Кога заместихте следобедното хранене?

  • 2 520
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 11
Мили мами моля споделете кога заместихте следобедното мляко. Досега съм давала по малко плодово пюре или каша, обедното хранене го заместих изцяло с млечно-зеленчуково пюре. Опитвали сме доста зеленчуци и някои плодове но не мога да преценя дали е готова да преминем изцяло на кашички следобед. Благодаря предварително на всички.

# 1
  • Мнения: 741
На 5м.и половина заместих с каша,понякога слатам плодово пюре в нея.

# 2
  • София
  • Мнения: 627
Ние на 6 м. заместихме млякото с каша.

# 3
  • Мнения: 514
5 месеца и половина

# 4
  • Мнения: 4 546
все още не сме. захранваме се от месец и няколко дни.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 360
Изцяло замесестено ядене имахме на година и един месец....при започнато захранване на 5,5м.

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 10:46 от Дъждовната фея

# 6
  • Мнения: 508
КЪМ 5 мес. , като давах винаги и плодово пюре вътре или накрая,при започнало захранване на 4 навършени месеца.

# 7
  • Мнения: 4 784
Напълно заместено следобедно хранене почти не сме имали още, освен може би в някои редки случаи.

# 8
  • Мнения: 232
На 6 заместих с каша,като редувам- един ден бананова,оризова, плодова/не му е любима/

# 9
  • Мнения: 4 546
и всеки ден каша ли се дава на следобедното хранене?

# 10
  • Мнения: 409
Ние  сменихме млякото с каша или млечен кисел преди месец.До колкото знам не се дава всеки ден каша.Аз лично редувам с кисел.

# 11
  • Мнения: 92
И мен ме вълнува. Ще следя с интерес темата.

# 12
  • Мнения: 4 294
Мисля, че беше на седем, или осем месеца. Но не заменихме млякото изцяло.

# 13
  • София
  • Мнения: 17 592
Към 5-тия месец заместих следобедното хранене с каша.

# 14
  • Мнения: 674
На около 6 месеца с плодово пюре или каша.

# 15
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77
около годинка и месец - тогава заместихме изцяло следобедното мляко  ...захранила съм на 5,5 месеца .

# 16
  • Мнения: 1 165
Аз захраних късно, така че следобедното хранене изцяло го заместих с каша на 10 месеца. Преди това въведох зеленчуковите и месни пюрета.

# 17
  • Мнения: 1 900
Аз все още не съм заместила изцяло следобедното хранене. Давам каша през ден, като или е млечна или добавям от неговото АМ. Редувам с плодово пюре през ден. Peace

# 18
  • Мнения: 113
И  аз сега започнах да замествам следобедното хранене, редувам каша и кисел.

# 19
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Към 5-6 месец някъде. Но пак давах млечна храна, или каша , или кремче и т.н. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 5 738
На 5 навършени месеца Peace
Редувам каша,царевично нишесте с плод или плодово пюре с безглутенови бисквитки Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 574
На 5 навършени месеца Peace
Редувам каша,царевично нишесте с плод или плодово пюре с безглутенови бисквитки Peace

И аз съм така Peace

# 22
  • Мнения: 9 973
давам по малко мляко на ВСЯКО хранене за да ПРЕГЛЪТНЕ Peace
така както аз сядам на масата с компот или сок,така и детето с мляко в шишето Peace

# 23
  • Видин
  • Мнения: 685
Аз заместих към 5,5 месеца. Като смесвам кашата с 60-70гр. плодово пюре Peace

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 116
на 6 месеца с каша

# 25
  • Мнения: 256
В края на 6 месец Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 049
След 5 месец. Следобед давах плодово пюре, а кашата я вьведох след 6 месец за вечеря.  baby_neutral

# 27
  • София
  • Мнения: 5 738
На 5 месеца с каша или плодове пюре с безглутенови бисквитки! Peace

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз редувам през ден мляко и каша/кремче.

# 29
  • Мнения: 192
Аз редувам през ден мляко и каша
И аз така,защото съм чувала,че не е хубаво всеки ден да се дава каша.Въведох я на 6.5мес.

# 30
  • Мнения: 92
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!    smile3525
По темата: преди 2 дни заместих изцяло. Доволна е. И аз знам, че се редува, но други мами споделиха, че е по-добре нишесте /"Лапа-лапа" напр./  отколкото кисел. Другата седмица ще пробвам!

# 31
  • Мнения: 1 820
На пълни 6 мисля беше когато започнах с кашите.Редувах нишестета,после грис,мляко с ориз,по заръка на педиатъра каша давах 1-2 пъти в сед.Киселите просто не ни наяждаха-ама то тоя кисел е вода и пясъци....И все още не давам всеки ден каша.

# 32
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
защо да не ехубаво да се дава всеки ден каша newsm78 newsm78
аз давам каша всяка  сутрин   в 9-като  Peace  в 6 имаме   мляко за закуска
И си му е много добре така-в 9 каша.в 13 часа зеленчуково и  слетобед  половин бурканче плодово  със  мляко след това Peace

# 33
  • Мнения: 1 820
Ами защото кашата предразполагала към напълняване-така ми казаха   2 педиатри,а и ако давам всеки ден не мога да разнообразя с други храни.Поне аз нямаше кога да вкарам за след.сакуска грис,мляко с ориз,нишестетата или нещо друго.Понеже каша ядем само за след.закуска,сутрешната ни е мляко все още. Hug
Но щом така му е добре на детето лошо няма,нека хапва Wink

# 34
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
това пъкз анапълняването не мисля че е  така. Peace
То от дете до дете си има разлика-моя син  си е едър спор няма и си е голямо дете.Но за месец и половина от как яде каша преди обед,зеленчуково наобед, и плодово слетобед е качил  500 гр.За това не мисля че е с каша ше ми стане детето слон Peace

но както си казала-важното е да следя по детенцето Peace PeaceМного му харесва кашата и  си му я давам.Аз така или инъче нямам какво да му давам преди обед.Все още попара няма да давам че сме с дерматит  и ще караме на каша поне месец  и половина още ooooh!

# 35
  • Мнения: 745
На 5 месеца и половина.Не виждам защо се притесняваш да даваш каша следобед-тя съдържа мляко и е много питателна.
Пък това за напълняването го отнеси към митовете и легендите.За 1 месец ядене на каша всекидневно е наддал 100 грама .

# 36
  • Мнения: 756
мисля да не замествам нищо колкото си може по дълго - нека да пие мляко по - дълго време

# 37
  • София
  • Мнения: 271
Започнах да давам каша на следобедното хранене на 7 месеца и вече месец и половина давам по половин порция каша, а другата половина е изцедена кърма. Мисля възможно най-дълго да продължавам така...

Какви са тези безглутенови бисквити, за които говорите?Не знаех, че има такива, а ще са ми много полезни Grinning
Препоръчайте ми и някоя безглутенова безмлечна каша, в която да няма захар (засега давам само елдата на Hipp и безмлечната с ябълка на Humana)

# 38
  • София
  • Мнения: 4 590
Към шестия месец.

Общи условия

Активация на акаунт