новата фамилия

  • 4 303
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 092
Смених си я и никак не ми беше трудно да свикна с нея .Драми не съм правила , не смятам че това по някакъв начин ме е променило или обезличило , така че не съм влагала много от емоциите описани тук . Simple Smile
А ти колко сватбени  темички си решила да пуснеш днес ? Wink

# 16
  • Мнения: 2 657
Смених я и никак не ми беше трудно да свикна с нея Peace

# 17
  • Мнения: 22 439
Изобщо не съм си сменяла фамилията, останах си със своята, без тирета и други подобни.

# 18
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Никога не бих си сменила името.

# 19
  • Мнения: 3 675
Аз с моята още не мога да свикна и се подписвам със старото си име, поне под документите, които превеждам.И то кандисах единствено,защото не трябвало майката и бащата на детето да са с различни фамилии/това е мнение на мъжа ми/.Аман от бабешки схващания.Не че фамилията на мъжа ми е лоша или ще ми се подиграват заради нея, просто не мога да свикна да ме наричат с нея.Трябваше да се пиша с тире. Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 676
Смених си я и не само, че не ми беше трудно да свикна, но и си я нося с гордост! Sunglasses
Сега в университета се водя със старата ми фамилия и много често забравям и пиша новата. Добре, че не ми правят проблеми като обясня защо Laughing

# 21
  • Мнения: 1 038
Моето е с тиренце,не за друго,но си харесвам Григоровата,а и в работата така ми викат. Simple Smile
Гадно е когато трябва да попълвам нещо с имената си и се започва едно писанеее Shocked

# 22
  • София
  • Мнения: 1 531
И аз си я смених, но не бях особено склонна. Старата фамилия ми беше по-интересна от новата, а и на баща ми му беше доста кофти.
Но вече свикнах. Иначе и аз не се кефя на тиретата.

# 23
  • Мнения: 148
Аз съм с тиренце,че фамилията на мъжа ми не ми харесва.Три дни преди да подпишем постоянно ме тормозеше да отида и да го променя в документите,но аз- Naughty
Определено се засегна малко.
Е,той до ден днешен ми натяква,че съм си вкарала препинателен знак в името

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 171
С тире съм. Не исках изобщо нито да я сменям, нито да се пиша с тирета, но както седем години съпругът нямаше нищо против това ми желание, така настана голяма драма след подаването на документите Crazy. Така и не разбрах той ли се засегна нещо или някой от родителите му Thinking...
Представям се с моята си фамилия.

# 25
  • София
  • Мнения: 903
Смених си я по собствено желание и свикнах лесно с нея. Даже някой път се чудя ако се разведем с мъжа ми дали ще си върна моята фамилия и колко ще ми бъде трудно да свикна отново с нея.  Laughing Но ако си известна в работата си или в обществото с твоята си фамилия, според мен е по-добре да не я сменяш. Аз вариантите с тире никак не ги одобрявам. Но в края на краищата няма никакво значение дали ще си смениш фамилията или не - това винаги ще си останеш ти, независимо каква фамилия имаш.

# 26
  • Мнения: 2 448
Много лесно я смених , защото е по-хубава то старата, даже се шегувам с мъжа ми, че като се разведем ще си я запазя. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 241
Не съм я 'сменила' защото тук не е нужно, просто ти слагат и двете в документите и това е. Но принципно водещо ти е моминското име  Flutter
Все пак обаче трябва да използваш едното, и без това са чужди, по-добре само с едно да се представям. И с доста мъка започнах да се представям с това на мъжа ми. Доста странно ми беше да си призная.  Sad

# 28
  • Мнения: 1 172
Много бързо свикнах. Никак не ми беше трудно покрай цялата лудница със смяната на личните документи.

# 29
  • София
  • Мнения: 406
Аз също я смених и толкова бързо свикнах,че ако някой се обърне към мен със старата фамилия,надали ще разбера,че говори на мен. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт