Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 5 370
 Тъй.....все съм чела възмутени теми за проблеми с институции и бюрокрации, но ето, че се случи така, че днес ПОТЪРПЕВШАТА СЪМ АЗ.
Накратко - болна съм, отивам при джипито си, при което не бях стъпвала точно 3 години. През този период съм се осигурявала здравно и всякак , НЕ СЪМ пребивававала в провинцията за по-дълъг период и НЕ СЪМ предприемала нищо, за да го сменям. В редките случаи на заболяване от общ характер съм ходила при частен лекар-ясно е защо, нямам нито време , нито желание да вися като прани гащи в поликлиниката.
За жалост, днес частният ми лекар явно не беше в града и се обадих на джипито. Каза ми да отида. След като ме прегледа, сестрата тръгна да ме търси в компютърния регистър. Търси, рови, 15 пъти си давах ЕГН-то.....МИ НЯМА ВИ, ГОСПОЖО!!! Джипито също седна да рови....и ме откри в листата на ОТПИСАЛИТЕ СЕ!!!! Shocked Shocked Попитах го откога е тази информация-каза август 2005. Очите ми наистина станах на палачинки, защото , както вече писах, НИКОГА не съм се отписвала. А в компютъра му ясно се виждат случаите, в които съм го посещавала, и за общи заболявания, и за регистриране на бремнност, и за талон за раждането..... Казах, че не ме интерсува, плащам си прегледа, колкото струва.....той направи някакви промени, издаде ми болничен и чак след настояването ми прие 5 лева.
Отидох по негов съвет в здравната каса в 20 поликлиника. Все съм чувала за гадно чиновническо държание, но очакванията ми бяха определено надминати може би защото на уважаемия господин, чието име , за жалост, не зная, му наруших обедното спокойствие). Дадох си ЕГН-то, той тръгна да търси в някаква база данни .......и сега иде интересното.
АЗ НЕ ФИГУРИРАМ НИКЪДЕ В БАЗАТА ДАННИ. НЯМА МЕ, БЕ. И НИКОГА НЕ СЪМ ИМАЛА ДЖИПИ!!!!
Казах, че това е невъзможно, чак се изхилих истерично, защото си плащам здравни осигуровки от 1995 година, откакто работя!!!! След кратък словесен дуел благоволи да звънне на някакъв друг господин и каза "ТУк едно човече има проблеми" -ЧОВЕЧЕ!!!!!
И там не съм фигурирала!!!!!
С продължението няма да ви занимавам, както и с грубото поведение на здравокасовия служител. Изхвърчах от стаята и казах, че ще подам жалба.

Сега, вместо да си пазя леглото, с кашлица и Т, аз ще трябва утре да се разкарам до тъпите бюрократи и да представя КОПИЕ ОТ ЗДРАВНАТА СИ КНИЖКА и формуляр за записване (помолих изрични джипито да го изрови от архива си, защото аз не го пазя моето.

Чудя се едно - КОЙ ИМ ПРАВИ НА ТИЯ ПИЖОВЦИ БАЗАТА ДАННИ И ЗА КОЛКО ЛЕВА???? И АКО Е СТАНАЛА ГРЕШКА И СЪМ ИЗТРИТА, ТЕ', АДЖЕБА, БЕКЪП НЯМАТ ЛИ СИ????


Нямам думи просто......ако има заинтересувани за материал за вестника си журналисти-могат да ми пишат.

# 1
  • Мнения: 6 029
Нямам думи  Confused

# 2
  • Мнения: 3 423
Жози, радвай се, знаеш ли колко народ,
дето не живее в България, трябва да си
плаща като поп, щото пък е в регистрите.
А ти виж, трябвало е много да настояваш,
че да ти вземат 5 лева. Радвай се, че те
няма в регистрите. Пък и нали така и така
все гледаш да не си вземаш болничен.

Пий нещо топло, легни си вкъщи, почини си,
олаби жила, погали мъжа си, съблечи се да
те понамачка малко, завий се, изключи компа
и си свиркай. До понеделник си кукуряк. Няма
да я оправиш тая държава, оправи себе си поне.

# 3
  • Мнения: 6 029
Не, Лиске. Тя плаща осигуровки, държавата си ги прибира, но нея я няма в листите на НЗОК.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 До преди 7г. бях с 5 ЕГН-та, като последното се дублираше с една девойка.Оставиха го за нея, моето го промениха.Минах през какви ли не разправии, но се оправих.

 В чужбина синът ми беше изчезнал от списъка с пациенти на джипито, вписаха го пак!

 Случва се навсякъде, случват се и компютърни грешки!

  За списъка на пациентите на личните лекари се говори постоянно какъв хаос е настанал.Посъветваха хората за свео добро да се обадят по тел. и да проверят за допуснати грешки!

 Отношенията на служителите е въпрос на елементарно възпитание, да си се оплакала от поведението му-имаш пълното право!

  Стига с тези негативни теми, ако тръгнем да се оплакваме всички какво ще стане!

# 5
  • Мнения: 5 370
Лиска, болничен може да издаде и частен лекар. Аз от време на време, когато ми се налагало, ходя при такъв. Но днес, за лош късмет, не е в София. Иначе ВЪОБЩЕ нямаше да разбера за тази мизерия.

# 6
  • Мнения: 526
какво си говориш! Аз в ЕГСГРАУН не същуствувах допреди 2 години, а съм родена във Варна и не съм сменяла местожителството си, имам лична карта и задграничен паспорт. Направо се изумих  #Crazy

# 7
  • Мнения: 3 423
Всичко ще се оправи, Жоз, не се коси.
Легни и си почини. Пренавита си.

# 8
  • Мнения: 5 370


 

  Стига с тези негативни теми, ако тръгнем да се оплакваме всички какво ще стане!
Ама май не разсъждаваше така, когато ти се наложи ТИ да се оплачеш? ooooh! ooooh!
Добре, пляскаме с ръце и казваме колко е файско всичко, колко е цветущо, как няма НИКАКВИ проблеми.
ЛИСКА-това и ще направя.

# 9
  • Мнения: 3 405
Жози, ако ще те успокоя мен ме нямаше изобщо като гражданин на републиката  Mr. Green
Имах паспорт, адресна регистрация, всичко ОК. Отивам да гласувам и хоп, там където е адреса ми не фигурирам. Така едни избори, втори, аз си имам паспорт и регистрация и все не излизам в списъците. Когато подавах документи за граждански брак се оказа проблем, няма ме в ЕСГРАОН.
Проблемът беше, че имах пловдивско жителство, живеех в друг град, бях студентка в трети. При смяната на адресите някъде са ме изгубили и съм изчезнала. Намериха ме в крайна сметка, но докато не смених паспорта с ЛК все така не можех да гласувам  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 5 370
АНджи, аз съм била с изрядни документи.
Ето хронология - 2004 сключих граждански брак. Смяна на фамилията, респективно.
2005 си смених личната карта с НОВОТО име. Месец по-късно отивам за направление за раждане.. Всичко ОК, щом ми го е издал-значи съм ФИГУРИРАЛА.
Как така, питам аз, 3 години по-късно ме няма??? Защо ме няма?

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ама май не разсъждаваше така, когато ти се наложи ТИ да се оплачеш? ooooh! ooooh!

 Ако ще се настъпваме по болните теми, о.к.Но моето оплакване беше доста различно от твоето.И аз не пускам постоянно теми с цел да се оплаквам от каквото и да е.Както ти казах, предупредиха да се провери.

 А и след като е мизерия в поликлиниката и не е за твоето величие, ползвай си частните лекари и остави простосмъртните да се мъчат при джипитата!


 Цялата ти приказка стана"Сърби, боли- драго ми е"!

# 12
  • Мнения: 4 585
По документи е важно. Щом те няма, значи не съществуваш.
Документ - това звучи гордо!
Има и по-тежки случаи - човек не можеше да докаже, че е жив.
Една жена пък не можеше да докаже, че е осиновена, 40 години след осиновяването.
С две думи, добре дошла в отбора, Жозефина!

А между другото всяка година има профилактични прегледи при джипито които са задължителни, и има глоби. Аха. Могат ли да те регнат срещу пет глоби?

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 14:30 от Wolf

# 13
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Много кофти, но това с 5-те лева не го разбрах. Защо си ги дала и защо изобщо го споменаваш? Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 7 111
Плащането на здравни осигуровки е задължение, а изборът на личен лекар - право.
Та ако си се възползвала от правото си да имаш личен, сигурно въпросният чичко доктор ти е издал книжка. Тази книжка си има номер.
Взимаш един лист и пишеш любезно любовно писмо до районната здравна каса, че имаш книжка с някакъв си там номер. И че операторите  на някакви компютри не са те намерили в системата.
Да бъдат така добри да поправят несправедливостта и да не ти причиняват в бъдеще лични драми от подобен характер.
С или без уважение - ти ще си решиш.  

# 15
  • Мнения: 5 370

Коментарът ти е под всякаква критика, но няма да слизам на нивото ти и да ти отговоря подобаващо.
Не че не мога, поВЕРвай ми. Mr. Green

Ерика, защото той вече ме беше прегледал, как защо? И изведнъж се оказва, че не съм му пациент???
Значи, се водя като частен такъв. Ти как би постъпила на мое място? Нямаше ли да предложиш да си платиш? newsm78

# 16
  • Sf
  • Мнения: 808
Има го този момент с обработката база данни в Здравната каса...

Имах подобен проблем - софийският ми личен лекар заминал за чужбина и това го научавам съвсем случайно, когато отивам за изследвания по трудова медицина в същото ДКЦ. Прехвърлям се при друг лекар, поълвам амбулаторен лист /или както се наричаше/, докторът си попълва данните в здравната ми книжка и вече си имах нов личен лекар.

Но не би. Mинават близо 2 години, без да ми се налага да ходя на лекар и когато веднъж се наложи и отивам при личния лекар и той естествено не ме помни и проверява в своя лист с пациенти се оказва, че аз не съм му пациент... Показвам си здравната книжка, където собственоръчно е вписал данните си, чуди се, после се чудим заедно и накрая нищо... Добре тогава, че шефът ми помогна и ме свърза със специалисти.

Моя близка приятелка работи в здравната каса и която провери в базата данни и наистина се оказа, че аз от 2 години съм без личен лекар... Ходила съм и в Софийска здравна каса, и съм била свидетел как броят на ръка зелени рецепти и вкарват пак ръчно данните в базите данни; рецептурните книжки - същата работа... Така че не се учудвам, че данни се губят... Колкото и сървъри да работят, колкото и IT специалисти да работят и да вкарват и поддържат базите данни, грешки се случват. Факторът човешко участие е от значение Simple Smile Компютрите не могат сами да те "вкарат" в базата си данни, нито пък да те уведомят, ако не си в заветните списъци със здравноосигуряващи се... А като се провериш в сайта на НОИ и видиш, че имаш непрекъснато здравно осигуряване и си спокоен. Пък в здравната каса не фигурираш в ничий списък на gp лекар  Mr. Green Catch 22

След това се записах при познат лекар, който впоследствие провери дали наистина съм записана в листата му Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 405
А между другото всяка година има профилактични прегледи при джипито които са задължителни, и има глоби. Аха. Могат ли да те регнат срещу пет глоби?

Глобите са И за джипи-то. Дали затова не те отписал? Така и така не си ходила при него, що да го глобяват? Wink Това на майтап.
Сега сериозно. Отписана си на какво основание?
Ако си отписана, поради смяна на личния лекар това става през юни и декември само. Ти каза през август. Питай защо?
И друго, на всеки личен лекар казата превежда суми за всеки пациент. След като си се осигурявала непрекъснато на кого са превеждани пари, превеждани ли са изобщо, и ако не са за какво си внасяла осигуровки?

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 14:39 от Анджелина

# 18
  • Мнения: 4 300
Споко де. Ужасно е, знам. Но все пак това е система, направена и управлявана от хора. Има ли някой, който никога не греши в работата си?
Една от касиерките ни беше объркала ЕГН-то на дядо, 27 набор и му каза, че няма сметка при нас, всичко е изтеглено. Човека припадна на касата, та викаха доктор. После се оказа, че е въвела една грешна цифра. Частен служител е въпросната касиерка, не държавен.
НЗОК е отражение на цялата държава- хората си крият доходите, не си плащат осигуровките, управните ги използват не по предназначение и накрая пак хората страдат. Рондо се получава един вид- с нас започва и с нас свършва.
Хубаво е все пак че има хора, които преглеждат. Щото можеше да те натири да се записваш и след това да се върнеш. Точ в точ.

# 19
  • out of space
  • Мнения: 8 573

Ерика, защото той вече ме беше прегледал, как защо? И изведнъж се оказва, че не съм му пациент???
Значи, се водя като частен такъв. Ти как би постъпила на мое място? Нямаше ли да предложиш да си платиш? newsm78

Честно казано - не. Все пак съм му пациент и си плащам здр вноски. Виновна ли съм аз за ситуацията...

# 20
  • Мнения: 5 370
А между другото всяка година има профилактични прегледи при джипито които са задължителни, и има глоби. Аха. Могат ли да те регнат срещу пет глоби?

Глобите са И за джипи-то. Дали затова не те отписал? Така и така не си ходила при него, що да го глобяват? Wink Това на майтап.
Сега сериозно. Отписана си на какво основание?
Ако си отписана, поради смяна на личния лекар това става през юни и декември само. Ти каза през август. Питай защо?
И друго, на всеки личен лекар казата превежда суми за всеки пациент. След като си се осигурявала непрекъснато на кого са превеждани пари, превеждани ли са изобщо, и ако не са за какво си внасяла осигуровки?
Анджи, на никакво основание. Той беше толкова шашнат, колкото и аз
За това на кого са превеждани пари и как-ми предполагам, че на когото трябва. Ако имаше проблем-нали трябва да ме изплюе справката в НОИ?? newsm78 Това не ми се случвало никога досега.

# 21
  • Мнения: 4 651
Здравната каса обича да взема самосиндикални решения без да си губи времето да се допитва до клиентите си. Хората действат по усмотрение свое. Какви бекъпи, какви 5 лв. Някой просто по грешка е решил, че си вън от системата. Компютърните грешки се дължат 99.99% на човешки такива.

Мен така ме отписаха от JP-то ми към 2000 и някоя година. Тогава тъкмо заимаха единна база данни. Бях вече студентка във Варна, мисля че за първи път ставаха записванията при JP и аз си записах едно варненско. Изкарах доста време при него, докато един ден и той каза - ти госпожице си се отписала. След проверка се оказа, че през тези 1,2 години докато нямаха единна база данни съм се водила при две JP - та.  JP-то на семейството ми в друг град някакси записало и мен покрай тях и той също ме водел пациентка и вземал парички за мен от ЗК. Като открили това без никой да ме пита ме отписали от варненския лекар, който всъщност ползвам и ме оставили при другия. Като питах защо- ами сигурно били преценили, че е по добре да ми оставят лекаря по постоянен адрес. Последва един безумен екшън от молби в двата града.

Отношението какво да го коментираме. Нямаш ли познати или пари да си плащаш лечението сам, вервай си че ЗК ще ти помогне, когато имаш нужда.

# 22
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
но няма да слизам на нивото ти и да ти отговоря подобаващо.
Не че не мога, поВЕРвай ми. Mr. Green



       Joy JoyНе те познавам от вечра - знам, че си ми на нивото и ти вЕрвам Joy


  Разбирам да се водиш при две джипита и да ти се взима двойна осигуровка.Но кой има сметка да не се водиш никъде, замисли се!Личните лекари вземат пари на пациент.

 Казах ти, че същото "безхаберие" се случи и на нас извън БГ.Просто грешка, дали е човешка, или компюрърна - оправиха я!Случват се такива неща, това да е!

 Рони и Рокси са ти отговорили чудесно!А и Лиска също Simple Smile

  Моята случка с гласуването беше сходна с тази на Анджелина.Само, че при мен стояха двама полицаи докато проверят документите.Съмняваха се да не съм откраднали чужди и се опитвам да гласувам за втори път.Писах писмо с молба до Стефан Софиянски да ме разреши да ме признаят за БГ гражданин на 25г. ooooh!...........................и отново казвам-случват се такива неща!

# 23
  • Мнения: 3 405
За това на кого са превеждани пари и как-ми предполагам, че на когото трябва.

т.е. на личния. В такъв случай са му плащали за несъществуващ пациент.
Това са предположения, но според мен трябва да се провери. Пак от касата ще трябва да се произнесат къде са ти дянали парите от осигуровките.

Ох, Биляна, при мен нямаше полицаи, но при поредния ми опит на някакви избори да гласувам от комисията казаха, че са давали моя случай за пример как стават грешки  Joy

# 24
  • Мнения: 5 370
Биляна, ако можех, щях да го напиша на иврит-НЕ СЕ ВОДЯ НИКЪДЕ. Така каза Гус'ин чиновникът. Просто ме няма, по Кафка или по Джоузеф Хелър, ако щеш, както предпочиташ.
Справка - втори кабинет в НЗОК в 20 поликлиника.
На мене не ми е проблем ежедневното лечение като бронхит, грип и други подобни.
Ами ако трябваше да ми се издаде направление за ОПЕРАЦИЯ, да речем?? Нищо толкова не е станало, казваш?
Ми хубаво. Ще се опитам да се съглася. Thinking

# 25
  • Мнения: 3 405
Питай  като си НИКЪДЕ, къде са насочени парите от осигуровките ти?
Или има опция, осигуряваш се, нямаш личен ликар, парите си стоят някъде и чакат. Това ми е чудно, но не съм запозната какво точно става със сумите в такъв случай като твоя.

# 26
  • Мнения: 4 300
Чакайте бе хора! Какви пари като тя не е ходила на лекар през тея 2 години?
НЗОК отпуска пари след като лекарят е попълнил един розово-лилав лист А4 и го е предал при тях.
Имаше май нещо с по 1 лв/месец за всеки пациент, записан при ГП-то, но не го знам дали още е в сила. А и дори да е иде реч за двайсетина лева.
СПоред мен трябва да се оплачеш писмено. И е редно от НЗОК като получат еди-колко-си жалби да им направят анализ и да прменят нещо, например в програмата си или в документооборота.

# 27
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Чакайте бе хора! Какви пари като тя не е ходила на лекар през тея 2 години?
НЗОК отпуска пари след като лекарят е попълнил един розово-лилав лист А4 и го е предал при тях.
Имаше май нещо с по 1 лв/месец за всеки пациент, записан при ГП-то, но не го знам дали още е в сила.


 И аз това исках да кажа Rolling Eyes


    Жозефина,  провери тук дали имаш прекъсване на здравните осигуровки!

# 28
  • Мнения: 5 370
НЯМАМ!

Това беше проверено 3 пъти.
Първо оттам започнах - и джипито провери 2 пъти, и аз два пъти у дома.

# 29
  • Мнения: 3 405
За парите поясних, че не съм запозната и
Не ми се е налагало да се интересувам дали личният лекар получава суми за пациент изобщо или за прегледан пациент. Любопитно ми е как се разпределят парите от осигуровките, ако осигуряващия се няма джипи.

# 30
  • Мнения: 5 370
току-що ми дадоха много хубав акъл как да действам.
Благодаря на съфорумката, наистина съм афектирана, а тя ме приземи.
Знам какви въпроси и на кого ще ги поставя утре.

# 31
  • Мнения: 4 300
Анджи, не беше лично към теб bouquet
Принципът на осигуровките е следният- всичко се пълни от нас в един голям чувал ( нас= 1.работещи, т.е. плащащи осигуровки+ 2.държавата, което де факто пак си е т.1), и в този голям чувал бъркат всички според потребностите.
Например за пенсионерите, учащите, безработните до 18месеца и не знам още кой плаща държавата. Ама тя не плаща примерно колкото плащам аз върху заплатата си, ами някаква си определена от нея  минимимална сума.
Значи аз мога да си плащам осигуровки върху максимума от 2 000 лв ( 2000*6%=120 лв), но де факто нито веднъж да не съм ползвала услуги. Тея мои 120 лв се разпределят между останалите нуждаещи се членове на обществото. Също така е възможно аз да съм ползвала мед. помощ за 250 лв примерно- те ще се вземат от останалите внесли осигуровки.
Но така или иначе в нашата здравна система в момента няма личен запазващ се фонд . И независимо колко плаща все имаш право да потребяваш еднакво. Което е абсолютно неправилно според мен и мога да заложа някой лев че в рамките на 5 години ще бъде направена първа крачка към променянето му.
В частните фондове например има различни пакети в зависимост от вноската- т.е. потребяваш според внесеното.

Всъщност с всичко това исках да кажа че и да имаш и да няма ГП парите ти все са в чувала.

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 16:32 от Р0кси

# 32
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
НЗОК отпуска пари след като лекарят е попълнил един розово-лилав лист А4 и го е предал при тях.
Имаше май нещо с по 1 лв/месец за всеки пациент, записан при ГП-то, но не го знам дали още е в сила. А и дори да е иде реч за двайсетина лева.

Не е 1лв., а 70ст. (до миналата година, тази май са 72ст.). Те се отпускат месечно на записан пациент, в случая, след като Жозефина от средата на 2005г. не се е водела при никой личен лекар, никой не е получавал тези пари. Отписването от стария лекар става автоматично САМО след попълване на формуляр при нов такъв или при прекратяване на договора му със Здравна каса (тогава пациентите или си избират нов личен лекар, или ЗК ги прехвърля служебно към друг). Дори прекъсването на здравноосигурителните права на пациента НЕ Е основание за отписването му от списъка на един личен лекар, а само основание последният да му иска по-висока такса (различна от потребителската) за прегледа. 

В случая най-бързо решение ми се вижда една жалба до здравна каса (нека си върви по етапен ред) + ново записване при стария личен лекар (т.е., ново попълване на формуляр за записване). По изключение, това може да става и във време, различно от юни или декември.

# 33
  • Мнения: X

...
  Стига с тези негативни теми, ако тръгнем да се оплакваме всички какво ще стане!


спреш ли, от недоволен човек ставаш доволна свиня, както е казал поетът


Жози, оправяй се бързо както със здравето, така и с бюрокрацията

на мен се опитаха да ми броят парите тези от НЗОК: "Щом сте били в чужбина, значи не ви е проблем да си платите здравните осигуровки, нищо, че сте били осигурени на друго място"
яка логика, нали

та от тогава не могат да ме учудят с нищо вече

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 18:06 от Анонимен

# 34
  • София
  • Мнения: 900
Мила ми Жозефаааааа - интонацията си я знаеш  Wink

Сподели какво стана?!


на мен се опитаха да ми броят парите тези от НЗОК: "Щом сте били в чужбина, значи не ви е проблем да си платите здравните осигуровки, нищо, че сте били осигурени на друго място"
яка логика, нали

Искам да ви предупредя за нещо важно!!!

Скоро се сблъсках с няколко казуса, касаещи милата ни ЗК  Mr. Green
Оказва се, че по закон
ВСЕКИ гражданин на републиката, ДЪЛЖИ здравни осигуровки!
За тях НЯМА ДАВНОСТ!!!


И това, по мои сведения, за момента е единственото перо, по което няма давност
т.е. парите за ЗО са задължителни!

Мои близки живеят в Канада от осем години. Естествено не си плащат осигуровки тук и ....
не са извадени от пациентска листа  Shocked
Само заради това, че преди осем години, са си избрали личен лекар,
дължат главозамайващи суми  ooooh! ooooh! ooooh!
Поне пуснахме молба за прекратяване на здравни услуги,
но за миналия период си дължат парите  #Crazy #Crazy #Crazy
Сега се борим с вятърни мелници ......

Преди две години, аз и съпруга ми, нямахме дължими данъци и такси.
Тази година, януари, за мъжа ми излизат три месеца от 2000г?!
На въпроса ми - как така 2006 нямаме задължения за 2000???
а пък 2008 - имаме  Shocked
отговориха ми, че вече в НАП излиза всичко ...
Юристи и счетоводители спориха, позоваваха се на давност и накрая
всички припаднахме  #Crazy
за данъци - ИМА ДАВНОСТ, за ЗО - НЯМА  Confused

# 35
  • Мнения: 5 370
Мина, въздържах се да излизам днес, снощи вдигах температури разни.... ooooh! ooooh!

Споделих снощи с мъжа ми разговора ни и той каза "Правилно, учи се".

Имам още един ден свободен-тоест, утре. Смятам да се занимая с това.

# 36
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Мъжът ми се разболя от пневмония миналата година и се наложи да посети джипито. Оказа се, че го няма в списъка на лекарката, защото се бил отказал от нея. Отиде в Здравната каса и там установиха следната грешка: Момче, с почти същото ЕГН (с разлика една цифра) е пуснало молба за смяна на личен лекар и те са объркали и са махнали мъжът ми от списъка.

# 37
  • Мнения: 5 370
Мъжът ми се разболя от пневмония миналата година и се наложи да посети джипито. Оказа се, че го няма в списъка на лекарката, защото се бил отказал от нея. Отиде в Здравната каса и там установиха следната грешка: Момче, с почти същото ЕГН (с разлика една цифра) е пуснало молба за смяна на личен лекар и те са объркали и са махнали мъжът ми от списъка.
Фрос, подозирам, че нещо подобно се е случило и с мене. Айде, моето е грип, иди-доди.
А ако ми трябваше спешно направление за нещо наистина сериозно??? Операция, прием в болница???
И да трябва да им чакам тромавите процедури? newsm78
Вие какво направихте тогава?

# 38
  • Мнения: 5 370
Така....продължението и краят на моята одисея.
Разходих се днес до джипито, оформи ми здравната книжка, даде ми и разпечатка от т.нар. "решетка" на прегледите-в смисъл, доказва, че съм БИЛ и Ходила на прегледи при него.
Отидох в НЗОК в Стрелбище, там ме препратиха в някакъв специален кабинет 302. Разказах си болките, служителките почнаха да ровят в стари файлове....и ме намериха. Какво, обаче, се оказа.  Регистрацията ми е била "временен избор", а не "постоянен". А аз бях ходила специално да я оправя от временна на постоянна.  Shocked Как точно се е получило, не знам, от касата твърдят, че джипито я е подало така. Той пък от своя страна смята, че те си "умиват"ръцете с него и така нататък. Издадоха ми някакъв документ, въз основа на който да ме "реабилитира", един вид. Занесох му го....и сега ще видим. Според него, не е нужно повече да се разкарвам.

Така....сега , обаче, иде интересното. Попитах служителките къде тогава, аджеба, са ходили 3 години моите левчета, които по принцип се отчисляват всеки месец на джипито за мене. Ми ....в НОИ.....каза служителката. И там всекиму на солидарен принцип. Mr. Green

Единственото положително нещо, което научих, е, че скоро идат частните здравни каси и ще можем да се прехвърляме към тях. Тоест, там всеки ще си има своя, лична партида.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 941
Жозефина, тази тема направо по мейла на Милен Цветков. Close Иначе за частните каси - вече има и от службата ме осигуряват в такава. Ако те интересува, ще ти я кажа.

# 40
  • Мнения: 5 370
Жозефина, тази тема направо по мейла на Милен Цветков. Close Иначе за частните каси - вече има и от службата ме осигуряват в такава. Ако те интересува, ще ти я кажа.
Mr. Green Mr. Green
Те....станаха много такива теми.
Предпочитам обаче оттам да обърнат внимание приоритетно на темата за проблемите с кучетата и пострадалите от кучета.  bouquet
За частната каса - да, може да ми напишеш ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт