Марокански меденки Гриба д’асль

  • 20 542
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 867
labrex, благодаря за чудесната рецепта!    bouquet

Направих меденките снощи, не ги намазах и поръсих с нищо, но в тестото добавих канела, станаха малко твърдички след като изстинаха, но ги сложих в кутия и тази вечер бяха просто фантастични, още веднъж благодаря!!! Ето и снимка:


stefaniika, чудесни са станали!  bouquet Гледам на снимката, че леко кафенее долната част, следващия път ги печи по-малко, така остават и по-мекички. Но си права, че на следващия ден са по-хубави! Grinning

# 31
  • Мнения: 134
Преди малко ги извадих от фурната. Препоръчвам ги стават бързо, лесно се работи с тестото а и вкусът им е страхотен. Благодаря за рецептата  bouquet

# 32
  • БГ
  • Мнения: 1 161
stefaniika, чудесни са станали!  bouquet Гледам на снимката, че леко кафенее долната част, следващия път ги печи по-малко, така остават и по-мекички. Но си права, че на следващия ден са по-хубави! Grinning

Благодаря, labrex!   bouquet   Грешката наистина си е моя, пеках ги на 200С и за по-малко от 10 минути бяха готови, а аз не очаквах и ги изпуснах, следващия път - на 180С!!!  Peace

# 33
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Labrex, на теб колко меденки ти излязоха с тази доза, иска ми се да направя половин доза, защото и нямам достатъчно брашно, да деля продуктите на две ли?

# 34
  • Мнения: 22 867
Labrex, на теб колко меденки ти излязоха с тази доза, иска ми се да направя половин доза, защото и нямам достатъчно брашно, да деля продуктите на две ли?

Приблизително около 50, с големина на орех преди печенето.  Никога не съм ги броила, но последния път във втората тава исках да сложа всичкото останало тесто, малко ги посблъсках и ги преброих - 26 бройки. В първата тава определено бяха по-малко, на повече разстояние една от друга. Ако правиш половин доза - делиш на две продуктите.

# 35
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Благодаря ти за светкавичния отговор, значи мога на намалям продуктите на половина и да действам?

# 36
  • Мнения: 22 867
Благодаря ти за светкавичния отговор, значи мога на намалям продуктите на половина и да действам?

Действай и успех! Да се похвалиш после! Grinning Ето половината доза:

  1 яйце
  1/3 ч.ч. захар,
  1 с. л. мед,
  1/3 ч.ч. олио,
  1 ч.л. ванилова есенция или пакетче ванилова захар,
  1 ч.л. от 1 бакпулвер / 2 ч.л./,
  1,5 ч.ч брашно
  1 жълтък за намазване-  от него ще ти остане.

Става тъкмо за една тава с диам. 30 см.

Ле-ле, да не се обидиш, за дозата, сигурно съм много досадна, все едно не можеш да делиш. Embarassed

# 37
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Сега се пекат, стана ми точно една тава от половината продукти, сложих канела в тестото.Довечера ще нося на гости сме Peace

П.С. Лабрекс, станах страхотни, мекички и хрупкави, сега ме е яд защо не направих цялата доза, брашно ми остана, но свърших меда, другия път обаче ще ги направя една идея по -сладки.Отгоре ми се разпукаха точно като твоите Party
Благодаря ти, вече меденките само по тази рецепта ще ги правя Peace  bouquet

Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 13:15 от Lindita

# 38
  • Мнения: 22 867
....Благодаря ти, вече меденките само по тази рецепта ще ги правя Peace  bouquet

Радвам се, че ти харесват, а утре, ако останат, още повече ще ти харесат!  bouquet

# 39
  • Мнения: 2 241
Labrex, и аз най-сетне ги направих, станаха чудни, вътре са наполовина с кафява захар, първите ми се поразляха (сложих точно 300 гр. брашно, ама чак после прочетох в темата, че е добре да е малко повече), върху жълтъка ги посипах с малко захар и им сложих орехче или сусам. Към втората партида, вижда се на снимката, че са по-кръглички, сложих още малко брашно (на око), не им слагах захар, а само жълтък и орех или сусам. Но мога да кажа, че всякак са страхотни.

Дори синът ми, след като изяде 5-6 поне, пита откъде съм взела рецептата и като му казах, че са от една мама от форума, специално заръча да ти кажа, че много ги е харесал (а е ужасно злоядо това дете). Ето, казвам ти и ти благодаря   bouquet


# 40
  • Мнения: 22 867
Labrex, и аз най-сетне ги направих, станаха чудни, .............
Дори синът ми, след като изяде 5-6 поне, пита откъде съм взела рецептата и като му казах, че са от една мама от форума, специално заръча да ти кажа, че много ги е харесал (а е ужасно злоядо това дете). Ето, казвам ти и ти благодаря   bouquet

Котка, страхотно изглеждат, ти и върху естетиката си поработила!   bouquet
Аз затова пуснах рецептата, защото не само аз, а и дечицата около мен много добре ги хрупкат. Наистина са много лесни и бързи за направа и приятни на вкус. Понеже буквално преведох рецептата, там е дадено 300 гр брашно, но и аз установих, че е малко. Затова уточних, че приблизително три чаши тъкмо вършат работа. Е, зависи и от големината на яйцата.
Радвам се, че са харесани най-вече от синчето ти. Да си ги хрупка с удоволствие! И с кисело мляко вървят чудесно. bouquet

# 41
  • Мнения: 2 241
Ами, не съм се старала кой знае колко, но се сетих, че на нашенските курабии се посипва малко захар преди печенето и затова сложих. Иначе меденките свършиха Embarassed. На мен повече ми харесаха на вкус сплесканите, които са с по-малко брашно, по-мекички са, направо се топят в устата. (Уж такива неща си разрешавам да ям само през уикенда, но на тези не устоях Embarassed).

Сега се сетих, малко е извън темата, но да не забравя.. От няколко дни съм задълбала в бразилската кухня и се оказва, че много обичат там кондензираното мляко, поне в половината сладкиши го ползват, та бразилският начин за правене на сгущенка е с варене на затворената кутия 1 час в тенджера под налягане - това вече е четвърти вариант на приготвяне (е, има и пети, ти го беше показала на снимка, но не е за предпочитане Grinning).

# 42
  • Мнения: 22 867
.....На мен повече ми харесаха на вкус сплесканите, които са с по-малко брашно, по-мекички са, направо се топят в устата. (Уж такива неща си разрешавам да ям само през уикенда, но на тези не устоях Embarassed).

Сега се сетих, малко е извън темата, но да не забравя.. От няколко дни съм задълбала в бразилската кухня и се оказва, че много обичат там кондензираното мляко, поне в половината сладкиши го ползват, та бразилският начин за правене на сгущенка е с варене на затворената кутия 1 час в тенджера под налягане - това вече е четвърти вариант на приготвяне (е, има и пети, ти го беше показала на снимка, но не е за предпочитане Grinning).

Аз затова ги пека 11-12 най-много 13 мин на 150 град в моята фурна и, когато ги изваждам, като са горещи още, направо изглеждат сурови, но като изстинат са мекички и се топят. Ама няма да си признавам колко пъти вече ги правя и колко нещо се изяде вкъщи. Иначе и аз уж рядко си разрешавам такива неща, но напоследък стана май много-често си ги позволявам Embarassed Embarassed Embarassed
За сгущенката в тенджера под налягане от теб научавам, ама много страшно ми звучи, то си е направо двойна бомба, но щом са го правили хората, явно става. Peace

# 43
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Това сЕ казва  БЪРЗО , ЛЕСНО, И ВКУСНО  Peace

# 44
  • Мнения: 22 867
Това сЕ казва  БЪРЗО , ЛЕСНО, И ВКУСНО  Peace

Права си, така е!  Само дето нещо много ги зачестих точно по тия причини. Като се присетя и ги набъркам. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт