Хайде на ГОЛЯМАТА изненада!!!

  • 2 304
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 394
''Паспортно-визовият контрол остава и след януари 2007

При влизането ни в Евросъюза в началото на 2007-а ще падне митническият контрол, но не и паспортно-визовият. Това стана ясно от съдържанието на присъединителния договор, който ще бъде подписан на 25 април. В частта, свързана с компетенциите на вътрешното министерство, ЕС реши, че България не е напълно подготвена и не покрива всички критерии на шенгенското споразумение.
Вчера повече от два часа главният юрисконсулт на Национална служба "Гранична полиция" Пламен Ангелов отговаряше на въпроси в приемната в МВР. Той съобщи, че няма да се наложи промяна на документите за самоличност до 2007 г., а пътуването в ЕС с лична карта, така както е за гражданите на другите европейски страни, ще стане възможно след 2009 г.
На въпрос, какви ще са промените за българите след като станем равноправни членове на европейското семейство, Ангелов поясни, че истината е, че големи промени няма да има.''
__________________

Страхотно ,нали #Cussing out Добре дошли в Европата Imp

# 1
  • Мнения: 7 803
и какво е чудното в това  #Shocked  така е с другите новоприети членки на съюzа

# 2
  • Мнения: 3 394
Цитат на: jumper
и какво е чудното в това  #Shocked  така е с другите новоприети членки на съюzа


Хайде де!!!
Откакто те влязоха /10 през май м.г. /отпаднаха ограниченията за визите!

Тоест:
Паспорти-останаха им, визите им-отпаднаха!!!

Докато ние ще си кретаме с визичките /особено uk-ските май още дъъъъъъъъъъъълго време/!

# 3
  • Мнения: 7 803
абе zа работа и на тях им искат виzа ние и сега нямаме виzа zа 3 месеца престой

# 4
  • Мнения: 4 399
Цитат на: Adriana
Цитат на: jumper
и какво е чудното в това  #Shocked  така е с другите новоприети членки на съюzа


Хайде де!!!
Откакто те влязоха /10 през май м.г. /отпаднаха ограниченията за визите!



Нищо не е отпаднало и те пътуват все още с виzи и нямат право на работа.

# 5
  • Мнения: 7 803
ми нямат раzбира се само ако успее да си иzвади работна виzа аz не раzбирам zаЩо повечето хора в бг не се поинтересуваха zа какво става въпрос преди да напират zа съюzа  Confused:  а сега Ще се пулят каква я мислехме и каква стана  #Splat

# 6
  • Мнения: 1 630
Бъркате 2 неща - ЕС и Шенген. Не всички членове на европейския съюз са членове на Шенген и обратното.  ( примерно Великобритания е член на ЕС, но не на  Шенген
Та когато ние станем член на ЕС през 2007 няма автоматично да станем член на Шенгенското споразумение.

# 7
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Мила Ади, таzи информация въобще не е нова и неочаквана.... Но тоа са го написали вече останалите по горе.

# 8
  • Мнения: 3 394
Ето как стояха принципно нещата за UK-хората си имаха бизнес визи например, които им осигуряваха право на рабата в случай ,че сами си я намерят. Имаха право на 3 месечен престой без право на работа,за което не им трябваше виза.

Автоматично с приемането си в ЕС имат право на работа, помощи и всички други производни от членството си в Съюза.

Пак повтарям това важи за Обединеното Кралство. За Германия нямам представа.

Освен това едва ли в останалата част на Европката има проблем вашите бащи, майка, братя и сестри да пътуват до вас и да видят малчуганите? ! Докато за островчето нещата стоят по драстично различен начин . Беше обещано ,че поне това ще отпадне след 2007, но не би, както се оказа.

# 9
  • Мнения: 3 394
Цитат на: jumper
ми нямат раzбира се само ако успее да си иzвади работна виzа аz не раzбирам zаЩо повечето хора в бг не се поинтересуваха zа какво става въпрос преди да напират zа съюzа  Confused:  а сега Ще се пулят каква я мислехме и каква стана  #Splat


е слава богу ,че аз напирам единствено за безвизово пътуване Mr. Green

# 10
Цитат на: jumper
ми нямат раzбира се само ако успее да си иzвади работна виzа аz не раzбирам zаЩо повечето хора в бг не се поинтересуваха zа какво става въпрос преди да напират zа съюzа  Confused:  а сега Ще се пулят каква я мислехме и каква стана  #Splat

те затова искат да станат членове на евросъюза , за да спрат да ходят да мият кенефите на европа и да се държат с тях като с последните цигани ...Simple Smile
емиграцията намалява , защото нивото на стандарт се вдига вътре в страната ... когато преди 20 години приемат гърция , гърците спират да бъдат черноработниците на европа ( каквито са сега нали знаеш кои народи )...
напр.поляците сега ( след приемането в ЕС )  емигрират доста под очакваното ..
и на запад си отдъхнаха , че не ги заляха с емигранти ...

# 11
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Anonymous
Цитат на: jumper
ми нямат раzбира се само ако успее да си иzвади работна виzа аz не раzбирам zаЩо повечето хора в бг не се поинтересуваха zа какво става въпрос преди да напират zа съюzа  Confused:  а сега Ще се пулят каква я мислехме и каква стана  #Splat

те затова искат да станат членове на евросъюза , за да спрат да ходят да мият кенефите на европа и да се държат с тях като с последните цигани ...Simple Smile
емиграцията намалява , защото нивото на стандарт се вдига вътре в страната ... когато преди 20 години приемат гърция , гърците спират да бъдат черноработниците на европа ( каквито са сега нали знаеш кои народи )...
напр.поляците сега ( след приемането в ЕС )  емигрират доста под очакваното ..
и на запад си отдъхнаха , че не ги заляха с емигранти ...


Госте, дано си прав Praynig

# 12
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Не е изненада това решение.Пък и си мисля,че до някъде европейците са си прави.Те не ни искат,ние се напъваме да влезнем Wink .И без това има достатъчно емигранти вече,така че трябва да наложат ограничения,защото има достатъчно мераклии,които още са си в страните,в това число слагам всички,които влязоха миналата година и тези които тепърва ще влизаме.Колкото до пътуванията на близките ми се струва,че никой не им създава проблеми да ходят на гости.

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Цитат на: teopr
Колкото до пътуванията на близките ми се струва,че никой не им създава проблеми да ходят на гости.

Не създават за страните, за които нямаме нужда от туритически визи. Обаче си представи решаваш да посетиш Кралството. Трябва да ти се изпрати специален набор от документи, заедно с покана. Да отидеш до посолството да попълниш формуляр, представиш документите и снимки, да платиш сума от над 100 лева за виза. Иначе досега отказ не сме имали, но в нашия случай ние сме постоянно пребиваващи, майка ми е над 60 год. и е посещавала Кралството не еднократно. Оставаше и да откажат  Crossing Arms Не знам другите как се оправят, но за мен визите са си разправия.

# 14
  • Мнения: 7 803
ясно е че виzите  ни съzдават неприятности но никой не го интересува а относно кенефите Ще видим не ми се вярва така или ина4е Ще работим в ЕС само с виzа оЩе дълго време само че цените в бг няма да останат съЩите  Sad  така че като отпадне и това който е оцелял може и да не ги мие вече

# 15
  • Мнения: 4 244
Въпросът е не само в това дали българите ще идват да чистят кенефи или да бачкат по строежи в Европа
Има и една друга форма на имиграция за която никой не мисли още в Бг, но тук вече пропищяха.
Става дума за изместване на продукцията на различни големи концерни на изток за по евтина работна ръка и затваряне на ред фабрики на запад.
Тук един работник на Сименс сигурно взема часова надница от над 20 евро. Ако отворят заводче в Бг сигурно  ще плащат по 5 евро на час (айде да е Sunglasses и ще са на кяр
Схващате за какво ви говоря, нали

# 16
  • Мнения: 945
Цитат на: debelanata

Има и една друга форма на имиграция за която никой не мисли още в Бг, но тук вече пропищяха.


За съжаление фирмите, които искат да иzместят проиzводството си в БГ не са никак много. До сега съм била в около 20 zавода в Бавария и само 1 от тях виждаше България като потенциална цел zа аутсорсинг. Причините zа нежеланието им беше
1. БГ се намира оп далеч от Румъния (пресича се поне 1 граница в повече и километрите са повече)
2. БГ е по малка от Румъния
За съжаление не виждам как теzи факти ще се променят с встъпването ни в ЕС.

Колкото до по ниските работни zаплати в БГ, с течение на времето това ще се промени. НО дори и да останат 5 пъти по малки от теzи в Германия, в съвременното проиzводство само около 10% от стойността на иzделието се определя от работната zаплата. При това положение фирмата спестява едва 8% от стойността на 1 иzделие, но раzходите и се увеличават от транспорта, също така има раzходи zа построяване на фабриката, zа обучение на персонала, zа хора, които ще оформят документите zа иzнос и внос и т.н и т.н. В интерес на истината много фирми приzнават, че са направили грешка с иzнасянето на проиzводството си в Иzточна Европа.

Уф ама каква икономическа лекция иzнесох... иzвинявайте

# 17
  • Мнения: 978
Много хубава лекция даже. Научихме нещо ново. Добре де, а в такъв случай за кво се местят масово в  Китай или зависи от типа на изделието?

Само за справка ще кажа, че и Роувър бяха открили завод в БГ, но бързо го закриха. Не зная каква беше причината.

# 18
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Цитат на: White Raven
Само за справка ще кажа, че и Роувър бяха открили завод в БГ, но бързо го закриха. Не зная каква беше причината.

И аз не знам каква е била причината, ама такъв дървен модел автомобил бяха въвели в производство тук, че няма накъде Close.  Още движи един от 'тукашните' в нашата фирма (за аварийни нужди предимно) - по-раздрънкана таратайка от това не съм виждала през живота си, честно; а е поддържан уж 33uu. На външен вид също е Sick.  За справка - другият, който си е 'оригинално' производство, модел от преди 15-ина години (може и повече, не съм сигурна, но на възраст е поне на толкова) е минал сигурно милион километри вече и то по тежки маршрути (Сърбия, Косово и подобни) и си е като нов, продължават да си пътуват колегите с него и нямат проблеми.

Не са ми ясни мотивите за откриването на тоя завод - може би са разчитали да 'спасят' някой от по-неуспешните и по-стари модели като намалят себестойността и го пуснат на по-ниски цени на местния пазар - то хубава идеята, но хептен с трици маймуни не се ловят.. Това ще да е и причината за затварянето, според мен, не знам колко автомобила произведоха, но в началото май само фирми си закупиха; после лъснаха и проблемите, и така..

# 19
  • Мнения: 945
В Китай е иzнесена предимно продукция, която е свърzана с много ръчна работа (в Германия доколкото zнам не се проиzвеждат вече детски играчки).
Вторият мотив е блиzост до паzара(ако фирмата продава в Китай или в региона, то по и е иzгодно там да проzвежда продукцията си. Освен това, ако zавода на фирмата се намира там, то това е един вид реклама... Иzгражда се доверие във марката).
Миналата година бяхме в Leoni, проиzвеждат окабеляване zа BMW, VW, Mercedes(окабеляването е свърzано с много ръчна работа). Те са иzнесли 80% от продукцията си в Румъния. Попитах zащо не БГ и каzаха "Ами по блиzо е". Обмисляха даже откриването на нов zавод, но или в Румъния или в Украйна(там не се очаква такъв скок на zаплатите)

# 20
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Цитат на: geri_1
..

Всичко това, което казваш, много песимистично звучи Close. Значи пак ще си се въртим в затворен кръг, нали проблемите ни идвали основно от липсата на производство Crazy. Всички по-големи фирми, които инвестират в БГ, откриват работни места предимно в сферата на услугите и осигуряват пазар за собствената си продукция или такава на страните, от които са. То и това добре, но с какво ще я пазаруваме в един момент? Далеч не всички от тях конкурират по заплащане българските работодатели, напротив - 'равнис' правят, че понякога и надолу.. Thinking

# 21
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Цитат на: debelanata

Има и една друга форма на имиграция за която никой не мисли още в Бг, но тук вече пропищяха.
Става дума за изместване на продукцията на различни големи концерни на изток за по евтина работна ръка и затваряне на ред фабрики на запад.


И тук постоянно говорят за това,въпреки че повечето българи обръщат внимание на малките шивашките фабрики,които направиха гърците в България.Едва ли обаче са много хората,които знаят,че най-голямата мелница на Балканския полуостров е в София и я купиха гърци,металургичния завод в Перник(от който между другото български фирми трудно купуват),един куп заводи за бисквити и натурални сокове си преместиха също производството в България.Преди няколко месеца една от големите шивашки фабрики в Атина,също се премести у нас и над 1000 шивачки останаха без работа.Мисля че за България това си има и хубавите и лошите страни.

# 22
  • Мнения: 978
Бе като знам как експлоатираха допреди години целия Сандански гръцките шефове  на шивашки фирми, това хич не е радостна новина. Дано да ги затегнат и да спазват всички закони, плащане на осигуровки и пр.

# 23
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Бях много изненадана преди време, когато прочетох, че една местна фабрика за производство на мебели е купила завода в Ловеч. Изненадата беше от факта, че тук фабриката е в едно малко градче, а Ловеч беше прочут с производството си на мебели...

 За мен голямата питанка е защо, аджеба, не се намери някой нългарски бизнесмен, който да купи завода там, ами холандци трябваше да си изнесат производството и да печелят от ежтина работна ръка. За мен отговорът е, че на българските бизнесмени им е предимно по-добре да печелят набързо пари. Да, ама сега вместо да се произвежда там и да се направи опит да се пробие пазара тук, холандците от това градче си опекоха нещата- евтино произвеждат и скъпо продават. И кой е пак загубилият?

# 24
  • Мнения: 945
Ох, и на мен ми е тъжно, че много малко български фирми се въzполzват от предимствата на БГ...
Ето ви една история... Българска фирма(някъде по морето беше) получава поръчка zа проиzводството на някакви части(няколко типа, раzлични по големина). Правят ги хората частите и ги иzпращат на немската фирма. В Германия отварят кашоните и що да видят... В един кашон раzлични части, както малки, така и големи #Shocked . Ей как са се пулили хората и как са сортирали всичко още веднъж на ръка... И раzбира се не са дали друга поръчка на БГта фирма.

На мен ми се струва, че просто си ги няма още традициите у нас, още е важен дребния тарикатлък. Но се надявам това да го надраснем...
Другия ни проблем според мен е липсата на опит. В една мандра на село не мислия, че собственика е zапоzнат как аджеба се проиzвежда това мляко на zапад. Той си го кара както от едно време си zнае. А и в БГ няма от къде да види, че и по друг начин става...
Ех, много ще се радвам, ако в БГ нещо се промени... ама не ми се вярва... поне не в блиzките 10 години

# 25
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Цитат на: geri_1
Ех, много ще се радвам, ако в БГ нещо се промени... ама не ми се вярва... поне не в блиzките 10 години


Чакаме ги тези промени вече 16 години Sad ,обаче като че ли никои нищо съществено не прави за да има резултат.

# 26
  • Мнения: 2 575
Цитат на: Kalinka
За мен голямата питанка е защо, аджеба, не се намери някой нългарски бизнесмен, който да купи завода там, ами холандци трябваше да си изнесат производството и да печелят от ежтина работна ръка. За мен отговорът е, че на българските бизнесмени им е предимно по-добре да печелят набързо пари.

Може би си права за голяма част от т.нар."бизнесмени", но аз като човек работещ в единствената в ЦЯЛА ЕВРОПА българска фирма проектираща и произвеждаща ТУК!!! Цифрови фотоапарати и мр3 плейъри мога да кажа, че държавата гледа по всякакъв начин да спъне и по-точно по никакъв начин не толерира и не подпомага  БЪЛГАРСКИТЕ производители. САмо приказки за кредити и глупости, а като стане въпрос за истински бизнес, какъвто определено се опитва нашият собственик да създаде и запази - тогава Държавата БГ дори не си мърда пръста. За разлика от Тайван и Китай, където за бизнеса с електроника се дават хиляди, хиляди преференции и се създават възножно най-благоприятни условия и бизнес паркове. Така че - засега тук няма почва за истински бизнес!
Дано не ви е било досадно, но по този въпрос мога да изпиша тонове.......... Mr. Green

# 27
  • Мнения: 768
Че всичко това бе написано вече вьв форума в темата "ЕС" на по задните страници. Там е описано и какви други дискриминиращи ни правила сме подписали.
Защо ни е да влизаме в ЕС като няма да имаме право да работим в чужбина, като останат визите и най-вече като останем без ток и маса народ в Северна Бьлгария останат без работа зарадиу спиране на АЕЦ-а. Лошото е че бьлгарите в Бьлгария си нямат и представа за какво става вьпрос защото там има информационно затьмнение. Ужас направо. Sad  Sad
А ако някой се плаши от бьлгарите че са евтина работна рька, това е грешка китайците са кьде кьде по евтина.
А и изначално не еправилна тази позиция. Значи на западняците им е готино да купуват без пари някакви стоки,а от друга страна ги е страх за работните места. Принципа е един няма евтини стоки без евтина работна рька. И всички собственици на фирми гледат да има по голяма печалба предприятието им и затова се местят в дьржави с ниско платени работници. Хем консуматора на Запад е доволен, хем собственика има огромна печалба. Има даже издадена сьвсем скоро книга на един французин на тази тема. Така че с нас или без нас в ЕС собствениците винаги ще намерят някьде евтина работна рька, та не можем ние да сме им отговорни ако има безработица. Виновни ще са самите покуптели и собственици на компании Grinning  Grinning

# 28
  • Мнения: 768
Книгата се нарича Quand la Chine change le monde на Erik Izraelewicz.
Като развитието на Китай е необходимо на целия свят, както някога развитието на Япония. Някога Япония е правила сьщото като Китай, но сега там заплатите са много по високи от европейските и японските работници не са заплаха за работниците в Европа. Така се очаква и китай да се развие. Е тогава според мен на хоризонта ще излезе друга подобна дьржава. Това принципите на икономиката и срещу тях не може да се вьрви. А че в Германия и Франция използват Бьлгария и Румьния като изкупителни жертви за какво ли не е факт. На всичко отгоре налагайки им дискриминационни правила за присьединяване кьм ЕС.
Едно е жалкото че всичко останали нови членки успяха да отворят филиали на големи фирми и да отворят нови работни места, а нас ще ни резнат.

# 29
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
http://dnes.dir.bg/LISTS/new_DNESNEW_left_b1/news_636466.php
Това не е съвсем по темата,но не ми се отваряше нова,защото има няколко по въпроса с приемането ни в Европа.Още една "приятна" изненадка Imp

# 30
  • Мнения: 3 394
Цитат на: teopr
http://dnes.dir.bg/LISTS/new_DNESNEW_left_b1/news_636466.php
Това не е съвсем по темата,но не ми се отваряше нова,защото има няколко по въпроса с приемането ни в Европа.Още една "приятна" изненадка Imp


Определено се подиграват с нас!!!
Затова трябваше да влезем с останалите в кюпа-тогава не са ги гледали толкова много строго, докато сега вече нас ще ни разчекнат Imp

# 31
така е , адриана , тогава беше по-лесно , но тогава БСП бяха на власт и пирински усърдно говореше как не сме готови за ЕС !!!!!!!!!!!!!
и сега се очертава БСП да вземе най-много гласове и ако направят коалиция с доган  ( който е готов на всякакви коалиция само да е в управлението ) Rolling Eyes ..не знам...какво да кажа повече ....

Общи условия

Активация на акаунт