Не „хипотенуза”, братчед... Хипотеза! - II ЧАСТ

  • 30 856
  • 529
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 335
Mama_Nana,
Мисля, че програмата е била добра на теория - клетките възникват от една единствена, размножават се чрез делене, указано от програмата. После се специализират според указанията в програмата и функционират според указанията в програмата. През цялото време се подновяват чрез делене (копиране) пак според указание от програмата (чрез точен механизъм за пренос на информацията при копирането и начина на самото копиране - чрез РНК и ДНК).

Затова мисля че стареенето като материално изхабяване на клетката не е било заложено (а предвидено) - заложено е подновяването й със съвсем същата клетка, под индиго + механизъм за програмирана клетъчна смърт (който указва времето и начина на загиване на старата клетка с едновременното възникване и заместването й с нова).

Проблемът е в самото изпълнение практическо на командата - при копирането. Предвидено е да става подмяната. Дали е предвидено какво да става, ако настъпят усложнение при изпълнението на командата?
А те настъпват заради наличието на други програми - специално създадени за да рушат вече съществуващи такива. Програма, която е създадена да руши друга програма, се казва вирус. Грипът е такава програма, хепатитът (А, В, С), човешкия папилома вирус и който се сетиш там.

Тези чужди програми си имат носители - самите конкретни щамове.
Когато щам влезе в структурата на чуждата програма - в тялото на човека, той атакува неговия софтуер, отива при указанията за работа на клетките и (понеже ДНК-тата на вирусите и на човека са писани на един и същи език) командите в програмата на вируса се вмъкват в командите на човешкото ДНК, означенията за командите се оплитат и се получава изписване на чисто нови команди.

Новото може да означава завършена операция на езика на програмата. Но може само да разрушава указанията за такава операция. При втория вариант просто се увреждат някои функции в тялото. При първия се "новообразуват" ясни, но порочни функции.

В единият случай някой орган може да спре да работи. В другия - да започне да работи по вреден за организма начин.

Ето как:

Ако в мнението си тук, ти искаш да ме цитираш, ще напишеш пред моите думи (които ще цитираш):
[ quote author=Холограма link=topic=267741.msg6557541#msg6557541 date=1203327729]
... (думите ми)
[ /quote]

(естествено без интервалчето след първата средна скобка пред "quote", която слагам сега, за да можеш да видиш написаното).
Тогава думите ми ще се видят така



Ако тук влезе вирус и сложи само един интервал в указанието за този цитат, ти можеш да го видиш така:


Вирусът, който сложи тази точка ще навреди на указанието за даден процес, ще "развали впечатлението, но няма да означава изписване на нова команда. Само ще попречи на увредената.

Ако обаче вирусът влезе в тази команда...:

[ quote author=Холограма link=topic=267741.msg6557541#msg6557541 date=1203327729]
... (думите ми)
[ /quote]

...и плесне там част от изписването на своя команда, например някое негово си "[/quote]", затрие такова или "изкомбинира" нещо друго, ще се получи както в темата за Ладата на Слави и вица "Кто кого е...ет в конце концов":

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=265310.msg6459394#msg6459394

От грешката в старото указание и наслагването му с още едно ново, макар и вече коректно указание, се получи чисто нова завършена команда, при която авторството на цитатите на двама различни потребители беше обърнато на 180 градуса.

Дано се разбра, че го написах като поет  Laughing

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 15:04 от Холограма

# 61
  • Мнения: 135
ей това е наука  bowuu


а това е специален поздрав за Холограма
http://www.youtube.com/watch?v=s_lMNufI3hA

 
Цитат
The wise man said just walk this way
To the dawn of the light
The wind will blow into your face
As the years pass you by
Hear this voice from deep inside
It's the call of your heart
Close your eyes and your will find
The passage out of the dark

Here I am
Will you send me an angel
Here I am
In the land of the morning star

The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns

Here I am
Will you send me an angel
Here I am
In the land of the morning star

The wise man said just raise your hand
And reach out for the spell
Find the door to the promised land
Just believe in yourself
Hear this voice from deep inside
It's the call of your heart
Close your eyes and your will find
The passage out of the dark

Here I am
Will you send me an angel
Here I am
In the land of the morning star
Here I am
Will you send me an angel
Here I am
In the land of the morning star

# 62
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Интересна ти е теорията, още повече, че не съм срещала подобно обяснение за живота и нещата от живота. Само че на нас като ни се повреди компютъра го поправяме или преинсталираме софтуера, понякога го ъпгрейдваме и не го хвърляме на боклука при първия проблем. Защо сме толкова неоправдани? Crossing Arms

# 63
  • Мнения: 335

Естествено, че е вярно.
От самото начало на "революцията" е очевидно.

На Дийпинсайд просто му е прекалено просветлено.
Получава му се нещо като контражур.
Затова не го забелязва  Laughing

ПП Истината е, че не прочетох нещата от отпратката - толкова дълги писания чета, само ако са собствените му  Laughing.
Но е очевидно, че унищожаването на страната върви по план. Ще става още по-страшно (вж. защо имаме Косово, защо Калфин беше в САЩ, защо Путин беше в България, защо са им на американците казарми у нас и защо е по-добре тук да има "територия" вместо "държава").

Но тъй като политиката не е наука (дори по домашному), счита се, че не сме по темата.

# 64
  • Мнения: 750
За мен е наука Simple Smile

# 65
  • Мнения: 335
...Само че на нас като ни се повреди компютъра го поправяме или преинсталираме софтуера, понякога го ъпгрейдваме и не го хвърляме на боклука при първия проблем. Защо сме толкова неоправдани? Crossing Arms

Това е втората част от теорията ми   Simple Smile
Вчера мислех да споделя, обаче се уплаших да не загубим окончателно сериозната аудитория  Laughing

Според разбирането ми и при нас е възможен рестарт.
Чудех се как да не те шокирам, ако реша да го спомена.
Мислех да го онагледя с не особено подходящ, но по образен пример.

Онзи ден хлапенцето ми бутна монитора на земята. Приземи се с гръм и трясък от 60 см височина, но не се разби. Само екранът стана целият на петна. Нищо не се виждаше вече - само петна.
Познай дали го оправих?

Рени, сигурна ли си, че прочете предишните ми писма   ooooh!
Мислех, че само аз съм в състояние да се понеса Joy

# 66
  • tardis
  • Мнения: 329
Мале колко нещо сте изписали междувременно.... загубих му края...
Абе хора, не работите ли? Laughing

Silvy, правилно питаш, но понеже не съм философ, мога само да ти кажа, че в това, което съм разбрала от Хегел (в края на дните си сам той е казал, че на света има само един човек, който го разбира добре, но и за него не е съвсем сигурно, като е визирал себе си Laughing) - той е баща на диалектиката: материя и дух са две страни на едно и също нещо (както, например съдържанието и формата, означаващото и означаемото в семантиката, 'време-пространството', като това последното е показателно за факта как езикът накъсва действителността на две неща, които образуват едно цяло, и за които мислим поотделно, като по този начин се създава илюзията, че са отделни и е трудно да си представим едно по-общо понятие като четириизмерно пространство).
Ти, например, как определяш себе си: само дух или само материя, време или пространство? Не си ли синтез от всички тези?

Синтезата между дух и материя (които са си просто понятия) е 'енергия', която бива модулирана по различни начини - духът също е енергия (казах, "нематериално" в смисъл на духовно, не на 'антиматерия'), съзнанието е енергия, онова, което наричаме 'материя', 'физично' е енергия. Да, физиката изучава 'материалния свят', като общо взето материята е онова, което може да бъде измерено и наблюдавано. Т.е. онази енергия, която може да се наблюдава с някаква апаратура и въобще със сетивата (физическите). Но пък през последния един век, заедно с принципа на Хайзенберг, става ясно, че физиката се занимава и с неща, които не може да наблюдава или измери, или не може да измери всичките им параметри едновременно.

Цитат
Може би така е с духа - материята е средството, което е необходимо за дадена реализация, осъществяващо се на едно по-високо ниво. 

Да, това е друга интересна възможност. Материята, като среда с която духът може да взаимодейства само ако е 'облечен' с материя. Може биSimple Smile



Това е втората част от теорията ми   Simple Smile
Вчера мислех да споделя, обаче се уплаших да не загубим окончателно сериозната аудитория  Laughing

Според разбирането ми и при нас е възможен рестарт.
Чудех се как да не те шокирам, ако реша да го спомена.
Мислех да го онагледя с не особено подходящ, но по образен пример.


Нали нямаш предвид електрошокова терапия?  Laughing

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 18:49 от rainbird

# 67
  • Мнения: 135
Цитат
Вчера мислех да споделя, обаче се уплаших да не загубим окончателно сериозната аудитория 

Според разбирането ми и при нас е възможен рестарт.
Чудех се как да не те шокирам, ако реша да го спомена.
Мислех да го онагледя с не особено подходящ, но по образен пример.

тuка май ни се доближават позициите - и аз съм за рестарта, ако няма друг начин (то рестарта дали не се получава единствения реално действащ)
(след това компютъра може да работи по-на мах. Ама що те притеснява медитацията, що не пробваш:)

# 68
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, сигурна ли си, че прочете предишните ми писма   ooooh!
Мислех, че само аз съм в състояние да се понеса Joy
Чета каквото успея, понеже съм на работа... днешните ти постове май ги прочетох.
Защо мислиш, че само ти можеш да се понесеш? На мен ми е интересно да те чета, особено като даваш нагледни примери Simple Smile

# 69
  • Мнения: 135
Рени, сигурна ли си, че прочете предишните ми писма   ooooh!
Мислех, че само аз съм в състояние да се понеса Joy
Чета каквото успея, понеже съм на работа... днешните ти постове май ги прочетох.
Защо мислиш, че само ти можеш да се понесеш? На мен ми е интересно да те чета, особено като даваш нагледни примери Simple Smile


това зайче от профила дали не действа леко подвеждащо (или това е специално генно-модифициран студоустойчив заек с повишено IQ(пол женски Simple Smile  bowuu

# 70
  • Мнения: 335
...особено като даваш нагледни примери...

Ами давам с монитора.
Падна от масата на паркета на калъч. Не се счупи, но показваше вече само черни и някои мръсно-цветни петна. "Отиде си" един вид, а нямаше потрошено никъде.
Е?
Умрял ли беше или не?


# 71
  • Мнения: 822
...особено като даваш нагледни примери...

Ами давам с монитора.
Падна от масата на паркета на калъч. Не се счупи, но показваше вече само черни и някои мръсно-цветни петна. "Отиде си" един вид, а нямаше потрошено никъде.
Е?
Умрял ли беше или не?





Той някога бил ли е жив, за да умре?

# 72
  • Мнения: 335
Работеше си. После падна и спря да работи, макар че си имаше ток и си беше цял.

# 73
  • Мнения: 704
* Холограма, ~ поздравления за практикуването на поста... bouquet

...тишината може да бъде ~външна и ~вътрешна
, ама е добре да се тръгне все пак от~някъде...

**имало ли е възможност за запознаване с йога-нидра... специфичност, която може да бъде правена без специални изисквания... освен желание и 30 свободни минутки... /ефектът като релакс и въздействие е доказан/
тук малко инфо:  http://www.yoga108.info/inspiration/yoga_nidra_yoga_studio_2.html


Ако проявиш интерес  Simple Smile , поемам ангажимент да потърся CD със запис на една от най-известните йогини в БГ Ани Павлова...

# 74
  • Мнения: 15 217

Не е умрял. При удара нещо се е разместило /най-малко/. Външна намеса, променяща правилните функции. Нещо като самогенерирал се вирус.

Още един въпрос /дано не е нахално/.

Проблемът е в самото изпълнение практическо на командата - при копирането. Предвидено е да става подмяната. Дали е предвидено какво да става, ако настъпят усложнение при изпълнението на командата?
А те настъпват заради наличието на други програми - специално създадени за да рушат вече съществуващи такива. Програма, която е създадена да руши друга програма, се казва вирус. Грипът е такава програма, хепатитът (А, В, С), човешкия папилома вирус и който се сетиш там.


Какво имаш предвид под усложнения, по скоро какво може да ги предизвика?
Специалните програми /вирусите/ ако не могат да влезнат от вън възможно ли е да бъдат следствие от горепосочените усложнения? Има ли заложени предварително антивирусни програми, които се включват /поне за вътресистемен вирус т.е не влязъл отвън/.Мама Галка ме подсети за такива програми
Ако имаме една идеално затворена система, програмирана перфектно /няма наследствена обремененост/ от къде би дошъл фала? Би трябвало да работи безотказно.

Нещото, което ме смущава е, че ембрионалните клетки имат възможност да се "самоподдържат" чрез фермент, а вече готовата клетка на съответната тъкан спира да  произвежда този фермент. Ако има наличие на такъв стареене няма.
Такъв фермен обаче имат и вирусите.




Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 18:11 от Mama_Nana

Общи условия

Активация на акаунт