Ще се спука ли скоро имотния балон

  • 42 573
  • 1 014
  •   1
Отговори
# 1 005
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
...
Значи моята икономична груба сметка е 150 000 евро разделено на 200 кв= 750 евро кв/м.
Не съм смятала банката, лихвите и съм убедена, че нещо пропускам.

Много е хубаво да си невеж по даден въпрос, защото всичко ти изгледжа супер лесно и ти се струва, че другия печели милони на твой гръб.
Печалба е ясно, че се прави, но и строителния бизнес е пари нали? Вие да не би да работите безплатно като ходите на работа я?
А и като е толкова лесно- стройте вие. Никой не ви спира нали?
Mamice, май изчерпа темата Simple Smile
От доста време се опитвам да го кажа, но никой не си прави труд да тегли един калем.
Оттук-оттам можело нещо да се спести - нищо не може да се спести, а и никой няма сметка да го прави, при новите разпоредби просто няма да му приемат сградата и тогава ще му излезе още по-скъпо, защото е много по-трудно да оправяш недоизкусурени неща, отколкото да ги направиш, когато му е било времето.
Отделно като закъснее със завършването собственици и купувачи могат да му заведат дела за неустойки, които са доста сериозни - и като сума, и като разправии.

# 1 006
  • Мнения: 192
Моята къща заедно с всички довършителни по нея излезе точно 750 Е/м2.
Не съм строил със скъпи материали.
Не съм го правил с фирма а с бригада.
Сам съм снабдявал материали, сам си движих документацията (протоколи, актове и пр.)

В цената влиза и земята, която не е голяма - 400 м2 УПИ.

# 1 007
  • Мнения: 4 300
Моята къща заедно с всички довършителни по нея излезе точно 750 Е/м2.
....
Сам съм снабдявал материали, сам си движих документацията (протоколи, актове и пр.)

В цената влиза и земята, която не е голяма - 400 м2 УПИ.

КАто прибавиш и бензина, който си изгорил и времето ти....таман ще излезе сметката.
Аз още на втората страница сигурно казах, че е несериозно да се казва една и съща цена, каквато и да е тя, за строеж. Ама...на единия чичо му, на другия мъжа, на третия намкойси му излизало 300 евро.
Пък като се събуди на сутринта- то не било блок, ами навес Wink.

# 1 008
  • София
  • Мнения: 62 595
Не искам да споря по въпроса за себестойността. Само ще вмъкна едно нещо - върху земята, която струва Х лв има значение дали се стри 1 къща или 6-етажен блок. Хайде разхвърляйте цената на придобиване на земята на 6х3=18 апартамента. Няма смисъл да въртим и цените на материалите, труда и т.н., както и компромисите, които се правят с качеството и вложеното количество. В строителния бизнес печалбите са огромни, иначе нямаше са се занимава никой с него.

# 1 009
  • Мнения: 4 300
Не искам да споря по въпроса за себестойността. Само ще вмъкна едно нещо - върху земята, която струва Х лв има значение дали се стри 1 къща или 6-етажен блок. Хайде разхвърляйте цената на придобиване на земята на 6х3=18 апартамента. Няма смисъл да въртим и цените на материалите, труда и т.н., както и компромисите, които се правят с качеството и вложеното количество. В строителния бизнес печалбите са огромни, иначе нямаше са се занимава никой с него.
18 апартамента значат 18 гаража. Което в зависимост от парцела означава 1 или 2 подземни нива. Освен това означава и асансьор.
Ако беше толкова лесно Вълка немаше да кара боклука на София, тада си купи Бугати, ами щеше да строи Mr. Green

# 1 010
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, по тази логика и половината политици нямаше да строят, ама строят.  Joy

# 1 011
Ей браво бе вие изкарахте че строителните фирми са благотворителни дружества 750 е  на кв.м за къща. Братовчед ми си взе апартамент на зелено в началото на 2007 за под 700 е кв.м ,вече живее в него от 3 месеца.Това действие се развива в широк център Варна.
Излиза че строителя от който си е купил апартамента е работил на загуба.
А какво да кажем за по малките градове където цената на новопостроени жилища са били още по евтини към началото на 2007г.

# 1 012
  • Мнения: 2 891
Клок, тъй и тъй си тук, пусни нова тема, че тази стана километрична.

# 1 013
  • Варна
  • Мнения: 10 790
А какво да кажем за по малките градове където цената на новопостроени жилища са били още по евтини към началото на 2007г.

Сигурно и земята, върху която са строили, са я взели без пари.  Laughing

# 1 014
Ще пускам нова тема че тази стана много дълга.Сега ще информирам модератор да заключи тази.
Линк към новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269184.0

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 18:06 от CLOCK

Общи условия

Активация на акаунт