Тегло на бебчо

  • 1 390
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 0
Здравейте мами,
малко се притеснявам за моя бебо, защото вече е на девет месеца, а е едва 7,400кг и 71 см. От близо три месеца се храни само три пъти на ден и то с неохота. Направихме доста изследвания и всичко е наред. Изпробвах доста храни, но Бебо отказва да яде . радва се само на солети и корички хляб. Някой имал ли е подобен проблем

# 1
  • Мнения: 27 524
Това не е проблем. Има си периоди в развитието им, когато правят така. Нормално е и не е притеснително. Мерките му ми звучат идеално. Не мисли, че буца лой, тежаща много на тази възраст е за предпочитане. Много ядене и голямото тегло са последното нещо, което е показател за добро здраве. Синът ми на 3 месеца беше минал на трикратно хранене, което е в разрез с всички правила, но той така определи. След това мина на 5. Не съм се притеснявала и не съм го насилвала.
Мляко не пие ли?

# 2
  • Мнения: 6 029
Е спокойно де. Ти и таткото едри хора ли сте? Пък и не е толкова малко. А килограмите са относително нещо. Моя син яде като разпран, на 9 месеца е 9 кила, но изглежда много мъничък.  Rolling Eyes Къде са тия 9 кила не мога да разбера?!

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Твоето на 9 месеца е 7.400, моята на годинка беше 8.800. Важното е детето да изглежда и да се чувства добре, другото са подробности.

# 4
  • Мнения: 8 242
А колко е родено детето?

# 5
  • Мнения: 195
няма от какво да се притесняваш. на познати детето им е на година а е по-леко и по-ниско от моето което е на 8 месеца, но е пълно с енергия.

# 6
  • Мнения: 90
Ако бебето е жизнено, здраво и енергично не е проблем.
И ние има(х)ме проблем с яденето на бебка, но д-р Куманова(гастроентеролог) ни успокои - каза, че е здрава, бодра и все пак наддава, макар и по-малко - просто се нуждае от по-малко храна.
P.S.  Ние изкарахме два-три месеца на банани и бисквитки Плазмон.

# 7
  • Мнения: 0
Здравейте мами, благодаря на всички, който отговорихте. За съжаление аз имам възможност само по това време на денонощието да отделя малко време и за себе си  Crazy Бебчо не иска да пие мляко с биберон, пробвахме известно време с лъжичка, нооооо  това не си е работа. Заспал също не иска да пие мляко, а вода пие с биберон. Давам му каши на Хип сутрин и вечер, а за обяд се старая да приготвям пюре. Но ако яде три пъти съм щастлива. И ние ходихме при д-р Куманова, уж всичко е наред, но той е като врабче с крака солети. Толкова е мъничък, че когато се разхождаме и видя някое бебе на 5-6 месеца, а моето е по-малко и ми става мъчно. Само дано всичко е наред. Иначе се роди 3 кг.
Дали някой знае сироп за апетит. Неговата лекарка ми предложи да вземем For Kids, но не мога да го намеря по аптеките.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 241
Погледни тази тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=265185.0

Майките споделят проблеми с трудноядящите си бебета. Може да намериш идея, която да проработи при вас.
Успех!  Peace

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 14:27 от Vivi

# 9
  • Мнения: 1 062
Това не е проблем. Има си периоди в развитието им, когато правят така. Нормално е и не е притеснително. Мерките му ми звучат идеално. Не мисли, че буца лой, тежаща много на тази възраст е за предпочитане. Много ядене и голямото тегло са последното нещо, което е показател за добро здраве. Синът ми на 3 месеца беше минал на трикратно хранене, което е в разрез с всички правила, но той така определи. След това мина на 5. Не съм се притеснявала и не съм го насилвала.
Мляко не пие ли?



Блонди, точно това прозвуча много гадно за по-пухкавите бебета. Tired. А иначе към авторката - не се тревожи, щом бебето ти е жизнено и се чувства добре няма място за притеснение. Има по-пухкави бебчета има и по-мънички.  Peace

# 10
  • Мнения: 6 029
Е, да, Блонди, това си беше грубо.

# 11
  • Мнения: 5 940
Бях написала нещо, но се отказах. Иначе, по темата, важното е детето да е здраво. Мерките не са толкова важни.

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 17:49 от valerie

# 12
  • Мнения: 569
   Здравей и от нас!Моят хубавец е на почти 11 месеца и едва ли сме заформили 8 кг- на 10м беше 7.400 след като изкарахме 3 поредни вируса с разтройство и повръщане и пълна загуба на апетит и бяхме на системи... Сега уж по наваксахме малко, но и ние от самото начало сме много мънички и яденето не може да ни заинтригува.
  Но виж за сметка на това  да се движи , да подскача , да се върти като пумпал  това се прави почти денонощно,имам чувството че малкото калории ,които си набавя биват изгаряни моментално!
   Не се тревожи- аз също бях пуснала тема като тази, притеснявах се , стресирах и себе си и него, но мамите са прави- децата са различни, това не им пречи да са здрави!

# 13
  • Мнения: 413
Това не е проблем. Има си периоди в развитието им, когато правят така. Нормално е и не е притеснително. Мерките му ми звучат идеално. Не мисли, че буца лой, тежаща много на тази възраст е за предпочитане. Много ядене и голямото тегло са последното нещо, което е показател за добро здраве. Синът ми на 3 месеца беше минал на трикратно хранене, което е в разрез с всички правила, но той така определи. След това мина на 5. Не съм се притеснявала и не съм го насилвала.
Мляко не пие ли?
Проблем е,Мерките не звучът идеално /погледни скалата за развитие на бебетата/.  И на тази възраст ми е трудно да си представя бебе-буца лой  #Crazy - аз такова още не съм видяла в практиката си, много вулгарно звучи
Опитай с игри да го накараш да яде, остави го да се цапа, сам да бърка в чинията, да усити храната, .../това е част от тактиките на психосоматиката/

# 14
  • Мнения: 569
Извинявам се че се намесвам така в темата,но може ли един въпрос? Аз точно по- този начин успявам да нахраня сина си- малко игра, реклами по тв също вършат работа, песни закачки- и благодарение на това напоследък хапва доста прилично, но въпреки това не наддава много и като цяло е мъничък, но както казах ,много , много енергичен... та въпроса ми е - в такъв случай- какво?

# 15
  • Мнения: 378
 Голямото ми дете на 9 месеца беше 7500 гр и 69 см. Дребничко беше, но си ядеше - често  и по малко.  Когато се опитвах да дам повече пюре или каша, повръщаше. И го оставих да яде толкова, колкото иска. На 1 година беше 8300 гр и 72 см, на 2 години - 11100 гр и 82 см.  Рано се научи да се изправя, рано проходи, не се спираше...   Simple Smile

 Да споделя още нещо за храненето - преди да заместя кърмения, ядеше най-много до 90 грама зеленчуково пюре или каша и кърмех. Имах чувството, че детето иска различни храни на едно хранене - после сутрин предлагах каша - около 90 грама и плодово пюре - около 90 грама. Или кисело мляко и отделно плодово пюре.  На обяд - зеленчуково пюре и десерт - кисело мляко, пасиран плод, плодово пюре, банан, печена ябълка, кисел. След обяд - кисело мляко и отделно плодово пюре или бисквити, или каша  и плодово пюре. Вечер -  супичка и кисело мляко. Така едно хранене ставаше около 180 грама. Рано сутрин и късно вечер кърмех.
 Когато пюрето е млечно, например от картофи, давах за десерт плодово пюре, ако е без мляко или е с месо, десерта е бил кисело мляко. Безмлечните каши приготвях с адаптирано или с кисело мляко за разнообразие.
 Понякога добавях адаптирано мляко на прах към плодовото пюре - детето не отказваше плодове.  На 90 грама пюре  - 1  мерителна лъжичка - като за 30 грама вода.

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 15:26 от Милли

# 16
  • Мнения: 2 374
изобщо нямаш повод за притеснение.дъщеря ми е на 8месеца и е повече от 9 кила,детето на моята приятелка е един ден по малко а тежи 7кила.ние с мъжа ми сме дребни а пък тя се роди 3;700 от къде го изкарах това дете и до сега се чудя ама ето че е факт.мисълта ми е че всяко дете си е индивидуално.не се притеснявай.Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
След като детето е здраво, аз на твое място бих опитала да му дам храна от някоя частна кухня /заради възможността да платите само за седмица и ако не му хареса да не продължавате/. Иначе частните кухни в София приемат дечица от 8-ия месец, държавните от 10-ия, не разбрах ти откъде си.
При нас след дълъг период на неядене, отслабване и анемия се оказа, че това е разковничето. Преминахме през 2 кухни докато си открием "нашата" и сега пък така прояде, че днес ходеше по масите в едно кафене да си иска храна.  Embarassed

# 18
  • Мнения: 521
Здравей всяко дете е различно моето е 7500 и 71см но ние и двамата сме високи не се притеснявай шом детето е жизнено значи всичко е наред моят мъник също не е особено ящен и определено е слабичък но опитам ли се да го храня повече отколкото иска след това не иска да яде по полувин ден имам чуството че сякаш храненето на сила кара децата да се отвартят от храната ,за мен е важно да е здрав.
За твое успокоение ще кажа че аз на една годинка съм била 7кг и 70 см всяко дете е уникално и само решава колко и какво да яде Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 114
Моята дъщеря на 10 месеца е 7,300 и 71 см. Родена е 3кг.
Само първият месец наддаде около 1 кг. Оттогава всеки месец по-малко. Яденето в никакъв случай не и е приоритет, движи се нон-стоп, сега се опитва да ходи. Толкова се притеснявах в началото, водила съм я на какви ли не доктори и нищо не откриват. Казват, че просто си е такова детето. Сега последната лекарка на която я водих, ми каза, че тя всъщност не е слаба. Имала си навсякъде достатъчно, съразмерна е. Сега яде 4 пъти. Хранех я 5, ама едното хранене идваше насила и слаба не слаба, го махнах. И все пак продължавам да се притеснявам. Сега например ми се вижда малко жълта, това дали може да е сигнал за анемия?

# 20
  • Мнения: 256
По важно е детенцето как се чувства,а и щом изследванията са добри що се притесняваш?

Общи условия

Активация на акаунт