Стрес след операция и обездвижване

  • 1 005
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,

Детенцето ни е на 3 годиники и е с луксация на тазобедрената става.

Преди седмица му направиха успешна операция в Горна Баня и сега цялото му краче е в гипс и следващите 45 дена ще сме обездвижени на легло.

През деня успяваме да я занимаваме, гледаме филми, рисуваме, пеем и т.н., но вечер настава истински ад.

Малката изпада в състояние на истерия, което е трудно да се опише. В продължение на 5-6 часа е неконтролируема и напълно неадекватна. Не плаче толкова, колкото пищи и крещи и по никакъв начин не успяваме да я успокоим и губим всякаква комуникация с детето.

Болкоуспокояващите не и помогат, а и според ортопедите болките вече би трябвало да са отшумяли до голяма степен.

Проблема явно е от стреса от операцията, гипса и обездвижването. Очаквахме след като се приберем у дома това състояние да се нормализира, но няма подобрение.

Засега всички специалисти, с които сме се консултирали ни препоръчват да изчакаме още няколко дни, но за нас това състояние не е нормално.

Ако вашето дете е преживяло подобна операция, моля кажете как е било при вас.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 537
При нас подобно състояние се проточи о/о 10-14 дни, но бяхме в болницата все още!!!  Confused Когато се прибрахме просто и променихме графика и по-точно нямаше никакъв график  Rolling Eyes стоеше при нас вечерта докато ние стоим на масата или докато не заспи сама на дивана. Появи се по-скоро др. проблем, че тя вече беше надраснала периода на многократното нощно пробуждане, а след операцията пак започна да се буди по 10-тина пъти на нощ ooooh!, дори имаше период през който искаше да спи при нас /така че таткото няколко кратно му се наложи да се мести в др. стая, понеже гипсираното краче беше от неговата страна на леглото и го беше страх да не се завърти и да го натисне без да иска Simple Smile/. При последващите операции този период беше по-кратък, но почти всяка вечер /мисля след 3-тата операция спеше при нас . Вече крачето с гипса беше от към мен и си спяхме тримата  Laughing/!!! Peace Малко сте големички вече и почти всичко разбирате, така че няма да ви е много леко, но съм сигурна че всичко ще се оправи и догодина ще е зад гърба ви!!! Успех и търпение!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт