Случва ли ви се да ви върнат ....

  • 5 148
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 81
Много често ми се е случвало  да ми върнат по малко

# 31
  • Мнения: 2 388
Винаги усещам, когато се опитат да ми върнат по-малко пари, ама не винаги се обаждам, за което ме е яд на мен си. Sad Ако ми върнат повече, задължително си казвам.

# 32
  • Мнения: 17 407
Ми, сигурно. И аз не броя ресто. Завеяна работа. Един път си спомням, че се заядох за ресто от 2 ст, на дребно реших да играя. 1.98 беше сметката и решиха, че немам нужда от 2-те стотинки, почаках минута-две и си ги поисках Twisted Evil

# 33
  • Мнения: 824
Когато пазарувам,никога не калкулирам сметката.Могат да ми вземат каквато сума си поискат,само ако е нещо драстично ще ме впечатли.Сигурно за това така ми се изпаряват паричките.

Не вярвам,че този който греши в сметките го прави целенасочено.На всеки се случва
.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Случвало се е - както по-малко, така и повече ...

# 35
  • Oslo
  • Мнения: 659
И да ми се е случило - не съм разбрала. Нямам навик да гледам колко точно ми връщат, което е тъпо...

# 36
  • Мнения: 9 865
Смятам си. Мразя да ме лъжат, бакшишът си е бакшиш, гаврата - гавра.
Скоро една кафеджийка при връщане на ресто от покупка на кафе (70 ст.) с 50 лв. се опита да ме метне с 8 лева, уж била разсеяна... ай ша им са не знае. Казах и че не може да смята... даде си ми паричките. Интересни людЯ, какво били 50 ст. или 5 лева, все едно получават милиони.
Случвало се е да връщам надвърнато ресто, но и да не го връщам, прибирайки го на доверие и изненадвайки се вкъщи с повече пари отколкото като съм излязла.

# 37
  • Мнения: 4 275
Случвало ми се е....сравнително често в Кауфланд...но редовно си проверявам касавата бележка и ми връщат паричките Simple Smile
А скоро в маршрутката...давам 2 лева, при 1.50 лв за билетче и шофьора забравя да ми върне ресто 0.50 лв! Е, досрамя ме да си ги искам  Embarassed След два дена, пак в маршрутката, пак същия шофьор....имам точни за билет, но си ги пазя за машинката с вафли на работа  Mr. Green и подавам 2 лева...отново "забравя" да ми върне рестото!  #Cussing out Този път си му казах, че си чакам рестото от 50 ст за кафе! Така де, ако му дам левче за билетче, сигурно няма да ме качи  Close

# 38
  • Мнения: X
Случи ми се оня ден, купувах си калорична пица от едно готино място на Петте кьошета.
- Извинете, ама така като си пресмятам тука ми се струва, че сте ми върнали един лев по-малко. - лъчезарно казвам аз, докато си чакам пицата, пет минути след като съм поръчала.
- Права сте, повече ми дадохте. Ето ви левчето. - още по-лъчезарно ми отговаря продавачката и ми намига!  Wink
 Grinning

# 39
  • Мнения: 472
Случвали са ми се и двата варианта.
Ако се усетя на място уреждам въпроса,ако разбера вече у дома ...."битият -бит,е**8- Е**"...важи и за мен самата Mr. Green
Joy И аз така, но общо взето съм пресметлива, а и гледам да компенсирам загубите от мъжа ми, защото той е много разсеян и често му се случва да му изпаднат някъде пари  #Crazy
Наскоро една много мила на вид бабка в близкия магазин се опита да ме метне. Аз обаче най-спокойно я помолих да ми даде касовата бележка. Горката се изчерви цялата, ама... Дойде синът и и започна да вади всичко от торбите, за да смята. Оказа се, че ми е взела 5 лв. повече. Върнаха ми ги и  от тогава всеки път ми пускат касова бележка, усмихват ми се и черпят щерката  Wink

# 40
  • Мнения: 5 539
Обикновено не броя стотинките от рестото, а само левовете, но наскоро една пикла в Европа се опита много левашки да ме мине. Гледа ме с двете деца, бебе плаче, кака се тръшка, и решава, че няма да се усетя в калабалъка. Върна ми 1 лв. по-малко и докато още не бях прибрала рестото, излезе от касата, уж в почивка. Изчаках я 2-3 минути и като се върна, я накарах да ми върне левчето. Въобще не се възпротиви, даже тръгна да ми се извинява. Прошепнах й да внимава следващия път да не се случи нещо подобно, защото вече ще правя панаир и ще викам управител.
Оттогава като минавам през касите, ме гледа злобно, но и аз вече не отивам на нейната каса. Не ми трябват отрицателни емоции.

# 41
  • Мнения: 161
да,случвало ми се е,и по-малко и повече са ми връщали.последният път като пазарих за детето ме метнаха 10лв.влязох в магазин "карина",на колхозен пазар, малко преди да затворят,набързо взех памперси и т.н и чак в колата,на път към вкъщи погледнах касовата бележка.оказа се,че касиерката ме е метнала,каза с 10 лв пове4е от маркираното в сметката.от бързане не обърнах внимание навреме и сега съм с 10лв минус Embarassed.

# 42
  • NL
  • Мнения: 520
Един път ми се е случвало да ме "натоварят "в сметката или поне тогава се усетих.Малко неща бяхме взели  а сметката накрая беше съмнително голяма newsm78.Е ,върнаха ни разликата веднага след това с хиляди извинения.То си личеше,че не е било умишлено.
Иначе в супера на промоции много често съм се лъгала,защото сложат голям етикет "НАМАЛЕНИЕ" примерно на шампоани(еди какви си) и си взема два-три а то се оказва,че отдолу със много ситни букви се доуточнява кои точно от тази марка са намалени и кои не Sick и естествено при мен се получава винаги така,че от Ненамалените съм си взела Laughing.Сега вече знам и вадя лупата първо за малките букви и после слагам в количката.

# 43
  • Мнения: 393
  Само да кажа за последната ми случка: докато ходех на работа си взимах нещо за хапване от близкото магазинче,където работи (собственичка) е една мнооого нахална и нагла баба.Та влизам в магазинчето ,бременна, и искам да си взема "Зайо-Байо" и предварително питам колко струва.Бабата вика 20 стотинки,аз и казвам,че искам 2 пакета и слагам 50 ст на плота,тя ги прибра,бутна ми зайците нагло заяви-"50ст!".Аз се зачудих и я попитах-е,нали каза ,че бяха по 20ст newsm78.Отговора:"БЯХА!"...
А,и наскоро се опиха да ме метнат с един спанак-не стига,че ме удари в грамажа,ами се опита да мине с по висока цена,добре че преди това бях питала мъжа и колко е.Не  знам дали от физиономията ми,от кравешкия поглед,от що ли-ама си ме взимат за мезе редовно #Cussing out

# 44
  • София
  • Мнения: 416
И мен наскоро се опита да ме преметне една продавачка,обаче аз винаги си броя рестото,така че номера не мина.

Общи условия

Активация на акаунт