Въпросче за къната?

  • 16 018
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 204
Момичета, здравейте! Записвам се, за да ви питам нещо за каната.

Четох един пост на Василеса - за къната от Турция. Да, за нея съм чувала страхотни неща, че била истинска къна, каквато в България не може да се намери. На мен интересът ми към къната е най-вече заради подхранващото й действие в/у косата. Харесвам си естествения цвят и не искам да го променям, но ме е шубе да не стане някоя глупост с някоя менте къна?!
Преди време имах някаква, пишеше "безцветна къна", но така и не се престраших. Има ли изобщо такава, или всички оцветяват?

Дори и истинската безцветна къна дава леко рижав отенък на косата,така че първо помисли преди да я сложиш,особено на руса коса ефекта е малко неприятен  smile3506

# 31
  • Мнения: 965
kamib, благодаря ти, не ми хареса особено отговора, но явно е така  Embarassed Тогава странно, но защо пише "безцветна"??? Като знам колко подхранва истинската къна, направо яд си ме хваща.. все пак днес на един приятел, който постоянно ходи по командировки поръчах, ако има път към Турция, да ми вземе няколко пакетчета  Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 204
kamib, благодаря ти, не ми хареса особено отговора, но явно е така  Embarassed Тогава странно, но защо пише "безцветна"??? Като знам колко подхранва истинската къна, направо яд си ме хваща.. все пак днес на един приятел, който постоянно ходи по командировки поръчах, ако има път към Турция, да ми вземе няколко пакетчета  Wink

Това е изпитано с истинска безцветна къна ,че рижавее на светла коса,получава се малко конячен цвят,но при къната няма начин да не оцветява дори и безцветната. Аз лично години наред съм се къносвала с истинска арабска къна и бях доволна,но не бих си купила тези които в момента продават пълни с химия Wink

# 33
  • Мнения: 375
Къната по принцип е червена.Няма черна къна.И ако има то в нея просто прибавят соли за да се постигне черното.
Къносването  е един ритуал и аз го правя като маска.Слагам кафе или чай- са по наситен цвят и жълтък, може и витамини. Коста става хубава и блясъка е стрхотен и несравним от този на боята.
Има над 4-5 вида цвята на една холандска фирма, която  все пак  е със сертификати.
При мен се получава просто наситен отенък и блясък, както и плътност.Къносвам се  през мецес а през месец безамончна боя .

# 34
  • Мнения: 965

Това е изпитано с истинска безцветна къна ,че рижавее на светла коса,получава се малко конячен цвят,но при къната няма начин да не оцветява дори и безцветната. Аз лично години наред съм се къносвала с истинска арабска къна и бях доволна,но не бих си купила тези които в момента продават пълни с химия Wink

А твоята коса какъв цвят е? Щом години наред си се къносвала, значи не е от най-светлите, поне по моя логика?! Как ли ще се отрази истинска къна примерно на тъмноруса коса? (моята е такава, а лятото става даже и по-светла от слънцето  Mr. Green)

# 35
  • DE
  • Мнения: 521
Къната по принцип е червена.Няма черна къна.И ако има то в нея просто прибавят соли за да се постигне черното.
Къносването  е един ритуал и аз го правя като маска.Слагам кафе или чай- са по наситен цвят и жълтък, може и витамини. Коста става хубава и блясъка е стрхотен и несравним от този на боята.
Има над 4-5 вида цвята на една холандска фирма, която  все пак  е със сертификати.
При мен се получава просто наситен отенък и блясък, както и плътност.Къносвам се  през мецес а през месец безамончна боя .

За Hennaplus предполагам говориш, купих си от нея цвят махагон (косата ми е червена), спазих всички инструкции, обаче не хвана изобщо! Вчера опитах с още една немска марка биологична боя (което пак си е чиста къна) и пак никакъв резултат в цвета. Не знам дали е заради бременността, обаче започвам да се отчайвам, къносвала съм се дълги години, след това минах на боя, но такова чудо никога не ми се е случвало - никакъв, ама съвсем никакъв резултат!

# 36
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Единствената къна е турската и арабската,но по нашия пазар трудно се намира,всичко останало е химия и дори вредно за косата.По добре качествена боя за коса ,от колкото измислена къна,която може да ви донесе хиляди проблеми.

# 37
  • София
  • Мнения: 204

Това е изпитано с истинска безцветна къна ,че рижавее на светла коса,получава се малко конячен цвят,но при къната няма начин да не оцветява дори и безцветната. Аз лично години наред съм се къносвала с истинска арабска къна и бях доволна,но не бих си купила тези които в момента продават пълни с химия Wink

А твоята коса какъв цвят е? Щом години наред си се къносвала, значи не е от най-светлите, поне по моя логика?! Как ли ще се отрази истинска къна примерно на тъмноруса коса? (моята е такава, а лятото става даже и по-светла от слънцето  Mr. Green)

Аз съм кестенява и се правех тъмен махагон,а приятелката ми е руса и като си сложи безцветна къна стана светло -рижава  Cry
Аз си слагах йод ,зехтин и оцет в къната и ставаше много хубава косата  Wink

# 38
  • Мнения: 371
Вчера се къносах с индийска къна червена. На опаковката беше една индийка с точка на челото. Стоях 1ч и половина и косата ми стана много тъмно червено махагоново. Страхотен цвят Wink . Дано само да не се измива лесно. Не съм скагала оцет в къната, забравих #Cussing out Някой пробвал ли е тази къна? Peace

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Индийската къна ако се казва "Игълс" и ако е в едни малки пакетчета.... значи и аз я ползвам... много ми харесва...  Peace

# 40
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Как я пропуснах индийската...!?Наистина е добра..... Simple Smile

# 41
  • Мнения: 371
Да, Игълс се казва. Страхотен червен цвят Laughing. За черната и кафявата нямам наблюдения!

# 42
Аз се къносвам с индийската къна от 5-6 години/в черно/.На пакетчето има индийка с червена точка на челото и пише Herbul.Много съм доволна от резултата-косата ми е подхранена и лъскава.Лошото е ,че след използване на къна е опасно да се премине на боя,защото може да се накъса косъма.

# 43
Здравейте, искам да попитам за тази въпросната индийска къна на Herbul на кутийката пише черен, но вътре на пликчто с къната пише кестен...та си мисля да не е някой шмекер и косата ми да не стане черна,а кестенява или по принцип на всички си пуше така ...  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 1 310
От 10 години се къносвам. Използвала съм различни къни. Мисля, че цвета, който пише на опаковката трябва да отговаря на този на пакетчето.  newsm78Може да са объркали нещо. Имах подобен неприятен случай с къна Афродита. Sad

Общи условия

Активация на акаунт