Хитринки за всякакъв случай (2)

  • 101 368
  • 284
  •   1
Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 685
а къде ги има тези препарати,че аз май не съм ги срещала.От кои си доволна  newsm78

# 241
  • Варна
  • Мнения: 1 040
sis7,фирмата е варненска.Ползвала съм обезмаслител,за почистване на санитарен фаянс,против петната.Много съм доволна.

# 242
  • Пловдив
  • Мнения: 685
да аз видях че е варненска,но адрес само за дистрибутори,чудя се дали ги има и по наще магазини,но ще се оглеждам Simple Smile

# 243
  • Варна
  • Мнения: 355
Момичета, помагайте. Имам един кожен панталон, който открих доста мухлясал в гардероба. За щастие няма други пострадали дрехи. Ако му сложа SAVO дали ще се повреди? То като се замислям, нищо не губя да пробвам, но да питам аз. Може да има някакъв трик newsm78

# 244
  • Мнения: 1 715
Момичета, помагайте. Имам един кожен панталон, който открих доста мухлясал в гардероба. За щастие няма други пострадали дрехи. Ако му сложа SAVO дали ще се повреди? То като се замислям, нищо не губя да пробвам, но да питам аз. Може да има някакъв трик newsm78
Според мен най-сигурният трик е химическото чистене.

# 245
  • Мнения: 1 849
Момичета, кажете ми с какво да махна водни боички от блузката на детето? Изпрах я, а петното си седеше. След това я напръсках с Вениш, после с препарата за петна на Сано. Пак я изпрах, но  нищо Sad Не мога да се примиря още, блузката е много хубава и се ядосвам  #Cussing out Дайте идеи  Praynig
Намазваш я със зеления гел на ТЕСТ и оставяш да престои няколко часа, може и цяла нощ. После - переш в пералнята с прах. Ако ТЕСТ-а не помогне, значи нищо друго няма да може да извади петното. Но обикновено помага. Успех!

Дрехите на моите деца са омазани по този начин, а и с други петна които не падат. Купих си два фулмастера за текстил и рисувам картинки, става като щампа.

# 246
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Migito, от къде ги купи и на каква цена?

# 247
  • Мнения: 539
и аз имам един флумастер за дрехи-лъскав,брокат-струваше към 4-5лв и с него съм оправила доста МОИ дрехи-някоя дупчица,нещо друго,то е като лепило и ми върши много добра работа.И най важното-няма махане -пера в пералнята и си стои там където съм го сложила,за разлика от разни пайети,железца и др.

# 248
  • Мнения: 491
и аз имам един флумастер за дрехи-лъскав,брокат-струваше към 4-5лв и с него съм оправила доста МОИ дрехи-някоя дупчица,нещо друго,то е като лепило и ми върши много добра работа.И най важното-няма махане -пера в пералнята и си стои там където съм го сложила,за разлика от разни пайети,железца и др.

А от къде го купи?

# 249
  • Мнения: 5 251
suzi_a благодаря ти, но и с този препарат не се махна петното  Rolling Eyes
Казаха ми също с крем за бръснене Каро. Не махна петното, но го просветли. Ще намажа още веднъж да видим какъв ще е резултата и после отивам да търся флумастер за дрехи или някакви щампи  Wink

# 250
  • София
  • Мнения: 958
Аз с веро поливам, стои 24 часа, после с прах Тео бебе сипвам отгоре с малко вода и пак 24 часа. Така оправих една тениска, която боядисах от друга цветна дреха.
 А идеята с флумастрите ми хареса много....

# 251
  • Мнения: 883
С разтворено лимонтозу махам успешно плодови петна - дори морков, череша, черница. Накапва се през 10-15 мин. до пълно изсветляване на петното. Ако е по-голямо и упорито се изплаква след няколко пъти лимон. И после отново.

# 252
  • Мнения: 3 376
Ей,невероятни сте.

Не знам дали е писано по-напред,не съм изчела още темата,но като прочетох предните няколко странички видях,че има съвети за банановите кори и се сетих един хубав съвет от цветар-да се лъскат листата на цветята с кори от банан-хем ги полира,хем ги подхранва.

# 253
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Това за банановите кори и аз го знам и върши чудесна работа .
А петна от червило или гланц се махат ,като предварително посипете мястото с талк ,оставяте да престои и изчетквате.Пак трябва да потъркате мястото ,но поне се изпира.Наскоро го изпробвах,че сина ми беше омазал една чанта от плат на сестра си със гланц за устни.

# 254
  • София
  • Мнения: 1 877
бананови кори слагам като за торене в саксиите, но като изсъхнат махате ли ги? или оставяте да се разградят нацяло (че от поливането започват да позамухлясват)

за торене на цветя невероятен скок дава водата от аквариуми (нали е пълна с нитрати), късат  се да цъвтят Peace

Общи условия

Активация на акаунт