Защо се гордея, че съм българка/ин

  • 3 208
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Националният отбор по футбол достигна 4-то място  на световното през 94г.
Това беше най-големият ми повод за национална гордост football
Еуфорията от денят, когато станахме 4-ти ми е незабравим спомен  bg

# 16
  • Мнения: 824
Един въпрос към тези,които не се гордеят с това,че са българи.
Какво чувство изпитвате,когато слушате националния химн?

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 19:05 от Esscape

# 17
  • Мнения: 47 981
отдавна не съм намирала повод да се гордея
твърде често се убеждавам че държавата ни е уникална, в лошия смисъл на думата
не се срамувам, но има много път да извървим , преди да имаме основателни поводи да се гордеем

# 18
  • Мнения: 3 423
Един въпрос към тези,които не се гордеят за това,че са българи.
Какво чувство изпитвате,когато слушате националния химн?

Чувството да се изправя и да изслушам.
Друго никакво.
Сигурна съм, че не можеш да разбереш.

А да,и като в чужбина ме попитат от къде съм ,всички се сещат за киселото ни мляко и за Христо Стоичков.

Странно. Само за това ли се сещат?
Или не си често или дълго в чужбина.

# 19
  • Мнения: 223
Гордея се със семейството и рода си. По стечение на обстоятелствата сме българи. Значи се гордея с българския си род Simple Smile

# 20
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не се срамувам, не се гордея. Но и не разбирам как може американец (например) да се гордее с родината си. По-скоро би трябвало да се срамува, ама нейсе.

# 21
  • Мнения: 42
Гордея се заради историята ни, за всички велики българи- Васил Левски, цар Симеон, Христо Ботев...и т.н.
И защото съм средно интелигентна и красива! Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 824

Чувството да се изправя и да изслушам.
Друго никакво.
Сигурна съм, че не можеш да разбереш.

Странно. Само за това ли се сещат?
Или не си често или дълго в чужбина.


Как така хем не се гордееш,че си българка,хем такова уважения към националния символ?!

Не,не ходя често в чужбина.Само отпуските,но повече от 3 месеца не съм оставала никъде.

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 19:10 от Esscape

# 23
  • Мнения: 22 879
Има поводи за гордост, но има и такива от които се срамувам.
PeaceПовече се страмувам,обаче,за съжаление.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 074

Чувството да се изправя и да изслушам.
Друго никакво.
Сигурна съм, че не можеш да разбереш.

Странно. Само за това ли се сещат?
Или не си често или дълго в чужбина.


Как така хем не се гордееш,че си българка,хем такова уважения към националния символ?!

Не,не ходя често в чужбина.Само отпуските,но повече от 3 месеца не съм оставала никъде.


Какво общо има уважение към нужната символика и гордостта от определена принадлежност? Няма химн, на който да не ставам, когато е на събитие. Това е уважение към всички хора и към мене си.

# 25
  • Мнения: 2 386
Не се срамувам, не се гордея. Но и не разбирам как може американец (например) да се гордее с родината си. По-скоро би трябвало да се срамува, ама нейсе.


Аз съм съгласна напълно с първото ти изречение, за разлика от следващите две..
Абсолютизирането винаги е погрешно, запомнете.

# 26
  • Мнения: 6 167
Като си възпитаван от  дете , че си част от най-великата нация ( Америка , например) се гордееш, разбира се.
Предполагам, че  те изпитват същото, което аз изпитвах като дете, когато гледах разни военни паради ( СССР включително).
Чувство на гордост, че си на страната на силния и могъщия. Ей сега ще видите вие, Катюшите като минат...  Laughing
Чувствала съм се важна и специална и когато художествените ни гимнастички мачкаха наред конкуренцията. Или когато един български турчин вдигаше най-тежкото. Наим Сюлейманов ли се казваше...Сюлеймануглу.
Горда , че съм българка съм се чувствала, когато пеех в детския хор и в Япония аплодисметите след концерта бяха по половин час, а една народна песен се повтаряше на бис по няколко пъти.
В училище пък имахме разни проверки, четяха имената на загиналите и изобщо думата Родина сякаш беше по-...застъпена.

Сега не знам дали е така, но аз за националната си гордост говоря в минало време и като мил спомен от детството.

# 27
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
българка съм....
винаги съм го казвала, и ме е  било яд когато не могат да познаят акцента ми.
където и да живее6 важно е да вярва6 в себе си,и да не разре6ава6 на  другите да те поставят  на по ниско стъпало само заради националната си принадлежност....



До сега не съм мислила да вземам 4уждо гражданство, за6тото страната където съм не разре6ава двойно гражданство за българи, в смисъл 4е трябва да се откаже6 от българското  а  не искам да се отри4ам от корените си.....

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 22:22 от sl

# 28
  • жителство на место
  • Мнения: 81
аз пък си харесвам страната, харесвам  и хората
то при нас всичко си е аризонска мечта- пееш на псевдо англ КЕН ЛИИ и ставаш idol
танцуваш еди месец и имаш яхта
направиш си гаража продавалница и след две години имаш супер маркет............
най - хубавото е, че сме винаги в ситуация- няма спокойствие, няма ред- това има чар bg bg bg

# 29
  • Мнения: 1 305
От прочетеното до тук излиза, че сме една средностатистическа, безлична нация, постигнала 2-3 спортни успеха и туй то. И да, имаме интересен фолклор.
Но не получих отговор на въпроса, какви сме българите като хора. Кои сме ние?

Общи условия

Активация на акаунт