Как се обръщате към свекървата?

  • 9 870
  • 235
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 773
никак не се обръщам и към двамата. Не може да ми излезе от устата някак. Ще видим до кога. Определено майко и татко няма да е, най-много по имена.

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Най лесно е когато имате деца да ги бабосвате.Например -бабо Нели,бабо Миче бабо Иванке и т.н.

# 107
  • Мнения: 4 335
Другия месец 4акаме бебе,дано си права за бабосването PraynigНакара ме да се замисля и може би не е зле да и казвам някак. Мамо няма да е никога,но за бабата не е зле.Благодаря ти за идеята Hug

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Това е най безобидното .Щото тя е баба на внуците и все едно че те и го казват. 

Иве7аа   -Леко раждане мила и дано всичко да е на ред.

# 109
  • Бургас
  • Мнения: 364
Аз казвам на моята "лельо ..." Имаме наистина голяма разлика в годините и смятам, че е невъзпитано и неподходящо да се обръщам към нея само по име. "Майка" също не мога да и кажа, защото си имам, да е жива и здрава, пък и традицията ми се струва малко глупава. Но в никакъв случай не бих си позволила да нямам обръщение към нея - първо защото я уважавам и тя го заслужава; второ - защото е обидно. Мъжът ми не се обръща никак към нашите и мен лично много ме боли от това, да не говорим за тях.

# 110
  • Мнения: 4 335
zi4e57,много ти благодаря Heart EyesЖелая ти успех и много щастие в живота  bouquet

# 111
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
"Майче", макар, че в началото ми беше ужасно трудно т.к. към  собственната си майка се обръщам с "майко". Но с времето свикнах.

# 112
  • Мнения: 181
Преди по име, но откакто се роди Бебо, вече всички са Баба, Дядо, Вуйчо ,Чичо, само аз съм Мама!!!

# 113
  • Мнения: 4 335
Явно това с бабата при много деиства Hug

# 114
# 115
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Аз не мисля, че ако ги наричам "майко" и "татко", ще показвам по-голямо уважение. То не е до обръщението, въпреки че баба ми опищя орталъка, как така, то не било прилично и т.н и т.н. "Лельо" пък ми е още по-странно, да не е някаквя леля от блока все пак Wink Не намирам нищо лошо да ги наричам на малки имена, имам колеги на тяхната възраст, към тях също се обръщам на малки имена. Ама на всеки си му идва отвътре, важното е да се уважаваме Simple Smile

# 116
  • Мнения: 232
Викам й "майко" от 5 години насам.Тя е свекърва,която заслужава това обръщение. А това с 'лелче' е чиста обида.Не трябва да сме толкова невъзпитани. А колкото да се обръщаме по име, то предпочитам нищо да не й викам, отколкото да извикам "Маринкее" .Абе, хора как ви се вижда идеята да наричаш поименно човек по-голям с 20,30 години.

# 117
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
На мен ми се вижда напълно съвременна идеята. Все пак има значение и за тях, някои искат, а други не да ги мамосват. Естествено, че ако тя смята, че обръщението я обижда, ще намеря друга форма. Хора разни...

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 614
А аз имам питане към всички които нямат обръщение към свекървите си.
 -Вашите мъже как викат на родителите ви????

# 119
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Ами "Ъ-ъ-ъ-ъ,...". Резил, ти казвам...

Общи условия

Активация на акаунт