Как се справяте?

  • 2 656
  • 75
  •   1
Отговори
Здравейте мили мами,хрумна ми да ви попитам как се справяте със всички задължения?На мен ми се вижда прекалено един човек по цял ден да успява да храни,преобува,къпе и всичко останало.Как успявате вие и може ли да се каже,че има жена,която да е в състояние да се справи със всичко това?

# 1
  • Мнения: 1 596
На мен ми е трудно,нямам помощ от никъде,а на това отгоре гледам и баба на 90г.
Тежко ми е доста често,добре че е мъжът ми-без него съм загубена.

# 2
  • Мнения: 521
И на мен ми е трудно както и на всички останали но като няма кой стравям се и сама Simple Smile нали знаеш има една поговорка и е доста вярна в случая "кучето скача според тоягата " Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 217
Ами аз да си кажа-справям се със всичко в къщи. Embarassed
Детето ми е кротко и си играе само,което позволява аз да шетам.
Имам един принцип,който винаги гледам да спазвам-"Не оставяй днешната работа за утре".
Вече толкова съм свикнала с хранене,готвене,преобуване,занимаване и прочие ,че не ми прави впечатление.
Пък и аз съм си домошарка и обичам къщата да ми е изрядна.
Не мога да легна вечер ако има чинии в мивката,или играчките на детето се въргалят из цялата стая.

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 394
Ами мобилизирам се и се справям. Когато мъжа ми е на работа в чужбина (с месеци) съм абсолютно по 24 часа с малкият.
Трудно ми е само ставането сутрин, когато нощем се е будил от зъбки по 300 пъти.
Готвя му всеки ден по 1 или 2 ястия, чистя целият апартамент, пера, простирам, гладя - всеки ден.
Къпя се по обед докато той спи и лягам да подремна за 20-30 мин.
И аз съм домошарка и обичам всичко да си е на мястото, подредено и чисто.

# 5
  • София
  • Мнения: 627
Човек ако е организиран и иска, може  да се справи с всички задължения  Tired

# 6
  • Мнения: 27 524
Не къпя всеки ден. Храненето минава бързо. Обличането е два пъти дневно. Не виждам проблеми големи, нито тревоги.  Simple Smile
Това е форум за захранване и хранене  Grinning

# 7
  • Мнения: 690
всяка от нас се справя - няма как  Peace

# 8
  • Мнения: 5 940
Храненето и преобуването въобще не ме притесняват. Съпругът ми ми помага да къпем бебчо, защото, признавам си, малко ме е страх сама. Той не стои за секунда мирен във ваната.
Иначе, синът ми не обича и пет минути да стои без компания и това е по-притеснителното през деня. Освен това спи и много малко. Благодарна съм на доброто стечение на обстоятелствата, че  моята баба живее на един от етажите в къщата ни и често я викам при нас с бебо. Тя прави компания на сина ми, докато изчистя, приготвя храна и въобще се справя с обичайните домакински задължения.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 735
Зависи от възрастта на детето.И мен в началато ми беше много трудно,защото се цедях денонощно на всеки 3 часа,носене по време на коликите,пране,гладене,готвене-направо имах чувство,че ще умра. CryПървите три мес и половина съм спала по 3 часа на денонощие,но този период минава.Сега си имаме режим.Папкаме,спинкаме и даже имам много свободно време.Само чакам да стане по-топло и да скиторим насам-натам.Таткото ми помага само за къпането вечер.Със свекър ми я водим до лекаря с колата-това са ми помощите,а баща ми ни плаща сметките по касите,на като е топло и това си е разходка,та със слинга я нося и ние ги плащаме.Ще свикнеш и ще се организираш!Ще се справиш!

# 10
  • Мнения: 1 897
Ако не ми се налагаше да работя през цялото време на майчинството си, бих се справила с всичко чудесно и сама-не само с грижите около бебето, но и с разходките и домакинството...Но понеже и работя,таткото пое част от задълженията около домакинството и бебето. И така се справяме.
 Всичко опира до добра оргарнизация.Peace

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 891
Човек ако е организиран и иска, може  да се справи с всички задължения  Tired

Съгласна съм.

Малката става рано-между 6.30 и 7 часа,до 8 сме се оправили,нахранили и си почвам с задълженията.Пране,готвене,чистене и т.н тя върви след мен  от стая в стая:)

# 12
  • Мнения: 3 216
Разбира се,че човек може да се справи сам. Всичко е вьпрос на мобилизация.
Не искам да се изтьквам или да го приемете като хвалби,но смея да кажа,че се оправям сама. Родителите ми живеят на 300 км и ги виждам 1-2 годишно.  Свекьрвата никога не е виждала малкия,да не говорим да го е гледала или нещо подобно. Сьпругьт ми работи в друг град и си идва само за почивните дни.Работех вьв всяка свободна минута,когато малкия спеше. Взимаш се в рьце,правиш си един план за всеки ден. Организираш в кои дни ще се пазарува, в кои ще се чисти. Всичко друго става от самосебе си и ще се нагодиш кьм ритьма.

# 13
  • Мнения: 492
Човек ако е организиран и иска, може  да се справи с всички задължения  Tired

На същото мнение съм.  Peace

# 14
  • Мнения: 2 635
Ами...справям се горе-долу Rolling EyesВярно,че зависи от възраста,като са малки бебета сякаш е по-трудно ThinkingПоне на мен тогава ми беше по-трудно...Сега вече е далеч по-лесно,детето има режим,знам кога ще заспи,колко ще спи,яде почти всичко,на разходка не мрънка,можем да отидем на гости...съвсем различно е вече.Пък домакинската работа е на заден план,разбира се.Събота и неделя ако децата отидат при някоя баба правя основно чистене,през седмицата само прахосмукачка пускам.Прането и готвенето стават в движение Mr. Green

откакто имам деца представите ми за чиста къща и ред значително са занижени Mr. Green

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Не съм имала проблеми.Дори си се справях много добре сама и категорично отказах каквато и да е помощ/от баби/.Татито помагаше в началото с къпането и други домашни дейности.

# 16
  • Мнения: 252
Справям се да, ама в никакъв случай не съм идеална във всичко.Има дни в които частно казано мързела надделява в мен Simple Smileи домакинската работа остава на заден план, но на другия ден наваксвам.

# 17
  • Мнения: 46 535
3 г. я гледах вкъщи.  Лесно ми беше, не ми е тежало, не съм имала баби и помощници, само таткото вечер след работа.

# 18
  • Мнения: X
Всичко е въпрос на организация, вярно, че не е лесно, но чак невъзможно не е!

# 19
  • Мнения: 4 292
На всяка майка и дотежава понякога. Нормално е. Аз не съм изключение, имаше един период от около месец, когато почти не спеше като бебе. Будеше се постоянно, следователно и аз с него. Спомням си, че ходех като зомби, но се справих. Всички се справяме.  Grinning Да съм майка не е никак лесно, но е най-хубавото нещо в живота ми.  
Мобилизацията е наистина важна, нагласата. Предаде ли се човек на мързела и умората, става лоша работа...  Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 44 140
Човек ако е организиран и иска, може  да се справи с всички задължения  Tired

така е, ама аз не съм от най-организираните Wink но винаги едното е за сметка на другото....

А после като тръгнеш на работа пак с всичко ще трябва да се справяш+ да работиш Wink
Пък има доста майки дето мъжете доста помагат...моя само от време на време готви и често пазарува....но пък работи мнооогооо...та не го занимавам с домакински неща...
Хубаво е да има кой да помага, но ако няма не е болка чак...хората и с по 2-3 деца се справят и с къща Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз още не успявам съвсем да се организирам, но мъча ми помага вечер, а бабите идват през деня- главно да сготвят нещо и евентуално да пуснат прахосмукачка  Embarassed

# 22
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Първото дете съм си го гледала сама и с малко помощ от таткото. Като порастна малко за събота и неделя е ходил при бабите си, но беше рядкост. Когато започна да ходи на градина, дойде един период, че не искаше градина, а при баба. И тогава е оставал от понеделник до петък, но аз вече ходех на работа. Сега с бебчо е същата работа, сама вкъщи / мъжът ми в момента е в чужбина / и с баткото, който е първокласник. Но не се оплаквам, харесва ми да си гледам децата - когато отново започна работа съм сигурна, че ще ми липсват тези дни.

# 23
  • Мнения: 636
Справям се с всичко, дори намирам време за моите удоволствия. Колкото повече работи имам да свърша, толкова съм по-организирана Flutter. Пера и простирам през деня, чистя и гладя вечер, след като заспи малката. Готвенето съм го оставила на мъжа ми. Грижите около детето не ми тежат, така съм свикнала с всичко, че го правя без да се замислям.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Справям се с желание  Wink Ако взема да се тюхкам, колко ми е трудно , къде ще му излезе края? Въпрос на организация и дисциплина. Не е лесно  Confused

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 558
В началото,когато се роди беба,ми беше трудно и много ми помагаше мъжа ми.Една-две седмици и се адаптирах.Сега се оправям сама.Е,понякога не успявам с всичко за един ден,но на първо място е детето-всичко за нея да е ок,а ние може и да почакаме.

# 26
  • Мнения: 537
Зависи може би от детето, не знам  newsm78 Аз мисля, че се справям, да в началото ми беше трудно, първо дете ми е, бях свикнала да оправям всички у дома, а бебето не искаше да спи през деня, постоянно се кърмехме и тогава бях станала луда  Crazy Но мъжът ми помагаше доколкото можеше, защото работи. После свикваш. Малката поотрасна, започна да се занимава сама, заспива рано и спи цяла нощ, аз се наспивам и така имам време за всичко. Мисля, че не е невъзможно, но вярно че понякога писва  Close Но предвид това, че скоро трябва да почвам работа, задълженията у дома ми доставят удоволствие, особено да се занимавам с детето, после няма да я виждам по цял ден  Cry

# 27
  • Мнения: 729
Справям се с всичко сама-е и таткото много ми помага,когато се върне от работа.Моника е спокойно дете.Когато беше бебе спеше постоянно,а сега се заиграва сама.Е има моменти,когато е капризна и раздразнителна,но пак успявам.Имам време и за форума.   Grinning

# 28
  • Мнения: 8 999
Щом ти е трудо, елиминирай някои дейности - например не готви всеки ден, не чисти всеки ден, отделяй повече време за детето си, а не за домакинската работа.
Аз не съм разчитала на помощ от  баби, по цял ден бях сама с детето и не ми тежеше. Вършех онова, за което ми останеше време. По-трудно стана, когато се роди и второто дете. Тогава с нетърпение чаках мъжа си да се прибере от работа, за да се включи и той в търчането.
Железният режим на децата за хранене и сън ми беше добър помощник.

# 29
Може и да имам проблем защото аз постоянно не мога да спя.Случвало ли ви се е и как решихте проблема?

# 30
  • Мнения: 3 216
Как така? в смисьл,че не можеш да заспиш ли? Или просто нямаш нужда от сьн?

# 31
  • София
  • Мнения: 978
Разбира е, че е трудно, но се справям.

# 32
Справям се сама.
Е , аз имам 3 деца. Но въпреки , че двамата са големи - пак има какво да се грижа и за тях.
Каката ще е абитуриентка сега през май - учи , но скоро ще започнат вълненията около бала.
Баткото е 6-ти клас - изпитвам го през деня , за да го държа "изкъсо" с учебния материал.
Така,че ..... едва ми стига времето за домакинството и за малкия бебчо.

# 33
  • Мнения: 378
 В началото, като родих първото си дете, се занимавах само с него, с прането и простирането, и гладенето. На бебо правех каши и пюрета - дори ми доставяше удоволствие. Но иначе не готвех - мъжът ми приготвяше храна вечерта.
 Нещата се усложниха, като се роди второто - тогава първото беше на 1 година и 4 месеца и постоянно се движеше. Занимавах се само с децата, на големичкото започнах да взимам храна от детска кухня и когато стана на 2 години, започнах да го оставям до обяд на детска градина. През времето, когато го нямаше, гледах да свърша почти всичко - къпане на бебето, кърмене, пране, простиране, гладене... На обяд взимах големичкото от градина с храната в бурканчета - обяд и следобедна закуска. Винаги, когато е имало възможност, са сипвали повече - да има и за бебо... После пасирахме, обядваха, следваше следобедния сън и закуска и излизахме на разходка... Този вариант ми беше много удобен.

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 11:36 от Милли

# 34
  • Мнения: 3 929
Справям се някак, колкото и банално да звучи. Аз съм перфекционист и винаги съм гладала да си върша нещата докрай, колкото и усилия да ми коства това. Но всичко това, свързано с бебето, не ми тежеше. тежеше ми, че свекърва ми очакваше от мен, като се прибере от работа, да бъде сготвено, изчистено, изпрано, простряно. Независимо, че гледах бебе. Щом си стоях вкъщи, трябваше да поема и домакинските задължения. Ето, това ми тежеше, че ме третираха като слугиня. Е, нещата вече се промениха. Детето ми е най-важно, но - такъв е животът.
Всеки човек е различен, мила. На някои им тежат всичките тези ангажименти, на други - никак. Това не значи, че тези, на които им е трудно, са мързеливи и неспособни.

# 35
  • Мнения: 159
Справям, се и време ми остава Wink , но и мъжа ми ми помага когато може. Не мисля, че сега е толкова трудно- переш с пералня, има памперси...е понякога готвя едно ядене няколко часа, но пък винаги съм успявала  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 133
Аз мисля, като Бубето - на времето е било много трудно - не е имало перални, миални и памперси!!! Сега е както си го направиш...
Аз си гледам детето сама и успявам да се грижа и за домакинството, а никога не съм била домакиня, защото работех по 12-14 часа на ден!
Мисля си, че след като аз мога значи всеки може  newsm62

# 37
  • Мнения: 9 973
първо храня,преобувам,играя,приспивам и АКО остане време готвя,чистя,гладя............. Peace

това,което не съм свършила е знак,че деня е бил труден Crazy

# 38
  • Мнения: 2 100
Трудно ми е в дните, когато малкия незнае какво иска и мрънка независимо какво правя, за да му угодя. Тогава много се изнервям и чакам мъжа ми да се прибере с нетърпение, за да ме прегърне, за да ме отмени и за 5минути дори. И ние нямаме баби наблизо, сами сме. Достатъчно ми е сутрин да изпия кафето си на спокойствие и да закуся, след което имам чувството че мога да свърша всичко и то с усмивка на уста  Heart Eyes Трябва да сме възможно най спокойни и да намираме малко време, което да е 100% наше...така смятам аз Peace

# 39
  • Мнения: 1 170
Свиква се, като си организираш нещата, само като вляза във форума малко не ми стига времето Mr. Green

# 40
  • София
  • Мнения: 3 271
Подреждаш си деня - първо най-важните неща - грижите за децата, да се сготви, да се изпере и почисти, и т.н, ако не успея с някое от останалите задължения - не е болка за умиране.
Таткото много ми помага Hug - той основно гледа голямото дете - сутрин го облича, води на градина, взима го, после си играят, вечеряме заедно, къпе, слага го да спи - абе да чукан на дърво...голяма помощ ми е.

# 41
  • Мнения: 1 763
Моето бебче е много кротичко и нямам нужда от помощ. Таткото ни много работи, обикновено се прибира към 23.30ч., но ни липсва само емоционално. Бабите са далеч. Мъчно ми е само, че като къпя бебчо не го оставям да си поиграе във водичката, защото ми тежи, а той много обича, но идеални родители няма.

# 42
  • Мнения: 728
Гледам детето си сама. Мъжа ми по цял дне е на работа, а когато се върне вече- гледам и него Mr. Green. И аз самата незнам как се спpaвям. Преди около седмица се разболях и бях в болницата за 3-4 часа.. нямате си и на идея какво заварих после в къщи ooooh!. Моля се повече да не се разболявам

# 43
  • София
  • Мнения: 3 064
Справям се. Нямам проблеми. Откакто де е родил сина ми, си го гледам по цял ден сама. Баща му се прибира вечер. Не е голяма драма. Виж, с две вече се усложняват нещата.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 82
Не знам със вас как е , но при мен е доста трудно. С едно дете влизах във форма и се справях с всекидневната работа, но сега с две деца нещо времето не ми достига.

# 45
  • Мнения: 2 746
Гледам второкласник и бебе.Много е трудно, времето едва ми стига за всичко.Просто не мога да си представя като тръгна и на работа как ще съчетавам всичко.......

# 46
  • Мнения: 4 965
Въпрос на организация.
Сама си гледах децата, работех от вкъщи, не ми е тежало.
Е, няма да си кривя душата - много дълго ме държа следродилната депресия, но за нея си имаше причина. Физически - грижите за 2-те бебета не ми беше трудна, а приятна (хем всеки ден сменях общо над 10 памперса, къпех ги всеки ден, миех ги при всяка смяна на пампите, хранех ги едновременно и т.н.). В един период дори и си домакинствах сама.
Пък и точно тогава мъжът ми се прибираше не по-рано от 21 ч. и излизаше в 7 (вкл. и в събота).
 Peace

# 47
  • Мнения: 9 814
Свиква се. В началото е доста трудно, особено когато няма кой да ти помага. Но в един прекрасен момент просто нещата се подреждат, разбира се за това трябва да помогнеш и ти. Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 3 832
Опитвам се да се справям, но не винаги става номера с две бебета. Много често зарязвам дом. работа и личния си живот т.е. това което е останало от него Mr. Green за да се занимавам с тях.

# 49
  • Мнения: 266
Справям се трудно ми е и на мен понякога ,но успявам.Таткото помага като си дойде от работа ,като я къпем също.Понякога я храни като трябва да сготвя и така.Необичам да ми е разхвърлено и си оправям всичко ,обичам да ми е чисто и подредено.

# 50
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Здравейте мили мами,хрумна ми да ви попитам как се справяте със всички задължения?На мен ми се вижда прекалено един човек по цял ден да успява да храни,преобува,къпе и всичко останало.Как успявате вие и може ли да се каже,че има жена,която да е в състояние да се справи със всичко това?
Blush
Понякога се налага да правим и непосилното на пръв поглед.Аз бях горе - долу във Вашето положение, когато се роди синът ми, с тази разлика, че любимият не беше до мен(работеше извън страната).От сутринта си правех график и започвах да тичам по задачи.Бебето заспива - аз отивам да готвя.В това време баба ми примрънка за нещо(тя беше на легло, та и до тоалетната съм я носила, а си беше бая тежичка) - тичам да и купя я солети и шоколад от магазина, малкия спи до нея.Връщам се - бебето се събудило - преобличане, миене,сменяне на памперси .... Въобще ... знаете как е.Тогава нямах пералня и чак след къпането на бебчо вечер, след като заспи, се бухвах в банята да пера...
В началото, когато се роди синът ми, лъсках вкъщи като луда.После понамалих темпото и тъй като ползвахме само хол,спалня и кухня, зарязах другите стаи и започнах да чистя само тези, които ползвахме.Когато любимия  ми си дойде, малчо беше на 4 месеца, аз бях гроги той пое топката...
И така ... разбрах, че имам неподозирани сили в себе си ... и продължавам ... както и сега Cry
Горе главата - няма да е все така Wink

# 51
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
домакинство+бебе+първокласник= #Crazy
справям се сама, даже имам време за форума Laughing

# 52
  • Мнения: 3 537
Не къпя всеки ден. Храненето минава бързо. Обличането е два пъти дневно. Не виждам проблеми големи, нито тревоги.  Simple Smile

И аз така мисля!Каква пък му е толкова пък философията да се справиш с едно бебе?! Grinning поне аз съм се справяла сама и продължавам така и успявам, не мога да се оплача ,не ми е било толкова трудно, е първите 3 месеца само не си доспивах ,нищо повече Wink Таткото ми помага когато му дам някоя задачка  например нещо свързано с домакинската работа,не се оплаквам.
Виж,ако имаш 2 мънички деца с малка разлика по между си- тогава бих казала, че ще ти е определено по-трудничко, но човек има ли желание с всичко може да се справи, така мисля аз

# 53
  • Мнения: 745
Зависи от бебето ти.Ако е кротък и се забавлява самичък не виждам да е проблем.

# 54
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
На всяка майка и е дотежавало понякога.Аз също се справях сама,но в началото ми беше много трудно защото малката почти не спираше да плаче това чудо беше денонощно до като стана на 8м.Трябваше освен детето мъжът ми и за деверси да се грижа.Но се справях някак си.Като порасна малката съвсем ми олеква защото тя или си играе на нещо или гледа филмчета.Така че имаш време за всичко.

# 55
  • Мнения: 1 197
С детето си се справям сама през деня,вечер таткото помага.Също така помага и в чистенето,само за готвенето не го търся,че имаше отчайващи опити Mr. Green.Баби не искам да ми помагат,за да няма изказвания от сорта "Ама то така не се прави.Аз като съм си гледала децата съм правила едик как си". Rolling Eyes

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Детето си го гледаме двамата с мъжът ми.Много рядко идва Свекърва ми да помага/тя живее в друг град/.
Синът ми е доста палав,но се справяме.Мобилизираш ли се,проблем няма Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 6 011
Справям се чудесно.
Детето ми е приоритет в ежедневието, готвенето и чистенето остават на втори план - ако остане време.
От раждането му цели 13 месеца го отглеждах съвсем сама, съпруга ми постоянно беше в командировки, прибираше се максимум за ден - два, много рядко работеше в София и се прибираше по нощите, та файда от него - никаква.  Laughing . Можех да викна някоя баба да помага, но нямах нужда. Като бебе беше много кротък и спокоен и имах време за всичко. Оцеляхме и двамата.  Laughing

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 19:13 от Ники.

# 58
  • Earth
  • Мнения: 1 952
свиква се. това е положението Crazy

# 59
  • Мнения: 774
Гледам детето си сама. Мъжа ми по цял дне е на работа, а когато се върне вече- гледам и него Mr. Green. И аз самата незнам как се спpaвям. Преди около седмица се разболях и бях в болницата за 3-4 часа..


Нещо подобно беше и при нас, докато синът ми беше бебе.
Връщам се аз от родилния дом и в хладилника заварвам тенджера с малко супа, която съм сготвила преди да отида да раждам, заедно с чирпака вътре. Shocked
Мнооого го исках това дете, но за съжление не можах да му се порадвам, докато беше малък.
Живеехме на 17-ия етаж. Кога има, кога няма асансьор. Два пъти на ден - в градинката на около 15 минути от вкъщи. Докато спи следобед пране на ръка (нямах пералня) и изплакване със студена вода (имаше някаква авария и 3 месеца нямахме топла), гладене на пелени (до 40-ия ден), пране на наакани гащи всеки ден ( около 1,5 год.), защото се учехме да ходим на гърне, готвене всеки ден или през ден, пюрета (защото нямахме пари за бурканчета) и т.н. Мнооого труден период за мен! И колкото и да се бях стегнала да върша всичко, в края на 6-ия месец направо окапах. Нямах сили да стана през нощта, когато ревеше.
Сега, ако имам второ, първо ще се запася с всякакви такива неща като перални, сушилни, миални и тям подобни. И ще карам по-лежерно. Laughing

# 60
  • Мнения: 353
Нямам избор,сама си го гледам, откакто съм го родила,детето си иска своето.

# 61
  • Мнения: 15 644
справям се - то няма и как де  Grinning
имам баба на 75 г., която страшно много ми помага - гледа го докато тичам по работа. тя общо взето го гледа от раждането му. и въпреки, че ми помага пак времето не ми стига - някой трябва да вземе да направи това денонощие повече от 24 часа  Laughing

# 62
  • Мнения: 1 197
Цитат на: vembi link=topic=267281.msg6534191#msg6534191 date=120310644
 времето не ми стига - някой трябва да вземе да направи това денонощие повече от 24 часа  Laughing
[/quote
smile3521

# 63
  • Мнения: 676
Аз сама си го гледам и така си избрах, в началото имаше желаещи за помощ, но самото им присъствие и постоянните съвети толкова ме изнервиха, че на втория час от изписването ми им оповестих решението си и не съжалявам.Особено като е малко детето какво толкова му се гледа - то си яде и спи, време за всичко има.

# 64
  • Мнения: 4 451
Аз не се справям. Гледам двете си деца и едновременно с това домакинските задължения са също моя територия. С тях определено не се справям добре. Трудно намирам време.

# 65
  • Мнения: 2 614
Ето да си призная на фона на всички идеални майки, че не винаги съм успявала със задълженията, докато Калина беше малка.  Mr. Green
Приоритет ми беше, да я изведа на въздух, да има постоянно прясно-сготвена храна и да е чисто. Но чак пък да не мога да легна, защото играчките и са на пода...толкова не съм се вманиячавала. Съдовете винаги са били измити, благодарение на съдомиялнята  Mr. Green, дрехите изпрани и изгладени...
Но за време за себе си...тук вече ще замълча  Mr. Green
НО пък сега, когато е по-малка и има на кого да я оставям...друга работа  Peace

# 66
  • Мнения: 3 069
Никой не ми помага.
Лягам късно, ствам рано, храня, преобувам, измислям игри, къпя, готвя,чистя (в тази дума се крие страно много работа както знаете) и така всеки ден.
Да, понякога направо ми се плаче от умора и изтощение но когато съм решила да имам дете знаех много добре какво ме чака Peace

# 67
  • Мнения: 750
Никой не ми помага.
Лягам късно, ствам рано, храня, преобувам, измислям игри, къпя, готвя,чистя (в тази дума се крие страно много работа както знаете) и така всеки ден.
Да, понякога направо ми се плаче от умора и изтощение но когато съм решила да имам дете знаех много добре какво ме чака Peace

И при мен е така. Мъжа ми по цял ден на работа, като се върне уморен, опитва се да ми помага до колкото може, но трябва да работи и вкъщи. Направо откачам понякога!

# 68
  • Мнения: 2 440
С първото дете ми беше много добре - имаме самостоятелно домакинство от първия ден, бях студентка, сама си гледах бебо.
С второто .... не ми се мисли, излизах от работя да кърмя и обратно на тръстиката.
После дойде периода на разнасянето по градини и ясли и прибирането. Всяко нещо по реда си.

# 69
  • Мнения: 679
Преди да почна работа смея да кажа, че се справях, кога по-лесно, кога по-трудно ...
От как работя никак не е лесно, цял ден ме няма, прибирам се в най-добрия случай към 18.30. Добре, че тати помага доста, иначе сме загубени. Но такъв е живота, ако беше лесно нямаше да се падне на нас  Mr. Green

# 70
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Нямам помощ от самото раждане,но се справям със всичко.В началото мъжа ми помагаше,понеже тогава ми беше зор.Въпрос на мобилизация е Peace

# 71
  • Мнения: 323
Всичко е въпрос на организация, вярно, че не е лесно, но чак невъзможно не е!
Peace

# 72
  • Мнения: 1 049
С добра организация и по-малко нерви.  Peace Joy

# 73
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Засега се справям с всичко, но за по нататък незнам Grinning

# 74
  • София
  • Мнения: 415
Не е никак лесно, особено с 2 дечица. Но с добра организация, помощ и добри дечица  Wink се справям.

# 75
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Зависи как си организирам времето, с едно дете съм и определено се справям с всичко.
Мъжът ми много ми помага, това е факт, но засега се справям.
След време, когато децата станат повече предполагам, че и задълженията ще се удвоят, но по-добре е да ги има и да пълнят животът ми с радост и свободното ми време с работа Party Crazy

Общи условия

Активация на акаунт