Гости и бебе

  • 5 594
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 306
Изобщо не се и замисляй, че може да обидиш някой! Бебето ти е по-важно от прищевките на който и да било.
Аз имах подобен проблем с родата на мъжа ми. И аз първо се притеснявах да им правя забележки, но когато един ден свекърва ми го нацелува с начервената си уста, реших, че изобщо няма да ми пука!
В общи линии гостите избягвам като казвам, че бебето има  режим и точно сега не мога да приемам гости.
А ако пък съм поканила такива, не им разрешавам да го гушкат под предтекст, че то така ще се научи да се носи и после никой от тях няма да дойде в 3 през нощта за да го подундурка  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 873
ако някой иска да ми се домъкне ей така,питам дали е болен или е боледувал до преди седмица.ако ми смрънкат,че са настинали само-сори,ама то така се започва,уж настинка,пък после то се оказало грип ooooh!обяснявам,че бебето е с по-слаб имунитет и като нищо може да се разболее от нещо,което гостът му е донесъл(има хора с добър имунитет,които разнасят вирусите,без да боледуват от тях).ако гостите ти държат на теб и бебето,ще те разберат Peace

# 47
  • Мнения: 49
А какво ще кажете за празнуване на рожден ден с близки и далечни роднини, който горят от желание да дойдат да видят рожденника, и то няколко дни преди празника, че и няколко дни след това? В тази грипна епидемия ooooh! Ние вече си изкарахме за пореден път грипа и сега от вълната гости-нашественици, незная какво мога да очаквам. Първи рожден ден, но настроението ми хич не е празнично. Предупредила съм болни да не идват, но за някой хора хремата например не е болест.
Извинявам се на титулярката на темата, че се намесвам.

# 48
  • Мнения: 1 155
Да изпадала съм. Не трябва от нищо и от никой да ти е неудобно, прави им забележки за прегръдките и целувките. Бояна като беше малка, бях забранила да я целуват влючително и бабите и дядовците. Мисля, че няма какво да се сърдят. Казвах им: "Моля ви да не я целувате, защото е малко бебе, като порасне ще имате тази възможност, ако сама ви дава, разбира се" Mr. Green и това е. Здравето на децата е най-важното!

# 49
  • Мнения: 118
със свекърва ми в началата имаше такава ситуация/тя уж все се задавяше и кашляше/ и

Същата история, но го зарази и на 14 дни беше с 38 градуса температура. Плаках цяла нощ с болното дете на ръце и се проклинах, че съм толкова глупава. След този случай бях абсолютно безкомпромисна и не позволявах на никого да приближи до нея, докато не съм сигурна, че е здрав и с измити ръце. Това включва и мен самата, защото се е случвало 1 седмица само да се показвам на вратата /маскирана разбира се/ и после отново да вляза в другата стая. Не е било лесно, но сама си решаваш кое е по важно. Така че въобще да не ти пука кой се е обидил. В този грип най важно е да опазиш бебето здраво!!!

# 50
  • София
  • Мнения: 5 079
Няма нищо срамно в това, да отбиеш желаещите гостуване приятели и роднини, като изразиш ясно и категорично мнението си. Детенцето ти и неговото здраве са ти по - ценни от нацупените физиономии на n на брой несъобразителни хора, нали? Wink
А ако си прекалено притеснена как ще го приемат, не се безпокой за тях, ще те разберат, когато им дойде до главата. Peace

# 51
  • Мнения: 2 746
Много неприятно наистина.Единствения начин е просто да не каниш гости, докато не се разминат малко грипове и зарази.Ето, моята щерка е на 4 месеца, досега само едно приятелско семейство са ни идвали на гости.И хич не се кося от това, че родата напира. Ако се разболее, няма хората да ми я гледат я!

# 52
  • Мнения: 9 814
От такива "желани гости" така жестоко се разболях и за малко да умра на 30 ден от раждането / слава богу,че не се разболя  бебето/. Гостува една братовчедка на мъжа ми, на която не й се идваше на "погачата", с мъжа си и децата. След два дни такъв страшен грип ме хвана- 39.8 т. и повръщане. Обезводних се напълно, приеха ме в болница, на системи, а аз усещам, че съм дотук. Губят ми се моменти, само помня как двама лекари си говорят, че "май изпускаме това майче". Е, както и да е оправих се. След време разбрах, че всъщност три-четири дни преди да дойдат у нас са били болни цялото семейство. А ако бяха заразили дъщеря ми   #2gunfire

Разказвам това, за да знаете, че има опасност не само за бебето, но и за току-що родилата жена. Лекарите тогава ми обясниха, че имунната система на родилката отслабва дотолкова, че обикновен грип може да доведе до фатален край! ТАКА ЧЕ, ГОСТИТЕ ВЪН!!!

# 53
  • София
  • Мнения: 44 106
epita - това за дете на 1, 2 ...н -години ли се тревожиш...
айде за новородени донякъде я разбирам тази параноя...ама за по-големи...
ест, че откровенно болни нямат място до детето, но чак никой да не каните ....

иначе в една др тема половината форум се изреди да казва как пушетнето на обществени места трябва да се забрани, зада може да ходят на кефета и ресторанти с бебетата си зимата, че да не си губели социалните контакти....
мн странен народ има тук....

# 54
  • Мнения: 5 940
Angel_Dust , подкрепям те. Има безброй теми за скуката по време на майчинство, за социалната изолация и т.н.

# 55
  • Мнения: 266
А как може да са толкова несъобразителни.Все пак ти трябва да им направиш забележка иначе те ще си правят каквото искат.Аз съм във същата ситуация,но направих няколко пъти забележка и да видиш сега как се съобразяват вече.Нали ти си майката на това дете ти решаваш ,пък да се обиждат колкото си искат.

# 56
  • Мнения: 7 474
За мой късмет, близките ми са съобразителни и не идват сополиви и болни. ooooh!
Ако усетя , обаче, че някой е хремав и е дошъл,
няма да му дам да се доближи до детето,
пък нека си се сърди колкото си иска. Crossing Arms

# 57
  • Мнения: 2 131
Казвам ти нещо от горчив личен опит - по - добре обидени роднини, отколкото болно бебе.
Подкрепям напълно! Винаги има начин, интелигентно и мило, с усмивка, без да се караш, да им обясниш за какво става въпрос. Ако са разбрани хора и ако наистина обичат бебчето ти, ще се съобразят с това.

# 58
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219

Казвам ти нещо от горчив личен опит - по - добре обидени роднини, отколкото болно бебе.
И аз така.Не бях на себе си цяла седмица.

# 59
  • Мнения: 367
Благодаря за куража, мамчета! Сега съм по-спокойна, че не съм единствената с това мислене. Все пак ще си остана лошата снаха, дето не "позволява" на лелите и бабите да го гушкат, но не ми пука. Те да дойдат по-добре да ми измият и напазурават, като толкова много напират да се навират!
Определено ми олекна Simple Smile!

Общи условия

Активация на акаунт