От къде пазарувате качествени зеленчуци ?

  • 3 338
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 26
До преди известно време , не си давах сметка какви зеленчуци си хапваме .Сега след като забременях се питам , дали има зеленчуци ,който са " екологично чисти " или поне не са пълни с нитрати ?
Сега идва времето на пресните марулки , репички , домати и др. , но как човек да си купи като знае , че са пълни с нитрати и други гадости .
Е , не че аз не съм си хапвала , но се чудех дали има места от където пазарувате и сте изпитали вече качеството на зеленчуците , защото в  нашата държава няма , никакъв контрол за тези неща . 

# 1
  • Мнения: 27 524
Белиш, режеш и киснеш половин час в голямо количество студена вода. 90 процента от нитратите падат  Peace

# 2
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Правя като Блонди thumbsup

# 3
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Вместо фитнес - копане. Произвеждаме си ги.

# 4
  • Мнения: 1 091
Пазаря от Кауфланд.

# 5
  • Мнения: 5 940
Доверявам се на произведеното в градината на баща ми. Иначе, ако купувам от пазарите, предпочитам от клекналите баби, които нямат сергии. Техните зеленчуци не са с гигантски размери и впечатляващ външен вид, но е сигурно, че имат по-малко нитратно съдържание, най-малкото, защото нямат пари за скъпи препарати и тор.

# 6
  • Мнения: 6 441
От градината на баба  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 145
В "Пикадили" и "Елемаг" има отделен щанд с био плодове и зеленчуци. Скоро им започва сезонът (в "Пикадили" последния път, като ходих, имаше само краставица).

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
от зеленчуковия пазар в квартала.

# 9
  • Мнения: 595
Белиш, режеш и киснеш половин час в голямо количество студена вода. 90 процента от нитратите падат  Peace
Ама как 90%?
От целия зеленчук или от обелената(рязаната) част?
Няма как да разбера колко са качествени-избирам ги по външен вид.
Доверявам се на произведеното в градината на баща ми. Иначе, ако купувам от пазарите, предпочитам от клекналите баби, които нямат сергии. Техните зеленчуци не са с гигантски размери и впечатляващ външен вид, но е сигурно, че имат по-малко нитратно съдържание, най-малкото, защото нямат пари за скъпи препарати и тор.
От бабите пък най-ме е страх да вземам(и не вземам).Живея във Варна и квартала ни половината е с къщи-почти във всяка се отглежда нещо прахолясало и близо до пътя.И като видя бабата на ъгъла да продава дребнички плодове и зеленчуци изобщо не си мисля,че е дошла от близкото село...

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 14:02 от amrianka

# 10
  • Мнения: 1 103
Имаме си вила и оттам майка ми си сее марули ,лук пресен и стар,картофи  имаме малини  абе да не изреждам почти всичко е оттам .Иначе от  близкото пазарче .

# 11
# 12
  • Мнения: 4 406
от пазара, от определен търговец. цени редовните клиенти и винаги ми дава само пресни и заслужаващи си плодове и зеленчуци

# 13
  • Мнения: 6 441
Белиш, режеш и киснеш половин час в голямо количество студена вода. 90 процента от нитратите падат  Peace
Ама как 90%?
От целия зеленчук или от обелената(рязаната) част?
Няма как да разбера колко са качествени-избирам ги по външен вид.
90% от всички нитрати.Ти нали си махнала горната част. Laughing Peace

# 14
  • Мнения: 270
Единият вариант са щандовете с био продукти(Пикадили, ХИТ- младост), другото, което правя,но само като имим време също така ги кисна в студена вода, но вътре има 2 лъжички сода за хляб.

# 15
  • Мнения: 145
Единият вариант са щандовете с био продукти(Пикадили, ХИТ- младост), другото, което правя,но само като имим време също така ги кисна в студена вода, но вътре има 2 лъжички сода за хляб.

А колко време ги киснеш във вода? И защо се слага сода, не е ли вредно за мъника? И последен въпрос - като се киснат така освен че не остават нитрати, остава ли изобщо нещо? newsm78

# 16
  • Мнения: 1 085
Когато едни плодове или зеленчуци са добре измити и покиснат малко във вода няма проблеми според мен.По телевизията го чух веднъж гледам че и другите мами са го казали.В бон апети беше една жена и се занимаваше точно с това показваше кои продукти са най - добри за деца и Иван Звездев точно това е попита и тя отговори точно така Wink

# 17
  • Мнения: 1 085

А колко време ги киснеш във вода? И защо се слага сода, не е ли вредно за мъника? И последен въпрос - като се киснат така освен че не остават нитрати, остава ли изобщо нещо? newsm78

На този въпрос мога само да кажа че уча в момента Биология и Химия и са ни преподавали за нитрати , витамини и т.н.Понеже 4астиците на витамините са по големи от тези на нитратите при киснене много по трудно могат да излезнат, докато при варене е обратното.Затова при варене излизат много витамини.Ако се прекали с кисненето на зеленуците може и витамините да излезнат.
И още един съвет след киснене на каквото и да било във вода след изкарването им от водата просто ги изплакнете Wink

# 18
  • Мнения: 145
Bunny87, благодаря за инфото!  bouquet Само не разбрах нужно ли е да се слага и сода или само вода е достатъчно и колко време е добре да се киснат, за да останат витамините.

# 19
  • Мнения: 1 085
За содата не съм чувала , другите мами знаят.А за кисненето знам че 15-20 минути е достатъчно!
Аз говерех да не се прекали например с чесове но 15-20 мин. е ок! Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 12 554
Купувам си от пазара. И после в студена вода.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 719
ХИТ! Peace

# 22
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Не се вманиачавам толкова.
Накисвам обелените зеленчуци и толкова.
След пребиваването ми в чужбина, където купувахме безвкусни плодове, земленчуци, които нямаха вкус, изглеждаха идеални и не се разваляха дори и след месец, смея да кажа, че българските са вкусни и направо страхотни!

# 23
  • Мнения: 673
 И аз не се вманячавам. Пазарувам от Кооперативния пазар в Люлин.
 То само нитратите да ни бяха проблем. А знаете ли какво дишаме специално ние софиянци?
http://www.dnevnik.bg/lib/showimg.php?filename=zx500_453274.jpg

# 24
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Белиш, режеш и киснеш половин час в голямо количество студена вода. 90 процента от нитратите падат  Peace

И аз съм чувала за този метод  Peace

# 25
  • Мнения: 902
бях чела, че специално за южните плодове е хубаво преди консумация да се накиснат във вода с малко сода за хляб, за да се изкарат нитратите.
Но явно Rolling Eyes и ако киснат само във вода е достатъчно

# 26
  • София
  • Мнения: 167
Белиш, режеш и киснеш половин час в голямо количество студена вода. 90 процента от нитратите падат  Peace

 Peace
Водата трябва да е 2 пъти повече от зеленчуците. Ако прибавиш към нея и оцет и повечко сол е още по-добре, не само за нитратите, но и за всички гадни буболечки и въшки, които се спотайват в зеленчука (особено в листата на марулките).   chef

 hahaha hahaha
вкъщи редовно ми се смеят, че овкусявам салатата още в мивката, преди да съм я измила, ама ...   box

# 27
  • София
  • Мнения: 1 603
От кварталното магазинче. После кисна във вода.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
От зеленчуков магазин-квартален,а после кисна във вода.

# 29
  • Мнения: 902
не трябва ли да се киснат само 10мин зеленчуците?

# 30
  • Мнения: 2 386
Олеле, за пръв път чувам за кисненето във вода - аз беля и режа..  Rolling Eyes
Ужасно полезна информация ми е това, особено за тъпканата с нитрати храна в САЩ!
Благодаря!   bouquet

# 31
  • Мнения: 257
Аз не купувам зеленчуци, взеам си екологично чисти от село, в началото купувах от пазара, но на втория ден загниват, особедно морковите! Представете си колко нитрати има в тях, поне за това не мисля, понеже зная, че нашите не ги торят.

# 32
  • Мнения: 902
Аз не купувам зеленчуци, взеам си екологично чисти от село, в началото купувах от пазара, но на втория ден загниват, особедно морковите! Представете си колко нитрати има в тях, поне за това не мисля, понеже зная, че нашите не ги торят.
че те като имат нитрати не трябва ли по-бавно да се развалят зеленчуците? Thinking
а каква е процедурата: първо белиш, после киснеш или обратното. И колко време е необходимо да се киснат във вода?

# 33
  • София
  • Мнения: 1 603
че те като имат нитрати не трябва ли по-бавно да се развалят зеленчуците? Thinking

Не, нитратните зеленчуци много бързо се спихват.
Аз първо измивам, после беля /ако има какво/, после кисна около 1/2 - 1ч., после пак измивам.

# 34
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Аз първо измивам, после беля /ако има какво/, после кисна около 1/2 - 1ч., после пак измивам.

И аз така  Peace

# 35
  • Мнения: 2 231
Олеле, за пръв път чувам за кисненето във вода - аз беля и режа..  Rolling Eyes
Благодаря!   bouquet
И аз за първи път чувам, но май като имам време, ще трябва и аз така да действам. Иначе в Била има само домати и краставици, на които пише че са Био производство. Пък колко са Био newsm78

# 36
  • Мнения: 902
Олеле, за пръв път чувам за кисненето във вода - аз беля и режа..  Rolling Eyes
Благодаря!   bouquet
И аз за първи път чувам, но май като имам време, ще трябва и аз така да действам. Иначе в Била има само домати и краставици, на които пише че са Био производство. Пък колко са Био newsm78
имат ли някакви сертификати на тях?

# 37
  • Мнения: 29
С киснене във вода нищо не може да се получи.
А не са и толкова вредни.
Навремето се определяха на всеки пазар...след това отпадна.
просто си губите времето.

Иначе всеки може да познае кое е хубаво.....личи си.
А магазините за био продукти....има...но сяа много скъпи.

Общи условия

Активация на акаунт