хипер-функция на щитовидната жлеза и Хашимото

  • 47 216
  • 78
  •   1
Отговори
# 75
А колко време пи Пропицил? Как се чувстваш сега?
Аз вече свикнах с Метизола, и съм доста по-добре. След 2 седмици ще проверя нивата на ТСХ и пак при докторката.
От София съм.

# 76
  • Мнения: 1
ЗДРАВЕЙТЕ,някой ходил ли е при д-р Румен ПАНДЕВ

# 77
  • Мнения: 34
Здравейте, аз съм нова тук и нямам никаква представа кое какво значи и за какво се изпилзва, ще разкажа накратко:  имам нарастване на щитовидната жлеза от втора степен според ендокриноложката направих изследвания  и се установи че имам Тиреодит на Хашимото изследванията ми са:
TSH- 4.20
FT4- 22.00
A-TG- 115.0
A-TPO- 34.00
за съжаление обаче тези неща нищо не ми говорят
на прегледа на ехограф се оказа че цялата жлеза е покрита с множество малки кистички.
За сега ми изписаха да пия  Еутирокс 25  и Неофолик 0.4 и веднъж в седмицата пия Еутирокс 50 за един месец и ще ходя на контролен преглед.
Моля някой който е по запознат със тази болест да ми каже какво означават резултатите от изследванията, какво да направя за да си помогна, каква храна да ям има ли нещо като диета и според вас достатъчни ли са тези лекарства или е трябвало още нещо да ми изпишат. Благодаря.

# 78
  • Мнения: 348
veni i koci,прочети темата Автоимунен тиреодит на Хашимото-там пише всичко,което те интересува.Аз от там се образовах.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт