Клуб на родителите на деца с очни проблеми!!!!!№5

  • 24 823
  • 589
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 881
Zdravejte, mami:) Abe golia kupon ste zavihrili Heart Eyes

Izviniavam se za latinicata, imam problem....

Otdavna ne sam pisala tuk, kak ste, dechicata dobre li sa. Pri nas nisho novo, Deni si nosi ochilcata i chakame pregleda maj mesec /hodim na kontroli prez 6 meseca/.

Iskam da popitam za edno detence na priatelka. Ot minalata sedmica deteto /na 3, 6  godinki/ zapochnala da krivi, sled razshirenie, sa postavili diagznoza dalekogledstvo, na ednoto ochence +2, na drugoto +1,5. Majakta kazva, che opredelili, che deteto vijda s ednoto ochence 20%, a s drugoto 60%. Moje li da mi obiasnite kakvo znachi tova i kakva e vrazkata s dioptera. Zashoto na Deni po nikakav nachin ne sa ni izmervali zrenie i ne sam predpolagala, che shom ima diopter, ima opredelen procent zrenie, makar sega da mi se struva logichno....


Blagodaria na vsichki predvaritelno 
 

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Приве и от мен!
Моя големия син също е с проблем на едното око, но благодарение на Viki i mama съм малко по-спокойна! Hug
Пиша ви с една молба - търся лепенки, с които да закривам здравото оченце, но тук във Варна никъде не мога да намеря. От аптеките ме препращат в очните центрове, от очните центрове в аптеките и никъде не мога да намеря. Моля ви ако някой ползва, да ми каже от къде ги купува.
Чао за сега и целувки на всички дечица!  bouquet

# 32
  • Мнения: 662
 Анет,най-добре си поръчай в аптеката да ти доставят,мисля,че няма да ти откажат Peace
Вики и мама,аз имам едно питане,през колко време трябва да ходим на контролен преглед в нашето състояние,че аз май съкратих един Blush

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Анет,най-добре си поръчай в аптеката да ти доставят,мисля,че няма да ти откажат Peace
А ми на няколко ми отказаха, но продължавам да търся!

# 34
  • Мнения: 1 157
djuliana_05 - залагам на рожден ден на мъж ти  newsm78
пак е свързано с него ама не е рожден ден newsm78

# 35
  • Мнения: 247
djuliana_05 - залагам на рожден ден на мъж ти  newsm78
пак е свързано с него ама не е рожден ден newsm78
Догадалась! Twisted Evil Мъж ти се връща от командировка и ще го скъсаш от необуздани и бурни сексове hahaha

# 36
  • Мнения: 1 157
djuliana_05 - залагам на рожден ден на мъж ти  newsm78
пак е свързано с него ама не е рожден ден newsm78
Догадалась! Twisted Evil Мъж ти се връща от командировка и ще го скъсаш от необуздани и бурни сексове hahaha
това е ясно Joy Joy Joyама има друго Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 5 074
Еееее, аре стига - аз се предавам  hahaha
Нямам търпение да разбера защо  newsm78

# 38
  • Мнения: 3 914
Еееее, аре стига - аз се предавам  hahaha
Нямам търпение да разбера защо  newsm78
И аз Flutter

Сега въпросите Wink

Анет,най-добре си поръчай в аптеката да ти доставят,мисля,че няма да ти откажат Peace
А ми на няколко ми отказаха, но продължавам да търся!
Име имат ли,дай да проверя тук и ако да да ти пратя Hug

Вики и мама,аз имам едно питане,през колко време трябва да ходим на контролен преглед в нашето състояние,че аз май съкратих един Blush
По принцип най доброто наблюдение си е през 6 месеца,но при вас не е страшно,така че не се притеснявай че си пропуснала,ще поправиш грешката Wink

Zdravejte, mami:) Abe golia kupon ste zavihrili Heart Eyes

Izviniavam se za latinicata, imam problem....

Otdavna ne sam pisala tuk, kak ste, dechicata dobre li sa. Pri nas nisho novo, Deni si nosi ochilcata i chakame pregleda maj mesec /hodim na kontroli prez 6 meseca/.

Iskam da popitam za edno detence na priatelka. Ot minalata sedmica deteto /na 3, 6  godinki/ zapochnala da krivi, sled razshirenie, sa postavili diagznoza dalekogledstvo, na ednoto ochence +2, na drugoto +1,5. Majakta kazva, che opredelili, che deteto vijda s ednoto ochence 20%, a s drugoto 60%. Moje li da mi obiasnite kakvo znachi tova i kakva e vrazkata s dioptera. Zashoto na Deni po nikakav nachin ne sa ni izmervali zrenie i ne sam predpolagala, che shom ima diopter, ima opredelen procent zrenie, makar sega da mi se struva logichno....


Blagodaria na vsichki predvaritelno 
 
Детенцето е големичко и вероятно се справя и на таблицата,затова и може да бъде определен процента зрение.Друг е въпроса ,че +2 и +1,5 диоптер говори ,че очите са поне със +4 и +3,5 ,като се вземе предвид физиологичното при деца ,а и определянето на диоптера при деца си е сложна работа,както и лекарите казват-интерпретация,затова и често се ходи на контрола.И тъй като детенцето е големичко ,а не са забелязали по рано проблема,очите може би са станали леко мързеливи,но според мен не трябва да се притесняват,защото ако си спазват препоръките ,зрението бързо може да стане 100 PeaceА връзката е ясна,без диоптера на очилата,окото има по слабо зрение и мозъка го заучава,приема го за нормално,затова слагаме очила с подходящия диоптер с цел да научим мозъка да вижда нормално,а за да се определи кое е нормално си имат тестове и начини,всъщност ти ги знаеш Hug
И пиши по често,липсваш ни Hug

# 39
  • Мнения: 1 881
Viki i mama, za poreden pat, mngoo ti blagodaria Hug

I az taka si pomislih, zasho na 1, 5 slagat ochila, kato bi triabvalo da e fiziologichno, no predpolojih, che moje da e zaradi kriveneto. Blagodaria mnogo  oshe vednaj Hug Heart Eyes

Da sa zdravichki dechicata na vsichki! Hug



# 40
  • Мнения: 1 881
A kakvo mislite za edna barza sresha da si spretnem za utre, a;) Ima li jelaeshi.....


No da kaja, che detence kashliaяге, ako she ima i drugi dechica. Az sam bolnichni i niama na koj da ia ostavia, tia e veche zdravichka de, ama vse pak da kaja....

# 41
  • Мнения: 1 157
Еееее, аре стига - аз се предавам  hahaha
Нямам търпение да разбера защо  newsm78
добре айде ще ви кажа вече

днес с мъжо имаме годишнина  Blush Laughing

# 42
  • Мнения: 4 053
djuliana_05 - залагам на рожден ден на мъж ти  newsm78
пак е свързано с него ама не е рожден ден newsm78

бременна си  Crazy

# 43
  • Мнения: 1 881
Milichka, Chestito!

Da ste zdravi, mngoo shastlivi zaedno oshe dalgi godini i da se obichate kato v nachaloto! smile3525

# 44
  • Мнения: 1 881
Eee, Moni, za kakvi raboti si mislish, a momicheto si e napisalo Joy

Sresha, sresha, sreshaaaaaa

Общи условия

Активация на акаунт