Какво мислите за хората, които не искат деца?

  • 29 997
  • 485
  •   1
Отговори
# 390
  • Варна
  • Мнения: 2 268
...
Когато започнеш да си представяш, че би могла да дадеш абсолютно всичко на едно същество, без изобщо да се замислиш за своето удобство, тогава си "узряла".

Тогава по-скоро ще се почувствам "умряла".  Naughty
Е, то не е казано, че щом сме майки трябва да сме еднакви и чувстваме всичко по един и същи начин, нали?  Laughing

# 391
  • Мнения: 293
По тази причина, според мен, все още не си готова да имаш деца.  Simple Smile
Когато започнеш да си представяш, че би могла да дадеш абсолютно всичко на едно същество, без изобщо да се замислиш за своето удобство, тогава си "узряла".
Въй, не думай, че всите майчета и бременни, дето нямат време за търсачка, па камо ли - за кърмене (примерно, казвам, не се фащайте за думата) - са били узрели?
(Чела съм теми, в които майчето се тревожи детенце да не излезе дева, а "нямала време" да чете за здравословно хранене по време на бременността).

Залудо чета аз тук подфоруми за майчинството, залудо. Шот съм пъзла и егоЙст.

П.П. Приказвам си да се намирам на приказка, че имам някоя свободна минута. Вярвам, че и вие правите същото, а не че заклеймявате хора, решили да не се размножават.

# 392
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Право на всеки е да реши да има ли или не деца. Но понякога на хора, които дълго време не са искали деца, в даден момент им се приисква да имат, и то на момента. Но тогава сякаш напук детето не идва. Една позната така - за какво й било дете, нямала нито пари, нито време да го гледа и т.н. Да, ама в един момент забременя. И като забременя, пак твърдеше, че било станало по погрешка, не било искано. И така до 8-ия месец, когато загуби детето, а самата тя беше на косъм. Не знам - божие наказание ли е това за приказките й, какво?

# 393
  • Мнения: 11 747
Айде сега... божие наказание... Confused

# 394
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Айде сега... божие наказание... Confused

Формулирах го така, защото се чудя защо й се случи това, и то когато вече взе да свиква с детето и да го приема. Не искам да засегна никого, просто се зачудих ...

# 395
  • София
  • Мнения: 309
Матакосмата,аз нямам предвид това,че непременно трябва да си го родил детето,за да придобиеш инстинктите на майка.Когато родих първото си дете,на двайстият ден ми просветна колко много го обичам и как от тук нататък ми е невъзможно да живея без него.Влязох в детската стая,извадих го от легълцето и започнах да го целувам като луда.Преди това го гледах като странен обект,като извънземно,посетило ме изневиделица.Детето те учи как да се справяш.Детето ти показва как да го гледаш,как да го възпитаваш.И изобщо,детето те възпитава.
Абсолютно това имах предвид!Че детето ти показва как да го гледаш и възпитаваш,исках да кажа това на жената,която не иска деца,защото чака да ,,придобие опит,,отнякъде...и аз затова я питах как ще придобие опит щом мисли,че ,,живота не учи,,.Затова дадох такъв пример.Просто не си ме разбрала,аз те разбрах и съм напълно съгласна! Peace

# 396
  • Мнения: 4 965
...
Когато започнеш да си представяш, че би могла да дадеш абсолютно всичко на едно същество, без изобщо да се замислиш за своето удобство, тогава си "узряла".

Тогава по-скоро ще се почувствам "умряла".  Naughty
Е, то не е казано, че щом сме майки трябва да сме еднакви и чувстваме всичко по един и същи начин, нали?  Laughing

Е, двете неща нямат нищо общо. Едно е да си готов да дадеш всичко на децата си и съвсем друго е да пренебрегнеш/отречеш себе си. За децата ми съм готова на всичко - да си дам живота, душата, здравето и т.н., но (докато дишам) не съм готова да се отрека от нито едно нещо, което мога да получа от живота.
Защото, ако жертвам себе си, какво ще остане от мен, когато децата ми порастнат и тръгнат по своя път? Или ще съм поредната обсебваща майка, която ще натяква на децата си колко много се е жертвала за тях...

# 397
  • Мнения: 2 161
Ако жертваш себе си и сега няма да има кой знае каква полза за децата.неудовлетворената от живота си жена е най-лошата майка.

# 398
  • Мнения: 4 965
Ако жертваш себе си и сега няма да има кой знае каква полза за децата.неудовлетворената от живота си жена е най-лошата майка.

 Hug

# 399
  • Мнения: 4 965
Право на всеки е да реши да има ли или не деца. Но понякога на хора, които дълго време не са искали деца, в даден момент им се приисква да имат, и то на момента. Но тогава сякаш напук детето не идва. Една позната така - за какво й било дете, нямала нито пари, нито време да го гледа и т.н. Да, ама в един момент забременя. И като забременя, пак твърдеше, че било станало по погрешка, не било искано. И така до 8-ия месец, когато загуби детето, а самата тя беше на косъм. Не знам - божие наказание ли е това за приказките й, какво?

Изключително грозно изказване!
Не забравяй, че тук пишат много майки, които по един или друг начин са загубили дечицата си!
 Naughty

# 400
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Отидохте в другата крайност. Не става дума за това, да се обезличиш, да забравиш, че си човек и да станеш единствено "майка".
Говоря за преодоляване на заложения у човека егоизъм. Но не волево, а естествено и непринудено.
В началото на връзката със съпруга ми имах следната случка: той на работа, аз в къщи. Намирам половин шоколад посягам да го хапна с мисълта да го направя докато той не се е прибрал, за да не се налага да си го делим. Embarassed Е, сама се засрамих и му го оставих целия, но стана с усилие на волята.
Сега, когато имам деца, тази случка ще е съвсем друга. Дори за секунда няма да ми мине през ума да си го хапна сама. И това ще е най-естественото нещо за мен. Simple Smile

# 401
  • Мнения: 2 161
А аз съм изяждала последният шоколад,докато децата спят.Какво да направя?Аз също съм дете.

# 402
  • Мнения: 4 965
А аз съм изяждала последният шоколад,докато децата спят.Какво да направя?Аз също съм дете.

И аз така. Twisted Evil
Ако много искат (половинката или децата), магазинът е под блока. Ама чак с усилия на волята да се лишавам от удоволствия - няма смисъл.
Ако аз съм неядовлетворена, надали бих могла пълноценно да удовлетворя и нуждите на децата ми, без да изпитвам каквото и да било неприятно чувство.

# 403
  • Мнения: 2 161
Ние с azaf никога няма да сме на ръба на нервната криза.

# 404
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
А аз съм изяждала последният шоколад,докато децата спят. Какво да направя? Аз също съм дете.
Joy и аз така hahaha

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт