Хидрасек или Ентерол?

  • 74 486
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 982

Не,не са едно и също!!!!!!!!!!!!!!!!!
Хидратин алфа са соли за оводняване
Хидрасек е инхибитор на енкефалиназата,потиска разграждането на ендогенните опиоиди,които имат затягащо действие  и така действа симптоматично за спиране на диарията.

Едва ли някога ще мога да повторя цитираните  думи Crazy,но,да вярно е!
Различни неща са!

# 16
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
При сина ми най- добро действие има Хидрасек-а. Peace Дозировката се определя от лекар.
Ентеролът, не знам защо, не ни помага, както и смектата.

Консултирай се с лекаря ви да ти даде указания. Бързо оздравяване!   bouquet

# 17
  • Мнения: 5 591
Здравейте!Дъщеря ми когато пие антибиотик се продрисква и педиатърката ми каза да и давам Хидрасек и Смекта като ги редувам през деня веднъж от едното после от другото.Ентерола не ни дейстава.Давам и оризова вода освен прахчетата.Дозировката се определя от лекар.

# 18
  • Мнения: 1 029

Не,не са едно и също!!!!!!!!!!!!!!!!!
Хидратин алфа са соли за оводняване
Хидрасек е инхибитор на енкефалиназата,потиска разграждането на ендогенните опиоиди,които имат затягащо действие  и така действа симптоматично за спиране на диарията.

Едва ли някога ще мога да повторя цитираните  думи Crazy,но,да вярно е!
Различни неща са!

разбира се, че са различни Peace
аз обикновено давам и двете при диария- всяко по предназначението си Laughing

# 19
  • варна
  • Мнения: 1 830
Дъщеря ми беше с разстройство 7 дена, първите 2 и температура ми вдигна.Казаха, че било вирус.Оправихме се с ентерол, хидрасек не можах да я накарам да пие.Прави оризова возичка, давай чай от шипки. Чай от джоджен също много помага Peace

# 20
ние сме с разстроиство от 2 дена и ни изписаха ентерол
и сега си изпи цялото прахче с 50 мл вода / и се зачудих ???? не е ли малко множко за 11 месечно бебе 1 пакетче ентерол наваднъж - така ни каза ДжПи-то /

# 21
  • Мнения: 413
Няма страшно,давай го както ти е предписано ,ние на същата възраст в болницата ни даваха по едно прахче сутрин и едно вечер Peace
Скорошно оздравяване Hug

# 22
  • Мнения: 421
преди 3 дни и моето дете бе6е с разтроизтво,тя е на 1г.и 4м.и и давах Ентерол 2 пъти по 1 прах4е и Смекта пак 2 пъти по 1 прах4е,попитах я за Хидрасека но тя каза 4е тои моЖе да не помогне,а да продалжавам както ми е казала с Ентерола и Смектата,а аз и вярвам за6тото е специалист детски инфекционни болести,сега малката е много добре.Дано сам помогнала и бързо оздравяване!    Hug
хм странно,с малкия лежахме в инфекциозна болница и там ни даваха само хидрасек...и помогна

# 23
Хидрасек е медикамент за диария и е безопасен и се дава след консултация от лекар.Дава се самостоятелно,няма нужда от други лекарства.Той сам спира диарията.Смектата е глина която не е за диария.Може да проверите в листовката в опаковката.Ентерол е за въстановяване на микрофлората на червата и би трябвало да се дава след спирането на диарията,за по-бързо въстановяване т.е. на 5-я ден след диарията.Ползвайте Хидрасек няма да згрешите.Той се ползва в цяла Европа.

# 24
Какво да ви кажа, хората са го написали Хидрасек е антидиариен препарат, ентерол е пробиотик т.е не лекува диария а подпомага чревна микрофлора. Това е все едно да излекуваш
хреме само с витамин С и е смешно че лекари го изписват. За тези които питаха как се дава точната дозировка е 1.5 мг./кг. като това е за една доза, а за ден са три приема. Щом става въпрос за малко дете обикновенно диарията започва изведнъж и то най-вече през ноща затова е хубаво да си купите една опаковка и да си имате, в никакъв случай няма да застои. Може да се комбинира с всичко дуго и е безопасен!

# 25
  • Мнения: 2 837
Хм, странно, колкото и да харесвам Хидрасек (най-малкото заради вкуса, заради което детето не му се мръщи), започна да ми замирисва на скрита реклама...което не ме кефи.

# 26
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
И Малката от вчера се разболя. Сутринта повърна, а след обяд вече имаше и диария. Мислех, че е инцидентно, но днес продължи с диарията и я отведохме на лекар. Доки ни изписа Ентерол по половин прахче 2 пъти на ден и хидрасек след всяко изхождане, също и лечебна хумана и диета. Най - много ме притеснява, че не иска да яде, което е много нетипично за нея, до сега никога не ми е отказвала ядене Cry

# 27
  • Мнения: 2 837
И Малката от вчера се разболя. Сутринта повърна, а след обяд вече имаше и диария. Мислех, че е инцидентно, но днес продължи с диарията и я отведохме на лекар. Доки ни изписа Ентерол по половин прахче 2 пъти на ден и хидрасек след всяко изхождане, също и лечебна хумана и диета. Най - много ме притеснява, че не иска да яде, което е много нетипично за нея, до сега никога не ми е отказвала ядене Cry
И моята ламя миналата година на вашата възраст пипна стомашно-чревен вирус. И той не искаше нищо да хапва, освен кърма. Реших, че е нормално, то на мен, като съм болна, не ми се яде нищо, та на него ли...

# 28
  • Мнения: 34
Пуснали са ново лекарство на пазара - "лакто 4". Докторката от инфекциозно каза, че пробиотиците в него помагали на стомашната флора и фауна да се възстанови! Flutter

Общи условия

Активация на акаунт