Какво давате за вечеря на 9 месечно бебе?

  • 17 469
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 65
Дъщеря ми е вече на близо 10 месеца. От началото на осмия месец е на четири хранения дневно. Тъй като кърмата ми спря, а тя категорично отказа да пие АМ, а киселото не и понася, започнах вечер да и давам млечните каши на Хип "Лека нощ". Съмнявам се обаче, че това е в състояние да задоволи хранителните и потребности на тази възраст. Не че мисля, че остава гладна - тя е толкова злояда, че никога не проявява желание за ядене, но ми се иска да започна вечер да и давам нещо по-съществено от тези кремчета. Кажете ми, какво давате на 9-10 месечните си бебета за вечеря?

# 1
  • Мнения: 378
      На първото си дете Бинко предлагах винаги към 19 ч  супичка - около 100 грама и плодово пюре ( или кисело мляко ) - пак около 100 грама. Но после преди сън го кърмех.
      Второто ми дете Цвети ядеше към 19 ч плодово пюре с извара, или плодово пюре, смесено с кисело мляко ( общо около 200 грама ) Понякога съм му давала и само кисело мляко. Кашата я ядеше към 15.30 - 16 ч. Преди сън и него го кърмех.

# 2
  • Мнения: 750
Моята малка госпожица е на 11 месеца. От десет месечна вечер си хапва супичка или някаква пасирана манджа и плод/кремче, и двете винаги са ядяли от нашата храна, готови пюрета не искат, от детската кухня пак не искаха...

# 3
  • Мнения: 3 929
Моята малка госпожица е на 11 месеца. От десет месечна вечер си хапва супичка или някаква пасирана манджа и плод/кремче, и двете винаги са ядяли от нашата храна, готови пюрета не искат, от детската кухня пак не искаха...
И ние бяхме така. Но вечер преди лягане го кърмех. Да не говорим, че си цокаше и през нощта.

# 4
  • Мнения: 8 999
Аз съм давала млечно-оризова или млечно-зърнена каша, като добавях и 1-2 мерителни лъжички АМ. Понякога - попара. Давала съм и месни пюрета. Тези храни ми се струваха по-засищащи и по-калорични.

# 5
  • Мнения: 65
А какво количество супа давате? Дали няма да е малко за вечеря само супа? Може би трябва да и се сложат и сухарчета вътре, за да стане по-засищащо?

# 6
  • Мнения: 1 064
От 10-месечен моя син вечеря супа (от кухнята малко бурканче, т.е. 190гр) с два сухара...случвало се да не му стига и е изпивал между 30 и 90мл АМ Peace

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Давах кърма +АМ Peace

# 8
  • Мнения: 750
Да, определено трябва да сложиш сухар!
Количеството 190 - 200 гр

# 9
  • Мнения: 122
Супичката от кухнята със средичка от една филия хляб,може и сухар,зависи дали обича по-гъсто или по-рядко ядене.Обикновено ни стига,ако не-й давам някакво десертче-кремче,плодово кисело мляко.

# 10
  • Мнения: 541
КЪРМА
Чак към годинката започнах да давам на моя нещо различно от кърмата. Т.е супички и т.н. На 9 месеца децата трябва да завършват деня/да вечерят/ все още с кърма или АМ.
На 9 месеца обикновенно децата още са на 5 кратно хранене и започват и завършват деня си с кърма или АМ. Другите 3 храненета са вече заменени, и така до около годинката.

# 11
  • Мнения: 378
    Супичката ни беше по- гъста - обикновено с картофки, моркови , фиде или ориз; понякога и с тиквички, със или без месце. Понякога с натрошен сухар... За първото си дете пасирах и се получаваше като пюре . За второто от около 9 месечна възраст -   намачквах с вилица.

# 12
  • Мнения: 258
давах супа с 1-2 сухара и преди лягане АМ  Peace

# 13
  • Мнения: 2 131
А не би ли могла да даваш АМ с бисквитки? Щом не харесва АМ, така може да го яде, бисквитките са сладки. Аз така правя - към 18-18.30 давам АМ с бисквити и към 22-22.30 - АМ за заспиване.

# 14
  • Мнения: 1 371
Горе долу на вашата възраст започнах да взимам храна от детска кухня. Вечер давах супата към 20.00, но след това го кърмех към 22.00.

# 15
  • Мнения: 817
Давам супа с едно сухарче вътре във 20.00 часа,а в 21.30 заспива с кисело мляко

# 16
  • Мнения: 19 302
преди лягане давам каша или каша с плод.не съм мерила количеството ,давам колкото й се яде.

# 17
  • Мнения: 4 405
различно е: банан;банан с киви;кисело мляко с 1-2 бисквити вътре,ако съм сготвила може пюре с месо и зеленчуци, варена тиква;сварена круша с 1-2 бисквити ,а ако крушата е сипкава може само да я намачкам и я давам сурова, картоф с карфиол и масълце може малко обезсолено сирене отгоре,пасиран компот с бисквита или извара или и двете,ако съм готвила за нас супа и добавям сухарче....
Общо взето редувам вкусовете за да не и омръзва и винаги преди сън и предлагам да суче.

# 18
  • Мнения: 789
На 7 месеца записах Иви на кухня и започнах да му давам супичката за вечеря.Изяждаше си цялото бурканче.Давах му я към 19-19.30ч ,защото като го сложех да спи около 21.30 искаше и шишето си с мляко.В супичката слагах сухарче и половина.

# 19
  • Мнения: 674
 Може да даваш супа със сухар.
 Кашите за лека нощ също са си добра вечеря според мен. Моето отскоро не иска АМ и вечеря такава каша или кис. мляко с бисквитка.

 И аз мисля, че трябва да пие някакво мляко - още е малко бебето. Пробвай да слагаш АМ в попарата и кисела (Напр. пресен плод, грис, АМ), че знам ли.....съвсем без мляко..... Thinking

# 20
  • Мнения: 378
         Примерно меню за вечеря от книгата"Аз възпитавам детето" - Лоранс Перну:
   Понеделник             Зеленчукова супа
                                    Банан ( попарен)
   Вторник                   Попара
                                    Компот
   Сряда                       Флоралин с грюйер ( брашнена каша с топено сирене)
                                    Стъргана ябълка 
   Четвъртък                Зеленчукова супа с натрошен сухар
                                    Ябълка на пяна
    Петък                      Грис с мляко
                                    Компот
    Събота                    Супа от зеленчуци с фиде 
                                    Намачкан банан
    Неделя                    Флоралин ( каша )
                                    Компот

# 21
  • Мнения: 179
супа със сухарче от детската кухня Peace

# 22
  • Мнения: 291
на тази възраст бебето все още трябва да ве4еря мляко - кърма или АМ, с или без бисквити, няма значение, важното е да е мляко  Naughty

# 23
  • Мнения: 1 477
Последното хранене преди лягане задължително е АМ при нас.

# 24
  • Мнения: 4 451
И при нас на тази възраст беше АМ преди лягане.

# 25
  • Мнения: 693
Всякакъв вид зеленчукови супи а след годинката и по малко от нашето ядене(пак зависи какво е де), но преди сън задължително шише с мляко(сутрин пие кисело а вечер АМ).

# 26
  • София
  • Мнения: 44 122
може би при вас супичка със сухарче е добър вариант...не знам, на тази възръст сина ми все още вечеряше мляко.

# 27
  • Мнения: 1 800
Супа със сухар давах и аз.

# 28
  • Мнения: 574
Моята дъщера е доста по-голяма от твоето бебче, но същинската вечеря все още й е АМ, по-рядко кисело мляко. От скоро проявява интерес към нашата вечеря, но по-скоро иска да опита.

# 29
  • Мнения: 65
Благодаря за отговорите. Мисля, че ще мина на варианта със супата, но ще пробвам и другите предложения. Проблемът при нас е, че както казах сме много злояди, а вечер е и по-нервна преди сън, и не мога да си представя как ще я накарам да яде нещо различно от кремчетата?!

# 30
  • Мнения: 625
Аз давах супичка и преди сън мляко.

Общи условия

Активация на акаунт