Досадни въпроси и съвети

  • 5 388
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 291
ауууу, милата  Hug недей да си мълчиш, особено на тези, които не са ти толкова близки   #Cussing out а на мъжа ти му кажи, 4е щом те е избрал за майка на детето му, да ти вярва, а не да слуша тези,които са гледали деца преди вас  Naughty

# 16
  • Мнения: 145
на досадните и безсмислени въпроси добър отговор за мен е и "Нещо друго имаш ли да ме питаш?".

Това е много сладко! Joy

# 17
  • Мнения: 104
Хич да не ти пука. Детето си е твое и усещаш най-добре какви са нуждите му. Подсмихвай се на такива "съвети", а пък прави каквото си знаеш. thumbsup thumbsup

# 18
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Ами така е за съжаление.
Това си е една постоянна величина във времето; било е , е и ще бъде.
Аз невинаги си правя труда да опровергавам някого, просто няма смисъл. Ако мисля, че някой ще ме разбере - обяснявам подробно. Ако не - просто вдигам рамене  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 266
аз им тегля една дълга и никой не слушам,така че да не ти пука.гледай си детето както си знаеш

# 20
  • Мнения: 403
Това е много разпространено явление.Все пак простотията ходи по-хората ooooh!Щади се , че другите само се радват за тревогите ти.

# 21
  • Мнения: 4 371
а на това бих отговорила: "представям си как са ги гледали" или "тоя като го знам какъв е, голямо гледане ще да е гледал"....
hahaha
Много готино, ще го имам предвид.

# 22
  • Мнения: 5 940
Някои хора просто си търсят тема за разговор. Подминавай със спокойствие подобни глупости. Не ги мисли, не се трови с простотии.

# 23
  • Мнения: 953
Абе и аз уж не им обръщам внимание,но на здраво детенце да ти кажат,че се развива бавно,вече си е прекалено!

Ха ха, напомни ми на една случка. Вики беше на около 6-7 месеца и си е дребничка в долната граница на нормата. Бяхме на разходка когато една жена ме попита дали детето се развивало нормално защото било дребно  Crazy ?
В първият момент бях слисана, после ми стана смешно Laughing Има много тъпи хора, не се връзвай изобщо на глупости.
А за бабите независимо дали свекъри или родителите  свиквай, тепърва ще става по лошо  Sick
Това за киселите, попарите, лазенето съм го чувала 13224 пъти, но не можеш да накараш насила детето да седи или пълзи. Когато е достатъчно силно и уверено ще го направи самичко.
Голяма част от децата седят стабилно около деветия месец, нямаш повод за тревоги.

# 24
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
директно ги отбраздвам и им казвам, че акъл не ми трябва Mr. Green

# 25
  • Мнения: 9
Я им тегли една сочна на ум и не слушай въобще какво ти говорят. Аз така правя, но според случая мога и да загрубея!
До сега не е минало ден, в който някой да не ми каже: "Ауу, ма много е студено за разходка, ще го простудиш детето". Какво да им обяснявам - че лятото на 40 градуса не е по-подходящо за разходка на бебе.

Що не питаш: "Абе ти кога завърши медицина, че пропуснах нещо?".

# 26
  • София
  • Мнения: 1 252
Моите ги инструктирах, че ако имам нужда от съвет ще ги попитам. Ако си позволят да ми ръсят кой какво и кога с цел да ме изкарат некадърна като майка просто ще ги отсвиря и детето ще го видят само на снимка.
Постарах се като бременна да пробутвам разни статии на мъжа ми и той сега ме подкрепя изцяло - дори давал съвети за кърмене на своя колега, който наскоро станал татко  Mr. Green
Аз за ужас на бабите все още кърмя, вода (чай/сок) не дадох почти до годинката, захраних в 8м,  проходилка не ползвах и чрез трети лица дочувах това и онова, но не си го слагах на сърце. На мен лично никой не си позволи да ми направи коментар как да си гледам детето - но съм ги поставила в шах мат и си траят. Мъжът ми поемаше негативите, защото баща му е лекар и не можеше да проумее моите възгледи за гледане на дете, но въпреки се сдържаше да дава съвети. Съпругт ми само го успокояваше, че знам какво правя и че педиатъра така е казал.
Ако живееш с баби тогава е малко по-трудно, но не е невъзможно да ги превъзпиташ. Отстоявай си правата, защото докато проговори детето ще ти е побеляла косата с тях.  Peace

ТИ си Майката на детето си и ти знаеш кое е най-доброто за него. Разните му баби и роднини вземи им тропни и си покажи рогцата. Напомни им, че "пътят към ада е постлан с добри намерения". Да си траят и да се радват на детето. Всяко дете се развива индивидуално - не е редно да ги слагат всичко в един калъп.

# 27
  • Мнения: 4 546
имам същия проблем със свекърва ми най-вече. особено се дразня на постоянните намеци, че не може да прави това или онова, защото се роди по-рано - че не може да стои стабилно, че не дава боц, че не може от легнало положение да се изправи - бебе на 6 месеца  Shocked дори последния път си позволи да ми държи сметка  Shocked защо бебето не може да седи стабилно. троснах се, но още се вбесявам като се сетя.

с нахалниците освен с наглост с друго не можеш да се справиш.за съжаление не ми е в харатктера да се държа нагло или невъзпитано и когато го правя ми е криво после.

# 28
  • Мнения: 1 008
Ох, за даването на боц и за седенето са ми любими. Или пък дали вече "се учим на гърне". Ама как да се учим, казвам им,че не седи стабилно и насреща получавам физиономия или реплика за "горкото детенце"...

# 29
  • Мнения: 2 131
О, усмивка и едно хапче майна наум и готово  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт