Държите ли на това бебето да е постоянно с вас след раждането?

  • 6 689
  • 184
  •   1
Отговори
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Възможен е само един глас - изберете това, което е отговаря най-точно на желанието ви, все едно как са се развили нещата при раждането на детето (децата) ви. Важното в анкетата е какво бихте желали, а не какво е станало на практика - за реалността можете да разкажете като отговор на въпроса в темата Grinning

# 1
  • Мнения: 5 393
Предпочитам да е при мен през деня, но вечер да го взимат.

# 2
  • Мнения: 6 441
Предпочитам да е при мен през деня, но вечер да го взимат.
И аз така.Но третият ден се чувствах прекрасно и поисках да ми го оставят презж нощта.

# 3
  • Мнения: 1 701
На 3 часа

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Първа опция  Peace

# 5
  • Мнения: 982
Да, това е много важно за мен -така гласувах.
Слава Богу,така и стана!

# 6
  • Мнения: 3 376
Предпочитам да е с мен постоянно след раждането.От първата минута.

За съжаление не се развиха така нещата,но ако някой ден живот и здраве имам второ няма да го допусна.

# 7
  • Мнения: 2 663
За мен беше много важно бебето е да при мен от самото му появяване на бял свят.Сина ми седя на кислород 24 след радането, след това си беше постоянно при мен, дъщеря ми от самото начало

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 18:51 от konstans

# 8
  • Мнения: 5 391
И двата пъти съм си вземала децата до няколко часа след раждането.

# 9
  • Мнения: 372

Предпочитам да е при мен през деня, но вечер да го взимат.
Мисля си, че ще се изтощя, ако е при мен постоянно. Първото ми детенце го даваха само за хранене, беше ужасно само го гледах през прозореца, сега се надявам контактът ни да е значително по-голям.

# 10
  • Мнения: 959
Синът,ми по мое желание беше постоянно при мен.За което в последствие съжалих защото за 3 денонощия след тежко раждане  поспах има ,няма 2-3ч.
Дъщеря ми я водиха на 3ч.и мога да кажа че,се възстанових много по бързо.Тъжно ми беше само първите 24ч.защото седя на кислород.
Гласувах с опцията за 3ч. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 627
Трета опция  Peace
Така и беше Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 292
Аз гласувах за три часа, защото имах не особено леко раждане и това ми даде възможност да си почина. Но ако имам второ детенце, предпочитам да имам право да избера на момента, според това как се чувстваме и бебо и аз.  Grinning

# 13
  • Мнения: 78
Гласувах с: Предпочитам да е при мен през деня, но нощем да е отделно.
В действителност ми го носиха на 3 часа - наложи секцио в последния момент с пълна упойка и трудно се възстанових, а и за 1ви път през живота си виждах бебе на по-малко от 9 месеца и ме беше страх да не му навредя толкова неука  smile3506 После се оказа,че то всичко ти идвало отвътре   Mr. Green Embarassed

# 14
  • София
  • Мнения: 170
Гласувах с първа опция, въпреки, че ми дадоха Никола след 24 часа. Родих секцио и това е престоят в реанимация. Но след това стоя при мен- не разреших да го вземат вечерта. Чувах как другите бебета плачат като са сами през нощта и ми беше много мъчно. Човечетата ги е страх, сами са и ми се струваше проява на каприз да го оставя. Не искам да обвиня никой, просто така се чувствах.

# 15
  • Мнения: 545
Да,държа да бъде при мен постоянно!
За съжаление не беше така,наложи се да вися на главите на акушерки и дежурни лекари непрекъснато,докато се съгласят накрая да ми дадат Лора. Mr. Green

# 16
  • Мнения: 533
държах да е при мен!

# 17
  • Мнения: 1 674
на 3 часа-/майката трябва и да си почине след раждането/

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Нямах кърма, детето се съдираше от рев и нощем го носех на акушерките да го хранят.Оказа се, че е по-добре да поспя няколко часа, отколкото да съм под постоянно напрежение какво да го правя.

# 19
  • Мнения: 403
Опция 2

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
2-ра опция, те тогава и ми го донесоха де. На единия ден родих на обяд, на другия ден към 10ч ми го донесоха.

# 21
  • Мнения: 1 371
Исках да е при мен, но родих със секцио и първия ден ми беше трудно даже да го държа.


Но гласувах с първата опция според моето желание.

# 22
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Гласувах с първа опция  Peace
Дъщеря си родих по естествен път - видях как излиза от мен, как я мият, повиват и после 2часа лежахме една до друга  Laughing Бях много щастлива и не сме се разделяли изобщо. Държах всичко да правя сама (даже и тъпото повиване)...Нощем крадяхме пелени от шкафовете, за да преповиваме бебчетата, защото само през деня даваха пелени  Rolling Eyes  Въпреки че вече имаше памперси на пазара, не разрешаваха вноса им в болницата.
Синът си родих със секцио, видях го как изплака и ми го взеха...След това 24часа в реанимация съм ревала за него...Биха ми обезболяващи, успокоителни, но аз ревах непрестанно и не ме хващаха...
Едва на другия ден го видях, влачейки се по стената от болки...Мина ми всичко...Даваха бебетата на 3часа да ги кърмим, не ме питайте как съм изминавала дългия коридор...Само мънинкият ми беше в главата, като трябваше да го откарвам обратно в беб.отделение пак ревах...Даже един път не го върнах и ми дигнаха скандал, ама не ми пукаше - аз го гуших в ръцете си, нямайки нужда нито от сън, нито храна, нито вода... От първия ден исках ВИП стая, но все нямаше и копнеех за момента да прекарвам времето си с бебко...На четвъртия ден  ми дадоха ВИП стая и бях най-щастливата на земята!!!
Сега ми предстои пак секцио, и ми се реве от безсилие...Пак няма да виждам бебка 24часа, а пък "баткото" колко ще ми липсва...
Много ми беше жал за малките бебоци, които бяха на ВИП етажа - даже нощем бяха на лампа, ревящи, гладни, та даже ми се стори и студено в беб.стая...А аз гушках моето момче  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 27 524
О, да, разбира се. Определено. Така е и редно. След като родих не съм оставала без него и за секунда. Като го взимаха за кръв или изледвания го носех аз, ако са жени със секцио или не стават - идват екипите и машините в стаята. Никога бебе не се взима и отделя. Ако са в кувьози - са в една огромна зала, до нея са и стаите и майките могат да киснат до бебетата си нон стоп, има и едни големи фотьойли, за кърмене, дремване. Никога не се отделят бебетата.  Simple Smile

# 24
  • Мнения: X
На три часа!

# 25
  • Мнения: 3 695
Държа да си е при мен през цялото време!
Нямах реална представа колко е важно това за кърменето, но така естествено се получи, че не можех да се отделя от бебчето си  Heart Eyes, което от своя страна също не можеше да се отдели от мен  breastfeeding и прекара цялата нощ на гърдите ми. Живот и здраве, ако имам друго дете, това ще бъде едно от основните изиквания към болницата, не искам да ми го тъпчат с АМ.  Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 9 903
зависи. Гласувах с три часа, но не е това и точната опция. първия път родих в частна болница и можех да го взема когато искам. Донесоха ми го в реанимацията, носеха го и го отнасяха когато кажех. Всъщност той прекарваше часове при мен, но отвреме-навреме исках да остана сама. В смисъл, когато си спеше, не намирах особен смисъл да го разглеждам  Tired или пък докато се храня или си правя тоалет, кой да ми го гледа в стаята.... като почнах да ставам, ходех сама при него, в стаята имаше още едно-две бебета, майките им също си ги взимаха "на поискване".  Надявам се и втория път да стане така.

# 27
  • Мнения: 961
Гласувах за опция 2. Все пак, раждането е изморително и бих предпочела да имам малко време да се възстановя. Но искам за първи път да ми го дадат до 1-2 часа след раждането.

# 28
  • София
  • Мнения: 211
За мен опция 3 е най-приемлива...все си мисля, че за да съм адекватна ще ми трябва време за сън...още повече, че съм свикнала да спя по мнооого...

# 29
  • София
  • Мнения: 3 679
на 3 часа-/майката трябва и да си почине след раждането/
И аз така предпочитам.

# 30
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
2 опция
Баткото го родих в 16,10 и към 21 ч. ходих да си го търся.Първата вечер изобщо не спах,да бдя над него.На втората бях капнала от умора и не го чувах./раждах 16 часа /.
Бебчо родих в 20,53 ч донесаха ми го към 10 сутринта.
Мисля че на майката и трябва малко "реанимация " след раждането.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 588
Последна опция - да го носят на три часа. Така и стана. Peace

# 32
  • Мнения: 187
Аз бях в такава стая,в която бебетата бяха при нас,три майки с три бебока денонощно.Мога да кажа,4е беше много напрегнато,постоянно някое от тях ревеше.А на мен ми беше и трудно да ставам от леглото,заради шевовете.За три дена престой,едва ли имах няколко 4аса сън.Така 4е за мен друг вариант би бил по-уда4ен.

# 33
  • София
  • Мнения: 6 011
Не, не държа. Предпочитам да е при мен само през деня, през ноща не.

# 34
  • Плевен
  • Мнения: 238
Не мога да си представя да отделят бебка от мен дори за минута,раждах дълго 16 часа но не дадох да я вземат дори за през ноща,каква умора та аз бях най щастливия човек на света,никаква умора не съм почувствала.Не можех да си представя да е някъде гладна,наакана,да и е студено да плаче и да няма кой да я гушне,през цялото време съм я гушкала,ако родя отново пак няма да позволя бебето да е отделено от мен  Naughty

# 35
  • Мнения: 183
Първа опция Peace

# 36
  • Мнения: 3 314
предпо4итам да е при мен през деня но да я взимат през но6та  Peace  ина4е аз родих секцио и ми я дадоха на 4  ден след раждането

# 37
# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Трета опция

# 39
  • София
  • Мнения: 5 719
Аз след като родих казах,че искам да си е при мен  Peace

# 40
  • Мнения: 405
Да, това е много важно за мен -така гласувах.
Слава Богу,така и стана!
 Hug

# 41
  • Мнения: 270
Отговорих с първа опция. Тук бебето ти го дават веднага след раждането и е с майката до изписването. В болницата, в която раждах, ми дадоха един лист с инструкции за сигурност. Специално внимание беше обърнато на това бебето да не се оставя НИКОГА само, да се изискат картите на персонала и да се гледа добре снимката. Ако се налага да се направи някаква манипулация на бебето, то задължително трябва да бъде придружено от бащата. Забранено е и носенето на бебето на ръце, за да се избегнат трагични случаи в резултат на падане на майката. Бебетата се държаха само в креватчета, които имаха колелца и бяха напълно подвижни.

# 42
  • Мнения: 2 587
Предпочитам да е при мен само през деня,а през нощта не.

# 43
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
ле-ле.Беше ми първа бременност със секцио по медицински причини и въобще си нямах представа какво е това бебе, как се държи, храни, облича, къпе ....и дори как се сменят памперси. #Crazy
Отчитам като плюс факта че в болницата в която раждах за децата се грижеха педиатри....научих доста неща от тях.
Бяха добри и оставяха децата при майките за доста дълго време....паузата без бебетата беше около час и половина на хранене.Време в което поне спокойно можеш да се погрижиш за себе си, да се освежиш и да подремнеш.
.Дразнеше ме единствено факта, че някой от смените оставяха бебетата да плачат вечер и не ги даваха на майките...но това е до съвестност в изпълненеи на служебните ангажименти.
При второ бебе, може би ще съм по смела в някой неща, но тъй като мисля пак да е с операция не бих отказала помощ в първите дни.
 При мамите раждали нормално мисля, че отделянето е по скоро минус.

# 44
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Държа да е при мен. Peace

# 45
  • Мнения: 745
3 опция.така и беше. Peace

# 46
  • Мнения: 4 371
Предпочитам да е при мен през деня, но нощем да е отделно. - това е моят отговор. Така предпочитам, така и беше. Нощем е от 12 до 6 в Тина Киркова Simple Smile

Синът си родих със секцио, видях го как изплака и ми го взеха...След това 24часа в реанимация съм ревала за него...Биха ми обезболяващи, успокоителни, но аз ревах непрестанно и не ме хващаха...
Едва на другия ден го видях, влачейки се по стената от болки...Мина ми всичко...Даваха бебетата на 3часа да ги кърмим, не ме питайте как съм изминавала дългия коридор...Само мънинкият ми беше в главата, като трябваше да го откарвам обратно в беб.отделение пак ревах...Даже един път не го върнах и ми дигнаха скандал, ама не ми пукаше - аз го гуших в ръцете си, нямайки нужда нито от сън, нито храна, нито вода... От първия ден исках ВИП стая, но все нямаше и копнеех за момента да прекарвам времето си с бебко...На четвъртия ден  ми дадоха ВИП стая и бях най-щастливата на земята!!!
Сега ми предстои пак секцио, и ми се реве от безсилие...Пак няма да виждам бебка 24часа, а пък "баткото" колко ще ми липсва...
Много ми беше жал за малките бебоци, които бяха на ВИП етажа - даже нощем бяха на лампа, ревящи, гладни, та даже ми се стори и студено в беб.стая...А аз гушках моето момче  Heart Eyes
Направо ми се дорева от разказа ти, честно. Наистина първите 24 часа са ужасни, как ни лишават от бебетата Crossing Arms

# 47
  • Мнения: 2 910
Гласувах с 2-ра опция. Поне 24 часа ми се иска да се възстановя след раждането. С първото раждане ми донесоха и оставиха дъщеря ми на 3-тия ден след раждането и честно да си призная добре, че така стана, защото за себе си не можех да се грижа, какво остава за бебето.

# 48
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 115
Аз предпочитах да ми го донесат веднага,но понеже имаше усложнения при мен -дадоха ми бебока чак на 3-ти ден!

# 49
  • София
  • Мнения: 803
Не, това е времето в което майката може да си почине и възстанови, а хлапетата ги отглеждат специалисти , които оказват грижи които майката не е в състояние да положи в този момент. Много съм благодарна на неонатолозите и акушерките, които отглеждаха близнаците ми, докато аз се съвземах от секциото и отоците по цялото ми тяло. Само можеха да се държат по-учтиво и да обясняват какво правят за да имам по-топло отношение и да изпитвам уважението, което реално заслужаваха, а не да седя е да рева с часове, да ме пита човек за какво Wink

# 50
  • Варна
  • Мнения: 567
Лично за мен най-важно е детето да е с мен веднага и през цялото време.
За съжаление не беше така, макар че бях на ВИП-етажа.
Редно е майката да има право на избор и най-вече на човешко отношение.

# 51
  • Мнения: 3 146
Аз избрах опция 1, защото не смятам, че мога изобщо да си почина, ако детето не е при мен и не го гледам, особено като зная какви простуди им причиняват в болиницте. При мен, за щастие, така си беше и в реалността  Laughing Laughing Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 122
3- та опция

# 53
  • Мнения: 598
да е с мен непрекъснато и така беше от момента на раждането. първата нощ тъй като не знаех какво да го правя, родих вечерта все пак, а и ми бяха наредили да не го кърмя до сутринта (нещо което няма да спазвам следващия път!), си го гушках и даже спахме и двамата в леглото ми. сутринта ми се скараха за това, но той спа спокойно благодарение  на това че бе гушнат в мама и чуваше сърцето, което бе чувал докато бе в мен... Чувството той да е непрекъснато с мен беше прекрасно! В болницата където раждах всички бебета всъщност бяха при майките си нонстоп освен ако имаха здравословни проблеми или бяха в кувьози. А за оставянето сам докато съм в тоалетната например, бяхме две във стая (ВИП) и едната от нас гледаше бебетата ако се наложеше другата да излезе.

# 54
  • Мнения: 1 199
Определено държа. Преди 5 месаца родих третото си дете тук в Канада. Родих след 9 часа контракции (без епидурал), 2 часа напъни и накрая спешно секцио. Преди това цял ден бях чистила, докато тръгна за болницата и тръгвайки вече бях скапана. Тук след секциото ако няма усложнения такива измишльотини - 24 часа в интензивно, няма. Между другото докато ме шиеха мъжът ми беше до мен и държеше бебето. След това 1 час си в отделна стая за наблюдение, като при мен беше мъжът ми, на който бяха дали да гушка бебето. В този един час плахо попитах дали могат да ми дадат бебето да се опитам да го накърмя и за моя изненада нямаха нищо против. От този момент нататък не се разделих от бебето. От самото начало спеше в леглото ми, а креватчето му стоеше празно. Дори първата нощ след раждането бебето като плачеше, аз не позволих на мъжа ми той да го успокоява. И трябва да ви кажа че нищо друго не беше в състояние да ме вдигне толкова бързо на крака, колкото бебето до мен. Бях в еуфория. Когато то спеше и аз спях, когато плачеше последната ми мисъл е била че ми пречи за нещо. И кърменето ми тръгна безпроблемно, и още в самото начало вече бяхме създали здрава връзка Heart Eyes Сърцето ми се свива като си помисля как другите ми две деца са плакали сами след раждането - този невероятен стрес, и вместо да бъдат гушнати, стоплени и успокоени от майка им, са били сами сред някакви чужди и безразлични хора Sad

# 55
  • Мнения: 391
Първа опция.

Не мога да си представя да родя и да не съм с бебчо. От голи на корема ми ги слагам да кърмят и се гушкаме под завивките за около един час. След това те заспиват и аз си взема душ, сложа удобни дрешки и обратно в леглото да се гушкаме и спим.
То са такива емоции, адреналини и такава невероятна връзка, че сигурно ще ми се счупи сърцето да не са ми до мене.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 891
Исках да е при мен,и то така си и беше.

# 57
  • Мнения: 3 356
Първа опция-за това предпочетох МД

# 58
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
ПЪрЪтЪ в рЪкЪтЪ, бебето - под носа! Сигурно защото първото беше много кротко. Mr. Green

# 59
  • Мнения: 487
Исках бебето да е при мен, така и стана. Това е една от главните причини, поради които родих в Майчин Дом.

# 60
  • Мнения: 7 474
Водиха ми я на 3ч. - не че можах да почивам, но ми беше по-добре, защото не можех да се мръдна от леглото два дни ooooh!

# 61
  • София
  • Мнения: 932
Предпочитам да е с мен постоянно от мига на раждането.
И ако имам второ няма да допусна до ми го вземат и да се разпореждат с детето ми-кога да го виждам, как да се храни, да му се дават лекарства без адекватни обяснения защо и още куп такива простотии, които ми придават горчив привкус на спомените за първите дни с бебето ми.

# 62
  • Мнения: 953
Предпочитам да е при мен през деня, но вечер да го взимат.

 И аз  Peace

# 63
  • Мнения: 873
моят отговор пак не се вмества в никоя опция Peace
не бих издържала,ако бебето е при мен постоянно-лежах 3 дни в интензивното,бях много зле,дори и след като ме преместиха в родилното Sad
не ми харесва,обаче,бебтата да се дават под час Naughtyбих предпочела майката да може да вижда бебето си,когато и колкото поиска,а не на 3 часа за 30 минути.
май най-близо до опцията-през деня с мен,нощем-отделно Peace

# 64
  • Мнения: 1 440
Ако всичко е наред,бих предпочела да сме си заедно с бебчето непрекъснато!

# 65
  • Мнения: 371
Бих искала когато родя бебчо да е си е при мен  Peace

# 66
# 67
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И при двете ми раждания децата ми бяха постоянно при мен. Мисля, че така е най-добре.

# 68
  • Мнения: 363
би било добре за да свикнат мама и бебе

# 69
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Големият ми син трябваше да бъде под наблюдение когато се роди. Не беше при мен, за мое огромно съжаление. Имах достъп до него денонощно когато и по колкото си поискам, с изключение на 2 часа през деня, когато в неонатологичното отделние извършваха  рутинните прегледи. Малкият беше до мен през целия ни престой в болницата. Гласувах.

Последна редакция: сб, 09 фев 2008, 13:23 от Червената Кралица

# 70
  • София
  • Мнения: 3 064
Държа да е при мен, така и беше - два часа след раждането ми го дадоха и го взеха само първата нощ.

# 71
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Първа опция.

Ако беше така:


1. Нямаше да е толкова трудно да го накарам да засуче . Трите дни в болницата гърдите ми бяха препълнени и само чаках да експлоадирам ....  Никой не ти казва какво да правиш, а ми даваха шише с АМ с огромна дупка ДА ДОХРАНВАМ. #Crazy #2gunfire Добре, че бях попрочела, та не се поддадох .....Но бях много уплашена и паникьосана... Sick
2. Нямаше да имам нужда от баби, дядовци и тем подобни, защото щях да се науча още в болницата как се спенят памперси, как се къпе бебо , как се третира пъпчето и т.н.
3. Щях да свикна по-някакъв начин с непрекъснатото му присъствие до мен.
4. Щях да го гушкам когато плаче.
5. Щях да му давам да яде, когато пожелае.
6. Щях да си мисля, че мога да направя нещо за него както трябва в първите часове в къщи, а не да ме е страх от мисълта за това...
7. Нямаше да изгубя три важни дни от живота на малкото човече.....


Има и още...но в момента не се сещам  Crazy

# 72
  • Мнения: 22 865
При мен от самото раждане.

# 73
  • Мнения: 1 763
За мен най-добрият вариант е да го носят на 3 часа за хранене. Така и стана. Не съм имала нужда от почивка след раждането, всичко мина идеално, но не мога да си представя да оставя бебто само, когато ходя да се къпя, да се видя с близките си или да си взема нещо за хапване.

# 74
  • Мнения: 756
опция 1 -въпреки че , е по- добре майката да си почине след раждането , но не знам може би с нторото ще бъде пак същото -трудно ми е да го оставя само - сигурно не е правилно , но се чувствам ужасно

# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Държа бебо да си е при мен!!! Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 2 658
много държа детето да е при мен и затова, независимо, че бях секцио наехме вип стая, за да ми я дадат и станах още вечерта на операцията, за да се раздвижа максимално бързо.

# 77
  • Мнения: 134
С риск да ме нападнете ще си кажа мнението
Първо гласувах за първата опция бебето да е постоянно при мен!
Не мога да си представя , че съм чакала това дете 9 месеца да се появи ,плакала съм , притеснявала съм се , сънувала съм и какво ли още не и накрая раждам и вече имам нужда да си почина ....... newsm78 от какво???????????????????????????????????
Родих в Тина Киркова там беше малкия при мен през целия ден и цялата нощт , кърмех го на поискване (а не да седи цяла нощт да се дере някъде)когато са идвали на свиждане повечето хора не искаха да видят мен а детето , а и едно е бебето да се ди в детското отделение и да му обръщат внимание от време на време , съвсем отделно да си е при теб когато съм ходила да се къпя предпочитах друг с майчински чувства да е при него а не сестра която и е дотегнало от бебешки рев .(имам в предвид другите момичета с които бях в стаята , а и си разменихме телефоните и си звъняхме като плачеше нечие бебе)
Може да се пише страшно много по-темата .......най-важното е не моето мнение а какво чувстава всяка една от нас !!!  bouquet

# 78
  • Мнения: 8 228
В нашата болница бебета (ако няма някакви проблеми) са в креватче до леглото на майка си. Донесоха ми 2-3 часа след раждането и си беше постоянно при мен. Когато се прибрахме вкъщи си имаше своя стая за през нощта.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Да, но след първите 12-24 часа . Пояснявам, че отговора ми е такъв понеже родих секцио.Ако беше нормално бих искала да е при мен от началото Peace

# 80
  • Мнения: 469
Гласувах с трета опция. Peace

# 81
  • Мнения: 2 829
Първа опция-така и стана, бебето не е отделяно от мен дори и за секунда след раждането. Искам и с второто (живот и здраве) да е така.
Според мен, майката трябва да има избор-когато иска да оставя бебето и да се грижат за него, и когато желае да си го взима. Защо трябва да има твърди правила? Едва ли една жена може предварително да определи дали веднага след раждането ще е в състояние да се грижи за бебето. Тогава трябва да има на кого да го повери докато се възстанови. Но пък може да се чувства добре веднага след раждането и да си иска бебето, трябва ли в такъв случай да чака докато някой прецени че може да и го дада?

# 82
  • Мнения: 14 654
Първа опция. Важно е за майката, а съм сигурна, че и за бебето. Освен това ако е при мен постоянно, няма да могат да му правят манипулации без мое съгласие, нито да го хранят точно преди часа за кърмене, понеже е ревало, а мен само да ме уведомяват.
Бебето ми не е било при мен в болницата. В "Света София" ги носят на 3 часа, а уж болницата е приятел на бебето- друг път.
пп: Освен да се види нагласата на майките, анкетата има ли и друга цел?

Последна редакция: сб, 09 фев 2008, 16:45 от Янечек

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Да,но след първите 12-24 часа.Родих с операция и ще се притеснявам много дали ще мога да се справя.Друг е въпросът че ми я донеса на 4я ден.

# 84
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Гласувах с първата опция! Тук в Турция, няма такъв вариант да не е при тебе бебето и в държавна, и в частна болница, независимо дали си родил секцио или нормално! Родих секцио и на 3 час след операцията бях на крака, а на 4 час бях в банята да се къпя!

Последна редакция: сб, 09 фев 2008, 17:08 от drize

# 85
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Гласувах с първа опция. На практика беше различно, раждах със секцио и ми я донесоха едва след 3 дни.

# 86
  • Мнения: 313
От самото раждане държах да е при мен- за радост така и стана.

# 87
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
cenitelkata никой тук не може да те напада, но гласуването зависи от начина на раждане.
В повечето случай при секцио жената е 24 часа с катетър, в следствие на упойката може да има сънливост....и поне за границите на БГ не виждам как може 4 часа след операция да се стане на крака.Освен това стаите не се заключват....и незнам как може майката спокойно да отиде даже до вътрешната тоалетна или баня, знаейки че детето е само...За щастие лекарите при които раждах, бяха мили (въпреки че болницата е държавна), съветваха ме първо да кърмя детето и после да го дохранвам (ако има нужда).
Явно за всяка майка е различно.

# 88
  • София
  • Мнения: 3 249
Преди да родя, бях убедена, че искам беба да е постоянно при мен. След като се роди, нещата се стекоха по малко непредвиден начин и я видях повече от 24 часа по-късно, а на третия ден можехме и да прекараме деня и нощта заедно, но помолих акушерките да я вземат към 23 вечерта, защото нямах сили и се притеснявах да останем "сами".

Не знам как точно да гласувам. Thinking Принципно смятам, че бебето има нужда и то огромна да бъде с майка си в първите часове, а не да бъде носено за кърмене на 3 или 6 часа. Но и ако майката не се чувства физически добре, не трябва да бъде обвинявана, че е избрала да си почине ден-два-три.

# 89
  • Мнения: 493
Абсолютно съм за първа опция Peace Peace Peace

# 90
  • Мнения: 1 117
И двата пъти раждах със секцио.
За мен е важно майката и бебето да са заедно от първият миг. Жалко ,че при секциото нещата стоят по-различно.
Първият ден само видях бебо , а на другият отивах в детското отделение да кърмя , а на третият ден бях вече напълно щастлива ,че съм си с бебето по цял ден и цяла нощ.

# 91
  • Мнения: 3 161
плътно до мен Simple Smile от първия миг.

# 92
  • Мнения: 3 932
Не, през 3 часа ми беше добре...в началото.

# 93
  • Мнения: 415
Не знам какво да отговоря, защото е доста сложно.
Ако съм добре бих искала още от началото да е при мене, но понеже първото ми раждане вече беше такова, знам че може да нямам възможност да направя нищо за него първите 12-24 часа а изобщо кой знае кога. Добре че през деня не спазваха часовете за посещение та можеше мъжът ми да седи и да помага. Но през нощта добре че го взимаха защото и без това единственият ми сън беше от 1 до 6.
Според мене най-добре е както разказа една мама за Канада - бебето е постоянно при теб, но трябва да имаш придружител който да ти помага след секциото и вече той може да го храни с шишето а когато си в състояние да ти го дава.

# 94
  • Мнения: 625
Аз родих много трудно,имах огромна епизиотомия и многжество разкъсвания,после и висока температура...Нямах сили за нищо.За щастие в болницата в която родих бебетата ги гледат акушерки(те ги къпят,сменят памперси и т.н.) и ги дават на майките през 3 часа за кърмене.Така,че това беше добре за мен.

# 95
  • Мнения: 4 546
опция едно, но само ако състоянието и на двама ни го позволява.

# 96
  • Мнения: 402
Гласувах с втората възможност, защото при първото ми раждане качиха детето заедно с мен в стаята. Аз бях с високо кръвно, нетипично за мен, по време на раждането и синът ми се беше нагълтал с околоплодни води, започа да повръща и аз го грабнах и тръгнах да търся сестра по коридора. Имам много лош спомен, защото страшно ми се виеше свят от бития ми диазепам и от високото кръвно и единствената ми мисъл беше да не падна с детето. При второто раждане бях в частна болница и ам нещата бяха замислени съвършено добре и за майката и за бебето.

# 97
  • Мнения: 2 825
Първа опция, така и стана в действителност.

# 98
  • София
  • Мнения: 1 185
Предпочетох да е при мен постоянно и ако родя втори път пак ще го предпочета с оглед на инфекции между бебетата!

# 99
  • Мнения: 1 492
Да,искам да е при мен, затова родих в Майчин дом. Сега живи и здрави, май пак ще ида там, защото не знам дали има друга болница, в която да е така.

# 100
  • Мнения: 1 479
Гласувах за 1-ва опция,но на практика се случи 2-ра.

# 101
  • Мнения: 5 401
Гласувах с първа опция!  Peace

Признавам си най-чистосърдечно, че нямах особено мнение по въпроса докато бях бременна. Бях решила да раждам при конкретен доктор в Шейново и заради разни други подробности, не отдадох голямо значение на това колко време ще прекарвам с бебето си след раждането, дали ще сме разделени, как ще протича кърменето и т.н.  Tired

След доста дълго раждане, макар че се чувствах прекрасно и готова да изкача Витоша на един дъх, отчитах носенето на бебетата под час като време да поспя, да възвърна сили, да се настроя за бъдеще с бебе на ръце, а не с бебе в коремче. Заради ужасно тежка жълтеница, бебето ми беше отнето за 2 дена, които прекарах в рев, отчаяние и самообвинения.  Confused  Embarassed Не желая това да ми се случва втори път! Макар че постоянно приказвам как, живот и здраве, и втория път ще родя в Шейново при същия доктор, ми се иска с новороденото ми бебе да не почувстваме такава раздяла.  Peace

# 102
  • Мнения: 1 900
Много държах бебето да е при мен постояннно.  Peace
За съжаление имаше трудна адаптация и се наложи да е в интензиното.

# 103
  • София
  • Мнения: 2 019
Опитала съм два варианта - да ми я носят през 3 часа и да е постоянно с мен. Предпочитам втория.

# 104
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Предпочитам да е при мен, защото ще съм по-спокойна.

# 105
  • София
  • Мнения: 570
Гласувах с първата опция.
Аз бях толкова превъзбудена от раждането, че почти не съм спала - дремвах по малко и през повечето време се наслаждавах на детето си. А и то трудно засука и тъй като беше при мен през цялото време, имах възможност през половин-един час да го слагам на гърда, докато започне да суче.
Раждах в Майчин дом - там бебета са при майките. Сега чакам второ и пак там ще раждам.

# 106
  • Мнения: 157
Гласувах с втора опция,защото раждах секцио и не знам защо ми дадоха единия близнак-момчето почти веднага след като излязох от реанимация.

# 107
  • Мнения: 8 999
Идеален ми беше вариантът, в който си го взимах само в часовете за хранене, а през останалото време си беше в отделението.

# 108
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Гласувах с 1, но за съжеление ми я дадоха чак след 48 часа, дотогава я държаха в кувьоз - трудна адаптация  Confused

# 109
  • Мнения: 150
Да, това е много важно за мен

# 110
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Да, това беше много важно за мен Grinning

В Пловдив има само един родилен дом, където е практика бебето да е отделно - по ирония, това е най-новият държавен. Беше много хубав, персоналът ми хареса - но това, че бебето не е заедно с майка си след раждането, независимо нормално или не, ме отказа изобщо да го обмислям като вариант Grinning

И не съжалявам никак за избора си бебето да е с мен от първите часове на живота си Simple Smile

# 111
  • София
  • Мнения: 5 079
За мен беше ок, това, че успях да си почина няколко часа след раждането, както и тричасовият режим.  Embarassed
По принцип съм много за изключителното кърмене, за без-режимното отглеждане, за поставянето на гърда веднага след раждане  и пр.
Гласувах с последната опция, тъй като ме устройваше напълно, а и бебо беше ок и си засука като по учебник. Може би ако имахме проблеми, щях да мисля другояче.
Но за мен е изключително важно и родилката да си почине добре след раждането, без излишна скромност го заявявам и проявяване на погрешно разбран героизъм. Naughty

# 112
  • Мнения: 327
Твърдо ДА!Но мисля,че трябва да налице и двете опции,така че всяка жена да има избор.Срещала съм и жени,които не са готови да поемат бебчето си веднага,като не става въпрос за мед. причини.

# 113
  • Мнения: 693
Гласувах с втората опция и на практика при мен беше почти така. След първите 36 часа взех бебето при мен. Акушерките ме питаха, но тъй като раждах със секцио, предпочетох първо да се раздвижа и да се чуствам подгоетвна да се грижа за бебето. Преди този момент смятам че акушерките се грижеха по-добре за бебето ми. Смятам че трябва майката да има право да решава и когато се почуства подготвена да може да си е с бебчо.

# 114
  • София
  • Мнения: 1 252
Исках детето да е при мен през цялото време и затова избрах да раждам в частна болница. След като го извадиха от кувьоза ми го вземаха само за смяна на памперса или за преглед от неонатолога. Спяхме на едно легло за ужас на акушерките.
Преди да родя лежах няколко дни в Шейново и разнасянето на бебетата ми се видя безумно.

# 115
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Идеален ми беше вариантът, в който си го взимах само в часовете за хранене, а през останалото време си беше в отделението.
Точно!  Peace
Все пак е важно и да се възстановим, нали?

# 116
  • София
  • Мнения: 431
Да, искам бебето да е с мен непрекъснато, но за съжаление първото беше с мен през 3 часа. За второто ще се постарая да е с мен.

# 117
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Предпочитам нощем да го взимат за да поспя, защото беше при мен денонощтно, а аз бях прекалено изтощена...

# 118
  • Мнения: 616
Държа. Макар да ми е първо, и да не знам как ще се получи.
Всички в моето семейство (за щастие) са имали доста леки и съвсем нормални раждания, надявам се и аз да съм в тез редици Simple Smile И от близките ми жени знам колко им е тежало че бебето не ти го дават! При положение че се чустваш напълно готов и имаш желание да си го поемеш!
Та смятам това да е единия от основните критерии за избор на болница. И ще си настоявам да си е при мен. Ако има трудности - ми нали за това са сестрите! Те се грижат за бебето, ок, но това не означава бебето да е при тях, а да е при мен, и те да се придвижват, не бебето или аз! Така ми изглежда редно.
Ако тук имаше практика да се ражда в къщи, това щеше да е моя избор  Peace

# 119
  • Мнения: 1 896
Само при мен. Раждах секцио, но не съм имала катетри, не съм лежала в никакви реанимации и бебетата и двата пъти са си били при мен веднага след раждането. Първия път още не бях много в час, но втория път не давах и нощем да ми я вземат, въпреки че раждането определено беше изтощително. Не си представям по-добър начин на почивка от това да гуша бебка на гърдата си. Тя беше супер спокойна (и още е), спеше доста като повечето новородени, така че за мен тези няколко дни в болницата си бяха почивка, преди да се прибера у дома, където ме чакаше и батко й, тогава вече стана малко по-уморително, но не бебето ме уморява.
Хедра, май отдавна някой трябваше да пусне такава анкета, поздравления че си се сетила. Ще правиш ли нещо с резултатите?

# 120
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
С мен постояно. Не мога да си предствя че ще ми вземат бебето което съм носила 9м и ТО ще е самичко без мен.
Така и беше и с двете ми деца Heart Eyes. С първото трябваше да му бият антибиотик (трудно раждане), но аз ходих с него и там го гушках докато го бошкаха. С второто роди се в 7 сутринта, накърмихме се, гушкахме се и в 10 сутринта (след 3 часа) си се прибрахме в къщи. Идеално беше и като си го споням сега ми е едно хубаво Heart Eyes

# 121
  • София
  • Мнения: 2 162
За мен най-добрият вариант е да го носят на 3 часа за хранене. Така и стана. Не съм имала нужда от почивка след раждането, всичко мина идеално, но не мога да си представя да оставя бебто само, когато ходя да се къпя, да се видя с близките си или да си взема нещо за хапване.
Твоето мнение ме накара да се замисля.
Гласувах с първа опция. Първото дете ми го носиха на 3 часа и преживяното тогава ме накара за второто да търся болница, в която дават възможност бебето да е при майката. Бях много доволна от отношението на акушерките в родилното там и затова препоръчах на сестра ми да избере същата болница година след мен. При нея се случи така, че бебето постоянно плачеше, а тя остана сама в стая (другото момиче поискало да го преместят, че не издържало на този рев) и колкото и да се молила на акушерките да го вземат за 2-3 часа да си почине или да се изкъпе, те й отговаряли "Нали искате бебетата да са при вас. Гледайте си ги." Shocked
Не мога да разбера защо нещата в нашите болници трябва винаги да са "или, или". Не може ли на всички да се даде право на избор!?

# 122
  • Мнения: 11 607
Само с мен! Peace

Идеален пример - второто ми дете! Донесоха ми я за първото кърмене сутринта и така...заедно до изписването!

Първото - проблеми, фотолампа, но си бях до него в стаята за проблемни деца, и когато всичко с него бе ОК - си бе с мен!

Третото - кошмар! Само за храненето с мен! Полудях! Никаква информация за детето ми, студено отношение към всички бебета...не искам да си спомням!

# 123
  • Мнения: 1 174
Отговорих с първа опция, макар че детето ми беше отделено през нощта (родих вечерта) и може би така беше правилно от страна на персонала на родилното.Действително имах нужда от почивка, заспах бързо и с прекрасни мисли, но само за три часа и едва дочаках да стане шест сутринта, за да си видя отново бебка.

# 124
  • Мнения: 378
Гласувах с първа опция. Така исках, така и стана. Дъщеря ми беше неотлъчно до мен от раждането до изписването ни.

# 125
  • Мнения: 173
Имах проблеми с упойката и не бях адекватна доста време, но бях предупредила да не дават на бебето АМ докато не дойда на себе си. На момента, в който си дойде при мен я сложих на гърда и от тогава не съм я чувала да плаче. Дори бях сложила кюфтенцето при мен в леглото нощем. Акушерките ми направиха забележка, че ще я смачкам, но още си я цяло детенцето. Избрах болница, в която детето да е при мен постоянно. Много момичета казват, че след секцио кърмата слиза на 4тия ден. Аз може би защото бях вече кърмачка в мислите си, си хранех бебенцето на същия ден.

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 07:41 от Lucanka

# 126
  • Казанлък
  • Мнения: 106
Аз пък не разбрах много въпроса, че е за непосредствено след раждането. Гласувах за това вечер да не е при мен. Всъщност само първата нощ не спа при мен детето, но после си остана, като и бебето си беше постоянно при мен, а и аз останах малко повече дни в болницата и добре че беше мъника, може и да бях зле, ама щях да препаткам, ако бях сама в стаята с телевизора.. нищо, че покрай бебето стана така, че не можех дори да се наям като хората, защото освен него имах проблеми с млякото и температурата.. а сега, детето си е само при мен, но не спим в едно легло.

# 127
  • Мнения: 179
Лично аз предпочитам да не е при мен  Peace Смятам,че майката има нужда от почивка след раждането за да се възстанови,да не говорим,че ако беше при мен, дори нямаше да знам какво да правя с него  Rolling Eyes За мен това беше идеалният вариант  Wink

# 128
  • Мнения: 4 621
Предпочитам да е при мен през деня, но вечер да го взимат.
Peace

# 129
  • Мнения: 261
Опитала съм два варианта - големият ми син беше постоянно при мен, а малкия  ми го взимаха вечерта от 12 до 6.  ЗА ВТОРИЯ СЪМ.
Имаш малко време да поспиш и да си починеш.

# 130
  • Мнения: 138
ли4но аз искам детето ми да е до мен през деня, а ве4ерта да го взимат, за да мога да си по4ина все пак. това е моето мнение ти го 4акаш 9 месеца и искаш да прекаржаш малко пове4е време с него

# 131
  • Мнения: 3 929
Гласувах с опцията да ми го носят през 3 часа, но сгреших - недогледах въпроса. Предпочитам през деня да е с мен, а вечер - да остава при другите бебета, за да си почивам. Няма по-добро от нощния сън за умората.

# 132
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Първа опция, ако състоянието ми го позволява. Peace

# 133
  • Мнения: 94
Само при мен. Не мисля, че има по- добър вариант нито за майката, нито за бебето. Те имат огромна нужда един от друг още от първите мигове след раждането- и чисто физическа и силно емоционална. Поне аз мисля така

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Носеха ми го на 3 часа и това ме устройваше идеално.

# 135
  • Мнения: 339
предпочитам да ми го носят на 3 часа.

# 136
  • Мнения: 378
   Да, много исках. Родих в "Майчин дом " - София  и там практиката е бебетата да са при майките. Но понеже бебчето имаше проблеми и се наложи да стои под кислородна палатка, не ми го дадоха веднага, а на другия ден . Един ден го кърмих и на третия пак не ми го дадоха - заради жълтеница. Наложи се обменно кръвопреливане, после не можеше да започне да наддава, хранеха го със сонда и т. н. През това време се изцеждах и към 15-ия ден започнаха да ме пускат там, където са бебетата да го кърмя. Имах късмет, че много обичаше да суче...
   Второто дете пак го родих в същата болница и два дена беше при мен - дори веднага започнах да го кърмя.  На третия ден заради възпаление на очичките ни преместиха на друг етаж, бебето - изолирано в бокс с още едно бебе. Можех , когато искам да стоя при него и си го кърмех . После и на него се наложи да стои под лампа заради жълтеница и не ми го даваха. Не издържах и се прибрах у дома - голямото ми кърмаче ( на 1 година и 4 месеца ) да суче поне и да запази кърмата. След няколко дни взехме и бебето.

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 07:22 от Милли

# 137
  • София
  • Мнения: 3 825
Исках постоянно да е при мен и така и стана Grinning.

# 138
  • Мнения: 610
При мен разбира се.Раждах нормално с епизиотомия.Наложи се да ме прешиват на другия ден.Докторите казваха,че трябва да си почивам и ми я бяха взели,но аз ги убедих и се чувстах идеално когато тя бе до мен Peace

# 139
  • Мнения: 306
Преди да родя си мислех, че ще е чудесно бебето да е при мен постоянно.
Но като родих (с планово секцио) си ч взимах само да я кърмя, но не я връщах след 1/2 час, а след час или час и половина.
И се оказа, че така е много по-добре - успях да се възстановя много бързо, пък и бях спокойна, че за нея се грижат добре. Това ми е първо дете и предполагам, че щях да съм непрестанно паникьосана дали всичко е наред с нея.
При второ дете пак ще избера да си взимам през 3 часа.

# 140
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Компилация от отг.3 и отг. 4
Но нямам право на 2 гласа. --> НЯМА как да гласувам.

# 141
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Опция 1 Peace

# 142
  • Мнения: 2 908
Колебая  се между опция 3 и 4,по-скоро 3.

# 143
  • Мнения: 3 478
Първа опция, така и беше.

# 144
  • Мнения: 315
Предпочитам да е с мен постоянно след раждането.
 smile3541Първата опция така си и беше, като го родих ми дадоха да си го подържа малко, после в стаята ми го донесоха и си остана при мен, даже татито дойде ве4ерта да го види.  newsm03

# 145
  • Мнения: 4 668
Да , исках бебето да е при мен , така и стана .
Родих през нощта , взеха го за няколко часа и след като ми го донесоха сутринта , повече не сме се отделяли  Grinning

# 146
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Предпочитам да е при мен през деня и през ноща да го взимат. Но ако родя отново секцио, предпочитам през 3 часа да ми го водят, за да мога да се възстановя и да съм пълноценна, вместо да мрънкам, пъшкам , да се оплаквам и да не мога да му се зарадвам.

# 147
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Първа обция, не сме се разделяли и за секунда. Не мога да си представя друг вариант. Алек беше в кувиоз половин час да се загрее но мовеж да си я пипам и си беше до мен.

# 148
  • Мнения: 3 810
Да и така стана и 2-та пъти.
И 2-та пъти в момента в който можах да стана, отидох и сама си взех детето.

# 149
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз раждах в Бургаската болница и там практиката е бебетата да са при майките.Но сина ми беше 3 дни в интензивното.Ако знаете колко рев съм изревала като гледах другите да си кърмят и гушкат бебетата, а моето някъде самичко  Sad Въобще не искам да ми взимат бебчо ако всичко е наред с него  Peace

# 150
  • Мнения: 1 900
Но сина ми беше 3 дни в интензивното.Ако знаете колко рев съм изревала като гледах другите да си кърмят и гушкат бебетата, а моето някъде самичко 
Отлично те разбирам, моя беше 7 дни в интензивното. Sad

# 151
  • Мнения: 7 201
Първа опция, така и беше.
PeaceИ при мен!

# 152
  • Мнения: 2 774
Колебаех се м/у т.3 и т.4 - спрях се на 3та.

# 153
  • Мнения: 668
За мен е важно бебчето да е с майката още от първия час на раждането му, стига тя да е здрава и да се чуства способна да се справи. Затова гласувах с първата опция.
С първото ми дете стана точно така, дадоха ми я веднага след раждането и не са я отделяли от мен въобще, до изписването, с изключение на часовете за къпане и преглед от педиатъра.
С второто ми дете обаче, за съжаление поради политиката на болницата ми я дадоха чак на сутринта след раждането, а тя се роди в 5 следобяд, т.е. малко повече от 12 часа след раждането беше с мен. Взимаха ги за смяна на памперса, къпане и преглед от педиатъра. Но все пак съм доволна, защото се съобразиха с това че искам да е само на кърма и не са я хранили допълнително, без мое знание и желание.

# 154
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Искам да е при мен,но след първите 12 часа.
Така и беше

# 155
  • Мнения: 1 531
не можах навреме да се ориентирам,а след дълго чудене избрах да раждам в шейново без уговорка просто заради цялостни отзиви за всички лекари там - та единственото за което съжалаявам е, че при секцио 24 часа близо хич не си виждаш бебето, а после не е при теб и ти го носят на 3 часа Confused толкова съжалявам за това особено за първото денонощие, как само го виждаш, като родиш. Cry без дори да го пергърнеш  Cry но и за другото, като си помислиш дали изобщо са му обръщали внимание,когато плаче  Cry добре,че мира беше спокойно бебе  Heart Eyes иначе не ми се мисли как щях да я дам да ми я вземат плачеща  Tired Cry

хедра, дано да се замисля някаква кампания да се ЗАДЪЛЖАТ болниците да дават възможност бебето да е при майката - дано  Praynig Praynig Praynig и не само заради кърменето, а заради контакта  Heart Eyes  всъщнст добре,че нямахме проблем с кърменето, иначе сихгурно друга песен щях да пея  Laughing

# 156
  • София
  • Мнения: 53
Първия път беше първа опция. Втория - трета.
Гласувах за трета.












# 157
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Донесоха ми бебето на другия ден и си остана до края на престоя ми в болницата при мен. От лекарствата за кръвно бях в полусънно състояние и се освестих рано сутринта. Така или иначе действително има нужда от известна почивка, затова бебето е добре първоначално да се носи на 3 часа, после да се остави да си е при майката. Гласувах с втора опция, но ако беше възможно щях да направя комбинация от втора и четвърта, като не изключвам първа.

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 13:25 от Buba Mara

# 158
  • Мнения: 645
Гласувах с втора опция. Преди да родя си мислех, че трябва бебо да е при мен веднага. След тежкото раждане, обаче, ми трябваше време да се съвзема.

# 159
  • Мнения: 411
Ох,много искам да си е до мен  Praynig не знам как процедират в клиниката където ще раждам,но се надявам да е при мен!

# 160
  • Мнения: 622
Предпочитам да е при мен през деня, но нощем да е отделно. Така и стана.Наистина имах нужда от малко почивка през ноща

# 161
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Ох,много искам да си е до мен  Praynig не знам как процедират в клиниката където ще раждам,но се надявам да е при мен!
Питай, де Grinning
Отчети, че може да имаш вариант да искаш бебето да е при теб. Ти си майката, не си безгласна буква. Търсете си правата, момичета Grinning

# 162
  • Мнения: 4 784
Гласувах първата опция. Може би, ако участвах в анкетата по времето, когато не бях родила, щях да отговоря с третата опция. Но сега съм вече пристрастена и ако някой ден имам второ дете ще искам както първото да е до мен неотлъчно от първата минута. Взеха ми го само първата вечер, но тогава бях толкова изтощена, че едва гледах. Донесоха ми го веднага на сутринта и той милия как само се успокояваше като го гушках...е как да го оставя самичък без мен в друга стая! Сърце не ми дава! Мисля обаче, че има значение и цялостното състояние на майката след раждането.

# 163
  • Мнения: 1 266
Да, на мен това ми е голямата драма при избора на АГ.
"Майчин дом" и "Тина Киркова" отпадат по мои си причини и остават "Шейново" и "Токуда". Обаче от "Шейново" почти съм се отказала, защото имат тази идиотска политика да ти носят бебето за малко на по три часа (някой ще ми носи и отнася детето?!?  Shocked), а в Токуда ги дават да си стоят при теб, но в случай на секцио (при мен вероятно - висок диоптър, високо очно налягане, промени в очните дъна) - ти го дават чак на следващия ден, което също не ме устройва. Но все пак "Токуда" е частна болница и се надявам това да подлежи на допълнително мрънкане и уговорки.

# 164
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И при двете ми раждания дечковци бяха при мен.Нямах много проблеми,но другото дете в стаята беше ужасно ревливо /втория път/.Ревеше през половин час за нещо,въобще не можехме да спим. ooooh!Накрая си тръгнах като пребита от болницата.Така че гласувам за това да е с мен през деня ,но не и през нощта. Peace

# 165
  • Мнения: 2 070
Първа опция и се радвам, че родилното в Плевен въведе тази практика. Първо- защото си кърмя детето на поискване, а не на час - моето в първите дни спеше по 6-7 часа без да се събуди, не ме кефи да го будят на 3 часа, за да го кърмя. Второ - не ми е плакала и си се наспах, добре ми беше да си е до мен. И трето - щеше да ми е супер странно да имам бебе и то да не е до мен. Бих била неспокойна.

# 166
  • Мнения: 2 614
1-ва опция
Да, винаги съм предпочитала. За 2 години сега е втория път, когато се делим.

# 167
  • Мнения: 63
Първата опция без да се замислям!Радвам се,че така и стана!

# 168
  • Мнения: 4 451
И аз 1-ва опция! Макар на практика, нещата да не се получиха така.

# 169
В болницата, където раждах носеха бебоците на 3 часа!
Имах време и да си почина,и да се виждам с приятели и за бебо!
Мисля че така е най добре-на 3 часа!
След тези 3 дни в болницата бебо ще си бъде постоянно с мене -затова предпочитам да е на 3 часа!

# 170
  • Мнения: 1 215
Първият път изобщо не я исках при мен, даже ме дразнеше, че ми я носеха на три часа, но тогава живеех в някакъв ад от болката, която изпитвах.
А вторият път исках да я взема веднага след като излязох от упойката, но нямаше как трябваше да стоя 24 часа в реанимация.

# 171
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Първа опция-за това предпочетох МД
Hug

# 172
  • Мнения: 1 503
Да, това е много важно за мен -така гласувах. Peace

# 173
  • Мнения: 14 133
Желаех първа опция. За съжаление в нашия АГ-комплекс не попаднах в такава стая .  Rolling Eyes Добре поне, че го оставяха по-дълго по време на кърменето.

# 174
  • Мнения: 2 374
през деня да но предпочитам за през нощта да не е при мен.та нали това са ти последните няколко спокойни нощи Shocked

# 175
  • София
  • Мнения: 269
Аз родих в Токуда.През деня беше при мен, а през нощта и за смяната на памперсите го взимаха. Не можех да спя, дори и когато той спеше, защото ме беше страх да отделя поглед и за минута от него...все си мислех, че може да повърне и да се задави или нещо друго да му стане...Не съжалявам, че повечето време беше при мен, но при следващото раждане ще съм много по-подготвена и спокойна за беб4о, и ще се насладя по-пълноценно на времето с него Heart Eyes

# 176
  • София
  • Мнения: 1 020
Преди да влезна да раждам нямах никаква представа какво искам. Но сега след раждането мога да кажа, че е най-хубаво бебето да е при теб от самото начало, ако искаш успешно да кърмиш.

# 177
  • Мнения: 5 026
1 опция. Дадоха ми го след около 12ч., което не ми се нрави.

# 178
  • Мнения: 1 289
Много е държах на това,но по стечение на обстоятелствата не го видях 10 дни.  Cry

# 179
  • Мнения: 1 121
За мен лично е важно, най-вече, защото исках да кърмя. Когато синът ми се роди го взеха само, за да го изкъпят и да му бият ваксината против Хепатит, след това ми го донесоха и оттогава сме неразделни. Започнах да кърмя 30 минути след раждането и не съм имала никакви проблеми. Но аз раждах в САЩ. В България носят детето за кърмене няколко часа- даже и цял ден след раждането, през това време дават АМ и после горката майчица се чуди защо бебето й не иска да суче и защо няма кърма Sad тъжно е...

# 180
  • Мнения: 39
Здравейте !Добра утрин и приятен ден на всички мами.Мисля ,че трябва да се подхожда по-индивидуално и според желанието на майката ,а не в тая болница са при теб , в оная не .Всичко зависи от това как е минало раждането ,колко опитна е майката и т.н.,тия приказки за инстинкта ...,той се възпитава според мен,първичния си го имаме но този за кърмене, придържане на бебето ,за нощното ставане и недоспиване всичко това идва  в последствие.Гласувах за през деня бебето да е при мен ,през ноща не ,все пак имам две деца и мога да се справя прилично ,но съм виждала мами ,които ронят сълзи и не знаят какво да правят с кърменето,със засукването,разраняват си гърдите още в родилния дом точно от неопитност и липса на помощ .В БГ  при първата опция сме малко на принципа ,"на ти го оправяй се".Но каквото такова ние сме бг-супермами и се справяме и пригодяваме във всякакви ситуации.

# 181
  • Мнения: 2 757
Искам да си е при мен бебето и тук в Дания е така. Има оферта само за близнашки майки да им се гледат бебетата през нощта, но аз не я ползвах въпреки че загивах с двете. Просто не мога да си оставя детето в чужди ръце без аз да съм до него, та дори и лекарски да са. В резултат съм адски уморена и изнервена. Но явно това ми е съдбата
misstana, кърменето няма нищо общо. Има си денонощен персонал, поне тук, който на секундата се отзовава и ти помага да нахраниш бебето и изобщо помага за каквото имаш нужда. Но бебето си е при теб нон стоп

# 182
  • Мнения: 192
Гласувах с опция 2,защото ражданията ми не бяха леки и едва се движех камо ли да се грижа за бебо и така беше.Каката я родих вечерта и ми я донесоха на обяд на другия ден.Бебо го родих сутринта и ми го дадоха на следващия ден следобяд.Но сега като се размисля може би е било по-добре да ми ги носят на 3часа(не,че са ме питали де),защото и двамата не сукаха по много ако това има значение.

# 183
  • Мнения: 1 168
Не само след раждането, а и дълго време след това Peace

# 184
  • Мнения: 408
Въпреки че ми беше много трудно искам да е при мен.Аз съм за след 12 часа,защото като знам че не можех да стана бях с отоци и т.н.Но искам да е при мен в следващите дни,защото те не ядът на 3 часа а на доста по-малко,а в отделението не има обръщат толкова внимание за да го носят на 30 мин.През ноща Иво не спеше,а ревеше.Аз не бях спала 5 дена докато не ни изписаха и накрая ме питаха добре ли съм че изглеждах като зомби!А ако бебето ти реве някъде в отделението дали някои ще го гушне да го поноси,да го успокои???

Общи условия

Активация на акаунт