Рецепти от турската кухня ! =2=

  • 214 996
  • 314
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 11 747
Ооо, аз съм сядала там! Сладолед съм яла - интересен е, по-различен. Баклава не съм, обаче. Ще го имам предвид. Мерси!

# 166
  • Мнения: 113
Колко хубаво, че имате MADO във Варна, техните неща са супер, но няма баклава на света, която да се сравни с баклавите и кадаифите на Емиролу, за съжаление те имат магазини само в Турция и то в азиатската част ... много е вкусна, с натурално 100% домашно краве масло и печена в пещ...

# 167
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Колко хубаво, че имате MADO във Варна, техните неща са супер, но няма баклава на света, която да се сравни с баклавите и кадаифите на Емиролу, за съжаление те имат магазини само в Турция и то в азиатската част ... много е вкусна, с натурално 100% домашно краве масло и печена в пещ...

Сестра ми живее в Истанбул и ми е разказвала за баклавите на Емиролу.Като им отида на гости няма да ги пропусна.

# 168
  • Мнения: 232
 Аз ще поръчам да ми донесат от тая баклава да опитам.Предполагам,че се продава във всички части на Турция.Между другото  на Гюллюоглу също са много хубави.Гледам,че на Пикадили-МОЛ са ги пуснали.Само,че и цената си я бива-500гр,за 16лв.

# 169
  • Мнения: 232
 LUIZI, защо си мисля,че в София има  МАДО.Знам ,че има в Пловдив и в София.Или съм подочула,че и там ще отварят ли?

# 170
  • Мнения: 113
Nyuli, много се надявам да има и в София в скоро време, за сега не знам да има. Ами то и цената на Емиролу си я бива, между 25 и 30  лири е за килограм, но си струва  Flutter

# 171
  • Мнения: 11 747
Аз от Гюллюоглу не съм във възторг. Не, че е лоша, ама твърдичка и въз сладка ми идва. В Пикадили център има от много време, също имало в Метро и по други магазини се среща.
В Истанбул ядох Коска и тази с орехи  ми стана много любима! При следващо ходене ще потърся да опитам Емиролу.

# 172
  • Мнения: 573
Дивиана, продават се в т.н. Yufkacı - малка дюкянче, в което се правят и продават кори за баница и други подобни.

Аз мога да препоръчам www.seyidoglu.net, много вкусна баклава правят. Това е верига сладкарници в Истанбул.
Сладоледа в Мадо се казва мараш. Вид сладолед, които се приготвя от козе мляко и салеп en.wikipedia.org/wiki/Salep в Кахраманмараш от стотици години. На мен ми е любим този с тропическите плодове.

# 173
  • Мнения: 4 390
kaigi , много ти благодаря!

# 174
  • София
  • Мнения: 17 592
Ама вие само си приказвате за разни вкусотии, дето простосмъртните като мен не могат и да ги вкусят, щото са далеч, не е честнооо...  Sad

# 175
  • Мнения: 3 094
Страхотна тема, момичета!
  bouquet Hug

Благодаря специално на теб, dzire   bouquetза рецептата за боза! Ще я направя при първа възможност, защото от купешката боза,у която в Бг-то от години е с подсладители, а не със захар както беше някога, ме боли стомаха.

# 176
  • Мнения: 2 199
Пиша рецепта за мляко с ориз на фурна.
Получих съобщение от потребител, чиито публикации са 0 и аз не мога да отговоря на съобщението   bouquet

Мляко с ориз на фурна
Продукти:

1л мляко, половин чаша ориз, 1 чаша захар, 1 с.л нишесте, 2 жълтъка, пакет ванилия

Оризът се сварява в 1 ч.ч вода докато поеме водата. Добавя се млякото и захарта и се вари още към 10 минути. Нишестето се разбива с жълтъците и се добавя към врящата смес.(като се внимава да не се пресече). Снема се от котлона и се оставя да се охлади. Добавя се ванилия. Сместа се сипва в купички и се запича на горен реотан докато порозовее отгоре.

# 177
  • Мнения: 331
Въпрос към майсторките на Турската кухня  Praynig
Донесоха ми булгур - кюфтесъ булгур (съжалявам но не запомних как е написано на пакета), за който ми казаха че бил за кюфтета и затова се казвал така. Това ли е булгура необходим за Мерджимек кьофтеси и Късър    newsm78.

# 178
  • Мнения: 2 199
Въпрос към майсторките на Турската кухня  Praynig
Донесоха ми булгур - кюфтесъ булгур (съжалявам но не запомних как е написано на пакета), за който ми казаха че бил за кюфтета и затова се казвал така. Това ли е булгура необходим за Мерджимек кьофтеси и Късър    newsm78.

да  Wink

# 179
  • Мнения: 331
 Благодаря newsm20 - още тази седмица ще влезе в употреба

Общи условия

Активация на акаунт