Физически или интелектуален труд предпочитате?

  • 3 458
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 212
Аз не мисля, че да работиш с главата си значи, че си мързелив. Мързел е да те мързи и да помислиш за труд, независимо какъв.

# 61
  • Мнения: 875
интелектуалния! можеш да си почиваш, докато си даваш вид, че работиш  kaffeetrmker_2

# 62
  • Мнения: 5 940
При физическия труд от началото на изкопаване на дупката до изкопаването й те дели една добра закуска, малко мускули и хубав сън снощи. После можеш да пиеш бира и да разливаш пяната по работния гащеризон. При интелектуалния трябва друг тип мускулатура да задействаш и понякога само добрата закуска не върши работа. Мързелът тук е по-страшен. Още повече, че физическият, кажи речи може да се върши от всеки, който се понапъне, ама за другия трябва и акъл.

# 63
  • Мнения: 5 877
Бих искала да сменя за малко второто с първото.
Обаче съм много мързелива и често посядам, не знам как ще стане  Laughing

# 64
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
С мозъка ми се удава по-добре да работя. Такъв съм мързел, че все ще измисля нещо за да свърша някаква работа с по-малко физически усилия. Но само за работа говоря, за спорт и разходки си е друго - то е приятно. Т.е. умствената работа ми е приятна, но физическата не.

# 65
  • Мнения: 454
Предпочитам интелектуалния труд. Не съм пробвала кой знае колко физически, но от опитите ми в градината на баба и дядо, знам със сигурност, че да копая и да нося някаква кофа пълна с гадости не е за мен. Не си се представям и на шевна машина да се зверя на тегели и копчета. И най-важното, работата, която я вършиш с главата си, можеш да я вършиш и на 20 и на 60. Ако предположим, че повечето хора не завършват живота си баснословно богати, не ми се мисли как строителен работник или някой с още по-тежка професия избутва до пенсия. За заплащането няма да коментирам. Може да и да има изключения, но поне в сферата, която аз съм се ориентирала нищо не може да ме накара да заменя интелектуалния труд с физически.

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 08:14 от delight

# 66
  • Мнения: 3 447
Ще поизвъртя малко темата така: предпочитам този вид труд, при който нещо се измисля, сътворява и има плод.

# 67
  • Мнения: 2 161
Най-хубаво е цял ден да свириш на арфа по нощница и накрая някой да ти плати.

# 68
  • Мнения: 5 940
Ще поизвъртя малко темата така: предпочитам този вид труд, при който нещо се измисля, сътворява и има плод.
То всеки може да си извърти това, което прави в такава посока. Все ще измисли, че е направил несътворена до момента дограма, че е залепил плочка по уникален начин и т.н.

# 69
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ОбичаМ и обичаХ физ. труд. Баща ми ме чакаше след училище и все нещо правехме 2-мата по градината и по двора. Обаче мина време, позагубих тренинг и желание и не ми се отразява добре таз загуба.
Може би, живот и здраве, лятото ще ида да му помогна. Че се е нагърбил с много работа и все физическа. И докато си копаме и плевиме, все интелектуални теми мъдрим, спорим и разискваме.

# 70
  • Мнения: 3 447
Ще поизвъртя малко темата така: предпочитам този вид труд, при който нещо се измисля, сътворява и има плод.
То всеки може да си извърти това, което прави в такава посока. Все ще измисли, че е направил несътворена до момента дограма, че е залепил плочка по уникален начин и т.н.
Не, не, нямах предвид това Simple Smile Става въпрос, че предпочитам дейностите с видим резултат, тези, при които има "рожба", пред тези, които са еднообразен процес. Пример: предпочитам да работя в списание, отколкото в туристическа агенция. Това важи и за физическия труд.

# 71
  • Мнения: 5 940
Разбрах те.

# 72
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
след като цяла седмица си блъскам главата, да нацепя един-два кубика криви дърва ми се струва приказка ....
така че и двата ...

# 73
  • Мнения: 2 792
 Мога да ги работя и двата вида труд, така че предпочитанията ще ми са определени индивидуално към конкретен момент и условия за работа, а не от това дали е физическа или интелектуална(каквото и да значи това)

# 74
  • При семейството си
  • Мнения: 6 589
Когато няколко години мозъкът ми отказваше да обяви "край на работния ден", си мечтаех за физически труд. Когато преди това, като студентка, бях се хванала с физически труд, други части на тялото отказваха, така че сега компромисно: предпочитам този труд, за който ми се заплаща.   

Общи условия

Активация на акаунт