Еклери със ванилено-сметанов крем!

  • 22 575
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 674
Еклери със ванилено-сметанов крем!!!

Тези еклери с ТАКЪВ крем ги правя за първи път след като най-после открих крема който толкова много търсех... Heart Eyes

Крема не е млечен а е комбинация  от мляко+сметана..и се получи като ванило-сметанова леко разтопен сладолед. Просто връх!!! Heart Eyes





Продукти за тестото.


250 гр вода
2-3 капки оцет
1 щипка сол
70 гр масло
1 ч.ч брашно
4 яйца+1 белтък


За крема


125 гр пр. мляко/ 1/2 ч. чаша/
1/2 ч чаша захар
 парче масло колкото половин кибритена кутия
2 с. лъжици с връх  брашно
1 ванилия
1 жълтък

течна сметана/ без захар /150 гр
100 гр захар

ТЕСТОТО...Сложете водата в тенджера и като заври прибавете маслото, солта  и 3-те капки оцет. Когато маслото се разтопи напълно, намалете огъня и изсипете  всичкото брашно наведнъж като бъркате енергично на средно-слаб котлон.



Бъркайте винаги  с дървена лъжица ....докато се получи гладка смес и докато тестото започне да се отделя от стените. Някъде около 5-6 минутки.

После дръпнете тенджерата и изсиспете тестото в друг съд...целта е да изтине по-бързо.

Внимателно прибавяте яйцата едно по едно като  бъркате постоянно след прибавянето на всяко яйце...докато сместа стане гладка.



Тестото трябва да стане  гладко, лъскаво и да не е редко, но не и прекалено гъсто. Предгрейте фурната на 220 C.

В плитка тава постелате хартия за печене...

С лъжичка оформяте средно големо топки...разделени на около 2 см една от друга, понеже се надуват и за да не залепнат една за друга.

Печете в началото  на силна фурна първите няколко минути докато порозовеят...послр намаляте фурната на 175-150 С.

Когато са готови еклерите не ги изваждайте веднага!  Отворете фурната наполовина...и нека да постоят там около 10-15 минутки.

Има възможност да спаднат ако ги изкарате изведнъж от фурната.



След като ги извадите  ги  оставете да изстиват....

Ако искате шоколадова глазура ... става много хубаво .Аз разтопих един млечен шоколад...с който после ги мазах.



КРЕМА...  В тенджерка завирате 125 грама прясно мляко, като заври се сипва захарта. Като се разтопи захарата се  прибавят маслото и ванилията и накрая се изсипва бавно брашното като се бърка с тел за да те стане на топчета.

 Накрая като се сгъсти, махате от котлона и добавете жълтъка и ванилията. Отсватя крема да изстине.



Изспивате течната сметана в стъклена купа и добавяте захарта..и бъркате с МИКСЕР докато се получи много гъсти  пухкав бял крем.

Като истине вниловия крем го смесете със сметановия...като бъркате леко и внимателно с лъжица.



Взимате изстналите вече еклри и леко правите разрез от едната страна..отваряте като портмоне..и пълните с крема.

Накрая мажете отгоре  в разтопения шоколад .,...и ги сложете веднага в хладилник, за да се стегнат. Може да се консумират след 3-4 часа  Heart Eyes



Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 01:39 от ЧервеноВинце

# 1
  • Мнения: 27 524
Мерси за хубавата идея  Simple Smile

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 02:35 от Блонди

# 2
  • Мнения: 3 674
Моля  Hug

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 02:37 от ЧервеноВинце

# 3
  • Мнения: 27 524
В Брюксел няма такива, има само с крем-кафе, които са ми гадни  Stop

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 02:35 от Блонди

# 4
  • Мнения: 3 674
Ами с този крем са супер....опитай!    Wink

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 02:38 от ЧервеноВинце

# 5
  • Мнения: 27 524
Помня в България, едно време, по Байтошово време, екелрите и толумбите  Blush  chef

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 02:36 от Блонди

# 6
  • Мнения: 3 674
В България бяха с гаден крем....един такъв жълт и воднист .. Crazy

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 02:44 от ЧервеноВинце

# 7
  • Мнения: 27 524
Ти си  Grinning

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 02:36 от Блонди

# 8
  • Мнения: 3 674
Вече само такива еклери ще правя...крема е като сладолед! Фантазия! Heart Eyes

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 02:44 от ЧервеноВинце

# 9
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
Напоследък няколко пъти правя еклери, но с обикновен яйчен крем. А този крем изглежда супер - такъв един пухкав  Heart Eyes
Само дето аз смятам жълтъка да го смеся с брашното и малко прясно мляко и да го прибавя към врящото мляко, че малко ме е страх от сурови яйца. Confused
Благодаря за рецептата   bouquet

# 10
  • Мнения: 7 474
Винкова как си се развихрила тези дни само  Crazy
Чудничко изглеждат и браво за снимките   bouquet

# 11
  • Мнения: 6 713
Мммммм, непременно ще пробвам - изглеждат страхотно  chef  chef  chef
  bouquet  bouquet

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530
В България бяха с гаден крем....един такъв жълт и воднист .. Crazy

А, има и със сметанов крем, те са по-хубави, но много малко крем слагат.  Crossing Arms Предпочитам домашните.

# 13
  • Мнения: 6
VELDIG BRA!!! newsm44
Страхотно изглеждат,ще се пробвам да ги направя,когато почивам  chef

# 14
  • Мнения: 3 674
VELDIG BRA!!! newsm44
Страхотно изглеждат,ще се пробвам да ги направя,когато почивам  chef

Tusen takk!  Hug И няма да съжаляваш  Wink

# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
моите се надуха супер и точно след 5 минути спаднаха още преди да са се зачервили, т.е. преди да изключа фурната въобще.

много ме е яд. едните ще успея да напълня, но втората тава за нищо не става, не само че спаднаха, ами и от към дъното се вдлъбнаха  #Cussing out
ти бива, ама чак пък толкоз ми идва в повече.

няма да споменавам, че от яд и крема стана на г**  Crossing Arms

в стачка съм  Naughty

# 16
  • София
  • Мнения: 4 588
Страхотно изглеждат! smile3501 Трябва да се опитат. Grinning

Откога се каня да правя еклери, ама много сложно ми се вижда. Blush

# 17
  • Мнения: 3 674
asyalein,...а това със спаденто е доста неприятно  Confused А за крема, защо не ти се получи?  newsm78

Сметаната стана ли ти  пухкава като я разби? Изчака ли ванилиния крем да изстине?  newsm78

А тестото бърка ли го поне 5 минутки на котлона?

 Питам те за да видим защо така се е получило?  Thinking

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 23:41 от ЧервеноВинце

# 18
  • Мнения: 110
Перфектна рецепта, поздравления на авторката, но честно казано ,аз лично предпочитам ако ми трябват да отида да си ги купя.Не мога да си представя ,че трябва да прекарам часове в кухнята, а после да мия чиннй, о, не.Това не е за мен.

# 19
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
ЧервеноВинце  - и на твоите рецепти съм фенка,точа лиги тук по никое време .Само да ми напрявят кухнята,веднага запрятам ръкави да ги правя. Hug

# 20
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein,...а това със спаденто е доста неприятно  Confused А за крема, защо не ти се получи?  newsm78


тестото стана редичко и добавих малко брашно.
аз и друг път сам правила еклери и знам какво трябва да е тестото.

сега обаче имам брашно тип 405 и никоя бг рецепта за сладкиш не става... Rolling Eyes

та еклерите се надуха перфектно във фурната, утроиха се и след 3 -4 мин. вече бяха люспи.  #Cussing out

сметаната се разби перфектно и като добавих крем и всичко се втечни.  ooooh!

сега сам наредила по чаши ред еклери тип мекички, ред крем и така ще си ги изядем на попара.  Blush

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Ох, няма начин да не го пробвам това нещо  Whistling Звучи страхотно просто...

# 22
  • Мнения: 295
Ще се пробват във най скоро време.   bouquet

# 23
  • Мнения: 1 202
Веднага рецептата се записва в тефтера и скоро определено ще се пробва ! Peace
Благодаря затова , че толкова нагледно си показала рецептата . Така ми изглежда много лесна а и ще зная какво трябва да се получи!  bouquet

# 24
  • Мнения: 3 674
asyalein...да , сигурно защото тестото е станало редичко. Крема ванилиния  трябва да е доста гъстичък.

Иначе като се смесят,  сместа се  втечнява малко, но после  веднага тярбва да се  сложат в хладилника.

 Съжалявам че така се е получило... Rolling Eyes

Аз ще допълня в рецептата, че кремовете като се смесят малко се втечнява, но в  като престоят  еклерите в халдилник, се стяга.

# 25
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein...да , сигурно защото тестото е станало редичко.

тестото си беше на топка докато го вариx, просто сложих повече брашно.

незнам защо спаднаха при печенето, ама се ядосах Twisted Evil

# 26
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Снимките са страхотни, потече ми лигичката  Blush
Уф, ма ми се виждат сложни, а пък и asyalein да не се справи, сигурно са доста сложни  Tired

# 27
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Снимките са страхотни, потече ми лигичката  Blush
Уф, ма ми се виждат сложни, а пък и asyalein да не се справи, сигурно са доста сложни  Tired

ти пък нищо не каза!!!! Sunglasses
аз съм правила и преди еклери, истината е, че 2 пъти съм правила у немско и 2та пъти бяха неуспешни.

незнам защо така се получава. може би не трябваше да намалям фурната. newsm78

# 28
  • Мнения: 3 674
Снимките са страхотни, потече ми лигичката  Blush
Уф, ма ми се виждат сложни, а пък и asyalein да не се справи, сигурно са доста сложни  Tired

ти пък нищо не каза!!!! Sunglasses
аз съм правила и преди еклери, истината е, че 2 пъти съм правила у немско и 2та пъти бяха неуспешни.

незнам защо така се получава. може би не трябваше да намалям фурната. newsm78


Пробвай да не намяляш фурната...ама се стархувам да не би да  се изпекат отгоре, а вътре да останат сурови?  newsm78

Аз я намалям... Rolling Eyes

# 29
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Нали не си я отваряла фурната.

# 30
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Снимките са страхотни, потече ми лигичката  Blush
Уф, ма ми се виждат сложни, а пък и asyalein да не се справи, сигурно са доста сложни  Tired

ти пък нищо не каза!!!! Sunglasses
аз съм правила и преди еклери, истината е, че 2 пъти съм правила у немско и 2та пъти бяха неуспешни.

незнам защо така се получава. може би не трябваше да намалям фурната. newsm78

АМи каквото съм правила по твои рецепти все е било готино, а и някои доста сложни неща правиш(козунаци, щолен, молен  Mr. Green), пък аз нямам смелост или търпение  Blush

# 31
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Често правя еклери.
Мерси за рецептата Peace

# 32
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Снимките са страхотни, потече ми лигичката  Blush
Уф, ма ми се виждат сложни, а пък и asyalein да не се справи, сигурно са доста сложни  Tired

ти пък нищо не каза!!!! Sunglasses
аз съм правила и преди еклери, истината е, че 2 пъти съм правила у немско и 2та пъти бяха неуспешни.

незнам защо така се получава. може би не трябваше да намалям фурната. newsm78


И моя 1 опит в еклеро правенето беше неуспешен (вътре останаха сурови). Затова започнах да правя пареното тесто по-гъсто и така се изпичат добре и вътре.

# 33
  • Мнения: 1 679
сега сам наредила по чаши ред еклери тип мекички, ред крем и така ще си ги изядем на попара.  Blush

 Joy

представям си го

# 34
  • Мнения: 1 122
В България бяха с гаден крем....един такъв жълт и воднист .. Crazy

Вече ги правят и с хубав крем. Ще пробвам твоята рецепта.

# 35
  • Мнения: 65
Еклерите са неблагодарна работа - готвиш поне 2-3 часа, после миеш съдове до откат, чакаш ги 3-4 часа, и най-накрая се изяждат за по-малко от час. Не става. Ще ядат купешки.

# 36
  • Мнения: 65
Крема ще става и за торта предполагам.

# 37
  • Мнения: 1 117
Този крем се казва Шантили /Chantilly/ - Използва се предимно като пълнеж за торти, но може да се аранжира в чаша като самостоятелен десерт. Понася много добре добавянето на плодове и други леки добавки - какао, смлени ядки.
Прави се от сладкарски крем - доза от 0,5л мляко, 3-4 жълтъка, около 100г. захар, около 40г брашно или нишесте или смес от двете, малко масло, ванилия. Когато изстине напълно, към него се добавя разбита сметана - с въртеливи движения от долу на горе, най-добре с дървена лъжица, за да не спадне пухкавостта на сметаната! Съотношението между дват акрема може да варира, но най-успешно е 50/50. Трябва да се сложи в хладилник, за да се постегне, ако няма да се употребява веднага.

# 38
  • у дома
  • Мнения: 1 581
и аз ги направих вчера  Mr. Green

използвах рецепти от стария ми тефтер

за еклерите използвах: 500г вода, 250г брашно, 125г масло, 7 яйца. отделих половин яйце, което разбих и с него намазвах еклерите преди печене.

за крема направих половин доза от рецептата, която имам:

500мл пр.мляко, 150гр захар, 2 яйца, 75гр брашно, ванилия.


отделно разбих 200мл сладкарска сметана, като после я добавих към изстиналия крем  Grinning

не съм разрязвала еклерите, а ги напълних с помощта на малък шприц. по-големите покрих с разтопен шоколад, останалите с пудра захар.


   

 

тук и аз съм описала подробно техниките в снимки  Mr. Green ЧервеноВинце още веднъж благодаря за идеята  Hug  bouquet


# 39
  • Мнения: 3 674
blueeye®...леле какви красототи  #Crazy  Разкошни са ти еклерите!  Браво !   bouquet

 Крема с  разбитата сметана правилно си го добавила към стдуния вече ванилов крем... Hug

Дреуго си е с това  комбинирано кремече, като сладолед е , нали  Wink

# 40
  • Мнения: 3 674
Лелеле blueeye®....аз съм голям идиот  ooooh! Ами аз съм написла половин доза за еклерите, обаче маслото го бях оставила в пълна доза 125 грама/ .... ooooh!

А е трябвало да бъде на половината! Добре че сега видях и редактирах. Може би затова на някои от мамите не са се получили  еклерите..  Embarassed

Момичета съжалявам.... Rolling Eyes

# 41
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
ЧервеноВинце, направо ме убиваш с тия рецепти и снимки!!!  #Crazy
Имам забрана от доктора да ям тестено и сладко  Sad
Ама при тоя вид на еклерите...........  Sick

# 42
  • у дома
  • Мнения: 1 581

Друго си е с това  комбинирано кремче, като сладолед е , нали  Wink


да, невероятен е  Crazy

# 43
  • Мнения: 7 418
   Стана ми любопитно!Искам да опитам крема... smile3508

# 44
  • Мнения: 51
Браво на "червено винце"за страхотната рецепта!
Вече 2 пъти правих еклерите/макар с 125гр.масло нямаше проблем.Ипълних точно рецептата и направо разбих класациите Simple Smileтук в Израел.Семейството на съпруга ми бяха възхитени.Благодаря за идеята.
Нямах проблем със спадане на еклерите след изпичането.Ще пробвам някой ден и с половината масло Simple SmileА за крема нямам какво да кажа.........вкусотия!

# 45
  • Мнения: 541
мен ми стана интересно ако излезнат две тави с еклери как ги печете? Първо едната тава и чакате да изстине фурната и после другата или как става?

# 46
  • у дома
  • Мнения: 1 581
мен ми стана интересно ако излезнат две тави с еклери как ги печете? Първо едната тава и чакате да изстине фурната и после другата или как става?

на мен ми излезнаха три тави, от моята рецепта. 1-на с по-големи и 2 с по-малки еклери Peace да, пекох първо една тава, изстиват, фурната не изстива изцяло. после включвам да се загрява пак, през това време подготвям втората тава и така  Peace пекох на долен реотан + вентилатор, 3-то ниво отдолу нагоре, на 170-180˚С, около 30 минути. преди да извадя готовите еклери, оставих да поизстинат във фурната на открехната врата и намалени градуси

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 08:18 от blueeye®

# 47
  • Мнения: 51
При мен се получиха 2 тави с по 16 еклера във всяка.И аз така процедирах с тавите -докато се изпече -вата вече съм приготвила втората. При печенето според мен няма нужда да се изчаква чак 15 мин.на отворена фурна.Вторият път когато правих еклерите оставих само 5 мин.и нямаше спаднали или сурови вътре еклери.Аз пекох на 220 градуса без вентилатор само на горна и долна фурна докато се зачервят отгоре малко и после намалих фурната на 150-160 градуса докато се зачервят отвсякъде.Другият път ще засека време за печенето.

# 48
  • Мнения: 3 674
snejana haj ...значи и с 125 гр масло са станали... Hug Ох,  аз се притесних... Rolling Eyes Радвам се ,че са ти  харесали на теб и на фемълито Heart Eyes

То всъщност еклерите са си нормални еклери, ама цялата вкусотия идва от този супер крем, както го нарече blueeye® "млечно-ванилено-сметанов!" Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 51
Станаха страхотни.Според мен не беше фатално с маслото Simple Smile
Ще ги пробвам и с по-малко та да видим има ли голяма разлика.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 163
а може ли вместо течна готварска сметана без захар и после да добавяш захар, да се сложи течна сладкарска, която си е със захар, или вкуса не е същия newsm78

# 51
  • Мнения: 581
Имам си изпробвана хубава рецепта за еклери, и крема си харесвам, но този ме изкушава да го пробвам  Wink

# 52
  • Мнения: 3 674
а може ли вместо течна готварска сметана без захар и после да добавяш захар, да се сложи течна сладкарска, която си е със захар, или вкуса не е същия newsm78

Пробвай със сладкарска, важното е сметаната да се разбие  хубаво и да стане пухкава.

За добавяне на захарта после, не знам дали ще се разтвори  добре...? newsm78


 

# 53
  • София
  • Мнения: 1 163
сега ги почвам, както си е рецептата, а ако ми станат ще пробвам следващия път със сладкарска. Оф дано не спаднат след печенето, че аз вече се отказах кексове да правя точно поради тази причина, като ги изваждам спадат и стават глетави. Сега ще ви използвам съветите при печенето.

# 54
  • Мнения: 3 674
sillsav...ще стискам палци да не спаднат!  Hug

# 55
  • София
  • Мнения: 1 163
така и си знаех, ако на някой са спаднали като са ги извадили, то при мене спаднаха още по време на печенето ooooh!, след намалянето на фурната.Да не би да съм избързала, моля на някой ако му станат да пише след колко минути от поставянето в печката намаляват градусите и колко горе долу се пекат. Снимала съм единствения бухнал еклер/другите приличат на арабски питки/.Така кухи ли трябва да са отвътре?

И с крема имах премеждия-бях взела някаква нова готварска сметана на Хопла,200мл с 0,01%холестерол, малее добре че я пробвах  и не я сложих към ваниловия крем, отвратителна беше и горчеше,като добавих захар пак горчеше, отврат. Изхвърлих я , и изтичах до магазина за сладкарска.Кремът стана хубав, ще си го ползвам и за торти, аз му добавих и половин разтопен шоколад, който по принцип бях предвидила за отгоре. Сега ги хапвам еклерите както питки намазани с масло.

# 56
  • Мнения: 3 674
sillsav...ох мила, не разбирам защо спадат на някои  newsm78 Аз ги правя винаги по един и същи начин, и не ми спадат.  Rolling Eyes

Иначе, да трбява да са кухи отвътре. Peace


Цитат
...Сега ги хапвам еклерите както питки намазани с масло.

Joy Извинявай ....ама много ме разсмя с  това изречение... Embarassed Blush Наистина нямам идея защо са ти  спаднали?  newsm78 Rolling Eyes 

# 57
  • у дома
  • Мнения: 1 581
така и си знаех, ако на някой са спаднали като са ги извадили, то при мене спаднаха още по време на печенето ooooh!, след намалянето на фурната.Да не би да съм избързала, моля на някой ако му станат да пише след колко минути от поставянето в печката намаляват градусите и колко горе долу се пекат. Снимала съм единствения бухнал еклер/другите приличат на арабски питки/.Така кухи ли трябва да са отвътре?

еклерите ги пекох на долен реотан + вентилатор, 3-то ниво отдолу нагоре, на 170-180˚С, за 30-на минути бяха готови  Peace преди да извадя готовите еклери, оставих да поизстинат във фурната на открехната врата и намалени градуси. подпрях вратата с дървена лъжица и намалих градусите на 100-на, 5-10минути, после ги извадих и наредих в една купа, която бях оставила върху печката. просто около печката е топло, така изстиват по-бавно и няма опасност от спадане. поне при мен всичко беше ОК  Peace

# 58
  • Мнения: 1 679
И аз съм от отбора на тия, които не успяха да ги направят.
Кремът беше страшно вкусен, но еклерите нещо не се получиха - тестото не спадна, но вътре не се изпекоха. Само похабих продуктите.
реших въпроса с еклерите кардинално - отидох до Кауфланд и купих една торбичка от щанда на "Нилана" /по 22 ст. единия/
 ooooh!   отядохме си на еклери, ако чакахме на моите ....

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 14:07 от Smiley*

# 59
  • Мнения: 541
Когато правя тестото , трябва ли да е напълно изстинало и тогава да прибавя яйцата?

# 60
  • Мнения: 3 674
Когато правя тестото , трябва ли да е напълно изстинало и тогава да прибавя яйцата?
Не трябва да е напълно изстинало тестото. Прости дръпни от котлона и след известно време прибави яйцата едно по едно.

Сместа не трябва да е гореща. Аз за по-бърз ефект изсипвам сместа в друга купа. Така изстива по-бързо и там вече добавям яйцата
.

# 61
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз съм от отбора на тия, които не успяха да ги направят.
Кремът беше страшно вкусен, но еклерите нещо не се получиха - тестото не спадна, но вътре не се изпекоха. Само похабих продуктите.
реших въпроса с еклерите кардинално - отидох до Кауфланд и купих една торбичка от щанда на "Нилана" /по 22 ст. единия/
 ooooh!   отядохме си на еклери, ако чакахме на моите ....

Или тестото ти е дошло много рядко. И затова не са се изпекли, ако си сложила по-малко брашно примерно.

# 62
  • Мнения: 549
Здравейте  Wink,и аз се записвам .Много ме впечатлихте с тези рецепти. HugИ аз ще се пробвам/като оздравее дребния-грип с мн.продължителна т-ра. и все висока 39,5.Ще ва следя с интерес. А на кулинарките им пожелавам-успехи в кухнята.Лек ден  и честито на всички именници/днеска е Тодоров ден/. newsm51 smile3501

# 63
  • Мнения: 541
Направих еклерите вчера, станаха страхотни, днес обрах овациите.

Но на мен крема не ми стигна и се наложи да правя втора доза, може би съм ги пълнила малко повече.  chef

Благодаря ти ЧервеноВинце!  bouquet

# 64
  • Мнения: 3 674
estrella....Моля ,няма защо !  Hug Hug Hug Радавам се, че са ти се получили... Grinning

# 65
  • Мнения: 506
еклерите се изпекоха /намалих фурната като е зачервиха / с вентилатор,но но но..

крема го предобрих-взех сметана на Президент/защото е без захар/ и тъкмо и се радвах как почна да се сгъстява и тя се пресече,ужасссссс
добре,че тати си е в къщи и изтича до магазина за друга,но вече на Хопла /без захар,на която пише ,че не се разбива със захар #2gunfire,хайде пак до магазина за такава със захар/всичко това се случва в 22,00часа/,този път стана.Сглобихме ги ,обаче сега не смея да ги пробвам,гледам си ги Simple Smile

# 66
  • Мнения: 549
Момичета,утре смятам/ако отиде дребния на градина/ да се опитам да направя тизи еклери.
Ама имам един въпрос:Каква марка течна сметана да купя/ако може снимка Praynig/?Със захар ли да бъде или не? newsm78

# 67
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Ама имам един въпрос:Каква марка течна сметана да купя/ако може снимка Praynig/?Със захар ли да бъде или не? newsm78

аз правих крема с подсладена течна сметана, има най-различни марки  Peace просто влез в магазина и каквато сметана за сладкиши има, такава купувай  Laughing бих снимала и показала, но в момента нямам  Wink

# 68
  • Мнения: 549
Благодаря ти  bouquet

# 69
  • Мнения: 549
blueeue,към тази течна сметана /подсладената/ слагаш ли допълнително захар-и колко?

# 70
  • у дома
  • Мнения: 1 581
blueeue,към тази течна сметана /подсладената/ слагаш ли допълнително захар-и колко?

не!!! нали си е подсладена, няма нужда  Peace ето тук съм описала как направих еклерите и крема  Peace

# 71
  • Мнения: 549
Благодаря ти мила.  :bouquet.Супер си го написала.БРАВО-точно като за мен - Joy
Ако ги направим ще пиша какво е станало.
Лека вечер на всички. Grinning

# 72
  • Мнения: 549
Момичета, днеска направих еклерите/ френските/.Станаха ЧУДНИ/очудващо за мен/---големи,надути-колкото голям ,едър картоф. Grinning .Още не сме ги опитвали-предполагам че не съм ги развалила.Но ми остана чиста- разбита сметана.Какво да я правя?Ще ми се крем ли?,кво ли...?И как?
Помогнете ми ,че не ми са хвърля. Praynig

# 73
  • Мнения: 3 674
svetlaibobo...имаш ли плодове в къщи...може и замразени?

 Направи плодова салата като нарежеш  плодовете на ситно. В чаши със столче наливаш сметана до половината, отгоре  разпределяш плодовете и слагаш по една с. л.  отгоре върху плодовете някаква слдако което обичате, и отгоре пак гарнираш със сметаната. Може да залееш с карамелен или шоколадов сос Peace

Дори плодовата салата да е само иот нарязани банани и сладко...пак ще стане вкусно със сметаната. Hug
 Това се сещам на прима виста... Thinking 

# 74
  • Мнения: 3 674
svetlaibobo...ама постинга ти е от вчера...Сега видях.. Joy 

А аз не съм влизала във форума вчера...затова сега ти отговарям Rolling Eyes

# 75
  • Мнения: 549
Нищо Мила,Благодаря ти.   newsm51.Тя сметаната си стои още в хладилника.Сега правя крем карамел в тенджера/нямам шолички но аз винаги така го правя -По мързеливият начин. И смятам след като изстине крема да го намажа със сметаната отгоре.Дали ще стане нещо?Или салатка да си направя/както ме съветваш/.Как мислиш?

# 76
  • Мнения: 3 674
Нищо Мила,Благодаря ти.   newsm51.Тя сметаната си стои още в хладилника.Сега правя крем карамел в тенджера/нямам шолички но аз винаги така го правя -По мързеливият начин. И смятам след като изстине крема да го намажа със сметаната отгоре.Дали ще стане нещо?Или салатка да си направя/както ме съветваш/.Как мислиш?

А щом правиш  крем карамел то тогава сложи сметаната отгоре! Hug   Голяма вкусотия е..... Flutter

 Тук  при нас между другото така се сервира крем карамела, с много карамелен сос сос и с бита  сметана отгоре... Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 549
О.К. БЛАГОДАРЯ ТИ  bouquet Hug

# 78
  • Мнения: 3 674
 Hug









Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 17:57 от ЧервеноВинце

# 79
  • София
  • Мнения: 3 271
Помня в България, едно време, по Байтошово време, екелрите и толумбите  Blush  chef

EEEEх, никога няма да опитам пак този вкус...страхотни бяха Blush

# 80
  • Мнения: 3 674
Jujka...сега видях, че твоето синче и синчето на Блонди си приличат  малко   Blush Очите, нослето, малко веждите...   Laughing 

 Много са ви сладки момченцата! Hug

# 81
  • Мнения: 549
Червеновинце,БЛАГОДАРЯ ти още  веднъж.Много  сте мили всичките.  bouquet Grinning

# 82
  • Мнения: 52
Червеновинце благадаря ти за рецептата   bouquet
ето моите еклери виртуално ви 4ерпя днес имам рожден ден

# 83
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Да покажа и аз мойте Еклери който спретнах в неделя за първи път в живота си, но изненадах всички много приятно.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 671
 Бременният ми мозък само за тия еклерчета мисли  Crazy кажете, моля ви, колко време издържат в хладилника?
А удачно ли е да направя първо крема и да го оставя да стяга в хладилника, докато станат еклерите?

# 85
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Бременният ми мозък само за тия еклерчета мисли  Crazy кажете, моля ви, колко време издържат в хладилника?
А удачно ли е да направя първо крема и да го оставя да стяга в хладилника, докато станат еклерите?

Никъв проблем не е ако стоят 3-4 дена в хладилник. Спокойно можеш да си направиш кремчето и после да се захванеш с приготвянето на еклери.

# 86
  • София
  • Мнения: 2 671
Снежка,   bouquet

# 87
  • Мнения: 3 674
Момичета...леле колко са ви красиви еклерчетата..... Heart Eyes

Радвам се, че ви харесват!  Hug

Rumya...моите ме издържат много дни в халдилника, понеже се омитат за ден и половина.. Joy

Но момичета са ти отговорили...по принцип няма проблем да стоят 3-4 дена!  Hug

# 88
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Благодаря. Успех в правенето на еклери. Не са кой знае каква сложнотия, както изглежда.

# 89
  • Мнения: 324
ЧервеноВинце, добра идея ми даде за крема, благодаря  Grinning
Аз досега само с млечен крем ги правех, колко ли по-вкусни ще са сега  Wink
А тестото го правя по същата рецепта, но без капките оцет. Каква е ролята на оцета, знаеш ли? Повече ли ще бухнат с оцет?

# 90
  • Мнения: 3 674
ЧервеноВинце, добра идея ми даде за крема, благодаря  Grinning
Аз досега само с млечен крем ги правех, колко ли по-вкусни ще са сега  Wink
А тестото го правя по същата рецепта, но без капките оцет. Каква е ролята на оцета, знаеш ли? Повече ли ще бухнат с оцет?

Казват, че с оцета ставало  по-шуплесто тестото. Rolling Eyes Ама ти щом си правиш еклери и ти стават хубави, може и да не слагаш оцет. Peace

# 91
  • Мнения: 7 418
    Така и не се стегнах да направя тези еклери,но........приготвих фантастичния им крем,който използвах за една торта!Стана направо божествен! Hug Много благодаря за рецептата!  bouquet  bouquet  bouquet
    Сега непременно ще направя и еклерите!  chef

# 92
  • Мнения: 3 674
Селмичка, да,   крема е фантазия...  Heart Eyes

 А за торта, как се сети!Супер си! Laughing  Мерси много за идейката!!!   bouquet  Аз пък ще спретна една торта с този крем  Wink  Hug

# 93
  • София
  • Мнения: 2 671
Червено винце, непременно пробвай крема и с карамелен пудинг, когато правиш торта! Става чудесен! опитах и с шоколадов, но карамелът е най-добре.

# 94
  • Мнения: 3 674
Червено винце, непременно пробвай крема и с карамелен пудинг, когато правиш торта! Става чудесен! опитах и с шоколадов, но карамелът е най-добре.
В смисъл да ги смеся и двата крема ли...? newsm78  Blush

# 95
  • София
  • Мнения: 1 402
И аз ще се пробвам с крема, но във вариант с торта. Блгаодаря за идеята и рецептите на авторката   bouquet

# 96
  • София
  • Мнения: 18 679
Включвам се само да кажа, че ако имате вентилатор на фурната, няма никаква нужда да правите тези еквилибристики с включване, изключване, пък чакане да изстине, пак включване Crazy Просто печете на 2 нива Peace Нали в това е смисълът на вентилаторното печене - конвекцията. Аз винаги пека по 2 тави еклери - на второто и на четвърото ниво. Винаги ми стават.

А това кремче звучи чудничко, ще го пробвам Simple Smile

# 97
  • София
  • Мнения: 2 671
Червено винце, непременно пробвай крема и с карамелен пудинг, когато правиш торта! Става чудесен! опитах и с шоколадов, но карамелът е най-добре.
В смисъл да ги смеся и двата крема ли...? newsm78  Blush
Има два варианта:
1. В оригиналния крем карамелизираш захарта
2. Заменяш оригиналния крем с пдинг "Карамел"

# 98
  • Мнения: 3 674
Червено винце, непременно пробвай крема и с карамелен пудинг, когато правиш торта! Става чудесен! опитах и с шоколадов, но карамелът е най-добре.
В смисъл да ги смеся и двата крема ли...? newsm78  Blush
Има два варианта:
1. В оригиналния крем карамелизираш захарта
2. Заменяш оригиналния крем с пдинг "Карамел"
Аха...сега разбрах!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт