Спешно питане за леене на куршум

  • 21 450
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
Нищо не пречи да опиташ,ако не помогне поне няма да навреди.Както са те посаветвали понагоре само някоя баба от село трябва да потърсиш.

# 31
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Много благодаря на всички за помощта и съветите.  Hug

# 32
 
  Никой не знае какво  точно става, когато се лее куршум или се правят други 'добрини 'от разните там  бабички.Сигурни ли сте какво казват, какво ви пише на муската за здраве? А?
Не мисля, това  е твърде встрани от  нас, важното е  да видим резултата.Така се ловят шараните на въдицата.Но вие сте майки/или бащи/, мислете като такива.Пазете децата си не ги подлагайте на това.Не ги водете на ходжи, баячки и  врачки.Не вярвайте в суеверия.Има само един, който може да даде  на човека здраве, живот и сила.И това е Бог/това не е пропаганда , а призив към загрижени родители/.А той го може , защото  ни обича, за разлика от  баяча/дявола/.
                                                           Примери:

Ето някои от окултните грехове, заради които Бог изпъди и унищожи седемте ханаански племена:

Спиритизъм – викане душите на умрелите или на самия сатана.

Нестинарство – прекарване човека през огън, ходене бос по въглени.

Гадателство – всички гадания като тези на боб, захарче, хляб, по облаците, по вътрешностите на животните и др.

Гледачество – на карти, на кафе и др.

Хиромантия – откриване съдбата по линията на дланта.

Магесничество – бяла и черна магия. Бялата е чрез дявола да направим “добро”, а черната – “зло”.

Заклинания – чрез заклеване на болестните и злите духове да се изцеряват или разболяват човеците. Леене на куршум, пращане на живак и др.

Такива са и по-модерните окултни грехове, които се маскират зад думи като радиоестезия, парапсихология, медитация и др.

Муски и амулети – форма на идолослужение. Вярата в Бога е изместена от листчета, написани с мюсюлмански молитви или заклинания. Понякога в тези листчета, увити във восък, пише на арабски език: “сатана, не се докосвай до тялото на този човек, а след смъртта душата му ще бъде твоя”. Временно здраве за сметка на вечно мъчение.

Баене – болестните и нечистите духове се пропъждат с различни формули, като: “Мъже ли сте, жени ли сте, ходите къде ходите, на болния здраве да донесете”. Баячът и болният вярват в болестните духове и сключват мир не с Бога, а с дявола и служителите му.

Хипноза – напоследък е модерно изучаването на чужди езици чрез хипноза. Хипнотизаторите в много случаи са медиуми. Чрез такава хипноза един човек научил Библията наизуст. Ще речете: много благородно дело. Но когато една група християни започнали усърдна молитва за него, духът го напуснал и той вече не можел нищо да цитира от Библията. Обаче бил радостен и чувствувал присъствието на Св. Дух върху себе си. В Библията хипнотизаторите са наречени омайници / Второзак. 18:10/.

Чародейство – вършене на различни чудеса чрез дявола. Между тях са и откриването на съкровища, руди, манастири, вода и др. чрез една приспособена за целта пръчка от “даровити” човеци, които постоянно се оплакват, че не са добре с “нервите”.

Астрология - хороскопи



   Временно добро, срещу вечни мъки.Добра сделка -няма що Crossing Arms

От друга страна, не мислете , че можете просто така да отидете при Бог , да запалите една, две свещи, да ви прочетат една две молитви и хоп-готово!Няма такъв филм Naughty., съжалявам, че сте се заблудили.Нужно е покаяние, отношение, вяра.Не да изпробваме и това, та белким стане.Ако стане, добре дошло, ако не преминаваме на следващата опция.Нищо не става без вяра.Вие имате повече вяра в шофьора на  автобуса, без да сте сигурни дали е пиян или дрогиран, изнервен или  некадърен.Всяка сутрин му поверявате живота си, без да се замислите за  тези вероятности, нали? А на Бог, който толкова възлюби света, че даде Своя единороден син, за да не погине ни един, но всички да се спасят...На Него вярвате ли?И как тогава се разочаровахте, че не ви е помогнал? А замисляте ли се, че може , именно заради тези ваши окултни грехове/гореизброените в синьо нищо да не помага на детето ви.Бог  може, но е нужно покаяние от ваша страна на първо място.И тогава чак нещата си идват по местата.
  В противен случай става следното:
 
Човека е демонично натоварен/има дух на страх! > Молят се за него  > Бог го освобождава > Ура! Човека е свободен!...но >>>След време този дух на страх се връща, влачейки подире си още дузина други/болест, неверие, безразличие, неувереност,наркомания, самоубийство и пр./.И като намерят дома /човека/ почистен, те се настаняват  там.Така последното състояние на човека става по-лошо от първото.

А е така, защото ние сме като празен съд.Ако няма какво да го запълни, ще го запълнят кал, прах и  болкуци.Но ако божия дух/Св. Дух/ е в нас, то , когато Бог ни освободи, нищо не може да ни навреди отново...Освн  по наше  желание, ако ние си го пуснем сами да ни гостува.
  Това е.Аз лично Не се  възползвам от услугите на баячи, когато детето ми е болно, уплашено или страда .Има си лекари за тая работа, има молитва ,вяра , има и Бог.
   За нещастие, не както е натрапено, че вярващите, а напротив именно "широкоскроените" и "свободомислещи" атеисти стават жертва на суеверието.

   Простете ми , че бях толкова многословна,но все се надявам  някой да се вслуша, за доброто на  децата и на него самия.

# 33
  • Мнения: 135
направо да се чуди човек как издържаха толкова много протестантките, та чак сега да пишат по темата. (Ама може ли без тях!)
Ама като им се говори доколко са основателни нещата в които те вярват (някои от които не ги пише в Библията) едва ли не ги отклоняват от вярата им. Хайде, няма нужда! Stop

не трябва да се живее по норми отпреди 2500 години, и ако нещо е забранено на ханаанските племена или определено да го правят (избиване с камъни в някои случаи) не значи че всички във всички времена трябва да живеят като ханаанците (НЕ ТРЯБВА)
Май и вие не съм сигурен доколко живеете като тях, ама за цитати... Naughty


Цитат
които се маскират зад думи като радиоестезия, парапсихология, медитация и др.
някои представа може да си нямат какво е медитацията, да не говоря за бяла магия как се прави ooooh!

ама като го отрича църквата, хайде. да не говоря че думата медитация в превод значи размишление и в Библията също пише за размишление!

Цитат
братие, което е истинно, което е честно, което е праведно, което е чисто, което е любезно, което е доброхвално, ако има некоя добродетел, и ако има некоя похвала, това размишлявайте
Филип. 4:8

Цитат
MEDITATION
[,medi'teiʃn]
1. размисъл, размишление

2. съзерцание, мечтателно настроение

Цитат
8. А най-после, бъдете всинца единомислени, състрадателни, братолюбиви, милостиви, дружелюбиви. 9. Не въздавайте зло за зло или хула за хула, но, напротив това, благославяйте; понеже знаете че на това бехте призвани, за да наследите благословение. 10. Защото който иска да люби живота и да види добри дни, да спре езика си от зло и устните си от да говорят лъст; 11. да се уклони от зло и да стори добро; да потърси мир и да го следва. 12. Защото очите Господни са на праведните и ушите негови на техната молба; а лицето Господне е против онези които правят зло. 13. И кой ще ви стори зло ако бъдете подражатели на доброто?
I Пер. 3

Цитат
1 Господи, кой ще обитава в твоя шатър? Кой ще живее в Твоя свет хълм?
2    Оня, който ходи незлобиво, който върши правда, И който говори истина от сърцето си;
3    Който не одумва с езика си, Нито струва зло на приятеля си, Нито приема да хвърли укор против ближния си,
Псалом 15

Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 21:53 от Deepinside

# 34
  • Мнения: 1 069
 
  ... все се надявам  някой да се вслуша, за доброто на  децата и на него самия.
newsm10

# 35
  • Мнения: 135
 
  ... все се надявам  някой да се вслуша, за доброто на  децата и на него самия.
newsm10

аз пък бих се радвал някои християнки да помислят върху аргументите на хора, които имат по-друга гледна точка от тяхната  bouquet

# 36
  • Мнения: 1 069

аз пък бих се радвал някои християнки да помислят върху аргументите на хора, които имат по-друга гледна точка от тяхната  bouquet
Добрите ти намерения или безизходицата, в която смяташ, че си изпаднал няма да спре сатана да опустоши живота ти, няма да го омилостиви, за разлика от Бог, Който пожертва най- скъпото си заради нас!

# 37
  • Мнения: 135
за разлика от Бог, Който пожертва най- скъпото си заради нас!

това че Бог е пожертвал Сина си не е освободило християните от отговорност за собствените им мисли, чувства, постъпки и отношения. Учението на Христос подразбира ПРИЛОЖЕНИЕ!
Които само вярват са слушатели.

# 38
  • Мнения: 1 069

това че Бог е пожертвал Сина си не е освободило християните от отговорност за собствените им мисли, чувства, постъпки и отношения.
Така е.

# 39
  • Мнения: 274
Аз да си кажа мнението за леенето на куршум - досега колкото пъти да съм се изплашела  от нещо или да съм подложена на стрес от нещо, винаги съм се оправяла с леене на куршум. Не знам какво лошо има в това. Rolling Eyes Да не изброявам ситуациите, които съм преживяла, но на мен това ми е помагало.По принцип бабите от селата могат да леят куршуми.Питай по роднини ако имате село, може да знаят.Успех!

Има и по-ефикасен метод. Кожения куршум!!! Снимка в цял ръст на ЛС и ще се разберем! Успех! Simple Smile

# 40
  • Мнения: 135
Аз да си кажа мнението за леенето на куршум - досега колкото пъти да съм се изплашела  от нещо или да съм подложена на стрес от нещо, винаги съм се оправяла с леене на куршум. Не знам какво лошо има в това. Rolling Eyes Да не изброявам ситуациите, които съм преживяла, но на мен това ми е помагало.По принцип бабите от селата могат да леят куршуми.Питай по роднини ако имате село, може да знаят.Успех!

Има и по-ефикасен метод. Кожения куршум!!! Снимка в цял ръст на ЛС и ще се разберем! Успех! Simple Smile

е това е радикален подход и е приложим само при определени условия (четете Бокачо Mr. Green) , но не това беше случая Crazy

Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 23:03 от Deepinside

# 41
  • Мнения: 50
Момичета по-спокойно...Много фанатизирани постове.Всеки открива бог по -свой начин/дори и с медитация/.Излиза,че знаете вече абсолютната истина и анатемосвате наред.И тези приказки за сатаната.......

# 42
Момичета по-спокойно...Много фанатизирани постове.Всеки открива бог по -свой начин/дори и с медитация/.Излиза,че знаете вече абсолютната истина и анатемосвате наред.И тези приказки за сатаната.......
Ами най-голямата му  лъжа е , че го няма, мила.А защо   да оставим хората да му вярват?Инъче е допустимо да се вярва в абс. всичко, но стане ли дума за Христос бодлите изскачат.Е, нормално е, така и трябва да бъде.Нека сърцето ви води как да постъпвате, но не забравяйте, че човешкото сърце е болно.Така че,  незнам ...И още нещо да добавя.Ние не знаем много, познаваме само Христос.Виж, Той е друго нещо, Той знае вече всичко Peace
Успех  bouquet

# 43
  • Мнения: 135
Цитат
стане ли дума за Христос...

аз все пак смятам че може да е за предпочитане християните да не представят концепциите на различните църкви за Христовата гледна точка. някак си не се връзва(над 1000 църкви?)
по каква причина?
според мен е по-подходящо да се казва в някои случаи - "според пастора/пасторите основал църквата с име.... , която посещавам, еди какво си е еди как си". Хубаво е човек да е искрен.

# 44
  • Мнения: 274
Сега видях, че става въпрос за леене на куршум на детенце. Веднага уточнявам, че кожен куршум лея само на пълноленти. Да няма недоразумения!

Общи условия

Активация на акаунт