Сирма Груп - как ни хакнаха системата за дет&

  • 5 882
  • 119
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 845
А същи ми е интересно защо изчезваха картинки?
И защо градините ми сами се разместваха и подреждаха.
А после стрелките не работеха нормално.
Това не е ли бъг-некадърно свършена работа, грешка в системата и програмирането?

# 91
  • Мнения: 684
Ето един опит за разяснение: Кликаш върху градината и информацията се изчита от базата, зарежда се на твоя компютър въпросната страница, минали са, да речем, 10 секунди от прочитането на броя кандидатури от базата; ти се чешеш и тюхкаш  Wink, да речем 5 секунди (може и малко повече, аз лично въобще нямах време за заглеждане, нямам идея какво ми е показвало...), кликаш Кандидатстване и транзакцията заминава към базата - още 10 секунди. Получиха се грубо 25 секунди разлика от четенето на броя кандидатури до момента на записването на твоето дете. Не твърдя, че това е причината, но дълбоко ме съмнява да има някакъв световен заговор точно в тази ситуация.
Не пречи, разбира се, да се попитат сирмаджии за тяхното обяснение
Не е това проблема, уви. Защото след като видях, че съм номер 40 за определена градина и след 5 минути отворих пак същата градина установих, че там са записани 34 деца до момента (включително мойто под № 40  Crazy). Но си мислех, че може заетите места (т.е. общ брой-свободни) за дадената група да са им отделили и номера (т.е. ако има общо 25 места, свободни - 15, те заделят тези 10 номера разлика и първото записало се в тази група ще получи номер 11). Обаче от къв зор може да е направено така - не знам... 

# 92
  • София
  • Мнения: 2 162
Цитат
Не е това проблема, уви. Защото след като видях, че съм номер 40 за определена градина и след 5 минути отворих пак същата градина установих, че там са записани 34 деца до момента (включително мойто под № 40  ). Но си мислех, че може заетите места (т.е. общ брой-свободни) за дадената група да са им отделили и номера (т.е. ако има общо 25 места, свободни - 15, те заделят тези 10 номера разлика и първото записало се в тази група ще получи номер 11). Обаче от къв зор може да е направено така - не знам... 

И аз това си помислих, но после си направих експеримент в късния следобед, че и вчера вечерта и кандидатствах в произволна градина- абсолютно същото се получава всеки път, разлика от 9-30 (входящият номер е с 9-30 по- голямо число от кандидатурите, посочени в детската градина за една група). Изчислих и свободните места и пак не се покриваше бройката с въпросната разлика. newsm78

# 93
  • София
  • Мнения: 167
А какво се случи с моята регистрация: на 4.02 си беше ок, а на 5.02 вече не мога да си вляза в профила... "Грешка в потребителско име или парола." И какво значи това...  newsm78
Сега нова регистрация ли да правя, що ли...?

# 94
  • Мнения: 506
хакерите наистина са били стимулирани от изказването,че системата  е защитена,аз лично ако бях на тяхно място едно такова изявление доста би ми амбицирало да се пробвам Simple Smile
а за голяма част от проблемите сме си виновни и ние,сигурна съм ,че опитите от няколко страни да се регистрира или да кандидатства с едно и също ЕГН доста е смутило и без това лошата система.
по отношение на променените бройки няколко дни преди старта смятам,че те са били актуализирани преди 04,02,защото поне за нашата градина не отговаряха на истината и да има деца приети преди Коледа за да избегнат този хаос Wink,а на такива като нас останаха купчината нерви на 04,02.
Абсолютно безотговорно отношение към основната грижа на всяко семейство с малко дете живеещо в София Naughty

# 95
  • Мнения: 1 541
Нането, аз това с разминаването във входящия номер го видях още вчера- в 15часа кандидатствах за още едно ОДЗ и тогава ми направи впечатление. Така че смея да твърдя, че това го е имало и вчера.

Добре това , ако е така , всичко дърпаме с около 10 номера по напред. Аз не разбирам , нека някой по-компетентен да каже има ли логично обяснение.

След известен размисъл единственото, което ми идва на ум е ако в детските градини системата наистина не била през интернет и следобед са вкарали и техните номера, които естествено са с по- ранен час, защото не са пострадали от срива.

Ето един опит за разяснение: Кликаш върху градината и информацията се изчита от базата, зарежда се на твоя компютър въпросната страница, минали са, да речем, 10 секунди от прочитането на броя кандидатури от базата; ти се чешеш и тюхкаш  Wink, да речем 5 секунди (може и малко повече, аз лично въобще нямах време за заглеждане, нямам идея какво ми е показвало...), кликаш Кандидатстване и транзакцията заминава към базата - още 10 секунди. Получиха се грубо 25 секунди разлика от четенето на броя кандидатури до момента на записването на твоето дете. Не твърдя, че това е причината, но дълбоко ме съмнява да има някакъв световен заговор точно в тази ситуация.
Не пречи, разбира се, да се попитат сирмаджии за тяхното обяснение

не става въпрос за 04.02 , а за днес примерно - когато кандидатствания вече няма и бройките не се менят - няма кой да кандидатства сега

# 96
  • Мнения: 1 541
А какво се случи с моята регистрация: на 4.02 си беше ок, а на 5.02 вече не мога да си вляза в профила... "Грешка в потребителско име или парола." И какво значи това...  newsm78
Сега нова регистрация ли да правя, що ли...?

И аз не мога да си вляза в профила... същото сеобщение. Само че аз в4ера партих съобщение за забравена парола и го отдавах на това.

# 97
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
А дали не е възможно разминаването в номерата да е, защото някой се е отказал от дадена детска, но не реиндексира останалите кандидатствали?? Въпреки че ми е чудно от какъв зор някой ще се откаже от дадена градина, вместо да я бутне по-надолу в списъка.
Иначе и аз съм номер 207 в 22 ОДЗ, а кандидатствали са 192 човека, чак сега обърнах внимание...

# 98
  • Мнения: 934
Дами за всичките ви въпроси мога само да гадая, има много логични или нелогични отговори. Нямам достъп нито до кода на сайта за да разбера логиката за тези липсващи места или неправилното им изписване, нито пак имам достъп до базата. Така че, ако наистина се интересувате, питайте Сирма. Има си форма за връзка на самия сайт за кандидатстване. А може и на техния майл - ето им сайта. http://www.sirma.bg/bg/contacts.jsp.
Показах отчетите за трафика на сървъра, настина е имало атака и то не само по един начин. Но според лицето експерт, хардуера и софтуера който са защитавали сайта са много ниска версия и с по-слаба защита. Несериозно е било да се правят такива половинчати неща. Има и много човешки фактори, но там няма как да се прецени. Та трябва публично да се извиня на фирма Сирма, защото аз не вярвах в тези хакери, е имало е. Другото е следствие на немарливост
 

# 99
  • София
  • Мнения: 1 076
Не знам, момичета.
Обадих се на Сирма, притеснена, че нямам подтвърждение и ми казаха следната новина:

ВСИЧКИ мейли с abv.bg и yahoo.com не са получили подтвърждение, защото са го възприели като спам. Сега говорят с абв и се опитват да оправят проблема и РЪЧНО въвеждат ЕГНтата за проверка. Това е. Ако не сте получили подтвърждение, това е вероятната причина.

УФСЪ, гледах те, взимам си думите назад от предишен наш спор за устава на Майките и извинявай за съмненията ми. Успех, имаш моята подкрепа във всяко едно отношение.

Те ще си понесат последствията, проблемът е с децата ни. Разбрах, че са готови дори да въведат сглобяеми градини и, знаейки колко са красиви тези модули често, не съм против.

# 100
  • София
  • Мнения: 250
Не е това проблема, уви. Защото след като видях, че съм номер 40 за определена градина и след 5 минути отворих пак същата градина установих, че там са записани 34 деца до момента (включително мойто под № 40  Crazy).
ужас! е, това вече няма логично обяснение освен  #2gunfire

# 101
  • Мнения: 9 990
Извинявам се, първо искам да кажа-че не съм изчела темата.Не смогвам всичко да обхвана.Ако е казано...понеже мернах някъде в началото, че от сирма ви показали разпечатки с логовете на хакерите... Mr. Greenи с уговорката, че не искам никого да обидя, но момичета, които сте свръзката и ходещи в предаванията по ТВ/ понеже и тях няма как да гледам и незнам!/-технически грамотни ли сте?На мен, ако някой ми покаже такова нещо и ми каже-еми-хакери-може и да му вържа.НО, има си хора със сертификати, технически грамотни, които са за това.Еми-ако не сте такива-наема се такъв човек просто и той обосновано оспорва това твърдение.Всички в бранша се смеят, веднага тръгнаха и вицовете,помислете над това.
Не е нормално да ми развяват логове на хакери и хората, защото не разбират-вярват.

# 102
  • Мнения: 9 990
По опитите да се пробие сървъра не само през портовете за браузера и по начина на тези атака. Има се специален хардуер и софтуер който следи това. Сложно ми е да го преведа на разбираем език. Има си начини. Една заявка за регистрация е различна от хакерската атака в повечето случай. Както казах чакам спеца по това да ми каже как точно да асимилирам данните които ми дадоха, на първо четене наистина има опити за пробив на системата. Сега е въпроса е дали системата е могала да издържи ако е била по скъпа.
Още вчера от Сирма казаха, че секюритри часта, те на свой разноски са сложили защото тя не била включена в системата и е сложена в последния момент.
Четете назад моля обяснила съм всичко до момента което се знае и то дава отговори на доста въпроси. Всеки да си тълкува както иска.

Да, това те съветвам със сертифициран специалист да го направиш.И също-търси такъв с информационна сигурност.Има такива, които могат да оборят това, гаранция.Това не е диагноза, поставена от лекар и оспорена от друг лекар.Тук е математика повече, и ясни технически изисквания.

# 103
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Момичета, тези с пощи АБВ и у....    търсете в спама на пощата.

# 104
  • Мнения: 1 321
Момичета, тези с пощи АБВ и у....    търсете в спама на пощата.
Ми то хубаво ама аз докато разбера каква е работата и си чистя спама... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт