Цветята се пробуждат - цветарките събуждат!(21)

  • 31 780
  • 458
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 3 816
Вече могат да се видят.

# 421
  • Мнения: 3 036
Наистина са големи.
Ще ги сложиш в пръст или във вода?
Искам да попитам дали ако си купя ананас и отрежа зеленото(върхът) ще мога да си захвана нещо и как?

# 422
  • София
  • Мнения: 3 816
Ами мисля направо в пръст да ги сложа. За ананаса нямам опит, но съм мераклия да се опитам да прихвана. Ето тук е описано как става размножаването по този начин.

# 423
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Абе аз малко тъп и офф-топик въпрос имам: купих преди 2 дни плод манго и сега се чудя какво да го правя. Червен е почти целият, има малко зелено и е твърд като ябълка. Как се яде това нещо - да го чакам ли да омеква или да го хапваме така? Да не взема да го зеносам от незнание и милото да се хване за главата като го почерпя hahaha
Иначе искам да садя костилката след това - доколкото разбрах тя била нещо подобно на кайсиева и може да извадя ядката от черупката и да я заровя в пръстта newsm78 Или бъркам нещо Whistling
Много искам да си завъдя манго, аз най-вече и затова си купих де Laughing

# 424
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Как се яде това нещо - да го чакам ли да омеква или да го хапваме така?
Иначе искам да садя костилката след това - доколкото разбрах тя била нещо подобно на кайсиева и може да извадя ядката от черупката и да я заровя в пръстта newsm78

аз правя от него чътни и го ядем с Bapeн ориз и пилешки хапки.
май сам сложила рецепта в Любими рецепти.
моzе и на плодова салата да го хапнеш.

иначе, аз семката я извадих от черупката и така посях, още чакам. Peace

# 425
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Мангото за мен си е гигантска слива Joyмалкия го обожава ,ние си го режеме парче по парче и си го хапваме а костилката е като мида и се сади цялата ,за месец се разпуква и стъблото расте бързо Peace

Деси аз все се мъча с тия пусти ананси ама все нищо не става ,просто за да се хване трябва да има хубави зелени листенца ,а тук все са едни измъчени ета тавя е моя който е все още във вода ама мисля че си отива  Tired отначало вървеше страхотно пускаше страхотни жилки ама аз през 10 минути го вадя да видя дали са hahaha пораснали ooooh!
http://www.picvalley.net/u/469/117161_455.JPG

argun  стълбовидната бегония е най добре да си е самичка ,аз бих сложила разни растения в саксийте на големи палми и дървета,тези малките според мен ще си пречат newsm78

Аз днес бях на гората и си оскубнах няколко синчеца ,цялата гора е със сини полянки ,оскубнах си и една гулия горска циклама ,че моята изгни  Peace

# 426
  • Мнения: 3 622
Днес си взимах една тъмно лилава алба http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5282875 има и пъпчици вече
Амарилиса ми и той скоро ще цъфне  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=163176&photo=31

Момичета някой сял ли е луковични бегонии? Миналата година си купих две луковици, пуснаха страхотни листа, но уви не цъфнаха. Може би не ги гледам както трябва. Вчера ги погледнах и видях че лекичко са започнали да се подават от пръстта. Но дали ще цъфнат тази година

# 427
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Аз също преди време си засадих трилистна детелина, но още нищо не е покарало Sad

# 428
  • Мнения: 4 916
Аз също преди време си засадих трилистна детелина, но още нищо не е покарало Sad

Ще покара, не се тревожи.  Peace После даже ще се чудиш как да я разкараш, както майка ми преди години

# 429
  • Мнения: 3 271
Да се вмъкна в красивата ви темичка, която често чета  Hug
Имам въпрос. Тази година се замотах с прибирането на цветята от балкона и бенджамина ми замръзна. Първо изглеждаше добре, но в един момент листата му постепенно изсъхнаха и окапаха. Предполагам, че положението е бежнадежно, но все пак мислите ли, че е възможно да се раззелени сега, като идва пролетта? Изглежда, че е жив все още, но не мога да преценя дали пъпчиците са съвсем премръзнали  Cry

# 430
  • Мнения: 3 036
Millena,
сигурна ли си че е от измръзване,защото като го прибрах моя такъв листопад падна,че мислех,че ще остане само гола пръчка.
То едно растение се вижда когато си отива.
Сега на пролет ще видиш какво излиза не се притеснявай,всичко ще бъде наред.

# 431
  • Мнения: 3 271
Деси, благодаря, че ми писа.
От измръзване е, да. И друг път при прибирането окапват доста листа, но този път едно не остана Sad Просто изведнъж стана много студено, а аз нещо се замотах няколко вечери, докато намеря време да го измия и прибера  ooooh! Изсъхнаха и миналата седмица ги махнах всичките, сега е голя пръчка точно. Времето се затопли и мисля да го извадя тези дни, балкона ми е остъклен и много топъл, пък дано с пролетта се оправи. Имам го от доста години, отгледах го от 3 малки пръчици и както бях ОК, така последните дни изведнъж ми стана едно мъчно Sad Последната година ми умряха няколко дългогодишни цветя, от моя си немърливост Sad Просто останаха последен приоритет. И явно точно сега се вкиснах заради всички Sad Май е време да си взема няколко нови саксии и да им отделям повече време отново  Hug
Дано си права, благодаря ти  Hug

# 432
  • София
  • Мнения: 3 816
Днес купувайки пръст за да посея калдъръмчетата, дъщеря ми си хареса този Тревичко, продавачката и казва: А харесала си чичко Тревичко.
 А тя, след като се отдалечихме ми каза: Мамо, това не е чичко Тревичко, той е толкова малък и не може да е чичко, той е само Тревичко. Simple Smile
Като се прибрахме му намокрихме главата, обясних и че ще му порасне коса след като редовно го поливаме, а тя след един час го гледа и ме пита кога ще му порасне косата. Heart Eyes

# 433
  • Мнения: 3 036
Боже като че ли беше вчера когато дъщеря ми беше наредила 7 такива и ги поливаше и подстригваше един след друг.
Много е сладък вашия с тези очила.
А на колко е дъщеричката ти?

# 434
  • София
  • Мнения: 3 816
На 5 годинки. Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт