Германската Нова Медицина на д-р Хамер 2

  • 139 420
  • 1 097
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 329
Искам да попитам при автоимунното заболяване Лупус за какъв конфликт става въпрос. Благодаря ви предварително!  bouquet

# 196
Камбанка
Цитат
пневмония с излив и висока температура от 5 дни и въпреки АБ не я сваля.

За какьв "иzлив" става вьпрос? Висока Т е епилептоидна криzа и не може да се смькне,особено,ако конфликта е бил силен.Заедно с тоzи "иzлив" zа който си мисля в момента е точно епилептоидна криzа.Не е zадьлжително да е "страх от смьртта".Това е само епилептоидната криzа.Други симптоми не каzваШ,преди това...трудно ми е да го преценя.
За преплитането на червата не zная много,но Ще погледна.

Мимито,
Отговорьт е в самият ти постинг.
Ухото боли,ако някой ми се кара и ми вика неЩа,които не искам да чувам повече....
Крьв от носа е често нормално явление при децата.Не е zадьлжително да е патология.
Сополи,каШлица,Т...ами той вече си е реШил конфликта.Ако са сливиците е било неЩо zабранено,което не е получил.
Раzдялата с теб (zависи колко е голям) може да се приеме по раzлични начини,zависи от вьzрастта.Ако има конфликт,по скоро сега е беz симптоматика,а като се вьрнеШ може да се е обринал с варицела или друго.Но не е zадьлжително.

changes
Цитат
Не знам дали изобщо тази медицина може да помогне
И аz не zнам конкретно zа ваШият случай.Нямам никакви подробности,отделно не правя никакви диагноzи и предложения zа лечение по нета.А и повьрхностното ти отноШението кьм "таzи медицина" може би ти пречи да мислиШ логично zа момента..

"Вродено" до степен толкова,че детето интраутеринно (в матката оЩе) е получило тежьк конфликт или по време на раждането.Раzучете как е било раждането,бременността и тн.Ваксини.
Кои хормони са над нормата и колко? Кортиzол?
Да не е било вzето веднага след раждането..инкубатор и тн...Хиляди вьпроси са.
Отговор има,но не го zнам zа сьжаление,а оЩе по малко при оскьдна информация. Peace





Отношението ми не е повърхностно, факта че чета темата, означава че не ми е безразлична. Скептик съм по природа, вероятно за това прозвуча така. Напълно вярвам че чувствата, мислите и тялото са неразривно свързани и зависими едно от друго. Доколко всяко едно заболяване се обяснява с конфликт...звучи прекалено лесно, за да е толкова едностранчив проблема. Според мен причините са далеч по-комплексни. Няма нужда да се засягате или спорите с мен, това си е просто моето виждане. Уважавам и вашето!

Раждането ми е било с цезарово сечение, майка ми ме е родила на възраст, дълго не е можела да има деца. От тази гледна точка, дисбаланса в хоромоните най-лесно може да се обясни с думата "наследсвен". Не съм била в инкубатор и т.н. Имам всички нужни ваксини и т.н. Ще попитам майка ми за някакви шокове по време на бременността.
Благодаря за отоговора!
Весел денWink

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 12:41 от changes

# 197
  • Мнения: 2 652
Хрумна ми, че теорията на ГНМ би трябвало да е валидна и за животните. Наскоро разбрах, че мои познати си взели малко кученце, което се разболяло от гана и умряло. Още по ми се заостри вниманието, когато разбрах, че това се е случило, когато те заминали на почивка и го оставили на свои близки (непознати за кученцето) да го гледат. Хм, дали то не се е "поболяло от мъка"? Да поясня, че симптомите били повръщане и разстройство.

# 198
  • Мнения: 4 150
ГНМ важи zа всяко живо сьЩество,сьЩо и zа растенията.
Скоро откриха,че важи и в класическата муzика,но zа това по кьсно...

# 199
  • Мнения: 1 559
Какъв конфликт според ГНМ е "нещо мърда, нещо се движи" (това по думите на дребното) вътре в дясното коляно?
Благодаря!

# 200
  • Мнения: 4 150
Цитат
Какъв конфликт според ГНМ е "нещо мърда, нещо се движи" (това по думите на дребното) вътре в дясното коляно?
Не раzбирам вьпроса.
Неясно си описала...

# 201
  • Мнения: 1 559
Така беше формулирано от него. Два дни отказваше да ходи и искаше само да го нося. В крайна сметка забрави за това, което "мърда и се движи", явно е било временно усещане. Simple Smile Благодаря ти за включването, Кристиан!

# 202
  • Мнения: 1 199
Здравейте! Случи се нещо странно с 9-месечното ми бебе, което лекарите въпреки голямото внимание и многото изследвания не можаха да обяснят. Една вечер преди десетина дни изведнъж започна да повръща. Не му беше за първи път да повръща, ама този път още след първото повръщане стана особено блед и отпуснат. Веднага като сръвшеше да повръща заспиваше и се събуждаше за следващото повръщане. В рамките на един час повърна поне 10 пъти, след което за кратко време изгуби съзнание. Като се върна в съзнание повърна още само веднъж и веднага стана предишното дете - започна да играе и да се закача. Не е тръгвало на градина или нещо друго много травматично, но по принцип е дете с нисък праг на търпимост, т.е. реве за най-малкото. Според лекарите не е било вирусно, алергия, епилепсия  или каквото и да било което могат да диагностицират. Кацаха че вероятно е от храната (защото нямало от какво друго), което е изключено. Храната беше отдавна изпитана. Остана си загадка за медицината.

# 203
  • Мнения: 705
heureuse, най-добре е Кристиан да се изкаже, но мисля, че повръщането може да се тълкува като "не мога да приема" или "не мога да асимилирам нещо". И то си мисля, че може родителите да имат такъв проблем, а детето да им е съпричастно. Все пак Кристиан да каже.

# 204
  • Мнения: 1 199
Благодаря Мая  bouquet Интересното е че започна бързо да се подобрява веднага след като дойде в съзнание, въпреки че имаше още  едно последно повръщане. Просто дойде в съзнание, обърна се и започна да се изправя, въпреки че един час преди това беше като желе. Чудя се и кое от двете (повръщането или загубата на съзнание) е било разрешаването на конфликта Thinking

# 205
  • Мнения: 370
Моля ви за помощ. следях темата, но от известно време не съм я чела. Пиша ви от болницата, където сме с дщеря ми - тя от 40 с висока температура - над 38, стига и до 40, това е постоянното. Другите симптоми се сменят - започна на 17 май с болки в корема и диария и температра, това отшумя за 10-ина дена, но след това се появи вирусен стоматит - афти в устата, отказ от храна и течности, миналата неделя тъкмо се пооправяше и отново се появи температурата и този път дълбока кашлица влжна2 опитвах се да се справим у дома, но не успяхме. закарахме я в болница, където занесохме и рентгенова снимка направена същияден, която лекарите бяха разчели като "няма пневмония". в болницата, където сме сега я разчетоха като "неспокойна" и после като пневмония, съчетана с гнойна ангина. в болницата две нощи температурата стига до 40 градуса. включиха я на системи и през абокада слагат антибиотик, 3-то поколение, от рода на цефалоспорините, дано правилно съм запомнила. вече 4 ден сме тук, призори отново вдигна 38.5 иначе беше 37.5 - това е най-ниската температура, която е падала през тези дни. от днес обачевече сме с диария, в която има слуз. Моля за помощ и евентуалната причина, на която може да се дължи. да уточня, че покрай боледуванията й сме при баба й, където в периода на стоматита се будеше нощем с писъци и ревеше до посиняване без видима за нас причина.

# 206
  • Мнения: 370
моля ви за помощ! Вече  слагат два антибиотика венозно, це ре пе-то й се повиши от 73 при приема на 95. температурата вече е 37.1 до 37.7, но вчера имаше диария цялден.

# 207
  • Мнения: 620
Здравей heureuse  , и двете неща са му помогнали да се справи. Децата в тази възраст имат нужда от специален емоционален така да го нарека режим. Ако те не получат своето както те си го знаят но не могат да го разкажат, защото не говорят през този период реагират с странни сиптоми. Ние възрастните си го изкарваме с фитнес, с копане в градината , с танци и кой с каквото може........а те милите как ?

извинявам се за спама  bouquet

# 208
  • Мнения: 1 199
Благодаря Humanis  bouquet

# 209
  • Мнения: 4 150
Цитат
В рамките на един час повърна поне 10 пъти, след което за кратко време изгуби съзнание. Като се върна в съзнание повърна още само веднъж и веднага стана предишното дете - започна да играе и да се закача.
heureuse
Опитай да си спомниШ какво е станало около 3 дни преди да zапочне симптоматиката.т.е. последните три дни преди да zапочне да поврьЩа.
Загубата на сьzнание е епилептоидната криzа в периода на реШен конфликт.Затова и след нея е имало едно поврьЩане,което докарва органиzма до нормотония.
Погледни табелата и се убеди сама.

AnnaGaudi
Иzвинете,пропуснал сьм постинга ви.
Всяка Т е реШен конфликт.Когато се подтиска органиzма да я вдига,тя винаги Ще се покачва докато не се реШи конфликта напьлно.Затова и аб не са помогнали особено.
Диарията е нормално явление при теzи антибиотици.

Цитат
баба й, където в периода на стоматита се будеше нощем с писъци и ревеше до посиняване без видима за нас причина.
Конфликта се активира при бабата....

Общи условия

Активация на акаунт