Как се справяте със страховете за децата си?

  • 2 953
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 999
Самоконтрол и шопинг терапия.

# 31
  • Мнения: 289
 Аз също съм психо на тази тема. Не успях да прочета цялата тема, че имам много работа. Но синът ми е зорко наблюдаван от мен, всяка вечер го опипвам  за възпалени лимфни възли #2gunfire. Откакто наистина съм по-натоварена в работа и с изпити по-рядко се заравям в черногледството, но все пак... има една книжка "Състояние на страх" ... дали ще е паника от катастрофи, болести, война или друго, състоянието на страх ни е натрапено и живеем с него. Многото информация до там води  Close

# 32
  • София
  • Мнения: 1 110
Аз мога от личен опит да споделя,че откакто чета в бг-мамма някои от подфорумите и аз се пернах леко.Не колкото тебе,но ако не бях спряла честото посещаване,щях да съм на същото положение.Вече влизам в този подфорум, красива мама и готварски.Новините по тв отдавна не ги гледам, особено пък на Нова телевизия. Само на Канала и то само ако знам,че нещо от международно значение се е случило.Но при тебе е лошо и че не работиш.Въртиш се в затворен кгръг. Дано намериш за себе си скорошно решение Peace

# 33
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Работа, работа и пак работа... само това ме откъсва донякъде от страховете ми за дребната. Но не напълно  Confused
Ще продължа да следя темата. Маааалко по - спокойна съм, че не психясвам само аз  Wink

# 34
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Колкото и клиширано да звучи, ключът е в теб.Аз какво правя, като ми щукне кофти мисъл и веднага гледам да я изтикам с друга- положителна. На пример вземам да чета някакво развлекателно списание /ако трябва на глас/ или гледам да се заговоря с някого. За това е хубаво да си сред хора, да работиш нещо. В началото ми беше трудно да бягам от лошите мисли, но това се тренира. И избягвам да чета за болести, смърт и подобни.
Доста неща научих от борбата си с паническото разстройство, но основното е - да имаш воля.

# 35
  • София
  • Мнения: 11 724
Bubolina започваш работа и наемаш детегледачка.
А няма ли начин на детето да му се поставят ваксините и да тръгне на детско заведение.

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 14:21 от Ali&Meli

# 36
  • Мнения: 1 640
Отговарям конкретно на въпроса ти-детето е почти винаги с мен,рядко го поверявам на майка ми/тя е работеща/.Докато е с баба си,съм напълно спокойна,защото знам ,че е супер грижовна.Ще трепери над детето,дори прекалено.Когато е на детска градина/от един месец не е/пак съм спокойна-не знам и аз защо,но е така засега!
 Когато съм у дома,съм в интернет най -често/това е хобито ми/-чета тук във форума,но рядко влизам в Здравословни и в Клюкарника.Умишлено избягвам тъжните теми,защото плача много ,когато прочета някоя от тях.Знаейки за тази си слабост,просто избягвам .Това е.
 След форума се захващам с ежедневния преглед на торентите -ровя се и търся детски филмчета на детето и комедии,романтични или семейни драми.Никога не гледам фантастика,ужаси,крими и прочее натоварващи.По обед гледаме с детето новите филми,после играем,четем приказки,ходим на разходка.
  Мисля как да  разнообразя ежедневието ни,къде да идем да се забавляваме,къде да идем на гости,коя постановка да гледаме и т.н.
Дори не знаех за синините,озадачихте ме,сега сигурно  и аз ще започна да се вглеждам всекидневно в тялото на детето,ох! ooooh!
Но,Буболина,ти си прекрачила границата на нормалните страхове,според мен,затова ,моля те,стегни се.Успех ти желая.

# 37
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз съм от тези, които много се страхуват

# 38
  • София
  • Мнения: 276
Като майка и аз се страхувам...даже по едно време обмислях сценарий...как да реагирам при земетресение( ако детето е на градина)...при биологично оръжие, при атомна бомба... и почват едни черни мисли, как се прекъсва тока, моб, телефони...а градината е на километри...ужас направо.
 Мислех за хиляди опасности, които дебнат детето ми и нас, и които реално могат да се случат, докато по един повод с детето не отидохме на лекар-Хомеопат. Отидихме за детето, а лекарката прегледа и мен( поразпитва ).Само от няколко думи и ми каза "много тревожен родител си, а това се предава и на детето". След 2-3 часа разговори ми даде да пия едни  хомеопатични гранулки...и да ви кажа, момичета от 1 мес. съм съвсем различна. Не че съм станала непукист, но съм определено по- спокойна, не ме тресе неоснователен страх за детето и на бъдещето на света. Не съм и предполагала че мога да живея в мир със себе си, но ето че се случи. Естественно аз също още се тревожа- като отива до магазина, само надничам през прозореца, как ще пресече, дали някой няма нещо да му направи...следя го нон- стоп..Даже не разрешавам без мен да се слиза на площадката....ноооо рано или късно и това трябва да се преодолее, та нали утре ще излизат сами за у-ще... Трябва да се стегнем!!

# 39
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз съм решила да си направя раничка за спешни случаи и да науча детето в случай на опасност да я грабва и да тича навън или другаде ...но кога ли ще стане  ooooh!

# 40
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз съм решила да си направя раничка за спешни случаи и да науча детето в случай на опасност да я грабва и да тича навън или другаде ...но кога ли ще стане  ooooh!

Еее, хора недейте така! По тоя начин се живее в постоянно напрежение, а нали се сещате, че то не може да се натрува безкрайно. В един момент ни избива предпазния клапан  Wink

# 41
  • Мнения: 539
И аз да се запиша в тази тема! И аз съм тръгнала по-пътя на голямата тревога. Постоянно се притеснявам и тревожа, някой път ако няма за какво в момента, се тревожа за бъдещето им( напр. случая със сестрите Белнейски ме държи още в ужас). И на мен тези новини ми действат много зле.
И аз постоянно си мисля как ще реагирам в случай на земетръс и др. подобни бедствия. Като светкавица бързо ми минава през ума плана за действие. През нощта при най-малкия шум се стряскам, данеби някое да е вдигнало Т. И сърцето ми започва да бие лудо. Когато отваря форума, първо влизам в здравословни проблеми...
Много се притеснявам от тази тревожност. А знам че само Бог може да ги пази! Praynig

Ох, голяма е отговорността да си родител.
Може би при мен факта че не работя активно вече толкова време ми се отразя зле.

# 42
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз съм решила да си направя раничка за спешни случаи и да науча детето в случай на опасност да я грабва и да тича навън или другаде ...но кога ли ще стане  ooooh!

Еее, хора недейте така! По тоя начин се живее в постоянно напрежение, а нали се сещате, че то не може да се натрува безкрайно. В един момент ни избива предпазния клапан  Wink

Виждала съм , че така правят в САЩ, Япония и на други места по Света ...това си е в реда на нещата...детето трябва да знае как да реагира адекватно, напрегнато ми е като знам, че не съм го направила

# 43
  • Мнения: 4 668
Ох ... аз си мислех , че не съм наред  ooooh! , но явно не съм единствена ...
Мен от болести не ме е страх , но много го мисля да не се нарани нещо , примерно да падне и да си извади око , да не си пререже пръстче или нещо подобно  Sad Ужасно е и не знам защо си го представям ...
Иначе не съм толкова тежък случай - днес цял ден е при свекървата и не съм звъняла , но от време на време ми се прокрадва някаква мисъл как би могъл да се залее със супата от котлона примерно  Sick въпреки ,че изрично предупредих свеки да махне оттам тенджерата .
Но си налагам да не мисля такива неща . А и аз ходя на работа , детето на градина ...
Просто се чудя защо ми се пракрадват такива идиотски мисли и то все - най - гадното си мисля  Sick

# 44
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Естествено, и мен понякога параноята се опитва да ме полази. Ама аз я гоня- тъпо и упорито. Много рядко влизам в тъжни и трагични теми  Peace Влезна ли, старая се да не мисля много- много по въпроса.  Peace Още по- малко пък си представям това да се случи с дъщеря ми.  Peace Твърдо отказвам да си представям как нещо лошо се случва с детето, мъжа ми, брат ми, баща ми и т.н. и т.н.  Peace
Върнах се на работа.
Затрупах  се с работа.

Мисля позитивно, усмихвам се и излъчвам позитивизъм.

Общи условия

Активация на акаунт