Една история, която ме разтърси

  • 12 462
  • 129
  •   1
Отговори
# 45
Сега да отговоря.Телефонът,който изглежда толкова скъп,е подарен от племенницата ми,това е нейният стар телефон.той е със развален дисплей,на който в повечето случаи не се вижда,кой ме търси,и за който телефон ако го продам,не мога да взема и 10 лева.Косата ми е боядисана,защото,имам  избили бели коси,които никак не са малко.Детската си градина плащам редовно,а дълга на баща ми може би е трябвало да не плащам,а да остана със запор на заплатата,и да ги оставя да ми вземат от парите,за да не тегля кредит.Когато веднъж теглиш заем,разределението на парите ти вече не е същото.наема и тока ми са скъпи,и парите не ми стигаха,за храна,когато се случи детето да е болно и да си остана 10 дена в нас,заплатата ми пада много.защото надника ми е над 20 лева,а ако съм болнични ми плащат 8 лева на ден,ей такива на вид малки нещица,са ме оставяли без пари,и се е налагало да тегля кредит.Но аз съм нямала от кого да взема пари за хляб или пари за лекарства,нито майка имам нито баща,нито баби дядовци лели и всякакви такива,една сестра имам и тя едвам се справя във живота,и когато няма от куде да вземам за храна тегля.
Още веднъж благодаря на всички.Пожелавам ви всичко най хубаво.Безотговорна майка съм,и съм правела всичко възможно за да мове детето ми да е нахранено добре.Беше ми приятно,Животът е борба,и аз схте продължа да си я водя.Успех и здраве на всички майки,и да са ви живи и здрави децата

# 46
Не могат да се вадят такива изводи за 15 минутен разговор.Пишеш за телефона,само от един поглед,и вече имала съм скъп телефон.скъп е бил някога,пишеш за косата ми ,а ако ме беше видяла без боя,щеше да се стреснеш.Но какво ли очаквах.Едно споделяне на история в даден сайт,която по скоро беше писана,ей така за да си излея мъката,за да ми олекне,защото съм видяла че хората това пишат там.Не  съм имала цел,да ми се помага,да ме ругаят и така нататака,просто изках да споделя.И това споделяне се превърна в някакъв кошмар.Поредното доверие в хората,и поредното обеждаване,че сподели за да ти олекне изобщо не е така. Все пак благодаря,че откликнахте.че ми предлагате помоща и за всичко

# 47
  • Мнения: 4 458
анелията  не го приемай така и недей да бягаш и да се затваряш в черупката си. Ние тук всички се опитваме да помогнем по някакъв начин. Опитваме се да разберем какво е точното полежение и как най-добре бихме могли да ти помогнем.
Понякога е хубаво да чуеш и негативни отзиви - това те връща обратно в релсите, приземява те, а и много често точно от там можеш да си извадиш много полезни поуки.

Имаш ли възможност да делиш наема с някой?

Приеми помощите които момичетата ти предлага за да спестиш поне за дрехи. И на мен на времето ми беше много болно и тайно плачех когато познати и роднини ми подаряваха стари дрехи. Най-убидно ми беше (даже и сега се разплаках) когато моя много близка приятелка дойде на гости и ми донесе торба с хранителни продукти. Не исках да ги приема, но хората са казали "приятел в нужда се познава". Не можех и близалки да купя на децата си камо ли банан. В къщи имаше само макарони - без масло, без сирене - НИЩО. Колко дни съм гладувала, колко нощи съм плакала..... Кредит не теглих! Колкото и да ми трябваха тези пари знаех, че утре ще ги върна с лихвите и това ще ми тежи като камък.
И, да косата ми нито боя е виждала нито други "глезотии", никакъв грим, прфюми... Живеех с около 1 лев на ден и гледах 2 деца - сама! Взимах заеми единствено и само когато децата са болни и от винаги от роднини или хора които биха си позволили да изчакат малко с връщането.

Аз съм финансов менажер, ако искаш може да обсъдим някакъв план на действие, някаква схема за парите и тяхното плащане. Трябват ми сумите които имаш да изплатиш, процентите/лихва които плащаш за тях както и крайните срокове за изплащането на сумите. Приходите ти както и режийнните разходи. Има ли възможност да се закъснява с плащанията по кредитите и до какво води това ( за всеки по отделно )? Би ли могла да изплатиш предсрочно някой кредит без да те таксуват за това? Имаш ли възможност да вземеш предплата от работата и до каква сума и за какъв период?
Ти помисли как би могла да намалиш разходите до минимум и ми кажи за да го обмислим и това.

Няма нищо против открито да говориме за тези неща тук във форума. Много глави винаги мислят по-добре от една.

Може и да не ти дадем пари, но бихме могли да те научм как да ги управляваш  Wink По-ценно от това, здраве му кажи

# 48
  • Мнения: 884
Анелия, не си безотговорна майка, щом като се тревожиш и търсиш помощ.Защо обаче ми се струва , че си ядосана, защото всички сме на мнение, че може да ти се помогне по много начини, но за пари на ръка трудно може да се говори.

# 49
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Едно от основните правила тук във форума е да се научат подробностите и тогава да се дава помощ ,под каквато и да е било форма. Анелия,може да си отскоро тук, но повечето хора имат доста опит с майчета в нужда.Сблъсквали сме се с какви ли не измамници и хора,които "уж" са в нужда. Ние не сме "паралийки" и не се чудим какво да правим парите си. Просто сме приели това да протегнем ръка на някой нуждаещ се като своя мисия! Но искаме в замяна на това - доверие и споделяне. Не искаме да разголваш душата си, но искаме да бъдеш откровена,без да се обиждаш на зададените въпроси.  Разбира се,твое е решението , дали ще приемеш помощта,която ти се предлага. Само не разбирам, след като досега не си получила никаква такава, защо отказваш подадената ти ръка.... newsm78

# 50
  • Мнения: 2 584
Анелия знам че ти е обидно, но както и Наталия писа тук не сме паралии, на мен също не ми беше лесно ( и аз нямам помощ, свеки не дава а майка ми на кого по напред ние сме 4-деца) стигнах до там че ходех вечерно време до аптечното да събираме кашони със сина за да изкарам пари, карали сме с 5лв. 4 човека, сина ходеше на училище с 0.30лв. а колко сме гладували няма да пиша, но намерихме начин да си стъпим на краката, не си позволих да пиша тогава че нямам пари защото познавам повечето момиче лично и знам че Чут Чут би дала последните си 2лв. на някого, помагат ми с дрешки, миналата година купих на малката нещо новичко 2 рокли по 3лв. и едни сандалки за 4,50лв. от Липненски, аз си нося дрехите от преди няколко години, и маратонки по 8лв. от Липненски не че не искам и аз да се облека ама, храната, наема и разходите са ми с предимство, много пъти купувам 1 банан и го разделям на двамата, ако мислиш че ми е лесно с 250лв. да изкараме месеца, много момичета ти предлагат помощ с дрешки, а това си е голям разход и ако приемеш ще ти отпадне

# 51
  • Мнения: 47
Здравей Анелия Hug

Разбирам напълно реакцията ти и защо се чувстваш леко засегната. В действителност, Вяра наистина беше малко рязка, и аз бих се засегнала от този пост ако бях на твое място. Но мнителността си е човешка черта..

Опитай се да ги разбереш и да се поставиш на тяхно място. Момичетата от този форум са с големи сърца, но много пъти са се парили, затова е и тази мнителност в началото. Но ако спечелиш доверието им, ще срещнеш много истинка подкрепа, много истински приятели и много протегнати ръце.

Аз ти се извинявам от името на Вяра, колкото и смешно да звучи Joy Joy

Лек ден и ще чакаме да пишеш Hug Hug

# 52
Не  съм засегната че,че не съм получила от вас пари,а и никой не разбра,че аз не това искам,никой не е длъжен да изплаща нечии заеми  кредити.Нокой не е длъжен да дава пари.Засегната съм от това,че се вадят изводи,от малък разговор или мимолетен поглед,колкото и да съм се свила и пречупила,аз такова унижение пред всички няма да позволя.Дали вяра не иска да захвърля телефона на боклула,телефон за който не съм дала 1 стотинка,или да тръгна по улиците така,че детето ми да го е срам от мен.Дрехи за детето си никога не съм отказвала,когато има дете няма място за гордост,гордост,която аз отдавна нямам.И  не мога да бъда  ядосана,че не съм получила пари,при положениече не съм ги търсила.Човек понякога има нужда от едно рамо,от една дума за да вдигне малко главата си.за да вижда,че пътят пред него не е само един,че има избор

# 53
И само едно искам да попитам,защо вяра не обърна внимание с какво бях обута?Дори маратонки нямам.Бяха гуменки,по точно кецове от преди и аз незнам вече колко години,но това не е важно,повече няма  да пиша по темата,за това какжо съм представлявала,когато за първи път съм се срещнала с някого

# 54
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Ще чакам да ми пуснеш размерите....

# 55
Ще ги пусна.Обещавам.само трябва да намеря метър,защото до сега не ми се е налагало,да вземам размер,ще ги напиша

# 56
  • Мнения: 884
Не  съм засегната че,че не съм получила от вас пари,а и никой не разбра,че аз не това искам,никой не е длъжен да изплаща нечии заеми  кредити.Нокой не е длъжен да дава пари.Засегната съм от това,че се вадят изводи,от малък разговор или мимолетен поглед,колкото и да съм се свила и пречупила,аз такова унижение пред всички няма да позволя.Дали вяра не иска да захвърля телефона на боклула,телефон за който не съм дала 1 стотинка,или да тръгна по улиците така,че детето ми да го е срам от мен.Дрехи за детето си никога не съм отказвала,когато има дете няма място за гордост,гордост,която аз отдавна нямам.И  не мога да бъда  ядосана,че не съм получила пари,при положениече не съм ги търсила.Човек понякога има нужда от едно рамо,от една дума за да вдигне малко главата си.за да вижда,че пътят пред него не е само един,че има избор
Добре, съгласих се с теб. Сега кажи в прав текст-от какво точно имаш нужда, едва ли писа тук само за да намериш приятелско рамо.За дрехите-ясно, какво друго би ти било от полза, според теб самата какви са нуждите ви на първо време-някой беше питал с какво образование си, може да ти се потърси по-добра работа. Имаш ли все още нужда от съвети и от съдействие за пред социалните-това, че не броят детенце като член на семейството-нещо объркано има, или не си разбрала, или те не са разбрали за какво точно става въпрос.

# 57
Извинявам се много,но не аз сложих историята си тук!.Аз разбрах че е сложена във форума доста след това.И след като ми казаха че я има тук,тогава се регистрирах
Няма как да не са ме разбрали тогава.защото ме разкарваха 100 пъти до русе,за този документ за онзи документ,имаше разправии.разбира се нищо не ми пречи пак да отида до там и. да проверя макар че знам крайния резултат.а относно за съветите имам нужда от тях
средно професионално образование имам.ел монтйор съобщителна и осигурителна техника.аз мсиля че го бях написала тук

# 58
  • Мнения: 884
Да, и аз видях сега, че вече си го споделила! ще ти пиша на лични!

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 11:59 от TIHA VODA

# 59
  • Мнения: 758
Анелия, привет и от мен. Съвсем искрено ти съчуствам за ситуацията в която си, но пък и знам какъв хубав лъч в тъмния ти живот е малкото ангелче, което заспива до теб всяка вечер. За резкия тон .... не знам, може би и аз бих се засегнала, но искам едно нещо да разбереш, че тук има много добри предложения за теб, които са в перспектива. А именно да ти се напряви план на бюджета, да ти се предложи друга работа, или да си намериш надомна (мисля че беше написала че работиш на смени) и други подобни. А мнителността е човешка черта, особено когато от години се занимаваш с това ( Чут Чут и още някой мисля), на които някъде по фурумите четох, че им се е случвало с години да помагат на жени, които изобщо не са били в състоянието за което са се представяли.
Така че не се сърди, и приеми предложенията за помощ. Помисли как да си подобриш положението и най-важното ако си допускала грешки особено във финансово отношение да не ги повтаряш. Дори майки, които отглеждат децата си с бащите им не си позволяват да задоволяват всичките им прищевки (не че бананът е това или нещо си написала) но трябва от малко да се учи детето да цени парите и да занае че не винаги може да се получава това което иска. И аз съм майка и знам как искаш най-доброто за детето си, но всичко трябва да се мярка. Искрено се надявам и аз да успея да го направя.

Общи условия

Активация на акаунт