Помогнете! Детето ми повръща пети ден ?!

  • 8 754
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 52
Da prodavat se i sa napalno bezvredni.Ima statii za xomeopatia vlez v tiax za da nau4ish pove4e za xomeohttp://www.beinsadouno.com/articles.php?id=34patiata.

# 31
# 32
  • Мнения: 52
Vijdam 4e ne si me razbrala tova sa sveshti4ki koto se slagat v dupeto i niama da ma4ish deteto da gi pie kakto drugite lekarstva.Dano utre ve4e da ste po dobre.

# 33
  • Мнения: 982
Vijdam 4e ne si me razbrala tova sa sveshti4ki koto se slagat v dupeto i niama da ma4ish deteto da gi pie kakto drugite lekarstva.Dano utre ve4e da ste po dobre.
То детето и разстройство има.В този случай свещичките не са много удачни.
А дали са напълно безвредни е доста спорна тема! Wink

# 34
dixi
Не съм сигурна дали мога да давам съвети. Аз лично ентерола не го разтварям в много вода, и го давам с лъжичка. Веднага след него давам чиста вода да отмие гадния вкус. Ако искаш опитай така - дори да изплюе лекарството няма да отказва водата.
Като ни изписаха от инфекциозна болница първия и втория ден съм давала само варени моркови и ориз, варен във водата от морковите. Третия ден давах малко бисквити (задължително без съдържанието на сухо мляко). Но детето не повръщаше вече. Много е важно като захранваш детето това да става постепенно за да не се претовари стомахчето. Това се отнася и за по-късен етап, когато спираш диетата.

# 35
  • Мнения: 679
Благодаря на всички за съветите!   bouquet

Тинка, разбрах те напълно.    Hug  Ако мислиш, че не съм те разбрала, защото съм непрекъснато в темата, а не пиша, то е защото не съм на компютъра. Щом седна и малката почва да реве. Май ревнува.  Laughing  Ако имаш предвид коментара ми, че не искам да давам други лекарства днес, то е , защото искам да видя как ще е с тези, които съм започнала и после ще реша какво да правя. Относно хомеопатията - запозната съм. Не съм спец, но имам представа. Някои от лекарствата се правят от силни отрови, затова е добре все пак лекар да си каже думата или специалист хомеопат относно дозата.  Peace Разбрах, че са свещички. Благодаря ти!   bouquet 

. Гост, аз започнах да й давам ентерола и еспумизана със спринцовките от панадол и нурофен. Малко недоволства, но няма друг начин. А натриевия цитрат - в попарата. Даже не го усеща.

Относно морковите - аз имам само от тези по-големите /такива имаше на пазара/. Те са леко горчиви. Не знам дали са подходящи за нея. newsm78 Май не... Онзи ден й варих картофи със съвсем малко моркови вътре и тя само лизна и това беше! Като спре да повръща ще опитам да я захранвам така.

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 13:19 от dixi

# 36
  • Мнения: 984
направи и печени картофи, по принцип децата ги харесват така

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Аз мястото на Еспумизана в картинката не го намирам, но щом са ти го изписали  Peace
Тинка, ти добре настояваш за тези свещички, но изобщо не отчиташ факта, че детето е и с разстройство. Нали се сещаш свещичките колко добре ще дойдат  Stop

# 38
  • Мнения: 52
Prepora4vam gi ot li4en opit no reshenieto nemoga da vzimam az.Tai kato deteto se tap4e s nai razli4ni lekarstva ednovremeno moje da ima i strani4ni efekti kato rastroistvo i povrashtane xubavo e da pro4etesh v listovkata strani4nite deistvia.

# 39
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Лечебна каша имат Хумана, Хип и останалите бебешки марки храни, но според мен е време да отидете на лекар. По-добре направо в Педиатрията на Медицинска Академия на бул. "Гешов".
НЕ СЕ БАВИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 40
  • Мнения: 982
Аз мястото на Еспумизана в картинката не го намирам, но щом са ти го изписали  Peace
Ако детето има газове и болки в корема, не е чудно, че е изписан Еспумизан.

# 41
  • Мнения: X
Опитвали ли сте с отвара от джоджен, като малка майка ми само с това ме оправяше, а и сега също ми помага (също така и мента). Надявам се да помогне и на вас, но не отлагайте и посещението при лекар.  Hug

# 42
  • Мнения: 679
По-добре направо в Педиатрията на Медицинска Академия на бул. "Гешов".
НЕ СЕ БАВИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nellyq, аз съм от Монтана, няма как.

Тарталета и pe6ka   - Да, има болки в коремчето, затова изписаха капките еспумизан.

Фрезия, относно джоджена - за първи път чувам. Това за повръщането ли е или за разстройството? Или за успокоение на стомахчето?
Аз лично предпочитам такива лекове пред лекарствата, особено когато са изпитани. /Но в случая заложих на лекарствата, ясно защо./ Как се прави тази отвара - някакви количества?

Да ви се похваля - малката вчера беше по-добре, не е повръщала. Успях да й дам всички лекарства, които трябваше да изпие за деня. Нощес спа спокойно. А днес от сутринта е игрива и влачи една метла из апартамента да мете. Сега седи на пода и си рови в коша с играчки и им говори.  Grinning  Май е добър знак! /Да чукна на дърво, че няколко пъти уж се подобрява и после всичко отначало./

Някакви предложения за захранването? /Да не оплескаме пак работата./Някаква примерна схема - единия ден например картоф да включа, другия морков примерно, поле ориз например, а после? След колко време може да почна й готвя нормално, с бяло месо от пиле, други зеленчуци - тиквички с ориз например, зелен боб, грах, домати... И кога мога да включа вече мазнина за храната? Предполагам поне една седмица да е минала? /Досега не съм се сблъсквала с такъв проблем при нея, затова питам толкова много.  Embarassed /

Сутринта давах попара /вчера само това е яла и солети и бисквити/. На обяд мисля да й задуша един картоф само с малко вода /без мазнина/, а другите хранения да бъдат пак попара.

# 43
  • Мнения: X
Значи аз го пия главно за разтройство, но една позната спря и повръщането на малката си дъщеричка с него. Определено успокоява и стомахчето. Количества не знам точно, аз слагам на око - примерно 5-6 листенца се запарват в чаша вода(ако е на ситно, сложи 1-2 чаени лъжички), после се прецежда и се пие, мисля че и повече да сложиш няма как да стане нещо, ще стане само по наситена отварата, на цвят става като чай.
Ментата я ползвам повече за успокоение на стомаха и повръщане, пак по същия начин се приготвя (ако имаш домашна е най-добре, ако не продават на чай - пакетчета, а също така има и капки мента в аптеките). И двете вършат работа и са си чисти натурални продукти, което е плюс пред лекарствата, за съжаление понякога се налага и тежката артилерия да влезне в действие....
Наистина са си хубави методи от едно време и много ефикасни, дано всичко е наред и съм помогнала Simple Smile

П.П. радвам се, че малката е по-добре, направи й една попарка с чай от мента примерно, ще й хареса Simple Smile  Hug

# 44
Радвам се, че детето вече е по-добре.

Защо не изчакаш с картофите? Те предизвикват газове.
Варени моркови и ориз, ако няма колики включи и картоф. На другия ден можеш да пробваш с малко сирене в попарата и т.н. лека по лека. Детето само ще си покаже какво не му понася.
Джоджен се слага и в боба за намаляване на газовете. Можеш да слагаш и във варените картофи, ако детето го харесва на вкус. Чаят от лайка също образува газове. АЗ никога не съм давала еспумизан при разстройство.

Но наблягай на сухите храни, и най-вече на по-малките количества.
И не се притеснявай толкова - щом детето си играе и има някакви сили няма страшно. Захранвала си веднъж дете и просто трябва да се довериш на майчиния си инстинкт.

Общи условия

Активация на акаунт