Пататник - стъпка по стъпка

  • 85 061
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Пататника е типично родопско ястие. Има разни варианти в зависимост от населеното място, аз ще дам рецептата на моите баби. Дано снимките помогнат, ако решите да опитате да си направите пататник в къщи.

Продукти:
700-800 грама картофи
3 яйца
малка глава кромид
джоджен (гьозум) - сух или пресен
сол
олио, масло
по желание- сирене и/или кашкавал - 100 гр.


1. Картофите и лука се настъргват на едро ренде. Ако пуснат много сок, картофите леко се оставят да се поизцедят. Смесват се с яйцата и се объркват добре, по желание се слага сирене и кашкавал (в оригиналната рецепта е без тях, но ние така обичаме) пак настъргани на ренде, посолява се на вкус, слага се щедро и джоджен.

2. В тефлонов тиган се слагат 2 супени лъжици олио и се омазнява добре. Слагаме 2-3 готови фини кори или една домашно точена кора, така че краищата да излизат извън тигана.

3. Разпределяме добре плънката и притискаме леко към стените на тигана, за да се оформи.

4. Слагаме отгоре няколко кори и завиваме добре с краищата на долните кори. Печем под капак на умерен котлон (аз пека на степен 5 от 9 максимум).

5. Като се зачерви добре отдолу, обръщаме пататника върху чиния, поднос, капак. После приплъзваме обратно, за да се опече и от другата страна. Тоя път печем без капак, за да стане хрупкава коричката. След като стане готов, намазваме отгоре с масло и оставяме да поизстине.
Аз го попрепекох пататника на снимката, но така ни е най-вкусен.


# 1
  • Мнения: 7 474
И това  изглежда много апетитно Crazy Crazy  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 064
И него ще пробвам Crazy Родопският клин вече се пече Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 679
Това ще се пробва задължително -   bouquet за рецептата - изглежда чудесно!

# 4
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Аз имам питанка, без яйца дали ще се получи.Мъжо е фен на картофите, но не яде яйца, тази рецепа ще му хареса  ако успея да я спретна без яйцата.

# 5
  • Мнения: X
Би трябвало. Помня че като дете по време на пости сме яли и постен пататник, без яйца и масло. Постния само ще стане по-ронлив, плънката няма да е толкова стегната.
Може би е по-добре да го направиш в по-малък съд, за да е по-лесно обръщането и да не се разпука и разтроши.

# 6
  • Мнения: 581
А задължително ли се пече на котлон?
Нямам такъв голям тиган с капак и се чудя дали няма да стане направо във фурната да се изпече, без да се обръща?

# 7
  • София
  • Мнения: 614
Благодаря за рецептата, ще го пробвам  bouquet По нашия край бабите не правят такива неща.

# 8
  • Мнения: 2 491
Рецептата изглежда лесна и мисля, че ще стане вкусно. Задължително ще пробвам, защото много обичам пататник, а мъжо от последният път на Боровец, когато ядохме един много вкусен, не спира да ме дрънка да му направя.

Имам само един въпрос, може ли това да се направи на фурна, вместо на тиган?

# 9
Е това ще се направи задължително. Преди няколко години ядохме такова нещо в Чепеларе и после всяка вечер си го поръчвахме пак и пак.
Там ни го поднесоха с кисело мляко с малко копър и сол, супер вкусотия.
А жената го беше направила с домашни кори, каза че ги прави:
Топла вода, 1 белтък, щипка сол и брашно. Да стане меко тесто, което отпочива малко и после се дели на две топки, потапят се в топла мазнина и се дърпат по тавата. Каза че дърпа корите, а не ги точи.
Беше печено на фурна.

# 10
  • Мнения: 362
 Изглежда страхоно. И аз да питам на фурна ще стане ли  newsm78

# 11
  • Мнения: 5 001
Изглежда страхоно. И аз да питам на фурна ще стане ли  newsm78
Става,става...Аз така правя с цял пакет кори вид патаник.2 кори,мазнина,Ред плънка,2 листа,мазнина,плънка 2 листа....(като тиквеник,ама с картофи и разни ми ти там подправки)

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 11:47 от TheNMaster

# 12
  • Мнения: 216
И това ще се пробва.

# 13
  • Мнения: X
Става да се пече и във фурна. Оригиналната рецепта обаче е да се пече на котлон. Така става и по-вкусен, по-хрупкав. Като нямате големи тигани, направете го в малки, един пататник - една порция. На фурна аз лично не го обичам.

# 14
  • Мнения: 5 001
Става да се пече и във фурна. Оригиналната рецепта обаче е да се пече на котлон. Така става и по-вкусен, по-хрупкав. Като нямате големи тигани, направете го в малки, един пататник - една порция. На фурна аз лично не го обичам.
Aaaaa,това е важно уточнение   bouquet Значи ще очакваме по-добър вкус и резултат.....Още утре ще го спретна както си казала и ще се отчета  Hug

# 15
  • Мнения: 836
Потекоха ми ли....те. С тази вкусотия ме гостиха в едно родопско село. Забравих тогава да попитам как се приготвя.

Благодаря за рецептата!     bouquet

# 16
  • Мнения: 3 622
Страхотно изглежда и със сигурност ще го пробвам  Peace

Имам две въпросчета - картофите варят ли се предварително и се стържат сурови, и колко горе долу му трябва на пататника за да се опече от едната страна

# 17
  • Мнения: X
Картофите - настъргани сурови.
Пече се на умерен котлон. На силен котлон ще се изпече много бързо отвън и няма да успee да се задуши достатъчно плънката.  Първата страна се пече около половин час, но все пак проверявайте дали не е загоряло отдолу. Като се обърне обратната страна се изпича по-бързо - за около 20 минутки.
Но всичко е относително - зависи и колко ви е силен котлона и колко е дебел пататника. Опитайте един път и ще придобиете представа кое как да промените за да стане перфектно.

# 18
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Много ти благодаря за рецептите и съветите, страхотни са   bouquet Като се върне милото, ще го изненадам с родопско ястие  chef Извини ме ако ставам нахална, но като сме на такава вълна, знаеш ли как се правят марудници? Има ли нещо по-различно от обикновените палачинки?

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
Много вкусно изглежда и ще го пробвам.   bouquet

# 20
  • Мнения: X
Много ти благодаря за рецептите и съветите, страхотни са   bouquet Като се върне милото, ще го изненадам с родопско ястие  chef Извини ме ако ставам нахална, но като сме на такава вълна, знаеш ли как се правят марудници? Има ли нещо по-различно от обикновените палачинки?
Знам как се правят марудници. Като имам възможност ще опиша рецептата и ще пусна снимки.
Разбира се че е различно от палачинките.

# 21
  • Мнения: 1 352
Дааа, аз съм родопска снаха и за пръв път опитах пататник преди 3-4 години. Харесва ми студен с кисело мляко Crazy. Точно така го прави и свекърва ми. Може да се пече на фурната, може и на котлона.  Има вариант и в тиган без кори, пак става хрупкав и вкусен.

# 22
  • Мнения: 27
Само можеш ли да кажеш,колко голям твоя тиган или по-точно диаметър?

# 23
  • Мнения: X
30 см. е моят.

# 24
  • в баира
  • Мнения: 861
Аз го правя на фурна и не ползвам кори. Намазвам тавата с мас и наръсвам обилно брашно, за да не залепне. Като сложа сместа, слагам пак мас и мятам във фурната. По принцип се пече само отдолу и после се обръща. За по-бързо аз пека от двете страни едновременно.

МОИТЕ МАРУДНИЦИ:

2 яйца
1 ч.л. захар
1 ч.л. сол
айрян (повече от половината кофичка мляко ползвам)
1/2 ч.л. сода бикарбонат, загасена в кис. мляко
Добавям брашно толкова, колкото да стане малко по-гъсто от палачинковото. Пека на тефлонов тиган, като слагам повече смес, за да станат леко дебелки. Като са готови, препържвам масло и топя всяка една в маслото.

# 25
  • София
  • Мнения: 24
Вчера правих пататника и се получи много вкусен. Направих и и по двата начина - и на тиган и запечен във фурната като баница. И по двата начина ни хареса.

# 26
  • Мнения: 2 491
Вчера правих пататника и се получи много вкусен. Направих и и по двата начина - и на тиган и запечен във фурната като баница. И по двата начина ни хареса.
Въпрос: Като го печеш на фурната, мажеш ли отгоре корите с нещо? Да не станат много сухи...може би с яйце newsm78

# 27
  • Мнения: 4 292
Правя пататника по абсолютно същия начин. Наистина става много вкусен  Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 6
SUPER!!!
Търся рецептата от мноооооого време и най-накрая я намерих! newsm68
Ядох пататник преди няколко години в Смолян-домашен,беше невероятен,а в София има в Уго и няма нищо общо с оригинала newsm11.
Сърдечно благодаря за хубавата рецепта! newsm51

# 29
  • Мнения: 109
Горе долу се справих .

# 30
  • Силистра
  • Мнения: 288
Най-добрата ми дружка е от Смолян, винаги съм обожавала нейните произведения на тема родопска кухня, особено това картофено изкушение, обичам картофи във всякакви варианти.
Все ми диктува рецептата, но все си е друго нагледното обяснение
Благодаря за рецептата   bouquet

# 31
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Снощи го направих, без яицата,стана бързо и вкусно.Мъжо си го изпапка сам докато си играехме с малката, не успях да го опитам.Днес пак ще се прави.

Благодаря за рецептата  bouquet

# 32
  • Мнения: X
Много се радвам че ви харесва рецептата. Наистина е оригинална - пататника е от Чепеларската ми баба, клиновете са от Смолянската ми баба. Лека им пръст и на двете, страшни вкусотии правеха.

А снимки що не показвате? Сигурна съм че сте се справили повече от добре.

# 33
  • Мнения: 305
Хиляди благодарности за хубавата рецепта.Винаги съм искала да направя нещо подобно, но все не ми стигаше смелост.Вчера направих пататника за вечеря.Става лесно и беше много вкусно.Добавих и сосче с кисело мляко, копър и една скилитка чесън.

Наистина снимка нямам защото батериите на фотото се зареждаха, пък семейството беше гладно и нямаше как да чака!

# 34
  • Мнения: 173
Нещо не ми се получи....,но пак си го хапнахме.Смятам пак да се пробвам ,та дано стане по-вкусно .
Благодаря за рецептата  bouquet

# 35
  • Мнения: 1 269
Сбъдваща мечти, вместо с тиган  със сач дали ще стане?

# 36
  • Мнения: X
Точно сача е класиката. Едно време само на сач са го правели. А катми и марудници на сач какви хубави ставаааат.
Само внимавай, не го прави много дебел пататника, за да се задуши хубаво плънката.

# 37
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Аз точно за сача щях да те питам, защото специално за марудниците точно това разправя мъжа ми, че ставали страаашни smile3521.

# 38
  • Мнения: X
Аз точно за сача щях да те питам, защото специално за марудниците точно това разправя мъжа ми, че ставали страаашни smile3521.

Ценител е човека, нали е чепеларец.    chef

# 39
  • Мнения: 3 153
Сложих един пататник да се пече.....сега ще видим какво ще излезе Rolling Eyes Твоят на снимките изглежда толкова хубав, че не се сдържах Crazy

# 40
  • Мнения: 3 153
Ето и резултата:


Мерси за вкусната рецепта:)

# 41
  • Мнения: X
Браво,  Petинка!  smile3501
Страхотно изглежда. Дано в къщи да го харесат!

# 42
  • Мнения: 1 064


Ето и моето творение  chef

# 43
  • Мнения: X
Дени4kasmile3501

# 44
  • Мнения: 3 153
Браво,  Petинка!  smile3501
Страхотно изглежда. Дано в къщи да го харесат!
Мнооого го харесаха, а като "бонус" свеки се обади, че е в района и дойде вкъщи да ни види, вечеря с нас и остана много доволна - вече съм непоклатима домакиня в нейните очи за пореден път:)

# 45
  • Мнения: 3 674
Този пататник  трябва да се пробва... Hug Изглежда великолепно и вкусно!!!  Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 5 001
Направих го.Много го харесахме


Сбъдваща мечти , за рецептата

# 47
  • Мнения: 2 491
Ето и резултата:
http://images23.snimka.bg/005148863-big.jpg
Мерси за вкусната рецепта:)

Красота! Браво!!!
Да не си използвала фотошоп за снимката или 25 кадър Mr. Green, потекоха ми лигите Confused

На тиган ли го направи?

В събота и аз ще се престраша Flutter

# 48
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле, изглежда страхотно!  Hug

# 49
  • Мнения: 3 153

Красота! Браво!!!
Да не си използвала фотошоп за снимката или 25 кадър Mr. Green, потекоха ми лигите Confused

На тиган ли го направи?

В събота и аз ще се престраша Flutter
Embarassed Мерси за добрите думи! Аз готвя от скоро ефективно и като имам добър резултат се радвам истински Embarassed В интерес на истината форумът е причината въобще да започна да готвя, така че горещи благодаря на всички (мъжът ми пък благодари 100 пъти повече Mr. Green)
Иначе да, в тефлонов тиган го правих, точно както е описала Сбъдваща мечти...... и не съм фотошоп-вала снимката Crazy

# 50
  • Мнения: 763
Ние пататника си го обичаме повече без корите - както на тиган, така и в тавичка и във фурната  Wink На фурна става по-мекичък, но пък на тигана е по-хрупкав. Изобщо, както и да се приготви, това си е една истинска родопска вкусотийка  Peace

# 51
  • Мнения: 254
момичета,ако го правя в тава без да слагам кори,какво да сложа за да не се залепи за тавата,а може ли без да се обраща

# 52
  • Мнения: 1 352
Направи ги в тиган с капак. Намазваш обилно с масло, изсипваш сместа и похлупваш с капака. Когато е готов го обръщаш с помощта на голяма чиния и печеш и от другата страна.  Не съм сигурна в тава без кори дали ще стане хубав.

# 53
  • Мнения: 1 263
Пататника в Гърция също е много популярен и харесван с тази разлика,че освен изброените продукти се слагат и настъргани тиквички.  Wink

# 54
  • Мнения: 836
Пататника в Гърция също е много популярен и харесван с тази разлика,че освен изброените продукти се слагат и настъргани тиквички.  Wink
А, това е чудна идея!
Изцеждат ли се тиквичките преди да ги сложиш в сместа?

# 55
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Обожавам всичко с картофи  Hug

много благодаря за рецептата!!!
Добре че има снимки - така всичко е много по-ясно Peace

# 56
  • Мнения: 254
и аз днес правих пататник,стана страхотен,направих го във фурната в тава и не съм го обръщата,изпече се едновременно и от двете страни

# 57
  • Мнения: 1 312
Ще се пробва.
Аз правя същото нещо,но с тиквички лятото.
С много сирене,кашкавал и яйца,но подправките са черен пипер и копър.
И го правя в по-малък тиган-става нещо като голямо кюфте.

# 58
  • Мнения: 1 263
Изцеждат ли се тиквичките преди да ги сложиш в сместа?
Да,след като се настържат се прибавя 1 к.л. сол и се оставят да се изцедят за около 30 мин.  bouquet
В Гърция това се нарича Κολοκυθόπιτα με Πατάτες(Колокитопита ме пататес) или иначе казано баница от тиквички с картофи: Wink
рецептата:
1 пакет кори
1 кг настъргани тиквички
2-3 средни картофа
1 голяма глава лук
малко нарязан наситно магданоз и/или копър
250г настъргано сирене
1ч.ч олио
сол,черен пипер
Слагаме в тиган 3/4 от олиото и след като загрее поставяме нарязания лук,а след това и настърганите картофи,тиквички и магданоза,оставяме леко да се запържат.Махаме тигана от котлона и прибавяме сиренето,солта и черния пипер.Намазваме тавата с олио,поставяме половината листи отдолу като ги намазваме с олио, след това сместа и отгоре останалите листи, които също намазваме с олио.Нарязват се на форми  и се слагат в умерена фурна за около 1 час.


Ето и един друг вариант на пататника:
Ето рецептата:
10-12 едри картофа
2 глави кромит лук
2 с.л олио
сол на вкус
малко джоджан за аромат
За корите:
Брашно, 1 с.л олио ,1ч.л оцет 1 щипка сол и вода
Картофите и лука се обелват и се настъргват на ренде !Добавят се олиото,солта и джоджана и се обърква добре!
Който не може да точи може да използва готови кори.Намазва се тавата с олио ,застила се кора,изсипва се картофената плънка и се завива с втората кора!Пече се само на долните реотани на фурната !!!След като се изпече от едната страна се обръща и по същия начин се пече и другата страна!!След като е готов по желание се намазва с масло
ТОЗИ е на Екатерина Дафовска.
Прочети и ТУК!

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 08:55 от mummy

# 59
  • Мнения: 836
mummy, благодаря за рецептата!  Heart Eyes

# 60
  • Мнения: 3 674
Ето го и моя пататник...малко ми изгоря отгоре... Twisted Evil  щот накрая засилих  доста котлона  bash

Ама иначе стана много вкусен! Heart Eyes Сбъдваща мечта....благодаря за рецептата    bouquet

Моя мъж реши че това чудо трбявало да се яде с гарнитура... Crazy та си го яде с пилешки крилца останали от обяда днес...  Joy




# 61
  • Мнения: 22 867
Ето и един друг вариант на пататника:
Ето рецептата:
10-12 едри картофа
2 глави кромиoд лук
2 с.л олио
сол на вкус
малко джоджен за аромат
За корите:
Брашно, 1 с.л олио ,1ч.л оцет 1 щипка сол и вода
Картофите и лука се обелват и се настъргват на ренде !Добавят се олиото,солта и джоджена и се обърква добре!
Който не може да точи може да използва готови кори. Намазва се тавата с олио, застила се кора, изсипва се картофената плънка и се завива с втората кора. Пече се само на долните реотани на фурната !!!След като се изпече от едната страна се обръща и по същия начин се пече и другата страна!!След като е готов по желание се намазва с масло
ТОЗИ е на Екатерина Дафовска.
Прочети и ТУК!

Само да отбележа, че рецептите и аз съм ги цитирала, като първата съм си я копнала от форума, но нямам записан автора. Но и трите са много сполучливи и вкусни.

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 19:09 от labrex

# 62
  • Мнения: 1 271
Направих го.Много го харесахме


Сбъдваща мечти , за рецептата

и аз го направих и мнооооого ни хареса
само малко го пресолих  Embarassed но а айрян е суперрррррр

# 63
  • Мнения: 315
направо ми идва да избягам от работа и да почна да го готвя!още повече, че съм ужасно гладна в момента, а с тези снимки ми идва да изям монитора...абе, знам си, че от работа не бива да влизам в "готварски рецепти", но... Twisted Evil
рецептата изглежда страхотно !довечера ще шашна мъжете си/а в къщи няма родопчани - за всички ще е ново/.
пожелайте ми успех с обръщането в тигана-от това най-много ме е страх.утре ще разкажа как е станало. Hug

# 64
  • Мнения: 50
И аз го направих, и родопския клин също! Благодаря сърдечно на авторките, защото това е нещо съвсем ново за нашата кухня! Hug

# 65
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И аз го направих, и родопския клин също! Благодаря сърдечно на авторките, защото това е нещо съвсем ново за нашата кухня! Hug
А къде е рецептата за родопския клин, моля!  Hug

# 66
  • Мнения: 3 674
И аз го направих, и родопския клин също! Благодаря сърдечно на авторките, защото това е нещо съвсем ново за нашата кухня! Hug
А къде е рецептата за родопския клин, моля!  Hug

Оооохо, и аз искам...   Crossing Arms Така че  се нареждам  и аз на опашка след  t_ilieva  за рецепта на родопския клин.... Whistling

# 67
# 68
  • Мнения: 502
И аз го направих , само че в тавата. Пак стана много вкусно.

# 69
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Колко порции е пататника в тигана? Довечера ще имаме гости и смятам да правя, ама да не ме изненада грамажа newsm78

# 70
  • Мнения: X
Колко порции е пататника в тигана? Довечера ще имаме гости и смятам да правя, ама да не ме изненада грамажа newsm78

Тигана ми е голям, към 30 см., 4 порции излизат, ама си зависи от апетита де. Моя мъж не е от много ящните.

# 71
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Направих го , но не страна  Rolling Eyes , картофите останаха сурови след 1ч. печене във фурната  Shocked Мноого са измислени канадските картофи - 1000 вида са и не знаеш кой точно за какво е  Close

Иначе рецептата си е супер, същия пататник съм опитвала в Смолян.  Simple Smile

# 72
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Умирам си за родопски вкусотии, затова направих пататник почивните дни. Получи се страхотно, а мъжът ми, нали е картофено чудовище, остана много доволен.
Тиганът ми е 24см и беше идеален за една порция - с една доза, направих 2 пататника в него.

# 73
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Такаааа, да се отчета и аз. Пататника стана супер, ценителя си облиза пръстите. Първо реших, че е готов, защото корите изглеждаха така. Да, ама не, та го доопекох на вентилатор във фурната. Много е вкусен, че и автентичен ми се получил, каза журито , благодаря много за рецептата и практичеките съвети bouquet

# 74
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Фифундрела, мерси и за рецептата за марудниците, събота сутрин ще има втори кръг, ще ги гощавам с родопска закуска Laughing Ще кажа после какво е станало.

# 75
  • Мнения: 110
 Патаника на Сбъдваща мечта изглежда страхотно.Поздравления.

# 76
  • в баира
  • Мнения: 861
Фифундрела, мерси и за рецептата за марудниците, събота сутрин ще има втори кръг, ще ги гощавам с родопска закуска Laughing Ще кажа после какво е станало.
Моля, моля.  Hug

# 77
  • Мнения: X
ЗА марудниците - на Фифундрела рецептата е много сполучлива и стават наистина страхотни марудници. По тази рецепта правят марудниците в Смолян, така че да знаете че е автентична. Майка ми ползва абсолютно същата рецепта.
Фифундрела, благодаря че се включи. Heart Eyes

# 78
  • Мнения: 315
Патаника на Сбъдваща мечта изглежда страхотно.Поздравления.
и моя стана същия,ама нямам снимка Laughingизяде се !стана страхотен, но мъжът ми иска следващия път да е с чубрица, че с джоджена му миришел на боб Joy Joy Joy
но го изядохме още снощи!!!

# 79
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Вчера го направих само че с картофи и ориз. Но май трябваше да сложа сирене и кашкавал като теб и да пропусна ориза (нещо не го долюбваме у дома). Но въпреки това стана вкусно. Благодаря за рецептата!   bouquet
Трябва ли снимка...  newsm78
....ето:

# 80
Много вкусен стана и всички го харесаха в къщи   bouquet за авторката на темичката!
http://images23.snimka.bg/005204441.jpg

# 81
  • Мнения: 3 356
Сега го спратнах-със сирене и кашкавал,на фурна.Стана много вкусен.  chef

# 82
  • Мнения: 405
Страхотен стана пататника и много го харесаха всички!
Благодаря ,Сбъдваща мечти bouquet
Честит Празник на всички  bouquet

# 83
  • Мнения: 2 491
Аз също го направих на фурна и стана страхотен!
Обаче задължително следващият път ще го направя на тиган.

Сбъдваща мечти, благодаря за страхотната рецепта  bouquet

# 84
  • Мнения: 1 318
Много вкусен става - аз съм го яла на гости, но мисля да се престраша и да пробвам рецептата.

# 85
  • Мнения: 1 437
страхотен стана на тиган.
благодаря за рецептата  bouquet  bouquet

# 86
  • Мнения: 581
И аз го направих - стана малък гаф, но все пак се получи.
В началото го започнах на котлона, но явно не намалих достатъчно котлона и коричката се препече повече от необходимото. След това допекох във фурната и стана добре.

# 87
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Вече два пъти правих пататник и веднъж клин, много вкусни станаха. Прецаках обаче технологията на марудниците, май сложих твърде много мляко. Фифундрела, колко гъсти трябва да станат?

# 88
  • в баира
  • Мнения: 861
Вече два пъти правих пататник и веднъж клин, много вкусни станаха. Прецаках обаче технологията на марудниците, май сложих твърде много мляко. Фифундрела, колко гъсти трябва да станат?
Малко по-гъстички от обикновените палачинки. Не се притеснявай, следващият път ще е по-добре.  Hug

# 89
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
[[/quote]
Малко по-гъстички от обикновените палачинки. Не се притеснявай, следващият път ще е по-добре.  Hug
[/quote]
Благодаря ти Hug Пък аз почти успях да изпържа кофичка кисело мляко smile3555

# 90
  • Мнения: 125
  bouquet
Страхотно ще се пробва.
Хиляди благодарности за подробната рецепта.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт