Деца осакатяват деца

  • 5 705
  • 161
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако случайно не си разбрала - въпросът не е децата да са постоянно под наздор, защото навън е много опасно, а навън да стане достатъчно безопасно, че да не сме пъдари на децата си. Като се започне от това да може детето спокойно да пресече на регулирано със светофар кръстовище или на пешеходна пътека без някой камикадзе да го отнесе. Или да отиде до кварталния магазин без да бъде обрано, набито или отвлечено. Или като го изпратиш на училище да не ти звънят по телефона, че някой му е сцепил главата.
Ще направя сравнение с решетките по прозорците и терасите на хората.

# 121
  • Мнения: 9 052
Ако случайно не си разбрала - въпросът не е децата да са постоянно под наздор, защото навън е много опасно, а навън да стане достатъчно безопасно, че да не сме пъдари на децата си. Като се започне от това да може детето спокойно да пресече на регулирано със сфетофар кръстовище или на пешеходна пътека без някой камикадзе да го отнесе. Или да отиде до кварталния магазин без да бъде обрано, набито или отвлечено.
Ще направя сравнение с решетките по прозорците и терасите на хората.

да ... това ми прилича на едно тъпо общество от глисти, в което живея, но в него zакон, че децата могат да се шляят беz родители по улиците до 22 ч. вечЕрта няма ... май искате някакъв микс . Хем така , хем онака ... или пък не zнаете какво искате  newsm78

# 122
  • София
  • Мнения: 62 595
Явно глистите са ти любими домашни любимци. Нали и без това тази държава не те засяга? Защо се месиш, тогава?

# 123
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако случайно не си разбрала - въпросът не е децата да са постоянно под наздор, защото навън е много опасно, а навън да стане достатъчно безопасно, че да не сме пъдари на децата си. Като се започне от това да може детето спокойно да пресече на регулирано със сфетофар кръстовище или на пешеходна пътека без някой камикадзе да го отнесе. Или да отиде до кварталния магазин без да бъде обрано, набито или отвлечено.
Ще направя сравнение с решетките по прозорците и терасите на хората.

Няма такова място ... в уредените държави е по- сигурно, но и там хората не оставят децата си сами ... никога няма да се върне времето преди 50 години ... тогава на всякъде е било по- спокойно

# 124
  • София
  • Мнения: 62 595
Да ти кажа честно, и това не мога да го разбера. До 16-годишна възраст не можеш да го оставиш само, но на 18 го пускаш да се оправя изведнъж съвсем само. Сякаш животно в клетка държиш.

# 125
  • Мнения: 9 052
Явно глистите са ти любими домашни любимци. Нали и без това тази държава не те засяга? Защо се месиш, тогава?

ми не искам да съм само глист ... искам повишение    Flutter  Joy Joy Joy

# 126
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 психолозите са преценили , че до тази възраст децата не са зрели, не могат да преценяват адекватно ситуациите, поддават се на манипулации, могат лесно да бъдат подлъгани ... не е като животно в клетка, погледнато така, звучи зле ... до 16 има много какво да учи от мен, от баща си, дядо си, баба си, приятелите си ... детето живее и общува, учи се, играе , спортува ... не мисля, че е редно децата да бъдат пускани с часове сами по улиците ... това време могат да прекарват в спопртна зала, на танци, език, кино, театър  ...агресията се ражда точно, защото децата скучаят

# 127
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Фестър Адамс Ти изобщо прочете ли темата преди да ни "полееш" с "ценните" си разсъждения и умозаключения, а?
 Ако не си, горещо препоръчвам повторно зачитане и след поне 10 минутен размисъл да повториш опита със съветите. Ако и тогава не ти се получи, най- добре ще е да се примириш, че ти е трудно да асимилираш много от нещата и да ни спестиш някоя и друга глупост.  Peace

# 128
  • Мнения: 15 219
Ако случайно не си разбрала - въпросът не е децата да са постоянно под наздор, защото навън е много опасно, а навън да стане достатъчно безопасно, че да не сме пъдари на децата си. Като се започне от това да може детето спокойно да пресече на регулирано със светофар кръстовище или на пешеходна пътека без някой камикадзе да го отнесе. Или да отиде до кварталния магазин без да бъде обрано, набито или отвлечено. Или като го изпратиш на училище да не ти звънят по телефона, че някой му е сцепил главата.
Ще направя сравнение с решетките по прозорците и терасите на хората.

Срина ме тотално. Всичко изброено е извън моите възможности за контрол. Дай някакво предложение, знам че имаш потенциал.  Hug

# 129
  • София
  • Мнения: 62 595
И според мен не трябва да са с часове навън сами.
От друга страна на 16 те са вече достатъчно големи, че да могат да остават сами вкъщи или да се придвижват из града без да са с възрастен. Не може да отиде в гимназията и родителите да го водят или посрещат от училище. Въпросът е, че навън просто е прекалено опасно, а не, че децата не могат да се оправят. Все пак на 16 години вече могат да работят.

Зная, че времената бяха други, но си спомням как във втори клас се качвах на автобуса за 3-4 спирки и отивах на цигулка. Сега не мога да си представя да пусна детето си на тази възраст да направи такова нещо. И не е било така, защото съм била по-отговорна от децата сега. Просто по улиците беше по-безопасно. И за училището важи същото - инцидентите бяха много редки, а ако се случеше нещо такова, родителите си патеха най-много.

# 130
  • Мнения: 9 052
Да ти кажа честно, и това не мога да го разбера. До 16-годишна възраст не можеш да го оставиш само, но на 18 го пускаш да се оправя изведнъж съвсем само. Сякаш животно в клетка държиш.

ти пък, иzлагаш се, не трябва да се държат като животни в клетка (мани ги глистите, при тях някак клетката не върви ... ) и още като може да стои само по улиците до 22 . т.е когато родителя му го прецени zа zрял човек , веднага можем да му даваме и шофьорка книжка ... да ... на 6, на 7 , на 8 ...zависи кой как го е преценил родителя. Те родителите грешка нямат, нали вече не са тиин  Joy особено някой ненормален готвещ вид  Joy може и право zа управление на самолет да получават. Защо не? Нали трябва да се учи детето в движение, да се кали в бой. Много модерно, много напредничАво  Joy

# 131
  • Мнения: 9 052
Фестър Адамс Ти изобщо прочете ли темата преди да ни "полееш" с "ценните" си разсъждения и умозаключения, а?
 Ако не си, горещо препоръчвам повторно зачитане и след поне 10 минутен размисъл да повториш опита със съветите. Ако и тогава не ти се получи, най- добре ще е да се примириш, че ти е трудно да асимилираш много от нещата и да ни спестиш някоя и друга глупост.  Peace
Аz прочЕтох, а ти? Мани раzвалих седянката.

# 132
  • Мнения: 24 467
Всъщност точно вчера гледах правно предаване, в което един юрист обясняваше, че в България няма практика законите да са в полза на гражданите , на обществото.... те са в защита на държавата и институциите ...което ми е странно, защото явно държавата не сме ние

Judy, не знам , как можеш да се обосновеш, при условие , че виждаш какво се случва и как училището защитава твоето дете

Уважаващ себе си юрист не би обобщил значението и приложението на всички закони- те са толкова много, регулират толкова голям брой обществени отношения и ангажират много разнородни по характер субекти, включително и държавни институции.
Ти как на практика виждаш, че ще се реши у нас въпросът, ако със закон бъдат задължени родителите да придружава по всяко време и на всякъде децата си до придобиване на пълнолетие или поне до 16 годишна възраст?
Аз помня дебатите, когато се обсъждаше в ЗЗД да се въведе праг до 10 години, на което именно майките поставиха контра- кой може да си позволи /говоря за средния български гражданин/ да организира престой на възрастен човек за всяко дете до 10 годишна възраст? А ако децата две, три, едното стои в къщи, понеже е болно, другото трябва да го заведеш на език, третото- на училище? Ако децата са големи, т.е. спокойно могат да се оправят и сами /напр. на 8,9,10 години/? Не всеки българин може да си поволи луксът единият родител да си стои в къщи 20 години, да речем, а ако децата са с голяма възрастова разлика- и повече или да наеме гледачка за такъв период. Та това предложение бе изцяло отхвърлено. Мотивите на законодателя, а и моите, са такива.

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 11:53 от Judy

# 133
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Човекът не го каза с ирония, а просто като факт ...

...ако ви цитирам  от постовете за Димитрина сега ... като не можеш да си го позволиш, не раждаш  Twisted Evil  ... не е правилно да оставяш малолетното си дете само и да очакваш някой друг да се погрижи за него , а ако му се случи нещо да обвиняваш друг

# 134
  • Мнения: 24 467
Не мисля, че правилно би било жените у нас да не раждат. Не мисля, че едно 10 годишно дете не може само да си хване автобуса и да отиде на школа. Още по- малко мисля, че родителите следва да се изтъпанят в училището след всеки учебен час и да си пазят децата. Не е нормално едно момче в VІІ клас да го води и взима от училище майка му. Децата, с нарастването на възрастта им, придобиват повече опит и самостоятелност. Не можеш наистина до 18 години да ходиш навсякъде с един пораснал вече човек, а изведнъж на 18 той да придобие всички права- да кара кола, да се ожени, да работи и да се разпорежда с личността и имуществото си.
Ако гледам от собствената си камбанария би било много лесно, но не мога да си позволя да проява тесногръдието, че ако аз, напр., имам бавачка за бебето, а бабата и дядото /майка ми и баща ми/ на големия син живеят на 5 минути от училището му, единствена в класа ще имам право да родя и гледам деца. Това е несериозно за мен.

Общи условия

Активация на акаунт