Бременност и застраховка в САЩ

  • 6 541
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
Както казах преди във Вирджиниа положението е доста напечено и откакто срокът на визата ми изтече съм доста притеснена. Предполагам че ще им кажа истината,защoто така или иначе ако излъжа нямам нищо,което да покажа в моя защита.
Относно WIC,току-що им се обадих. направих си appointment,който е чак след 20 дни. Казаха ми, че трябва да нося id,proof of income i proof of residence. С моите нищожни доходи би трябвало да ме одобрят.
Освен това една колежка ми спомена за някакъв медицински колеж в съседния град, където бих могла да ходя на прегледи,осъществявани от ob/gyn студенти под наблюдението на техните учители и заплащането би трябвало да е по-ниско в сравнение с редовен преглед при специалист. сега ще проуча това и ще ви кажа по-късно какво съм открила.

# 31
  • Мнения: 994
Аз, ако съм бременна и нелегална, и още повече нямам пари да си платя за раждането, бих си отишла да родя в България.
Признавам си, че никога не съм била авантюристка и не бих рискувала.
Аз съм раждала винаги със застраховка. Имам легални познати раждали с Медикейд, които не бяха никак доволни. Едната беше раждала преди това в България и съжаляваше, че не се е прибрала да роди отново там.
Имам и две нелегални познати,  които родиха тук, но си платиха.
Всеки обаче има различни очаквания от раждането си и различни изисквания към грижите, които биха го впечатлили.
Успех и леко раждане!

# 32
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ама чакай, това че ти е изтекла визата не означава задължително, че пребиваваш в страната нелегално. Визата е само документ за вход в страната. Ако си студентка и имаш валидно I-20, ти си пребиваваш легално дори и с изтекла виза. С каква виза си?
Да, ще те одобрят в WIC - а междувременно си купи витами за бременни с фолиева киселина и ги пий.

# 33
Не съм студентка за съжаление. Но даже и да не ме одобрят за Medicaid поради тази причина, когато отидох в Health Department да взема proof of pregnancy, ми казаха че бих могла да ходя в тяхната клиника, ако не успея да взема застраховка. Ще видя на място как стоят нещата.
Благодаря на всички, които се включват със съвети и мнения! Simple Smile

# 34
  • Мнения: 613
... а междувременно си купи витами за бременни с фолиева киселина и ги пий.

Не искам да насочвам разговора в друга посока. Само вмъквам. Мисля, че щом момичето няма застраховка, бременна е и без наблюдение на лекар, не бива току-така да приема каквото и да е.

На мене, лично от тези таблетки ми ставаше много лошо. Чувствителна съм към Б витамините. Помня, че по този случай лекарите ми направиха някаква схема - било често срещано.

# 35
Абсолютно си права. Аз в началото взимах витамини, които ми дадоха от Health Department. То и без тях ми ставаше много лошо,а с тях още по-зле. Та по мое осмутрение ги спрях. Сега вече се чувствам много по-добре и мисля да почна пак да ги пия. А за фолиева киселина предполагам, че във всяка аптека могат да ме посъветват дали да взимам или не без лекарско одобрение. Знам, че е важно да се приема фолиева киселина и ще отида още днес да се консултирам с фармацевт.

# 36
  • Мнения: 613
И мене ме караха да спирам за малко фолиевата, когато ставаше нетърпимо. После наново. Бяха големи мъки с нея.
Между другото и аз се лекувам с фармацефти, защото въпреки че съм легална, но нямам мед.застраховка /между два стола не е лесно/, плюс социалните Щати  Shocked  SadНе всички поемат отговорността да помогнат, но когато някой е отказвал, просто съм сменяла с друго място. Фармасита поне тук колкото щеш.

Включих се, обаче не толкова, за да пиша по горните неща, а защото се сетих, че наскоро в друг форум бях чела голяма дискусия, точно за мед. застраховки за нелегални в Чикаго. Имаше цитати от закона и др. Пиша го само като вариант. Ако те интересува, ще ти изпратя линк на лични. Не искам да го слагам тук, за да не се счете като реклама.

# 37
  • Мнения: 176
Мултивитамините дори не ги препоръчват преди да са минали 3 месеца - именно защото на повечето жени им става лошо от тях. Но фолиевата киселина е задължителна през първите 3 месеца, по 1 мг на ден. Повечето over the counter такива са по 400 мкг, на мен поне след установяване на бременност лекаря си ми предписа с рецепта. Но ако няма как да вземеш такава, купи си от рафта и пий по 2 хапчета на ден.

Или по 2-3 купички сириъл, гледай да е fortified with folic acid, има такива, мисля бяха К-не знам си какво си. (ония дето ги рекламират че за 6 седмици се отслабвало от тях и дрън дрън)

Също - не съвсем по темата но дано да е полезно на хората без застраховка - в повечето верижни аптеки (Walgreens, CVS) вече има walk-in clinics или health clinics където има на смяна registered nurse -- не е като да е баш лекар, но за настинки, кашлици, по-основни здравословни запитвания вършат работа. По-евтино е от ЕР, чака се по-малко и ако се наложи, могат да пишат рецепти за ограничен брой неща (но вкл. антибиотик). Само като информация  Peace

# 38
  • Мнения: 994
Офф - но в walk-in може да идеш и със застраховка.

# 39
Цитат

... мед. застраховки за нелегални в Чикаго. Имаше цитати от закона и др. Пиша го само като вариант. Ако те интересува, ще ти изпратя линк на лични. Не искам да го слагам тук, за да не се счете като реклама.


Това ще е интересно да се прочете,въпреки че Чикаго прави много други неща за нелегални,като всички си заварят очите.Пиши ми моля те на лични или на майл-а.

# 40
Само на кратко искам да кажа какво стана.Не ме одобриха за Medicaid,защото не съм пребивавала в страната поне 5 години.С тази новина аз отидох пак в public health и там след като видяха ниските ми доходи,ми записаха час за преглед в тяхната клиника.Така че в четвъртък съм на преглед (доживях и това да се случи).Та това е засега.До скоро

# 41
  • Мнения: 409
Eй Светлана, браво. Дано всичко е наред по нататък.
И аз се мъча да забременявам и съм без застраховка, ама като дойде времето ще му мисля. За сега съм на вълна Инвитро в БГ.

# 42
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Чудесни новини! Лека бременост ти желая! Ти пак отиди до WIC, ако не са свързани с  Medicaid във ващия щат, и си подай апликация да получаваш купоните за храна - може да е малко, но все пак е нещо.

# 43
  • Мнения: 523
Искам да внеса едно уточнение, към тези, които търсят застраховки, понеже това се засяга частично в една друга тема. Не знам с какъв статут сте тук. Ако имате намерение в бъдеще да сменяте статут от неимигрантски към имигрантски, внимавайте с публичните услуги, които ползвате. При кандидатстване за зелена карта има въпрос, дали сте ползвали някакви социални помощи. По принцип, ако ДА, се водите public charge и ще имате проблеми с евентуална смяна на статут. Тук правя едно голямо УТОЧНЕНИЕ - бременност и раждане, както и грижите за бъдещото дете не са проблем и не се водят public charge. Така, че това не бива да ви притеснява. Въпроса е, ако ви предлагат помощи под форма на пари или други подобни, бъдете предпазливи. За повече информация вижте в сайта на имиграционните, какво се разбира под public charge. Сега нямам време да го търся. Пак казвам - бременността и раждането не са проблем.

Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 23:06 от eagle

Общи условия

Активация на акаунт