Вън кокиченцето вече цъфна и Януарче го откъсна!

  • 17 810
  • 285
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Добро утро!

Ухааааааааа каква трапеза сутришна! Hug В 4 си станала да ги месиш тези кифли, нали? Wink


Смуди?! Дрън-дрън, баш шейк! Плодови бъркочи, за деца ли са направени специално или и за дърти магарета като нас? Ще питам чичко Гугъл аз, да не се излагам тъй. hahaha

# 226
  • Мнения: 4 519
Хъм-хъм! Я да видя кой не чете внимателно! Бис, тя Мишленцето е руса много отдавна вече, отпреди да заминат за Щатите. Wink  Hug
Вивка, уау, къде ги намери тия вкусотии?  Mr. Green   bouquet
Деси, ти си такава "желязна" мама, памперса как бързо го махнахте, а с една биба не можеш да се справиш. Хич не го вярвам това! Naughty Я си признай, че още не си се заела сериозно и затова е така. Laughing  Hug Според мен номерът е да не й се връзваш първите няколко пъти. Вече не си спомням при Стефан как стана, беше миналото лято, май като се прибрахме с бебето от Силистра, но стана много бързо. Просто не му го давах няколко заспивания поред (дневни и нощни), имаше малко хленч, но и по-добре, защото и хленченето изморява допълнително и заспиваше бързо-бързо. Сега лапа залъгалката на брат си от чиста лигавщина, но си спи без. Дадох му само веднъж, когато много ревеше заради зъбите, така го успокоих и се бях уплашила да не се върне старият навик, но не. Така че стиснете зъбки и направо изхвърли залъгалките, да не ги вижда. Опс, забравих, че и ти си с бебе... Thinking Абе успех! Аз лично за бибата най-малко бих се притеснявала, след като вече сте маххнали пампаерса (за мен това е велико постижение  bouquet), ако не беше наистина страхът за зъбите. Все още не знам дали това е мит или реалност и ще помоля някоя мама, която има такова образование или достоверна инфо по въпроса, да я сподели!  Praynig

# 227
  • София
  • Мнения: 1 155
добро утро!
гледам и кафе и закуски се предлагат тази сутрин, пък и весели приказки като бонус, та и аз се присъединявам!  Sunglasses

чета, за възглавница сте коментирали, та и аз да се включа - аз никога не съм й слагала (по същите причини, дето илинда е изтъкнала), но реших, когато детето си поиска - тогава. Забелязахме, че като дойде някоя нощ да ни гостува в спалнята и все се бута на нашите възглавници и все така заспива (а те, въпреки че не са от най-твърдите - хич не са детски!). Също, като я преспивам, нали лягам в нейния креват и там си слагам възглавница, и Вики все вика :'направи място, мамоо'  и заспива на възглавницата и по някое време си се избутва надолу... та по тая причина и ние се принудихме да й поръчаме с нормални размери, но с 1/2 от количеството силиконов пълнеж възглавница. Пак не съм сигурна, че сме направили правилното, и че може да се изгърби  newsm78 ... пък и за пълнежа - кое е по-правилно - силиконов или естествен. И за двата има добри реклами (антибактериален, антиалергичен и т.н...), тези латексовите още не сме ползвали (твърдят, че пентолатекса има способност да отблъсква акарите) Thinking. Вие чели ли сте нещо ново - възглавница от какво е най-добре? Аз знам това: 'Битовите кърлежи живеят в килимите, възглавниците, меките мебели. Напр. около 50% от теглото на пухена възглавница, която се ползва повече от 10 години са микрокърлежи.' и затова всяка година ги пера поне веднъж възглавниците и често сменяме ...  newsm78
Ако ви се чете и имате време за повече, от тук: http://www.icsr.bas.bg/ICSRwebsite/departments/rdts/htdocs/publi … y%20in%20home.doc
Много дълго стана моето отклонение (нали от днес не съм на работа вече  Heart Eyes), дано не сте изгубили интерес.
Хайде лек ден на всички!

# 228
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ани, благодаря, че ме светна, ама аз пак не съм разбрала. Embarassedза русото на Мишленцето

Галита, Светлин си спи на нормална голяма възглавница-пухена. Малкият спи на малка, от тези бебешките, но се върти постоянно и често не е на нея. Вечер заспива на нашите, дори си подлага още една малка отгоре. Мъжът ми спи на силиконова. Аз опитах, но спах ужасно. Не зная каква да си взема, за да ми е удобно. Confused

# 229
  • София
  • Мнения: 615
О, как се размечтаха някои ...кой ви подкокоросва не знам  ooooh! омъжени жени  Embarassed ... Joy
Вивка, какви закуски си пуснала, не е за хора на вечна диета и вечно закръглени.
Мишленце, не знам какво си говорила за използваните препаратите в дет.заведения, но при нас наблягат на белината, което е видно от дрехите на Камбата/разбирай Камен/. Няма неунищожена дреха, всички са на петна вече. И срам - не срам, почнах да го водя и въртя само вече съсипаните. Какво правят не знам, как плискат, но като видя някоя нова дреха като петниста хиена и лудвам, но си стискам зъбите и не смея да питам, че  знаете преди като питах какво стана - световен проблем.
Между другото, днес е ден на здравния работник - можете да поздравите сестрите в яслите, които винаги оставят незабелязани на този ден.
ilindi4ka, на моя казаха, че също има запушен слъзен канал, искат да го оперират, но аз изчаквам, че не ми се ще все пак пълна упойка. Много често обаче получава конюктивит, които се повлиява мн.добре от Тобрекс, но е ужасно мъчително поставянето им. Много е борбен и само единия родител не успява сам да ги сложи, винаги правим екип, защото така се мята и дере, че ме е страх да не си извади око - яростна съпротива. Казаха ми, че масаж в посока от основата на носа надолу помага и аз прилагам. Наистина е по-добре, но щом има гадничка хрема и окото се заразява, явно не може да се пречиства само. Ама то не може все на капки да го караме и при мен виси това решение.
За възглавниците , и аз бях чела,че не е нужно при малки деца, но нали моя имаше стомашен рефлукс и спеше под наклон, а и после с тези непрекъснати хреми ни казаха лекари да спи на висока възглавница, а да  не е така силно това задно носно стичане и така свикна. Не знам моята силиконова или латексова е, но ми е мн.удобна и не се деформира. Навремето аз направих алергия към пух и отдавна нямаме такива в къщи.   
Дес, ние наскоро се разделихме с бибата, мислих да му я режа малко по-малко, за да се откаже сам, но един ден като се ядосах от раз ги скрих. Мъчно ми стана и на мен един ден като си бълнуваше и си я търсеше в джобчето на леглото, ама няма връщане назад.Друг е въпроса, че ме побърква и новата мания млеко-пиене, а и може би покрай зъбоникненето не беше най-удобния момент, но така стана. Бъди "твърда" или "мека", но с последователно  решителна стратегия  и ще стане. Hug
Вчера бяхме цял ден в къщи заради дъжда и много им се радвах, почва да приказва доста и всичко разбира. Чисти обувките преди излизане с лустро, сочи книжките и "Ето тази какво е?", целува горкото бяло зайче, да не плаче. Прави  ми забележка вчера да не се карам на сестра му, че ще плаче "Няма,няма кара се кака паче" и всичко това знаете по вашите деца, е придружено с физиономии, клатене на глава. Всеки ден нов номер, от къде ги вади? newsm78
Успешна седмица на всички!  Peace

# 230
  • Мнения: 3 336
Дес, моята история с бибите и нощното хранене я знаеш, разказвах я тук най-обстоятелствено, Кумчо Вълчо ги изяде и после голямо заканване му направихме, обяснявах как ще го натупам и т.н. 2 дни трая мъката Peace

СирЕнке, моята хубавица вместо гукам, гукам излиза и вика шушам, шушам /слушам Laughing /.  Мерси за похвалата за новата ми прическа Hug

Анту, Бисето е забравила че започнах с изрусяването отдавна даже бях пускала снимка и тя писа ,че изглеждам странно, което ис беше самата истина - като петниста хиена, само че решена в червено и русо hahaha Бях интересна гледка Joy Сега фризьорите като ме гледат и се чудят как ми е останала коса, ама оцеля де, по-сухичка е, но хак добре изглежда Flutter

Вивка, не ми се чуди на търпението ,просто понякога ми идва байгън от двамата хленчещи сополанковци и затова ги строявам по-често, да не губят тренинг, и след като малката дрисла може да бъде инат, то аз съм два пъти по-инат Mr. Green Все пак аз съм овена вкъщи bowuu Козирозите има да се учат още на инат Laughing Плюс това на нея й се допи вода само защото видя, че на брат й съм дала, те така правят, единия като му дам нещо и веднага идва и другия да си проси, просто за да не се мине Sunglasses

За възглавниците да се включа - моите спят на възглавници отдавна, преди идваха в леглото ми заради латексовите анатомични възглавници и спяха почти непробудно по цяла нощ като легнат до мен, естествено това бяха моите възглавници, непододящи за тях, та впоследствие им купихме техни, най-малкия размер - детски пак от латексовите. Много са им удобни, но Ники така или иначе се върти като пумпал, та къде с възглавница, къде не Crazy Продължава и да пада от леглото Laughing Затова отдоле му слагам едно матраче да пада върху него.

Иначе да ви кажа моя синковец ма йще излезе с живи сънища като баща си, миналата седмица в 5 часа в просъница започна да иска "микалка", та става аз , давам химикалка, а той с полуотворени очи ме поглежда укорително и вика - а листче? ooooh! Давам аз една близкостояща поставка за чаши от картон, той я огледа  най-обстоятелствено, явно реши, че става и заспа стиснал двете неща, след малко явно изпуснал листчето и става и пак къде е листчето Rolling Eyes

Тази сутрин към 5 пък скочи от леглото и хукна към тоалетната едвам го догоних, вади си гърнето от ваната /там ги слагам наобратно да съхнат след миене/, тръгвам аз да асистирам да го сложа на гърне, а нашия започ да ме налага яко и крещи - не, не пипи #Crazy Накрая нито си свали гащите, нито пика, върнахме се в леглото Crazy

Неда, за препаратите, занесох 2 биоцидни перпарата в яслата да пробват, с документи и касове бележки като дарение, а те отказаха, защото детските градини не били нито обществени сгради #Crazy /каквито били например съдилищата/, нито здравни заведения, нито пък лечебни / тези 3 термина се използват за предназначение на препаратите/ и да не би да му станело нещо на някое детенце от новите препарати, та после какво щяла да прави директорката #Cussing out А моите сега като боледуват всяка седмица какво да правя, моите не са ли деца #2gunfire Сега се задействах на високо равнище, да видим какъв резултат ще имам, ако не съм готова и на скандали и на други работи, ама още не искам да пиша тук, че не знам кой чете. Те не знаят с какъв инат са се захванали  bowuu

Айде ,лек ден  bouquet

# 231
  • Мнения: 7 128
Моето дете спи на много тънка силиконова възглавница, но в повечето случай- спи без възглавница.
Галита, не вярвам да се изгърбват децата, защото например Бояна си слага цялото тяло /до кръста/ на възглавницата.
Когато спи на спалнята си слага главата на моята- тя е ортопедична /така ли се казваше newsm78/ и доста висока.
А иначе си има две малки възглавнички, едната е с копринена калъфка и се затрупва с тях като спи, през нощта ако ги загуби - ги търси.
Когато чета за акари и други гадинки, направо тръпки ме побиват. А и особено като прочетох книгата на Хулда Кларк, за това какви паразити живеят в нас,  Mr. Green защо ли я прочетох.

Вивка, поздравления за "вкусната" закуска. Simple Smile Очи пълни, ръце празни.
И Бояна пие мляко преди да заспи с биберон , а и през нощта се буди за мляко или рано сутрин.
От биберона - залъгалка някак си естествено се отказа на годинка, беше изяла няколко биберона силиконови ...

mishlentze , нали последно ти искаха медицинско , че децата имат алергия и това беше условието им , за да приемат препаратите?

# 232
  • Мнения: 2 553
Здравейте, милички!

Минавам само да ви кажа, че не съм ви забравила - надявам се и вие мен също Simple Smile

Али е с ангина на АБ в къщи, свекито я гледа, а аз бачкам Simple Smile Това е от мен:)

# 233
  • София
  • Мнения: 615
Vili4ka Hug скорошно оздравяване!
mishlentzenewsm78 на кой ли се е метнала инат Елена?  Laughing
Само така  Peace
Лика  Hug
За възглавниците - как изглеждат латексовите и как силиконовите?Моята е от бяла материя и с множество дупчици в централния сектор. Кои са по-добри?
Днес е ден на здравния работник - можете да поздравете сестрите в яслата!  bouquet

# 234
  • Мнения: 2 381
Vili4ka, много гуш  Hug на Али и бързо да оздравява! Praynig
mishlentze, Асинка с дъщеричката гледах по новините по повод препаратите в ДГ, теб съм те изпуснала.
за възглавниците- Поли все още спи без възглавница.Понякога ляга на моята за малко.
sea woman, и аз и мъжО  не можем да си харесаме удобни възглавници.Наскоро си взех анатомична-и тя не ми е удобна Rolling EyesАко се сдобиеш с някаква, сподели от къде си я взела HugМоже да ми е по вкуса. Simple Smile
Поли често употребява думата:"марш".На вилата има 2 кучета.!Чула е от нас, че така им викаме и започна освен тях, да командва и нас така.Обяснявам й, че "марш" казваме НА КУЧЕТО.Преди малко я сложих на гърнето.Беше готова вече, но не иска да става и ми вика "Марш, Поли очи пиш!"Имала още пиш.И веднага след това казва:"Кучето марш".Осъзнава за какво иде реч Wink(Знам, че ме манипулира, само за да я оставя седнала на гърнето и я обух, докато се съпротивляваше Wink)
ilindi4ka, скоро да оздравява Сами! Praynig
Дес, успех с ликвидирането на залъгалката Peace
за храната-моето дете е фен на месото.Отива до хладилника и казва:"Полито це"(месце)Краставичка и репички много харесва, зеле също, както и "мати" Simple Smile
Честит Рожден Ден на Furia на патерица!  bouquet
Благодаря на всички, дали мнение по моя въпрос за яйцата HugАз варено не давам, а го приготвям в МВ-то, като захлюпвам отгоре с чиния, за да не стане "бум" Mr. GreenСтава много вкусно Simple Smile
 Neda, много са интересни и сладки Heart EyesИ всичко разбират.Свекър ми е в болница, оперираха го.Поли всеки ден го споменава:"Дядо буи куемчето", не е забравила.Днес броя на пъстчетата си до 5, като 3-ката я изпуска Grinning Започна да сяда с кръстосани крака, много ми е смешничка Heart Eyes
Чао засега  bouquet

# 235
  • София
  • Мнения: 615
Къде си бре сватя, забравихме се. Hug Разкажи сега подробно как става яйцето в МВ-то, защото аз не смея да пробвам заради пръскането. Във вода ли и махаш ли черупката? Да не правим належащ ремонт после?

# 236
  • Мнения: 4 519
Вили, милата Али! Дано бързо се оправяте!  Hug
Мишленце, как да не са лечебни заведения детските ясли?  Shocked Аз знам, че точно такива се водят. Или е било така "по наше време". Може и да не са вече наистина, защото са общински, не са в ресора на МЗ. А че дарения не могат да се правят току-така, си абсолютно права. Онзи ден говорих с едната сестра, че искам да поукрасим малко спалното, щото ако видите на Стефан спалното какво е... аз съм ви разказвала де. Та казвам аз какво искам лично аз да направя и тя ми отгваря "Оооо, не можем да боядисваме, защото наскоро е правен предишния ремонт и е боядисвано. Не можем да лепим плакати, защото скочът отлепя мазилката. Не можем да заковаваме с пирони, защото не ни позволяват." и т.н. и т.н. А аз исках да бяодисаме стените в два цвята, по средата някакъв весел фриз, да сложа картинки по стените, малко да се развесели там и да си личи, че деца спят, ама не става. Confused Можело само Великденска украса да сложим, която после лесно се маха. ОК, съгласна, ама Великден е само 3 дни в годината, нали? Tired И така. Ще се съобразяваме. Само играчки приемат без предизвестие. Grinning
За препаратите в нашата ясла - не знам с какво чистят, но не съм забелязала дрехите на Стефко да са петносани. А пък всяка сутрин ми мирише на хлор ли е, какво е не знам, но ми мириша. ТРябва да ги питам с какво чистят.
За възглавниците - Стефан още спи на бебешка (а Мацо на никаква Simple Smile), но като легне при нас ме избутва мен и спи на моята "данита". Grinning
Ей сега занесох урина на Стефан за изследване, взеха му и кръв, ще видим довечера дали ще стане ясно защо вдига Т. Лаборантката само като видя урината и ме попита "Оооо, защо му е такава мътна урината?!" та ми изкара акъла и сега не знам какво да очаквам. До 15-тина мин. трябва да стане ясно. Стискайте палци леля хомеопатичка да може да сбори ситуацията, че точно сега, когато тръгвам, 10 дни да си мисля детето добре ли е, не е ли... ужасТ... Sad

# 237
  • Мнения: 2 381
Анту, даваш ли някакви витамини?На Поли урината й е жълта, когато давам Саностол.Стискам палци резултатите да са добри Praynig Praynig
Къде си бре сватя, забравихме се. Hug Разкажи сега подробно как става яйцето в МВ-то, защото аз не смея да пробвам заради пръскането. Във вода ли и махаш ли черупката? Да не правим належащ ремонт после?
Сватя Hug
Слагам няколко капки олио в една по-дълбока чиния и чуквам яйцето(може и 2).Захлюпвам отгоре с друга чиния(може плитка), врътвам МВ-то на 2мин. и готово  chefЯйцата стават сочни.Ако харесвате по-рохки, съкрати времето.Това е. Hug
Ставам да мия дупе Grinning

# 238
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Анту ,дано  изследванията са наред!!! Praynig

Vili4ka
, Hug  бързо оздравяване на Али!! Praynig

Neda , щом дрешките стават на петна , не ми се мисли ръчичките колко препарат са поели Sad и като се има предвид , че ги лапат и си търкат лицето , направо си е за питане  #Cussing out!
А тази дето ни размечта  за плаж , коктейли , масажисти..... ,а накрая ни върна на земята с определението -"омъжени  жени"  ще  я обадя на мъж и  Joy Joy Joy-да си я наказва той  Joy Joy Joy

*Daisy* , и аз ще пробвам твоят метод с яйцата  !Аз до сега в микровълновата само разбити като за омлет съм ги правила!

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 17:30 от VIVKA

# 239
  • Мнения: 4 519
Изследванията са що-годе добри. Повишени са тези показатели, които се повишават в следствие на температурата, другото май било ОК. Whistling Остава да разберем дали докторката ни ще има бърз вариант за справяне със ситуацията и прегледът да не покаже нещо страшно, като ангина например, макар да не вярвам... Confused
Благодаря на всички за съчувствието!  Hug  Hug  Hug

Общи условия

Активация на акаунт