: 193
Като не го слагам на шезлонга,а на кревата хем е до мен легнал спи 30 мин.най-много на ден и то неспокойно ,иначе като го люлях спеше по 2-3 часа пак се будеше,но като го залюлям малко и продължаваше да спи.Искам да го науча ,но се притеснявам, като спи толкова малко да не се разболее

# 20
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Според мен грешка е било да го учиш да спи при теб на леглото и сега оттам идва целия проблем.Децата харесват топлината на мама и тати и после няма отучване от навика да се спи в леглото на родителите.Остави го да реве/колкото и грубо да изглежда/ 1-2 дена и като види,че не става вече на неговата ще се откаже и ще започне да го ''хваща'' умората в неговото си легълце.Или поне би трябвало newsm78!Моя син си заспива сам в кошарката,ако не в количката,обаче никога не е спал при нас на леглото/няма и да спи/.Успех ти пожелавам,дано се отучи.Но пробвай това наистина-остави га сам да се оправя и можа и да те изненада! Hug Peace
Peace Нели не искаше и тя да заспива в креватчето си.но един ден моята майка я беше взела при нея за няколко дена на гости и я беше научила да си заспива-срагаще я в креватчето,после тя лягаше на леглото до креватчето и й казваше "айде Нели да спинка,виж и баба спи" и затваря очи/започват преструвки/.и някякси тя това го проумя и започна да затваря очи и заспива.аз продължих тоя номер и добавих към това-нейната любима играчка "бау-бау".и сега като й кажа хайде да лягаме,че бау-бау те чака и тя веднага отива до леглото си....УСПЕХ

# 21
  • Мнения: 157
Научих я да заспива сама в леглото, като я завия и изляза от стаята. Първо плачеше и недоволстваше, но за около седмица се научи и сега няма проблеми.

# 22
  • Мнения: 193
И аз така правя слагам го да легне завивам го ,но той веднага става и рев smile3514

# 23
  • Мнения: 377
Ужас! Болна тема и при нас! Нито денем , нито нощевм иска да спи в леглото си. През нощта спи при нас на спалнята. Някой път, за да поспя като човек спи при наште! През деня спи в количката, на спалнята на наште, на нашата спалня или върху мен, НО НЕ И В НЕГОВОТО СИ ЛЕГЪЛЦЕ. Приспиваме се на ръце или в количката, или като го друсаме на спалнята на родителите ми (тя е с пружини и дюшек). Всеки опит да го преместим вече спящ на неговото легълце завършва с неуспех - буди се и почва рев, се едно вместо матрак сме сложили бодли!
И аз незнам как ще го отвикнем! И аз вече свикнах така и имам чувството че го наказвам като се опитвам да го пренеса в леглото му!НО така не може зда продължава до безкрай. Ще изчакам да порасне и да почне да разбир, за да му обяснявам колко е хубаво легълцето му, евентуално ще вземем някоя хубава плюшена играчка и ще го убеждаваме, че тя иска да си спи на леглото и ако иска да я гушка трябва и той да спи там ..... или незнам .....

# 24
  • Мнения: 1 367
Записвам се и аз да следя темата.Мислех,че само ние имаме подобен проблем,а то виж колко много сме били... LaughingВ началото бяха коликите-месеци наред заспиваше след ужасен рев в ръцете ми.В креватчето спеше неспокойно,често се будеше с писък.Вземахме го при нас,та да можем все пак и тримата да поспим малко.После започна да заспива в количката-съвсем целенасочено се дърпаше към нея и скимтеше,а като го сложех заспиваше след няколко минути. Между другото,Даниела75,бутането на количката не ми се отрази благоприятно на фигурата,колкото и да ми се искаше  Laughing .Сега спи при мен,защото го мъчат зъбки,а тати е командирован в другата стая,поне той да спи.И не знам дали има изгледи да се научим скоро да заспива в креватчето.Пробвала съм многократно-слагам го там,давам чай или мляко,според случая,потупвам го,пея приспивна песничка...На пръсти се броят случаите,в които е заспивал.Обикновено почва да пищи адски,но като го гушна се успокоява и заспива.И аз ще съм благодарна някой да каже друга хитринка за приспиване на вече попораснали бебета. Laughing

# 25
  • Мнения: 558
9 месеца се опитвах да науча моето момче да спи в леглото си... отказах се, последните 5 месеца спим 3мата на спалнята... СПИМ.  Mr. Green Whistling

# 26
здравейте!много често ви чета, но за първи път пиша.синът ми е на година и три месеца и съм бременна в четвъртия месец. вече ми е много трудно да го приспивам, защото имам някакви болки. когато ходим на вилата като си изпие млякото вечер го слагам в леглото и само изчаквам да заспи,понякога пея песен.когато сме в София не спира да реве докато не го взема. започнах да го оставям да си поплаква(трае около 2 мин. и по- малко), после започва да се върти и да ходи из леглото и като запея "нани" ляга и заспива веднага.
понякога като сменят обстановката замалко забравят за навиците си(стига да не са при някоя баба Simple Smile). но иначе трябва малко търпение и здраво пеене.

# 27
  • Мнения: 766
Ей и аз съм за този клуб  Crazy
При нас от началото си заспиваше в леглото без никакви проблеми, но после колики - само на гърда беше спокойна, тъкмо минаха коликите я подкараха зъбите /вече сме с два Wink/ и започна да спи при нас на леглото Tired Тя спи ние не чак толкова. Интересното е че през деня си спи в леглото без проблеми, но вечер настава ад  Tired Rolling Eyes като беше писала една майка по-нагоре - като я сложа в нейното легло все едно има бодли, а не матрак, веднага се буди и реееееееееев  ooooh!

# 28
  • Мнения: 128
и при нас възникна първо проблем с нощното спане.. през деня си спеше в кошарата , нощем не искаше. така постепенно спря и наобяд да иска в кошарата и сега първо се приспиваме на нешето легло- после се местим. ако успеем да издържим до сутринта е голяма работа. та чудя се сега дали е възможно да свързват нощното спане с болките от зъбките нощем и затова така да правят....а свикнат ли в леглото на мама и тати няма отърване май.. но аз не се отказвам и винаги първо я пробвам в кошарата ..да не забравя че там е нейното легло Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 367
Ето това е ключовата дума.В крайна сметка достатъчно сила и енергия изразходваме през деня в грижите си за децата и заслужаваме поне малко почивка,нали?Татковците пък също имат нужда да поспят,че да са свежи за работа.Така че почвам да си мисля,че не е кой знае каква голяма трагедия,дето децата заспивали само при родителите си,в количката,на ръце и къде ли още не.Може и да не съм права според някои майки,но важен е крайният резултат-всички СПИМ!

# 30
  • София
  • Мнения: 672
За сега винаги е заспивал и спал в креватчето си.
Не мисля, че е добра идея да се учат децата да спат в колички, спалнята на мама и тати и т. н. Детето си има креватче-само негово и то си има предназначение-да спинка там!  newsm07

# 31
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
И аз имам същия проблем и така и не можах да  я науча да си спи в в леглото.Иска да е до мама,даже ако я преместя в нейното легло се буди през ноща и идва пак при мен.

# 32
  • София
  • Мнения: 672
Забравих да споделя, че между 3-4 месец и ние имахме криза (плачеше докато заспи и се събуждаше след 20мин) след като баба му го беше гушкала по цял ден в продължение на седмица. Научих го отново да си заспива сам в креватчето като го оставих да поплаче 3-4 дни. Резултата: Вече заспива сам; Спи по 1:30-2ч и е много по спокоен. Щом му се спи започва да хленчи, гушкам го за 5мин и в кревата-там заспива.
От самото начало бях против детето да заспива някъде другаде!
Моят съвет е да пробваш така-много е гадно и трудно, но няма дете което не се е научило и колкото по-рано, толкова по-добре!

# 33
  • Мнения: 514
и аз се записвам ние не спиме в леглото само в количката много се буди нощем и ми е по удобно да бутам количката отколкото да я нося на ръце /както съм сънена ще взема да се бутна някъде или да се спъна/Но много искам да я науча да си спи в креватчето

# 34
  • Мнения: 2 471
Като поотраснат, много захитряват. Ния се опитваше да ме манипулира и да не спи в креватчето си, но намерих решение.  Записала съм и много дълъг диск с музика, пускам и го и тя заспива сладко, сладко

# 35
  • Мнения: 315
Като поотраснат, много захитряват. Ния се опитваше да ме манипулира и да не спи в креватчето си, но намерих решение.  Записала съм и много дълъг диск с музика, пускам и го и тя заспива сладко, сладко
Така реших и аз да направя- с един диск с приспивна музика... още не съм постигнала целта на 100%, но имам напредък- спи между мен и баща и само от 6.00 до 7.30 сутринта

# 36
  • Мнения: 128
а децата които заспиват при родителите си как свикват после с яслата или градината... чудя се ако не се отървем от тоя вреден навик до лятото когато смятам да я давам какво ще прави там.... Thinking

# 37
  • Мнения: 999
И при нас беше така, само дето през деня си заспиваше в леглото а вечер спеше при нас. Отучи се като започнахме всяка вечер да завъртаме нейният креват и го прилепяхме за спалнята, и това всеки ден. Накрая си се отучи и сега си спи в креватчето./ става въпрос за голямата ми дъщеря/.

Общи условия

Активация на акаунт