Закриват училища във Варна

  • 8 707
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
http://www.chernomore.bg/index.php?nid=22106
http://www.dnesplus.bg/Society.aspx?f=99&d=208050
От статиите разбирам,че местят Пета езикова в сградата на друго училище,за да се освободи място за основното училище на МГ.Това е безумие.Някой знае ли нещо по въпроса?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 076
Спокойно, Шанел, днес закриват, утре - скоростно ще търсят начини как да откриват.

# 2
  • Мнения: 984
Боже, този Базитов искам да го мина през месомелачка. Корумпиран изрод! Родителите, децата и учителите няма да го позволят. Така, както не позволиха това да стане преди три години.

# 3
  • Мнения: 2 161
Мишон,надявам се да е така.Аз съм учила в пета до осми клас.Имам приятелка,която преподава в гимназията,тя е много разтревожена.Очевидно директорът на мГ е човек с необятни връзки.

# 4
  • Мнения: 461
Директорът на МГ е И общински съветник.
Обаче,  шапка му свалям на този мъж.
Преди три години, когато искаха да закрият ОУ З.Стоянов в Чайка, а сградата да бъде предоставена изцяло на Математическата, аз бях единствената майка от Захарито, която се подписа ЗА.
Защо ли? Защото си направих труда да отида  на една родителска среща на МГ-то и се убедих, че е по-разумно да се предоставят супер условия на учениците от МГ-то, които не са преустановили да носят медали от международни олимпиади по математика и информатика за България И пари на училището, защото не е тайна, че от 10 кл. нагоре голяма част от учениците работят за частни софтуерни фирми, от които печели и училището и затова може да си позволи отлична база.
Основното у-ще разчита само на бюджетни пари за реконструкции, а малките ученици системно потрошават всичко закупено с парите на Математическата.
Ученици от 12 кл. пък се сгъват да учат на чиновете за първокласници.
Математическата има сключено шефство с колеж по информационни технологии от Германия и техни ученици идват тук на разменни начала. Директорът имаше предложение да се направи хотелска част за тях,  иначе престоят им излиза скъпо за общинския бюджет.
Естествено, законовото положение по отношение на нотариалната собственост бе неоспоримо в съда и двете училища продължиха абсурдното си съществуване под един покрив.
А идеята беше многообещаваща и с отлични дивиденти за бъдещите ни математици.
 
Аз съм сигурна, че и 5-та гимназия заслужава добра база и ако това е в момента съществуващата,  то по-добре е да се построят нови сгради за основните училища З.Стоянов и Раковски, а Математическата с новите паралелки от 1 и 5 кл. да остане в съществуващата  сграда. Това ще реши проблема, но изглежда Общината няма такъв бюджет и се налага друг вариант, който явно не устройва напълно никого.
Искам да споделя, че съжителството на ученици от 1- ви до 12-ти клас в една сграда има своите неизбежни негативи и те са в основата на конфликта между две такива училища.
Не е за подминаване и факторът наркотици, който за родителите на малките ученици заблуждаващо изглежда  далечен проблем.

Доволни учители няма да има никога, след като предстои оптимизация на базата.
Сливането на две основни училища злонамерено се представя като закриване на едното. Децата като бройка си остават, оптимизират се броят на часове на учителите и щата на административния и помощния персонал.
И без това, с тези делегирани бюджети основните училища едвам ще свързват двата края. Освен, ако директорите им не са и мениджъри като директора на МГ-то.

Би трябвало, родителите да подкрепите най-удачното решение от гледна точка на  качественото средно образование (защото и Вашите малчовци един ден ще станат гимназисти) и да настоявате преди всичко за  контрола и възпитанието на децата в началния и основния курс. Защото, именно оттам идват проблемите и на учители, и на родители, и на учебния процес.




 

# 5
  • Мнения: 984
Кривондело, не си постъпила правилно и ще ти кажа защо.

1. ОУ "Захари Стоянов" е квартално училище - децата са от кварталите "Чайка", Бриз", кк "Златни пясъци" и кк "Св.Константин и Елена". Сградата си е точно където трябва от 40 години - в квартала.

2. Защо едно 7-8 годишно дете от "Чайка" трябва да ходи  на училище в Цветния квартал?

3. Учениците на МГ прииждат от квартали от целия град - пътуват от "Владиславото", от "Аспарухово" и т.н. - защо да не са в Цветния квартал - пак същите автобусни линии ще ползват - както се казва : по път им е.

4. Г-н Павлин Петков е "върховен директор", защото фирми изливат пари в училището му /перат пари и на общината и на разни "фирми"/ и едновременно с това Общината отпуска огромен бюджет на нещо, което вече не е училище /за МГ-то говоря - аз съм го завършила по средата на 90-те/. То е фирма - учителите водят частни уроци на децата от същите класове, в които преподават. Има купища нередности, които се извършват под ръководството на кандилкащия се Петков. Директорката на "Захари" го беше дала на Икономическа полиция, но от Общината им се обади един човек и спряха проверките. Висящи са - не са приключени.

5. Г-н Базитов "оптимизира" варненската училищна мрежа единствено с оглед на г-н Петков да се осигури самостоятелна сграда, за да си върши безобразията далеч от очите на хора, на които не плаща заплати.

Ако решиш да ми отговаряш, първо ми кажи в кое училище учи детето ти.

# 6
  • Мнения: 461
Не учи в Матеманическата!

Кварталното училище може да има нова сграда в същия квартал, а елитната гимназия да има елитна база.
Но това е въпрос на добър мениджмънт, който трябва да изискват и родители, и данъкоплатци.

# 7
  • Мнения: 984
"Добър мениджмънт" ли? Определено не си запозната със ситуацията. Мениджмънтът не го извършва г-н Петков. Той е само маша.

МГ- то и така си има елитна база. Заграби и загради де що имаше свободно помещение - не остави свободни фоайета за отдих и на неговите и на малките ученици.

На кварталното училище никой няма да отпусне пари да строи нова сграда, защото г-н Базитов няма как да цоца от там и г-жа Веселина Иванова няма как да се прави на математичка в частните занятия с учениците на МГ.

Аз се чудя на родителите на децата от МГ - защо си давате парите за частни уроци при учителите, които преподават на децата ви? Купувате им спокойно завършване на гимназията ли?

Преди време имаше един скандал в МГ - то: една майка беше отказала да пуска сина си на тези курсове, защото не можела да си го позволи. Жената за нещастие работи в местно радио. Петков и казал, че в неговото училище място за бедни няма. Как ти се струва?

# 8
  • Мнения: 461
Не само в неговото училище, и в останалите елитни училища ще има "реформа", която естествено няма да устройва хората с ниски доходи, както между другото е и навсякъде из цивилизования свят.
Елитното образование навсякъде струва скъпо.
А всеизвестно е, че най-добрите преподаватели по математика във Варна са в МГ-то.
Ако ходиш на уроци по математика при преподавател от Облеклото най- много да влезеш в Облеклото. Не, че е лошо, но никога няма да вземеш медал от олимпиада по информатика.
Близко е до ума и на седмокласник. Laughing

# 9
  • Мнения: 269
Чудничко!
Тая година спахме пред градините и яслите, след 6-7-8 години ще спим пред училищата!
Кретени!

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
МГто нямаше собствена сграда. Съжителството със Захарито много изостряше ситуацията. Кофти е, че отива на мястото на пета и може би не е най-леге артис варианта, но се радвам, че ще имат собствена сграда.
Мишон, ходенето на частни уроци, купуването на пердета в градината и пр, са лични решения на родителите, независимо от институцията, която се посещава.  Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 461
Вината за ситуацията е на живущите в квартала.
На мястото на папагалския блок до пазарчето на делфинариума, можеше да се построи училище.
Но тогава, освен пенсионерите живущи в панелката отзад, никой друг не обърна внимание и благодарение на това, там съществува такова "чудо" на архитектурната мисъл.
Вип-сградата срещу Курортна поликлиника е друг благоустройствен абсурд.
А проблема с основните училища в Чайка можеше да се реши.
 

# 12
  • Мнения: 984
Кривондела, я си кажи сега кой ти плаща за агитацията?

"Най-добрите учители по математика" са в І, V и ІV гимназии - за твое сведение.

Тези от МГ-то са ми ясни - една част от тях са ми преподавали. Г-жа Момчилова, примерно, дойде от с. Калипетрово директно в гимназията - още беше със мустаци и буфан ръкавче. Родителите ни бяха възмутени, защото преди нея имахме учителка Мария Николаева, настояща съжитестваща на г-н Петков - също от с.Дребношарково. Извинявай калкото и да се култивират за 15 години си остават не-от-най-добрите-учителки.
 Stop

# 13
  • Мнения: 4 300
Мишон, мисля че абсолютно не си права за МГ. Да, аз също съм го завършила. В моя клас нито един не  ходеше на уроци по математика. И абсолютно всички бяха приети за студенти. До един. Не само в БГ ВУЗ-ове.
МГ беше единственото училище, което имаше т.нар. паралелки за изпреварващо обучение- групи от по 10 деца, вземахме 3 години за 2, като учебното ни съдържание беше изчистено от някои "излишни"предмети и уроци. Благодарение на това засърших на 17, а един от съучениците ми на 15, стана най младия приет в Оксфорд ( или най младия българин може би, не помня точно).
Майка ми също е учила в МГ по времето когато се е помещавала в сградата на сегашния Исторически музей на центъра. Нали се сещаш колко по престижно би било да не бъхтят учениците до Чайка, а да учат на пъпа на Варна, при това в прекрасна сграда с двор.
А Захари Стоянов чудесно може да се помещава в сградата на Пета Гимназия ( която по скромното ми мнение не е толкова престижна и добра като МГ). Не виждам защо Спортното може да е само в сграда, а МГ не може. Сигурно щото боксьорите са по важни от математиците.

Много би ми било интересно да се направи една класация на гимназиите във Варна- колко от възпитаниците им в какви специалности и ВУЗ-ове са отишли да учат после и с какви частни уроци.

# 14
  • Мнения: 2 161
Мисля,че е абсурдно пета езикова да напусне сградата си и да се премести,защото на директорът на МГ така му е удобно.Пета има добра база и това се дължи в голяма степен на благотворителните жестове от страна на родителите на учащите там.Ще ги преместят в някакво мизерно училище.Защо?Надявам се да намерят нужните протекции,за да си запазят позициите.Рокси,Пета  се слави като училище с много силна езикова подготовка и не само.

# 15
  • Мнения: 674
Кривондело, не си постъпила правилно и ще ти кажа защо.

1. ОУ "Захари Стоянов" е квартално училище - децата са от кварталите "Чайка", Бриз", кк "Златни пясъци" и кк "Св.Константин и Елена". Сградата си е точно където трябва от 40 години - в квартала.

2. Защо едно 7-8 годишно дете от "Чайка" трябва да ходи  на училище в Цветния квартал?

3. Учениците на МГ прииждат от квартали от целия град - пътуват от "Владиславото", от "Аспарухово" и т.н. - защо да не са в Цветния квартал - пак същите автобусни линии ще ползват - както се казва : по път им е.

4. Г-н Павлин Петков е "върховен директор", защото фирми изливат пари в училището му /перат пари и на общината и на разни "фирми"/ и едновременно с това Общината отпуска огромен бюджет на нещо, което вече не е училище /за МГ-то говоря - аз съм го завършила по средата на 90-те/. То е фирма - учителите водят частни уроци на децата от същите класове, в които преподават. Има купища нередности, които се извършват под ръководството на кандилкащия се Петков. Директорката на "Захари" го беше дала на Икономическа полиция, но от Общината им се обади един човек и спряха проверките. Висящи са - не са приключени.

5. Г-н Базитов "оптимизира" варненската училищна мрежа единствено с оглед на г-н Петков да се осигури самостоятелна сграда, за да си върши безобразията далеч от очите на хора, на които не плаща заплати.

Ако решиш да ми отговаряш, първо ми кажи в кое училище учи детето ти.

Д-р Mишон ще ти задам един въпрос: Ти през живота си поне къщичка за птиченца направила ли си??  Направила ли си нещо запомнящо се и нещо което ще остане за поколенията - НЕ  
А учениците от математическата гимназия са печелили стотици награди от олимпиади турнири и световни първенства по математика именно под ръководството на г-н Петков. И това в продължение на над 10-15 години. Също ако не ти е известно г-н Петков е един от най добрите математици в България с публикации в международни издания и алманаси по математика има и решени доста от така наречените "египетски казуси" също и формули измислени от самия него.
За Базитов немога да кажа нищо но общо взето съм доволна и от училищата и от детските градини- така че си върши работата човека.
Тъй че Д-р Mишон не се излагай с глупости и не плюй доказали се хора!! Peace Peace Peace

# 16
  • Мнения: 2 161
Марианка,стига глупости,бе.И този патос...С прискърбие искам да обявя,че Мишон е до болка права.

# 17
  • Мнения: 4 300
Шанел, сигурно е така ( за славата на Пета). Сещам се, че две изключени бамбини от нашето училище завършиха в Пета, изобщо изключеха ли някой за една година караше я в Пета и се връщаше при нас. Както и да е, все пак съм завършила преди 10 години, нещата се променят.
Според мен принципно идеята да има в една сграда гимназия + СОУ е глупава. Двете изискват различна материална база.
И ако някой трябва да "страда" и да се мести е редно това да бъде преценено по обективни критерии- брой ученици, постигнати резултати, евентуални разходи и т.н. Може би най добре би било да сложат в едната сграда Захари + Лилиев ( нали така се казваше СОУ-то в една сграда с Пета), а в друга гимназиите ( това са си някакви мои размисли, щото не знам дали е възможно)?

П.С. А относно езиковата подготовка съществува ли още практиката на т.нар. приравнителни изпити с английската? Аз се явявах на такива между другото.

# 18
  • Мнения: 984
РОкси, моето уважение - завършили сме една гимназия. Но не си наясно нито със сградите, нито с училищата. Страдаш от гордостта /болестта, от която аз се излекувах, навлизайки в мръсотията около МГ преди известно време/, че си завършила една 120 годишна гимназия. Моята майка също я е завършила. Но тогава от 120 приети ученици са завършвали едва 40. Нека бъдем честни - софийската математическа гимназия, Националната природо-математическа гимназия, пловдивската математическа гимназия имат къде къде по-големи резултати от обучението на децата. Има си национална класация на гимназиите и професионалните училища - МГ-то не е даже в 20-та. Срамота.

Великият математик е велик на думи - била ли си му в часовете? Преподавал ли ти е? За мен класик в математиката е Лазарин Чакъров, но и той се отдал на алкохола повече токолкото преди 15 години.

МГ-то трябва да отиде в сградата на Лилиев в Цветния квартал и с това проблемът ще се реши - тамън от Общината ще изперат още някой лев за реконструкция на сградата.

Подчертавам - г-н Петков е с висящо дело за злоупотреби, а е общински съветник и директор на училище - това за МАРИАНКАА, г-н Базитов - също, а е зам.кмет. Мила си ми Марианке, но няма да ти отговоря друго.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Вижте, дами, нека темата не се превръща в спор между двете гимназии. Защото и на двете мястото им е там.
За V-а мога да кажа само хубави неща - учителите и директорката /по мое време/ направиха много, за да стане тя елитно у-ще.
Знам и за славата на МГ, и за паралелките на напредналите.
Но не може само една гимназия да се обяви за №1 /както бяха езиковите едно време/ и останалите да ходят по селата.
Варианти има /ето Рокси се е досетила за два/ и сигурно има и още.
Захари може да се сгъсти със Спортното, и места има за строеж на училища в Чайка.
Шанел, ти V-гимназия ли си завършила или само си учила в Г.С.Раковски?

# 20
  • Мнения: 4 300
Мишоне, да не го обръщаме на диалог, ама не се имам за много горда, пък да страдам заради това- хептен.
Ако искаш да си турим тука по един фиш за заплата със изтрито име на работодателя и да видим кой колко се е реализирал:) Мен не ме е срам по принцип, ако кажеш и кандидатстудентските оценки да си сложа, и дипломата ако требе. Ето таква статистика би била реална, а не някакви абстрактни класации на МОН ( моите уважения към Д.Вълчев).
Би ми било интересно да видя класацията, за която говориш. Иначе не споря къде е МГ в момента, но все си мисля че нещата не са баш така както ги казваш. Апропо сестра ми завърши МГ преди 3 години.

# 21
  • Мнения: 2 161
В Раковски съм учила,но имам приятелка,която преподава в гимназията.Племенниците ми учат в тази гимназия,имам впечатления.

# 22
  • Мнения: 4 300
Спортното още от време оно не искат да го сместят с друго училище, понеже имат специален график заради трнировките- учат само 1ва смяна от 8 00 май newsm78

# 23
  • Мнения: 984
VG, права си. Има решение на проблемите на МГ - то е да са в самостоятелна сграда. Но не в сградата на основното училище. Спортното учи на двусменен режим - обучение и тренировки - няма как та да учат малки деца /1-4 клас примерно/.

Не е възможно и кварталното училище да се премести в друг квартал - нелогично е.

Г.С. Раковски едно от любимине на Базитов училища - директорът Цветков е много кротък и разбран човек. Laughing

Ей, РОкси, искаш да си ги мерим  Laughing- не е етично Hug. Ако искаш на ЛС ще ти пратя и договор. Знаеш, че във форума има хора, които злоупотребяват с лична информация. Казвам ти - завършила съм я тази гимназия и съм се реализирала въпреки това, а не благодарение на това. Wink

# 24
  • Мнения: 4 300
Мишоне, нищо нема да си меря Hug
Исках да допиша относно "училище за богати"- за съжаление вече качественото образование ще е за богатите, или поне не и за бедните. Защото учебниците по езици и компютърните технологии са скъпи. МОН не ги поема, в подготвителните класове учениците сами си купуват учебниците по език, а те стигат и по 500-600лв за годината.

# 25
  • Мнения: 461
Кривондела, я си кажи сега кой ти плаща за агитацията?

"Най-добрите учители по математика" са в І, V и ІV гимназии - за твое сведение.

Тези от МГ-то са ми ясни - една част от тях са ми преподавали. Г-жа Момчилова, примерно, дойде от с. Калипетрово директно в гимназията - още беше със мустаци и буфан ръкавче. Родителите ни бяха възмутени, защото преди нея имахме учителка Мария Николаева, настояща съжитестваща на г-н Петков - също от с.Дребношарково. Извинявай калкото и да се култивират за 15 години си остават не-от-най-добрите-учителки.
 Stop

Няма нужда някой да ми плаща - споделям лични впечатления.
Преди 5-6 години Момчилова заместваше колежка и преподаваше на дъщеря  ми 1 година в Захарито - добре, че беше тя, за да я научи да си подрежда задачите, а не да се чудя кое е дадено по условие и кое се търси, решението на задачата да лети някъде между редовете, а неравенството да е равно на отговора на задачата. Защото по това време в Захарито явно преподаваха нов вид математика.
Мен не ме интересува кой с кого съжителства от преподавателите - интересуваме колко научават учениците като цяло.
А резултатите на възпитаниците на МГ-то са очавАдни, стига да не гледам от твоята камбанария.
Даскалите, идващи от село може да не са супер математици, но това си е наследство от времето на Т.Живков и ще се преживее с годините.
Според мен, по-жизненоважно е да не попадаш на  доктор "от село"!


# 26
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848

"Най-добрите учители по математика" са в І, V и ІV гимназии - за твое сведение.


малко офф: тук може малко да поспорим за компетентността на учителите по математика от 4ЕГ ooooh!

всяко училище в собствена сграда Peace а как се пулят разни хора като им разказвам за съжителството на две ЕГ в една сграда  Crazy



# 27
  • Мнения: 4 300
Още малко офф- за учител и изобщо за човек, който работи с ума си, външният вид не е от особено значение. Естествено, децата в 1ви клас искат да имат красива госпожа. Добре е това да се преодолее към четвърти- пети.
За връзката между математическото мислене и мъжките хормони може много да се говори.

# 28
  • Мнения: 984
Кривондела, като не ти харесва "Захарито" запиши си детето в Раковски или в друго училище. Що търпиш неграмотни учители да ти мъчат детето? Само не ми казвай, че се възползваш от "кварталното" училище, защото ти е в квартала. Ако се премести тогава какво - направо в МГ-то. Плащаш и си вътре.

прасунчо - права си това в света никъде го няма две училища в сграда, но пусто това е наследство някакво от онези мътни времена. Вместо да се строят училища се строят изчислителни центрове и се правят "офиси" в ибез това тесните сгради на някои училища. Като пример мог да посоча сградата на МГ-то и "Захари" - 1000 ученици на гимназията и 650 на основното училище. Но нали по лесно е да рушиш, а не да съграждаш. Peace

Ааа Рокси, като си в 8-9 клас всичко ти прави впечатление Laughing - и прическата, и грима, и облеклото, и космите под чорапогащника и мустаците под нослето. Wink

# 29
  • Мнения: 461
Кривондела, като не ти харесва "Захарито" запиши си детето в Раковски или в друго училище. Що търпиш неграмотни учители да ти мъчат детето? Само не ми казвай, че се възползваш от "кварталното" училище, защото ти е в квартала. Ако се премести тогава какво - направо в МГ-то. Плащаш и си вътре.

прасунчо - права си това в света никъде го няма две училища в сграда, но пусто това е наследство някакво от онези мътни времена. Вместо да се строят училища се строят изчислителни центрове и се правят "офиси" в ибез това тесните сгради на някои училища. Като пример мог да посоча сградата на МГ-то и "Захари" - 1000 ученици на гимназията и 650 на основното училище. Но нали по лесно е да рушиш, а не да съграждаш. Peace
................

Мерси за идеите. Mr. Green
Отдавна нямам грижи със "Захарито" - вече сме в 9 кл.
Добре, че не ми се налага и да живея в този квартал, но всеки ден  пътувам по магистралата покрай него и затова си бях записала детето там - от мързел, да не шофирам до центъра. Laughing
Основни училища трябва да има във всеки квартал, но не и в една сграда с гимназия, независимо коя.
По-удачно е, родителите да настояват за нова сграда в квартала и да се премести основното училище, отколкото да се правят кръпки на 40-годишна сграда с ограничен бюджет и да се мести толкова техника, с каквато разполага МГ-то.
Това беше смисъла на мнението ми по темата, която не е от вчера, а от преди 3 и повече години, и явно скоро няма да има адекватно решение, ако всеки продължава да дърпа чергата към себе си.
Съвременни хора сте, не си губете времето с интриги - директорът на МГ-то няма да позволи да се разруши макар и 40 годишна сграда и толкова пари за техника да отидат по дяволите, ако е заинтересован да стопанисва сградата с неговия екип. А той, явно Е!
Настоявайте за разрешаването на Вашия проблем, а не само да плащате увеличени данъци и насреща нищо.

 Със сигурност и в другите училища положението е подобно, та затова не си направих труда да местя детето си в друго основно училище.
Почти всяка седмица - дай 5 лв. за консумативи, дай 10 лв за ксерокс, дай 78 лв. за счупен чин, "счупихме и саксията на госпожата". Малчовците скъсаха щорите на МГ-то в стая на дванадесетокласниците няколко дни преди абитуриентскака им. Хайде, пари за пердета и то хем втора употреба. Класната сама уши пердетата, за да ни спести парите за шева. Скандали, упреци - луда работа. Стол хвърча от четвъртия етаж на Захарито - добре, че не пострада някой долу на игрището.

А с тези делегирани бюджети, няма нужда да познаваме колко основни училища ще са на ръба на фалита и пред логично закриване.
По време на стачката в началото на учебната година беше изнесена информация в пресата, че около 80% от делегирания бюджет на едно училище ще се изразходва само за увеличените учителски заплати. А с какво ще плащат ток, вода, ремонти ...
Явно, бъдещето е на училищата с възможности за собствена самоиздръжка и само те ще могат да си позволят да подбират паралелки още от 5 клас или направо от първи.
 Идеята на директора на МГ-то, в един момент ще се окаже масово възприета и от други негови колеги след няколко години.
Тогава, и на тях ще трябва да лепнем обвинението разрушители Grinning








# 30
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 445
сградата на МГ е строена за тях! а Захари Стоянов е трябвало да дели  сграда със Спортното училище - така е било пранилано през далечната 1979, когато Людмила Живкова е решила да вземе старата сграда за музей. Така в двата края на Чайка е щяло да има по едно основно училище. Тогава други интереси са надделели и Спортното е останало само в сградата, а МГ съжителства с осен. училище.
На мен майка ми е завършила тази гимназия и после е предавала там, ние със сестра ми също сме го завършили, а в определен период и баща ми е предавал там и имам определени сантименти.  Когато аз учех бяхме по 9 паралелки във випуск и точно, защото нямаше място паралелките по биология и химия бяха прехвърлени в ІІІ-та гимназия /бях 9-ти клас май/. Когато бяхме 11-ти клас ние учихме  в смяната на З. Стоянов, защото  нямаше място в другата смяна. Изчислителния център беше направен на мястото на гардероба, който никой не ползваше по времето на Георги Николов.

П.С. Мишоне - Мария Николаева е възпитаничка на Математическата гимназия /била е съученичка на сестра ми/, а и за учениците от Бриз много по удобна би била сградата на Спортното училище.

и доколкото знам не директора, а заместник-директора на МГ е общински съветник, но не съм 100%

# 31
  • Мнения: 4 300
Да вземем да си напишем кой коя година е завършил, а?Simple Smile Може и да се познаваме Laughing.
Сериозно- ако някой има доказателства или поне подозрения за корупция защо не пишете на мейла на МВР? Имаме семеен приятел, който работи там, и със сигурност знам, че всички сигнали се проверяват.

# 32
  • Мнения: 984
Да, бе Кривондела, МГ ООД.
Бюджетът на всички училища се отпускаше до сега от Общината - на МГ-то отделен бюджет от всички други училища. Освен това му се позволява в сграда, която е по преднезнечение е училище да развива фирмена дейност, която е в разрез с ЗНП и ППЗНП. Освен това парите от тези "дейности" са отчитат пред г-н Базитов, приятелче по партийна линия.

Не ме карай да ти рисувам корупционната схема. Предложенията ти са несериозни.

Г-жа Николаева бе съпруга на ген.Николаев, но се разведе с него, заради по-изгодната партия и запазване на работното място. Публична личност е, за това си позволявам да я коментирам. И от най-обикновена учителка стана директорка на "Найден Геров" - незаменим кадър /но не от кадърност/.

В определени училища се наливат пари, удобни директори, без претенции за ред и законност, но то навсякъде е така! Какво тук значи някакво си очилище и 650 деца? Парите са по-важни.

# 33
  • Мнения: 4 300
Абе Мишоне, що пишеш глупости и ме ядосваш? Местенето, сливането, преструктурирането на училища трябва да се решава въз основа на обективни критерии. Утре като се пенсионира/напусне въпросната Николаева какво? Тогава ли ще преместят училището? В крайна сметка МГ не е нито Николаева, нито Петков- МГ са и децата и останите учители, както и тези, които тепърва ще идват.
Да не говорим, че разводът отдавна не е прчина за заклеймяване, нито женитбата/сексът по сметка. Ако някой иска да спи с шефа си си е негова работа. Докато има добри резултати и интерес към училището всичко е ОК.
И пак казвам- щом имаш данни за корупция пиши на мейла на МВР. АКо те е страх иди в интернет зала и оттам го направи.

# 34
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 445
Мишон аз пък знам, че е била съпруга на един асистент по математика в ИУ-Варна, който се казва Николаев.

Във Варна има и други училища, който са били на самостоятелна стопанска сметка и без да дават каквито и да е изявени ученици дори станаха Национални!


п.с. аз съм завършила 1990г.




 

# 35
  • Мнения: 599
Аз не разбрах защо ще събират "Ангел Кънчев" и "Хаджи Димитър".
За какво ще ползват освободеното училище?
И ще помоля някой да ми каже нещо за у-ще "Найден Геров". Praynig

# 36
  • Мнения: 984
РОкси, тонът ти ме ми харесва. "Глупости" ли е следната схема:

Г-жа Водкаджиева, отговаряща за ремонтите в училищата има съпруг, който има фирма, регистрирана на Шабла за АЛ дограма. Всички училища във Варна си направиха дограмата с пари от бюджените си чрез фирмата на този господин, но най-напред се тръгна от МГ-то с 30 % отстъпка уж, а цената на дограмата беше завишена с 50-60%.

Сигнали са подадени отпреди три години. Стоят си в прокуратурата, защото един човек от Общината се обади да почакат. Икономическа полиция образува проверка и установи, че са налице основания да се проведе официално следствие. Имам входящите номера на жалбите.

Глупости пишеш ти, защото "обективни причини" за преместването на ОУ "Захари Стоянов" липсват. Има други варианти за разрешаване на кризата, но не са удобни на Петков и на Базитов.
Повече няма да пиша в темата, защото няма смисъл да ви отварям очите - вие не искате да си ги отворите.

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 13:09 от д-р Mишон

# 37
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 445
просто Захари Стоянов трябва да отиде в сградата на Спортното!
така ще се решат мноооого проблеми!
по принцип на мен ми е странно съществуването на това училище.

Мишон не казваш защо трябва да се махне математическа - след като са вложили голяма сума по изграждането на изчислителния център и други придобивки, хайде да ги зачеркнем, защото ти не харесваш Петков и компания! Сградата през далечната 1979г е била построена специално за МГ - това да ти говори нещо?

Не знам защо, но имам усещането, че са настъпени твои или на семейството ти интереси  затова отговаряш така. Може и да бъркам!




# 38
  • Мнения: 4 300
Съжалявам, ако съм прозвучала грубо. Честно казано без информация ( обективна) нямам мнение дали и кой да се мести.
Но да, за мен е глупаво да вземе решение да се мести дадено училище, защото директорът бил еди какъв си или една от учителките била некадърна или с буфан ръкави.
Това е мислене на парче, тотално немениджърско. Действа се на принципа "Има човек- има проблем, няма човек- няма проблем". А така за съжаление не се постигат успехи, само се руши нещо вече създадено. Емоциите нямат никакво място тук, трябва да се мисли рационално.

П.С. Майка ми е завъшила през 71, аз- 98, сестра ми- 2005.

П.С.2. НЕ вярвам общински съветник ( или чиновник) да може да влияе на прокуратурата. Честно. Или има нещо повече. Прокурор би могъл да влияе на общинар, но обратното е абсурдно. Малко ми заприлича на слуха че Богдана Карадочева била корумпирана- как ще корумпираш певец, или му плащаш или не му плащаш. Можеш да корумпираш някой, който взема решения, от които зависиш.

# 39
  • Мнения: 984
П.С.2. НЕ вярвам общински съветник ( или чиновник) да може да влияе на прокуратурата. Честно.

Ей, РОкси, мила, успя да ме разсмееш. Laughing Емоции влагаш ти - по-горе писа, че съм те "ядосвала", за което съжалявам. Аз се занимавах лично със същия проблем преди 4 години. Наясно съм и с документацията и с аспектите на идеята "МГ - в самостоятелна сграда".

Вместо да се репресират 7 училища, учителски колективи и над 6 000 деца, да се местят от сграда в сграда, струвайки много повече средства на местния данъкоплатец, Базитов да даде на Петков пари да се премести. Но не! Това вече е въпрос на личен проблем и лична вендета срещо училището /деца, родители, учители/, което пречи на бизнеса на "Петков и компания".

Преди 4 години директорката на "Захари" си докара жълтеница и тежък бронхит от нерви и проблеми с г-н Петков. Излезе в болнични, защото не издържа натиска от три страни : Общината /г-н Базитов/, Инспекторатът по образование в лицето на Николинка Даскалова и самия Петков. На нейно място застана едната помощник-директорка - М. Михайлова. Е, те тази жена бе, сега внимавайте, заключена и държана в продължение на три инфарктни часа в Актовата зала на училището в следната компания: Базитов, Даскалов, Веселина Иванова и една друга служителка от общината, против личната й воля. Учители от "Захари" извикаха патрулка от ІІро Районно, за да, представете си, освободят колежката им. Г-жа М. Михайлова отстоя и не подписа подготвения от Базитов документ, с който искаха да се даде принципно съгласие за преместване на ОУ "Захари Стоянов". Полицаите бяха втрещени. Г-н Базитов напусна набързо сградата още преди да са дошли журналистите. Случката ви я разказах, за да си дадете сметка за "мениджърският" подход на "Петков и компания" както ги нарече по-горе една съфорумка.

Принципът е: има "Захари" - има проблем.;няма Захари - няма проблем. Wink

Преди 4 години майки и бащи близо 350 души висяха пред Общината, но Базитов тогава не излезе да им отговори защо "Захари" трябва да се мести. Сега е намерил подходящите аргументи - оптимизация на училищната мрежа срещу който аз нямам нищо против, но не с тези методи и не за сметка на децата.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Това, което знам по въпроса е, че "Хаджи Димитър" (което се намира до "Ангел Кънчев") ще се обедини с него, защото персоналът е от около 10-15 души, паралелките са по 1-2. С право не е нужно да стопанисва толкова голяма сграда. В същата тази ще се помещава 5-та гимназия, защото учениците са големи и могат да се придвижват и на по-големи разстояния в рамките на града. "Захари Стоянов" се мести в сградата на 5-та (защото е в същия квартал), а Математическата си остава сама. Съвсем уместно.

# 41
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 445
а аз за пореден път питам Мишон - защо ОУ"Захари Стоянов" не се премести в Спортното? виждам, че е много добре запозната с всичко!

# 42
  • Мнения: 5 462
Запис.

# 43
  • Мнения: 984
а аз за пореден път питам Мишон - защо ОУ"Захари Стоянов" не се премести в Спортното? виждам, че е много добре запозната с всичко!

Не за пореден, а за втори. Мисля, че отговорих по-нагоре: Спортно училище е на специален режим учене и тренировки. В едната смяна учат деца, които в другата спортуват по клубовете и обратно, това първо. Второ вече по-скоро от гледна точка сигурността на малките ученици: спортните паралелки са с доста, как да кажа, буйни ученици. Как си представяш деца на 7-8 години да учат заедно в с деца на по 15-17 и то в спортове като "борба", "гребане", "щанги". Преди време имаше наколко "инциденти" между ученици на самото Спортно. Не е приемливо. Никой родител няма да си пусне детето на училище като знае, че в ъсседния клас учат буйни младежи с не до там устойчив нрав. МГ-тата са по-интелектуални и кротки деца. Въпреки че и сред тях има елементи с неп риемливо поведение. Лично мнение.

# 44
  • Мнения: 4 300
Държа пак да наблегна, че не съм нито За, нито Против местенето на МГ или Захари. Смятам, че ако аргументът е подкупен директор- това е тъпо.
Но все пак не разбирам как и с какво по дяволите един прокурор може да зависи от един общински съветник. Дайте ми един пример.

# 45
  • Мнения: 503
а аз за пореден път питам Мишон - защо ОУ"Захари Стоянов" не се премести в Спортното? виждам, че е много добре запозната с всичко!
Не съм Мишон, но да отговоря. Тази идея е меко казано малоумна. Освен причините, които е изброила Мишон, ще кажа, че децата от спортното у-ще, макар и с по-малък умствен потенциал, както повечето тук смятат, полагат не по-малко усилия от математиците, за да се реализират в своята сфера. Сред тях има не един шампион. Как се постига това ли? Събуждане сутрин в 5,00. Закуска в у-ще, тренировка, училище, обяд (в стола на у-щето), тренировка, училище, вечеря в у-ще, прибиране обратно вкъщи към 20,00. Сън. Това беше режимът на брат ми в продължение на няколко години. Всичко, с изключение на тренировките на няколко спорта, става в базата на училището. А ако не ме лъже паметта, самото школо е на подчинение на министерството на спорта, а не на образованието.

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 16:41 от galll

# 46
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Изобщо не е удачно да се побутва едно начално или основно училище от една "квартира" на друга "квартира". Независимо от хазяите... Rolling Eyes

# 47
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 445
а аз за пореден път питам Мишон - защо ОУ"Захари Стоянов" не се премести в Спортното? виждам, че е много добре запозната с всичко!
Не съм Мишон, но да отговоря. Тази идея е меко казано малоумна. Освен причините, които е изброила Мишон, ще кажа, че децата от спортното у-ще, макар и с по-малък умствен потенциал, както повечето тук смятат, полагат не по-малко усилия от математиците, за да се реализират в своята сфера. Сред тях има не един шампион. Как се постига това ли? Субуждане сутрин в 5,00. Закуска в у-ще, тренировка, училище, обяд (в стола на у-щето), тренировка, училище, вечеря в у-ще, прибиране обратно вкъщи към 20,00. Сън. Това беше режимът на брат ми в продължение на няколко години. Всичко, с изключение на тренировките на няколко спорта, става в базата на училището. А ако не ме лъже паметта, самото школо е на подчинение на министерството на спорта, а не на образованието.

никой никъде не коментира умствения капацитет на учениците от Спортното!
но първоначалните планове са били точно такива - Захари Стоянов да е в нея сграда. До скоро може и да е било удобно - но ми кажи къде спортуват плувци, футболисти, гребци? наблизо е само залата по спортна гимнастика. Живяла съм до училището и според мен в тази база - един физкултурен салон се тренира само вдигане на тежести.
Министерство на спорта все още няма, има ДАМС!
И за мен базата на това училище не се използва пълноценно! А за сегашното и състояние не ми се говори Sad
А за парите вложени в базата на МГ? хайде защото Мишон ги определя като корумпирани да ги хвърлим на боклука? Тази база се изгражда от преди 1990г.!

# 48
  • Мнения: 461
За мен, най-рационалното решение за едно основно училище е, ако няма бюджет да поддържа 40 годишна сграда, да не претендира за нея.
Повече от ясно е, че управляващите прехвърлят стопанисването на базата на ръководствата на самите училища,  и ако се случи инцидент като изгорелият покрив на ОУ Кирил и Методий,  нито делегирания бюджет, нито застраховката ще стигнат за ремонт.
Училищните ръководства сами ще се принудят да си направят ООД-та и да преливат пари, за да закърпват инцидентните положения или ще търсят начини да печелят допълнително от отдаване на помещения под наем, както е в едно централно училище в момента. И сигурно не е само едно.
В Пловдив например, има училища, които печелят от рекламни билбордове поставени  на оградите и по покривите им. Ако до момента, това не е било възможно и наложително, в бъдеще едва ли ще има училище, което да просъществува без да се издържа по аналогични начини!
Това беше подхвърлено завоалирано по време на учителската стачка от управляващите, а преподавателите се чудеха за какво иде реч и какъв е проблема със увеличаването на заплатите им.
Ето, това е проблема - стопанска РЕформа, която за управляващите е елегантен начин да си прехвърлят ангажиментите по проблемите на образованието върху учителите.
Като се прибави и оскъдния делегиран бюджет, с което ще разполага всяко едно училище поотделно, повече от ясно е кои училища ще успеят да оцелеят!

# 49
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ето, това е проблема - стопанска РЕформа, която за управляващите е елегантен начин да си прехвърлят ангажиментите по проблемите на образованието върху учителите.
Като се прибави и оскъдния делегиран бюджет, с което ще разполага всяко едно училище поотделно, повече от ясно е кои училища ще успеят да оцелеят!


Напълно съгласна. Жалкото е, че училищата трябва да оцеляват, а не да се развиват...И всички трябва да са поставени пред равен старт, а не родителите след време да определят избора си от това дали училището има свестен физкултурен салон или хубава ПВС дограма... Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 503
colibri, не четеш внимателно. Отговорите на въпросите ти са в поста, който си цитирала.

# 51
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 445
много внимателно чета!
имаме познато дете, което учи там и режима му много се различава от това, което ти описваш, тренира спортна гимнастика.
А 15години съм живяла в блока съседен на Спортното и имам доста впечатления!
За мен няма нищо невъзможно в това да съжителстват Захари Стоянов и Спортното училище! дори така ще са по равномерно разпределени основните училища в Чайка!

# 52
  • Мнения: 984
Колибри, забравяш, че Спортното училище в лицето на директора Владимиров си има як гръб в Общинския съвет. Няма да позволят на Петков да им казва как да си ползват сградата. Когато опре до Спортно - всички млъкват, защото им се ще още малко да си поживуркат необезпокоявани.

Учениците от Спортното училище във Варна са на трето място по завоювани отличи от пет години насам. Моите почитания към техните качества.

Базата на МГ-то не е на Петков, че да се разпорежда с нея, нали. Ако трябва да сме честни през 1987 година Завод "Черно море" подари първия изчислителен център предоставян някога на училище в североизточна България. Сега изчислителния център се отчита на Петков. Как няма да поддържа сгарадата като Захари му плаща парното и фасадните ремонти?

Ако се питате кой  определя за какво ще се харчат парите - Базитов. До сега. От сега нататък пак той, но извивайки лично ръцете на някои директори.

За 2004-2005 МГ не е плащало за парно и вода. Нито за фсадните ремонти - всичко се поема от смешния бюджет, отпуснат от Базитов на Захари.

И мерси, РОкси, първо "глупава", сега и "тъпа". Поне знам вече какво мислиш за мен. Ти обаче не знаеш какво мисля аз за теб.

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 19:06 от д-р Mишон

# 53
  • Мнения: 461
Фасадните ремонти на Захарито започнаха, когато се заговори за преместването му и включваха прозорците на един от четирите етажа на училището. Дотам им стигнаха финансите. Всичко останало ремонтира МГ-то.
Ако някой скоро е правил нещо по фасадата - най-вероятно е било благодарение на Дорелов и други спонсори, децата на които учат там.
За в бъдеще няма гаранция, че  Захарито може да  разчита на такива "бюджети".
 

# 54
  • Мнения: 4 300
Една тъпа идея не прави човека тъп. И моите идеи сигурно изглеждат тъпи на някого, а някои от тях сигурно изглеждат тъпи на всички освен на мен ( а и на самата мен след време). Аз не се имам за тъпа.
Именно затова е редно като се взематв ажни решения да се вземат от много хора, и то компетентни, разполагащи с информация.

И айде стига с тоя гръб, Петко имал гръб, незнамкойси имал гръб, ще рече човек че най мастите бизнесинтереси са свързани с това кой в кое училище се помещава. Смешки разни. Колко струва дограмата на един етаж на училищна сграда? 5 хиляди? Айде да не се излагаме. С тея пари 1 кв.м. застроена площ в Морката не може да се купи, дреме им на общинарите. Няма да се занимават със завишената с 30 % цена от 5 хилки, като могат да гушнат къде къде повече от едно разрешително за строеж в Морската. Изобщо тея апели за корупция са абсурдни за трезвомислещ човек.
И пак да попитам:
Но все пак не разбирам как и с какво по дяволите един прокурор може да зависи от един общински съветник. Дайте ми един пример.

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 19:28 от Р0кси

# 55
  • Мнения: 984
Фасадните ремонти на Захарито започнаха, когато се заговори за преместването му и включваха прозорците на един от четирите етажа на училището. 

Говориш наизуст мила. Ремонти Захарито извършва откак е в сградата. Имаше даже моменти /2003/, в които всички ремонти се предвиждаха в бюджета на Захари. Защото Петков беше болен и нямаше как да контролира източването на парите.

Не си наясно с разпределениета на бюджета на Захари. Ако беше щеше да знаеш, че прарите, които отпуска Общината стигат само за парно. За това сте давали някой леф, за да имате листи за тестовете на децата. Всички фасадни ремонти се извършват от две дарителски форми и да - едната е "Дорелов".

# 56
  • Мнения: 984
Преди 5-6 години Момчилова заместваше колежка и преподаваше на дъщеря  ми 1 година в Захарито ...

Тук говориш за г-жа Кремена Момчилова, а не за Валя Момчилова от МГ-то. Simple Smile За твое сведение Кр. Момчилова е начален учител и беше зам.директор в Захари". Защото преди 5-6 години детето ти е било 3-4 клас, нали? Виж ти! Значи не знаеш кой преподава на детето...много отговорно.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Не го обръщайте на личен двубой! И спрете с епитетите, ...моля. Rolling Eyes

Темата не се казва "Захари срещу МГ!" и кой кого познава в тези образователни заведения. Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 461
Правилно, но човек за да докаже някаква теза се налага да използва примери.

Фасадните ремонти на Захарито започнаха, когато се заговори за преместването му и включваха прозорците на един от четирите етажа на училището. 
.............................

Не си наясно с разпределениета на бюджета на Захари. Ако беше щеше да знаеш, че прарите, които отпуска Общината стигат само за парно. За това сте давали някой леф, за да имате листи за тестовете на децата. Всички фасадни ремонти се извършват от две дарителски форми и да - едната е "Дорелов".

Повече от ясно ми е това, но точно ти по-горе твърдеше, че Захарито прави ремонтите, а МГ-то се облагодетелства.
Дарителските форми не са "бюджет", на който може да се разчита в пазарни условия!

Да не говорим, че децата възприемат по изкривен начин благодеянията - още повече рушат в училище.
Дъщеря ми пък разви синдром на просяка - дай пари за това, дай пари за онова.
На въпроса  по какво са я изпитали днес - тя ми отговаряше "ооо забравих, ТРЯБВА да дадеш пари за ...."  или  "госпожата каза да говориш с баща ми за ..." 
В крайна сметка, ме принудиха да отбягвам да задавам всякакви въпроси, обявих че съм в развод и ходех на родителските срещи облечена  като клошарка, за да спре това изнудване наречено "дарителски форми".
И се убедих, че това не е възпитателно за децата.

# 59
  • Мнения: 461
Преди 5-6 години Момчилова заместваше колежка и преподаваше на дъщеря  ми 1 година в Захарито ...

Тук говориш за г-жа Кремена Момчилова, а не за Валя Момчилова от МГ-то. Simple Smile За твое сведение Кр. Момчилова е начален учител и беше зам.директор в Захари". Защото преди 5-6 години детето ти е било 3-4 клас, нали? Виж ти! Значи не знаеш кой преподава на детето...много отговорно.

За "Момчилова с буфанчето" става въпрос, а не за Момчилова от началния курс. Laughing

# 60
  • Мнения: 984
Връщам темата само да информирам, че днес присъствах на една среща по проблемите на "оптимизацията" на училищната мрежа във Варна. Слава Богу има разумни хора, които ще отстояват справедливостта. Предложенията на Базитов не са минали на Общински съвет. Няма и да минат в този вид.

Благодарение на родителите, благодарение на учителите, благодарение на разумните хора в институциите.

# 61
  • Мнения: 2 161
Мишон,много ме радва тази новина.

# 62
  • Мнения: 599
Връщам темата само да информирам, че днес присъствах на една среща по проблемите на "оптимизацията" на училищната мрежа във Варна. Слава Богу има разумни хора, които ще отстояват справедливостта. Предложенията на Базитов не са минали на Общински съвет. Няма и да минат в този вид.

Благодарение на родителите, благодарение на учителите, благодарение на разумните хора в институциите.

И все пак минаха предложенията.За съжаление.
 
Общинският съвет във Варна гласува сливането на училища
Сн.: DarikNews
Общинският съвет във Варна гласува сливането на училища
DarikNews - 31 Март 15:55
Първа езикова гимназия във Варна ще се премести в сградата на СОУ“Николай Лилиев“. Това решиха варненските съветниците на извънредна общинска сесия, посветена на училищната оптимизация. За целта на следващо общинско заседание ще бъде гласувано отпускането на 1 млн. 680 хил. лв., с които да се извършат пълни архитектурни промени в и извън сградата.Пета езикова гимназия няма да бъде премествана, решиха още съветниците. СОУ“Николай Лилиев“пък ще се обедини със СОУ“Неофит Бозвели“.Основно училище“Проф. Марин Дринов“, в което се обучават 488 ученика, ще бъде слято с ОУ“Алеко Константинов“с общо 440 ученика в Първо основно училище. Във Второ основно училище ще се слеят ОУ“Никола Вапцаров“с 463 и ОУ“Софроний Врачански“с 297 ученика. И за двете нови учебни заведения ще бъдат проведени конкурси за училищно ръководство. В едно се сливат ОУ“Ангел Кънчев“и ОУ“Хаджи Димитър“. Обединяват се и СОУ“Димчо Дебелянов“с Вечерната гимназия. Имена на слетите училища ще бъдат предложени и гласувани от Комисията по наименования.Училището в село Константиново няма да бъде закрито нито реорганизирано. Това решиха единодушно местните депутати. Учебното заведение ще получи допълнително финансиране от варненския общински бюджет. Предстои администрацията да изготви примерен бюджет, който ще бъде гласуван от съветниците на следващата общинска сесия.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Неприятно. За съжаление успяха.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 2 036
А от кога изобщо 5 гимназия се брои за езикова? По мое време си беше най-обикновена гимназия, за разлика от математическата!

# 65
  • Мнения: 525
А от кога изобщо 5 гимназия се брои за езикова? По мое време си беше най-обикновена гимназия, за разлика от математическата!

Хм, това време не е било скоро.
Изказването е много неподходящо.
Аз учих в Пета и смея да твърдя, че макар и да мразех да ходя на училище, получих перфектно образование, в това число отлична подготовка за който и да било френски университет.
Радвам се, че гимназията ще остане там, където трябва да бъде.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 1 383
А от кога изобщо 5 гимназия се брои за езикова? По мое време си беше най-обикновена гимназия, за разлика от математическата!

http://www.5eg.net/

# 67
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Жалко, значи все пак е минало решението. Sad
Дъщеря ми учи във "Вапцаров" и беше голяма мобилизация и борба да не създават ново училище от двете (нашето и "С.Врачански") , а да влеят "С.Врачански" във "Вапцаров".
Оказа се, че преди години е имало много деца и се е наложило образуването на второ училище в района. Дълги години то се е казвало "Вапцаров" 2 и чак след това му дават име.
Лошото е, че сега ще сформират нов екип, нови учители, нови директори. Sad А децата вече свикнаха със сегашните преподаватели и си ги харесват.
Директорката спомена, за някакви 250 000лв. отпускани от Министерството за закрито училище. Та може би за това закриват 2 и отварят трето, ново, като реално закрито е само едно училище.
Има ли изобщо такива суми и до колко е вярна подобна информация?
Оказва се, че нашето училище е спечелило проект за 50 000лв., които няма да получи поради заличаването му. По голяма тъпотия не съм срещала!

# 68
  • Варна
  • Мнения: 2 036
А от кога изобщо 5 гимназия се брои за езикова? По мое време си беше най-обикновена гимназия, за разлика от математическата!

Хм, това време не е било скоро.
Изказването е много неподходящо.
Аз учих в Пета и смея да твърдя, че макар и да мразех да ходя на училище, получих перфектно образование, в това число отлична подготовка за който и да било френски университет.
Радвам се, че гимназията ще остане там, където трябва да бъде.


Да, не е било скоро - преди 22 години! И смея да твърдя, че тогава със сигурност 5 гимназия не беше езикова, както 7-ма 3-та и т.н.
Аз пък съм завършила математическата. Там учат много деца, които печелят не е дно и две състезания и олимпиади. Радвам,се че се е появило още едно училище на ниво, в лицето на 5-та гимназия. Мисля,че училището го правят преди всичко учениците и преподавателите. Но в темата, ме подразни принизяването на математическата, признавам.

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 16:54 от julisa

Общи условия

Активация на акаунт