Краят на Иракли...

  • 4 742
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 840
Това трябва да е защитена територия!

E, да, ама не е.

А Натура 2000  Thinking ?

E, щом строят, значи може.
Ако не може, ще ги спрат.

А в момента Иракли масово се разпродава.
Щом се купува, значи ще се строи, защото никой не купува земя по морето, за да отглежда земеделски култури.

Хората в Иракли искат пари.Продават земята си.Би трябвало точно те да искат спасението му, но истината е, че е точно обратното. Иракли можеше да бъде спасен само от хората, които имат земя там. Но те не го искат. Искат да се строят хотели, да идват по-богати туристи, да печелят.

И най-вече искат да печелят от земята си, като я разпродават.

Иракли е тъжна тема.
И не само Иракли.

Но не бива да се съдят само и единствено инвеститорите.Както казах, те не търсят земята, собствениците търсят тях и я предлагат. И ако един инвеститор я откаже от сантиментални подбуди, той много добре знае, че следващият ще я вземе.

Това със строенето на заводи, което беше предложено...хъм....като се замисля, не е толкова рентабилно, а бизнесът си е бизнес.

Впрочем, малко извън темата, но Кремиковци, ако се продаде, най-вероятно ще се разруши и на негово място ще изникне град.
А производството ще се изнесе в Бургас.
Честито на морските хора!!!

Пак казвам, тъжно ми е за много неща, които се случват, но парите движат света.
Започвам да си мисля, че цялата истерия около Иракли беше задвижена от определени хора, за да изкупят земите на безценица на един по-късен етап.

# 46
  • Мнения: 7 114
И собствениците на земи там не са виновни. Мое мнение. Peace
Имат собственост и имат право да се разпореждат с нея. От продажбата може да зависи здравето и/или живота на някой близък.
Държавата е тази, която създава правилата на играта. Съответно тя е тази, която отчуждава такива имоти срещу съответното адекватно обезщетяване на собствениците.
Съответно даже и при разрешено строителство има административно вмешателство върху планове, изглед и т.н.
А това, че влязохме в Европа не прекъсна веригата на беззаконието. Просто вдигна мизите на алъш-вериша.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз по никакъв начин не обвинявам собствениците.
Само казах, че именно те са тези, които би трябвало най-много да жалят за красивото си място на живот, а е точно обратното -  най-вече те желаят да продават.

Хората се чувстват предадени, защото не могат да вземат висока цена.
В същото време знаят, че тази земя така или иначе ще бъде изкупена и застроена, но те няма да спечелят.Затова протестираха.

Цялата схема е доста порочна.
Едно е сигурно - цялото ни крайбрежие ще се застрои, пък ако ще след това и да го сринат.

# 48
  • Мнения: 2 018
Мое мнение - ако бяха си останали старите собственици, на тях никой нямаше да им даде да строят там! Съответно цената пада - независимо от това, че е до морето. И тъй като те не могат  да извлекат полза от земята си, са принудени да я продадат. Е сега вече се появяват големите риби с парите - т.н. инвеститори. При тях номера с Натура 2000 не минава  Crossing Arms

# 49
  • София
  • Мнения: 2 840
Именно.
Направиха някаква врътка, за да изкупят земята на безценица и да си я застроят.

# 50
  • Мнения: 212
Хората в Иракли искат пари.Продават земята си.Би трябвало точно те да искат спасението му, но истината е, че е точно обратното. Иракли можеше да бъде спасен само от хората, които имат земя там. Но те не го искат. Искат да се строят хотели, да идват по-богати туристи, да печелят.
Нещастници. Дано им приседнат тия пари. Тия пари са от Дявола. Те са за сметка на българската природа. Дано се задавят с тях. Алчи продажници.

# 51
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
По грозен проект не бях виждала  #Crazy прилича ми на химически завод, на гара- разпределителна, на абсолютна безвкусица Sick дано да не види бял свят. Ужасена съм от строителството в България най- вече в красивите ни курорти  smile3515 Тази неделя в БТВ Репортерите ще дават за бетоновите концлагери по нашето черноморие и рая в Гръцките морски курорти  Weary

# 52
  • Мнения: 3 622
Право на глас - господа управляващи ни нас, крадци и мошенници- дано тази хапка най сетне ви задави та най после пукнете и ни отървете от лакомията си

# 53
  • Мнения: 2 018
Питам се  newsm78 къде са медиите? Защо не се говори по-настоятелно по този проблем, а само се споменава мимоходом в новините?

# 54
  • Мнения: 1 470
Питам се  newsm78 къде са медиите? Защо не се говори по-настоятелно по този проблем, а само се споменава мимоходом в новините?
Радвай се че ги няма.От опит знам че обслужват желанията на правителството...И ако те се намесят,значи нещата са тотално обречени...не че и по принцип не са...Но и всички ние сме виновни...Защото търпим...И децата ни ще са недоволни някой ден...

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Хората в Иракли искат пари.Продават земята си.Би трябвало точно те да искат спасението му, но истината е, че е точно обратното. Иракли можеше да бъде спасен само от хората, които имат земя там. Но те не го искат. Искат да се строят хотели, да идват по-богати туристи, да печелят.
Нещастници. Дано им приседнат тия пари. Тия пари са от Дявола. Те са за сметка на българската природа. Дано се задавят с тях. Алчи продажници.
Алооо, по внимателно само! Земята си е тяхна и ще си я правят каквото поискат. Щом са допрели да продават тази земя на безценица значи има защо. Не са го направили от хубаво. Аз също имам земя край морето. Намира се в едно девствено място край Бяла - Самотино се казва. Скоро и там ще почне да се продава. И аз ще продавам. И знаеш ли защо? Не защото не искам да отида на почивка лятото в малката ни къщичка там, а защото ми трябва жилище. Не искам да живея под наем и да давам една солидна сума на месец, не искам и да плащам безумни лихви на банките. Ясно ли е. И не са пари от Дявола. От дядо ми са. И ти не можеш да ми кажеш кво ще правя с тях. Кво ме интересува, че няма къде да си опънеш палатката лятото за без пари и да си оставиш боклуците после. Все ми е тая.
Съжалявам ако съм засегнала някой друг. Нямах намерение да се включвам в темата защото съм пристрастна, обаче тези думи на този потребител ме вбесиха.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 702
И аз нямах намерение да се включвам, но сега вече ще го направя.
Пред очите ми се състояха доста сделки за покупко-продажби на терени и със сигурност мога да заявя, че стедностатистическият собственик  е отчайващо прост човек. Тесногръд и еснаф. Продава, защото вярва само на сухото. А вярва само на него, просто защото мирогледът му се простира до там, друго той нито е виждал, нито е чел за него. Даже и като пипне парАта, не я оставя в банка, защото няма вяра, а  надипля пачките под дюшека.
Него не можеш да го спечелиш с никакви приказки за Натура и пожизнени обезщетения. Нищо че от това могат да печелят и децата и внуците му. Той ще си сготви супа от тази кокошка ТУК и СЕГА. Нищо, че тя може да снася златни яйца.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Ако се замислиш, може би ще се сетиш, че това поведение си има причина

# 58
  • Мнения: 804
Нещастници. Дано им приседнат тия пари. Тия пари са от Дявола. Те са за сметка на българската природа. Дано се задавят с тях. Алчи продажници.

И аз нямах намерение да се включвам, но сега вече ще го направя.
че стедностатистическият собственик  е отчайващо прост човек. Тесногръд и еснаф. Продава, защото вярва само на сухото. А вярва само на него, просто защото мирогледът му се простира до там, друго той нито е виждал, нито е чел за него. Даже и като пипне парАта, не я оставя в банка, защото няма вяра, а  надипля пачките под дюшека.
Него не можеш да го спечелиш с никакви приказки за Натура и пожизнени обезщетения. Нищо че от това могат да печелят и децата и внуците му. Той ще си сготви супа от тази кокошка ТУК и СЕГА. Нищо, че тя може да снася златни яйца.
Абе и аз нямах намерение да се включвам, но да се обвиняват собствениците, че си продават земите е нелепо. Клетвите на Борис пък са направо грозни.
Какво да правят хората, нали трябва да живеят. Никой не продава, ако няма нужда от пари. Не мога да ги упрекна, че не вярват и на ефимерни обещания за пожизнени обезщетения, защото всички виждаме какво става.
Фондове, помощи, субсидии - всичко си има строга схема на разпределение и тя не касае средностатистическия собственик.
Наистина жалко за Иракли. Жалко, че на това райско кътче ще се построи това недоразумение. Защото тези "вагони" нямат нищо общо с ландшафта, а архитектурата е красива тогава когато се вписва в природата и не е самоцелен крясък на бездарието.
Жалко за бетонираното ни черноморие, но за това вина имат най-малко хората продали земята си. Държавата няма политика по отношение на природата ни.

# 59
  • Мнения: 1 517
Държавата трябва да се вини, да. Винаги може да намери начин да защити малкото останали райски кътчета тук.
Радвам се, че все още има места по планините, към които никой не проявява интерес, само те ще ни останат явно.

Общи условия

Активация на акаунт